Dodaj do ulubionych

pomysłu na grilla poszukiwam

27.07.19, 10:02
Wiem na pewno, ze będą cienkie białe kiełbaski, ćwikła, ogórki małosolne, pomidory. Brakuje mi jakiegoś warzywa na ciepło, takiego z grilla i siakoś tak nic mi nie pasuje. Wspomóżcie pomysłem.

--
Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
Edytor zaawansowany
  • elenelda 27.07.19, 10:11
    Grillujesz: cukinię (przekrojoną wzdłuż na połówki), paprykę, czerwoną cebulę (ćwiartki), pieczarki (cebulę, pieczarki i paprykę najlepiej grilluje się na patyczku do szaszłyków). Po upieczeniu kroisz na duże kawałki, z papryki możesz zdjąć skórkę, dodajesz fetę, świeży tymianek, pieprz, skrapiasz oliwą, mieszasz i gotowe. Zamiast fety może być ugrillowany halloumi. Może być też sałatka z pieczonej papryki: grillujesz parykę, zdejmujesz z niej skórkę, posypujesz fetą, zieloną pietruszką, płatkami migdałów, pieprzem, skrapiasz oliwą.
  • bialeem 27.07.19, 10:15
    Standardowa cukinia, bakłażan, papryka czy z mniej warzywnych pieczarki odpadają?
    Btw ktoś mi tu podrzucił kiedyś banany z grilla z rumem. Boskie.

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • bialeem 27.07.19, 10:16
    a papryka najlepsza na grilla to taka czerwona podłużna (palermo)

--
  • maslova 27.07.19, 10:32
    > Btw ktoś mi tu podrzucił kiedyś banany z grilla z rumem. Boskie

Zapodasz przepis?
  • bialeem 27.07.19, 10:34
    Na banany? Po prostu się je grilluje do całkowicie czarnej skórki, rozcina i polewa odrobiną rumu.

--
  • senin1 27.07.19, 10:40
    polewa sie amaretto (nie rumem) I posypuje wiorkami kokosowymi
  • maslova 27.07.19, 10:55
    Obie wersje brzmią super 😊
  • triismegistos 27.07.19, 10:57
    A ja, prosta dziewczyna, takich grillowanych bananow niczym nie polewam tylko zjadam takie saute.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • maslova 27.07.19, 22:46
    Znam osoby, które zadowoliłyby się samą polewą 😉
  • triismegistos 28.07.19, 01:03
    😂

--
  • raczek47 27.07.19, 22:54
    Tak,banany z grilla są the best .Potwierdzam.
    Dzisiaj spożywałam z ubiegłoroczną konfiturą z jarzębiny i domowymi lodami.
    Polecam. 🙂
  • triismegistos 27.07.19, 10:25
    No własnie standardowe cukinie, bakłażany i papryki nie pasują mi do tych kiełbasek. Feta tym bardziej nie. Ale pieczarki będą pasowały.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • mona-taran 27.07.19, 10:28
    Grillowany bakłażan z oliwą, czosnkiem i miętą pasuje do wszystkiego :p
  • triismegistos 27.07.19, 10:54
    Nie do białych kiełbasek z buraczkami tongue_out Taki polski gryll ma być wink A takiego bakłażana jak piszesz lubię bardzo, z resztą co ja tu będę się rozdrabniać kocham bakłażana i grilluję go bardzo często, ale nie dziś.
    Normalnie do takiego zestawu jak planuję byłaby grana dymka, ale chłop ma chory brzuszek i nie może sad

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • abecadlowa1 27.07.19, 10:58
    A ziemniaczki nie wpiszą się w tę koncepcję kulinarną?
  • triismegistos 27.07.19, 11:08
    Może i ziemniaczki... To jest dobry pomysł.

--
  • arwena_11 27.07.19, 11:53
    Ziemniaki najlepiej pokroić w ćwiartki i skleić je masłem z czosnkiem ( może być też przyprawa do ziemniaków ), zawinąć w folię i grilować. Tylko lepiej zacząć wcześniej - bo jednak potrzebują czasu.

Ja najczęściej wrzucam do piekarnika i mam gotowe razem z resztą, którą robię na grillu
  • pasquda77 27.07.19, 19:19
    arwena_11 napisała:

> Ziemniaki najlepiej pokroić w ćwiartki i skleić je masłem z czosnkiem ( może by
    > ć też przyprawa do ziemniaków ), zawinąć w folię i grilować. Tylko lepiej zaczą
    > ć wcześniej - bo jednak potrzebują czasu.
    >
    > Ja najczęściej wrzucam do piekarnika i mam gotowe razem z resztą, którą robię n
    > a grillu
    Dosypuję jeszcze do tych ziemniaków świeżego koperku i pietruszki
  • elenelda 27.07.19, 12:22
    To może sałatka ziemniaczana? - ziemniaki, kapary (albo ogórek małosolny), dymka, skórka starta z cytryny, vinegret z gruboziarnistą musztardą.
  • berdebul 27.07.19, 10:36
    Cukinia lub boczniaki, marynowane jak kawałki mięsa.
    Pieczarki.
  • karme-lowa 27.07.19, 11:03
    Ziemniaki. Dajesz do folii razem z koperkiem. Potem rozcinasz ziemniaki i na to masło czosnkowe😀. Mniam.
    Mogę się wprosić na grilla😋?
  • eliszka25 27.07.19, 11:11
    Od kilku już lat hitem u nas są łódki z cukinii. Młode cukinie przekroić na połowy, każda połówkę posmarować grubo masłem ziołowym, na to boczek w drobną kostkę, przycisnąć do masła, można przyprawić solą i pieprzem (zwłaszcza pieprzem bym radziła), zawinąć w folię aluminiową i piec do miękkości. Wychodzi naprawdę pyszne i świetnie pasuje do mięsa. Acha, z tym boczkiem nie trzeba przesadzać, wystarczy trochę.
  • arwena_11 27.07.19, 11:50
    Zrób szaszłyki z warzyw. Wcześniej je lekko zamarynuj. Pieczarki, paprykę, bakłażan, cukinię, pomidor koktajlowy.
  • ewbal 27.07.19, 15:20
    Zrób sałatkę - ziemniaki gotowane, pokrojone w grubą kostkę, ogórki małosolne, cebula w piórka, trochę majonezu, sól, dużo pieprzu.
    Na grilla fajne są plastry cukini i melona zawinięte w cienkie plastry wędzonego boczku, grillowane do chrupkości tegoż. Ale do Twojego zestawu to raczej nie pasuje.
  • zabka141 27.07.19, 17:40
    Arbuz grilowany z feta (mega latwe a mega pyszne i efektowne)

Szaszlyki warzywne (wbijasz na patyczki naoliwione i posolone pieczarki, cukinie, papryke, pomidorka koktajlowego)

Na deser polowki brzoskwini grilowane w folii z odrobina cukru waniliowego lub cynamonu - do podania moze byc tez z lodami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka