Dodaj do ulubionych

Wawa rekrut. uzupełn. Czy wasze dzieci złożyły już

28.07.19, 18:24
Wnioski? Mój syn dostał się do szkoły trzeciego wyboru. Waha się, czy nie złożyć wniosków do szkół z pierwszego i drugiego miejsca, bo zwolniły się tam miejsca. A jak u was, czy dzieci składały wnioski, czy w sekretariatach udzielano im informacji odnośnie szans oraz terminu udzielenia odpowiedzi?
Edytor zaawansowany
  • bardoszka 28.07.19, 18:56
    Pewnie. 16 lipca zaraz po ogłoszeniu wyników.
  • mokrasa71 28.07.19, 19:11
    Nie składamy
  • bardoszka 28.07.19, 19:15
    Oczywiście po wcześniejszym potwierdzeniu w szkole, do której dziecko się dostało.
  • esperantza 28.07.19, 19:22
    Jeden złożył, drugi duma jeszcze. W sekretariacie nas bardzo zachęcano do złożenia wniosku, ale szans nikt nie określał tym bardziej że składaliśmy jeszcze przed formalnym rozpoczęciem rekrutacji uzupełniającej. Natomiast powiedziano nam, że telefonu można spodziewać się się wcześniej (12-14), bo komisja chce mieć wolny piątek 16tego smile
  • zlosliwebydle 28.07.19, 19:23
    16 lipca, zaraz po ogłoszeniu wyników. Przemiła sekretarka powiedziała, kiedy zbiera się komisja i poinformowała, że wyniki rekrutacji uzupełniającej będą zgodnie z rozporządzeniem, 19 sierpnia, i że mam czekać na telefon. 26 lipca ta sama informacja pojawiła się na stronie szkoły.

W międzyczasie dziecko się zintegrowało z klasą, do której się dostało, więc nie wiem, czy będzie chciała zmieniać szkole.
  • heca7 28.07.19, 20:43
    Nie. Mimo, że zwolniło się dużo miejsc w LO pierwszego wyboru i pewnie by się dostał. Ale. No właśnie to LO było wybrane głównie z powodu bliskości. Profil odpowiadał synowi polowicznie. To , do którego się dostał jest dalej ale ma odpowiedni profil. Zostaje więc w tym z pierwszej rekrutacji.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kurt.wallander 28.07.19, 22:37
    Nie, córka równie chętnie poszłaby do pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Dostała się do drugiego i tam zostaje.
  • ga-ti 28.07.19, 23:34
    Mój też w trzeciej, w pierwszej jest miejsce, chyba tylko jedno w upatrzonej klasie, ale się wahamy, bo szkoła, do której się dostał jest zupełnie inna i już chyba nie chcemy jej zmieniać. I żeby nie było, liczyliśmy, że realna będzie piąta z listy, więc jest się z czego cieszyć.
  • mum2004 29.07.19, 08:12
    Córka chce spróbować. Ma drugi wybór i też jej pasuje, ale ma też swoje marzenia, więc niech próbuje.
  • dziewczyna_kolegi 29.07.19, 09:33
    Złożyłam w piątek w szkole 1 wyboru, nie robię sobie większych nadziei, tu powiedzieli że info będzie po 19 sierpnia, zakładają że po tym będą kolejne przetasowania aż do 1 września. Złożyłam też w szkole do której się córka dostała i która nas zadowala, ale do klasy dwujęzycznej. Tu brakuje jej trochę punktów, miejsc chyba niewiele, ale jakby się udało to by było super. Tu akurat nie wiem kiedy będzie info bo podanie składałam razem z oryginałami jeszcze przed oficjalnym terminem uzupełniającej.
  • helena31 29.07.19, 10:04
    Moje dostało się do pierwszego wyboru , ale wiele dzieci znajomych składa w uzupełniającej . Mam pytanie, przyjaciółka córki zrezygnowała ze szkoły, mimo to szkoła w tej klasie ogłosiła brak miejsc . Czy jest jakaś rekrutacja przed rekrutacją ? Czy to zależy od dyrekcji, w jaki sposób i w jakim terminie rozdysponuje te miejsce . Wiem , że niektórzy składali podania w dniu ogłoszenia wyników.Może te osoby "wskoczyły" jako pierwsze i już były na listach potwierdzających przyjęcie . Może tak być ?
  • esperantza 29.07.19, 10:39
    Teoretycznie nie powinno być takich wałków. To ze szkoły przyjmowały podania wcześniej nie oznacza, ze decyzje podejmują poza procesem. Ale ten etap rekrutacji jest mocno uznaniowy wiec można co najwyżej się wykłócać.
    Drugi syn zdecydował się tez na uzupełniająca, ale tu powiedziano mi jasno: 19 ogłoszą zakwalifikowanych wg punktów, po tym terminie , jeśli komuś się nie uda, można iść na rozmowę i negocjować bezpośrednio. My Ten etap raczej już sobie odpuścimy.
  • chersona 29.07.19, 10:23
    Ja złożyłam. Dostałam info, że punktów malutko i szanse niewielkie, bo dopiero co była matka chłopca, który ma bardzo dużo punktów a nie dostał się do mechatronika a miejsce wolne jedno. Byłam namawiana, żeby złożyć wniosek do kilku klas, żeby były większe szanse, ale to bez sensu, bo do pozostałych klas syn mógłby się dostać z pierwszej rekrutacji, a nie dostał się, bo wcześniej na liście daliśmy szkołę dużo słabszą w rankingu, ale blisko domu a to był niestety koronny argument dla syna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka