Dodaj do ulubionych

Komu szkodzą, komu pomagają transfery socjalne

26.07.19, 23:43
Skąd taka konstatacja?
Co jest celem dobrego państwa? Wiele spraw. Ale ma dwie bardzo ważne sprawy dla obywateli.
Edukacja i opieka zdrowotna. Racjonalne państwa wydając pieniądze swoich obywateli tworzą systemy dobrej edukacji dla każdego i jak najlepszej opieki zdrowotnej dostępnej dla każdego.
Co robi obecnie polskie państwo. Transferuje obecnie już dziesiątki miliardów pln.
Wielu powie: Swietnie!
Ale to powoduje cięcie nakładów na edukacje i ochronę zdrowia. Sytaucja w edukacji jest zła, sytuacja polskiej służby zdrowia jest dramatyczna.
Co robią Polacy? Wydają otrzymane pieniądze na prywatne zajęcia edukacyjne i prywtaną opiekę zdrowotną. Czy może o to chodzi? Żeby publiczną edukację zarżnać by ukatrupić publiczną służbę zdrowia? Czy rzekomo proludzki rząd pisu nie chce w ten sposób sprywtayzować tych gałęzi?

Edytor zaawansowany
 • tiszantul 27.07.19, 01:33
  To już mamy tematy opozycji na kampanię wyborczą: walka o prawa homoseksualistów oraz likwidacja oburzającego programu dla tradycyjnych rodzin heteroseksualnych. Nie wiem, czy w dwa miesiące zdążycie wyjaśnić społeczeństwu, ze para męskich homoseksualistów wychowująca chłopca to też rodzina, ale próbujcie smile I nie zapomnijcie o Polsce powiatowej, to tam się wygrywa wybory. Jak wiemy, Schetyna, Lubnauer i Nowacka już objeżdżają wioski i miasteczka - brawo!
 • livia.kalina 27.07.19, 11:12
  >oraz likwidacja oburzającego programu dla tradycyjnych rodzin heteroseksualnych

  Niespecjalnie rozumiem. To 500+ jest tylko dla heteroseksualistów? A jak to będą kontrolować? Pobierający będą zobowiązani odbyć na oczach urzędników prawilny stosunek hetero, czy jak?

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • dramatika 27.07.19, 01:47
  Socjalistka dyskutująca z PiSem, komu dać, a komu zabrac.

  http://www.pomniejszacz.pl/files/facepalm.jpg
 • araceli 27.07.19, 07:28
  dramatika napisał(a):
  > Socjalistka dyskutująca z PiSem, komu dać, a komu zabrac.

  Lepsza niż antypatriotka rozpisując się jak to zabrać sprzątaczce, żeby ją było stać na lepszą szkołę dla swojej patuski big_grin  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • kosmos_pierzasty 27.07.19, 11:04
  Tak, dzięki PiS Polska staje się krajem,w którym tylko bardzo bogaci ludzie mogą normalnie żyć. Cała reszta już walczy o przetrwanie, a będzie tylko gorzej w najbliższym czasie. Bo nawet jak wreszcie naród oprzytomnieje i odsunie PiS od władzy (mało realne) to uporządkowanie tego bajzlu, który zrobiono, potrwa nie lata, tylko dekady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka