Dodaj do ulubionych

Pendolino , 2 ga klasa?

26.07.19, 11:52
Jest znośnie?Podróż 4 i pół godziny , chcę Młodemu zrobić frajdę , duża różnica między 1 a 2 klasą?
Edytor zaawansowany
  • aqua48 26.07.19, 11:53
    Różnica chyba tylko w jedzeniu, które serwują.
  • mirkad 26.07.19, 11:54
    dokładnie. I nie bierz miejsca przy stoliku - będziesz siedziała na baczność całą podróż. Przesiedziałam tak 2,5 h do Warszawy - nigdy więcej.
  • pasquda77 26.07.19, 12:02
    A to jedzenie to wliczone w cenę?Może głupie pytanie ale to będzie nasz pierwsza podróż tym pociągiem...
  • saphire-2 26.07.19, 12:04
    Dokładnie. Myślałam, że przy stoliku będzie fajnie i nie było ale ogólnie ll klasa w pendolino super
  • helena31 26.07.19, 12:06
    dokładnie , nigdy więcej przy stoliku. Masakrycznie mało miejsca na nogi i jak nie jedziesz w 4, to patrzysz w twarz obcym współpasażerom przez cała drogę sad.
  • bergamotka77 26.07.19, 12:08
    E tam. Ja zawsze biorę stolik jeśli jest dostępny bo moje dziecię uwielbia to - może robić przy nim różne rzeczy.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • matacznik 26.07.19, 12:07
    pasquda77 napisała:

> Jest znośnie?
    >
    Jest cudownie.

> duża różnica między 1 a 2 klasą?
    >
    W pierwszej lepszy catering i trochę więcej miejsca na nogi - zauważalne dla osób od ok. 190 cm w górę. Jeśli dziecko jedzie samo, to zwykłe miejsce, dla czwórki bardzo lubię przy stoliku. Jeśli dziecko nie hałasuje i hałasu nie lubi, to miejsce w strefie ciszy. Najgorsze (poza opóźnieniem), co może człowieka spotkać w Pendolino, to gadający współpasażer.
  • bialeem 26.07.19, 16:26
    Dziecko w strefie ciszy? Hm. Są dzieci niehałasujące, niegadające itd kilka godzin z rzędu? Żywe dzieci w sensie?

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • ichi51e 26.07.19, 16:40
    Takie co maja sluchawki i tablet

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • matacznik 26.07.19, 20:26
    bialeem napisał:

> Dziecko w strefie ciszy?
    >
    Wg postu startowego "młody".
    Odruchowo pomyślałem o nastolatku, a propozycja strefy ciszy została przedstawiona warunkowo: jeśli lubi ciszę i sam jest cichy.
  • profes79 26.07.19, 12:20
    Dla mnie po podróży ze dwa lata temu absolutny koszmar i moja noga więcej w tym pociągu nie postanie. Ciasno, duszno, gorąco (bo akurat mieli problem z klimą); Darty PESY jawią się przy tym jako cud techniki i komfortu a zmuszony do regularnych przejazdów tym cudem techniki byłbym gotów zatęsknić za starymi, dobrymi ED74...

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • evolventa 26.07.19, 14:24
    Mam podobne odczucia, jechałam raz i nigdy więcej. Kompletny przerost formy nad treścią, ciasno, klaustrofobicznie, duszno i drogo. Cena zupełnie nieadekwatna do komfortu podróży. Zdecydowanie wolę pierwszą klasę w intercity.
  • qwirkle 26.07.19, 12:54
    Jeździłam pendolino 2 klasą, miejsa miewalam 'zwykłe' i przy stoliku. Zdecydowanie wolę te przy stoliku, nie wiem o co chodzi niektórym o brak z miejsca na nogi, a nie jestem ułomkiem, więc proszę o niesugerowanie mikrego wzrostu...
  • trut_u 26.07.19, 13:05
    W pierwszej klasie jest jakieś jedzenie w cenie, w drugiej tylko napój. Nie wiem, co tam serwują, ale chyba fajniej skorzystać z wagonu restauracyjnego i samemu wybrać danie (można zjeść naprawdę smacznie). Można też zamówić na swoje miejsce w zwykłym wagonie (nie trzeba iść do restauracyjnego). Ja tam lubię przy stoliku, dużo miejsca na papiery (zwykle biorę fotel w strefie ciszy i pracuję).
  • ongoing 26.07.19, 17:01
    jedzenie w I klasie też można wybrać z 3 dostępnych opcji. Poza tym nikt do tego jedzenia nie zmuszasmile
  • riki_i 26.07.19, 14:53
    Trochę więcej miejsca na nogi i 3 osoby w rzędzie, a nie 4. Do tego zimne danie w cenie.

W pierwszej klasie dość męczący bywają panowie prezesi przez całą podróż wiszący na zestawie słuchawkowym. Jak mi się trafił jeden 'kulejorz' z PKP PLK, to nadawał non stop od Warszawy aż gdzieś do Słupska. Poznałem jego zmagania z organizacją związkową Solidarności na Pomorzu oraz pierdyliard innych spraw służbowych.
  • ichi51e 26.07.19, 15:47
    troche jest. Nie wiem jak teraz ale kiedys obod dawali witali w drzwiach i w ogole tak na bogato wink jak sie z malym dzieckiem jedzie to bardzo wygodne bo obsluga pomaga wszystko wniesc... o i na slawnych ludzi mozna wpasc wink ale tak to roznicy nie ma za bardzo.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aaa-aaa-pl 26.07.19, 16:55
    Moj dziubas ma prawie 190 i trochę się męczy przy tych stolikach.
    Ale i tak biorę 1- mniej ludzi, spokojniej.
  • mysiulek08 26.07.19, 17:13
    roznica jak przy samolotowej ekonomicznej a ekonomiczna premium, jak dziubas ma 190 to dobrze zrobilas smile jak trafisz na promocje to i cena dobra (tydzien przed wyjazdem chyba taniej jest)

przejechalam sie pendolino I klasa i bylo fajnie, wygodne fotele, jedzenie do wyboru trzy zestawy, kawa/herbata, sok/woda

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka