Dodaj do ulubionych

jeszcze jeden wątek o uśmiercaniu zwierząt

26.07.19, 20:10
Trochę na fali wątku o kociętach w wiacie, co miały być uśpione przez fundację i biologicznego podejścia do chorych szczurów.
Co myślicie o takiej sytuacji. Jest ogłoszenie "sprzedam konia". Koń ładny, zadbana roczna klaczka. Cena stosunkowo wysoka, nie wiadomo z czego wynika (nic o pochodzeniu, bez linka do bazy rodowodowej, bez wzmianki o konkretnej rasie). Na końcu adnotacja w stylu "proszę się szybko decydować, bo klacz pod koniec miesiąca trafi do rzeźni".
Za czym optujecie:
1. warto tym bardziej kupić, bo można uratować fajne zwierzę
2. nie wolno kupować, żeby takim ludziom nie powiększać rynku zbytu
Edytor zaawansowany
 • iwoniaw 26.07.19, 20:18
  W ogóle nie rozpatruję takich rzeczy jak zakup konia pod kątem "ratowania zwierzęcia", a info o rzeźni potraktowałabym w tym wypadku jako datę ważności ogłoszenia (i ew. punkt wyjścia do negocjacji cenowych, bo wszak rzeźnia nie kupuje za miliony, więc może i ja nie muszę w takiej sytuacji płacić "ceny stosunkowo wysokiej"?)


  --
  "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
 • asfiksja 26.07.19, 20:39
  Na tym rynku jest taka paradoksalna sytuacja, że cena żywca w przypadku źrebaków jest wysoka. Potem te proporcje się odwracają - starszy, odchowany, dobrze wyszkolony i sprawdzony koń jest dla rzeźni mniej wart jako mięso, choć jego wartość użytkowa może być już ogromna. Więc ten argument nie zadziała.
 • cruella_demon 26.07.19, 20:19
  Może to zabrzmi okrutnie, ale nie kierowałabym się ideologią, tylko patrzyła czysto praktycznie, czy koń jest wart swojej ceny. W sensie, jeżeli akurat taki koń by mi się przydał, a cenę uznałabym za niewygórowaną, to bym kupiła, ale jeśli nie, to nie miałabym wyrzutów sumienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka