Dodaj do ulubionych

Częste wypróżnianie u dziecka

28.07.19, 21:21
Syn bratowej koleżanki ma 11 lat. Prawie po każdym posiłku idzie do wc.Trochę za boli go brzuszek i idzie.Po wyjsciu z wc jest ok.Za chwilę znów idzie bo niby nie do końca zrobił.A potem jest już ok. I tak do nastepnegp posiłku,ale to zawsze.Na wczasach mieli taką akcje Polsce. Gdy byli w pokoju było ok.Gdy chcieli wyjsc.To zaczął mówić ,że musi isć do Wc.Na stołowce (Obfite jedzenie) tez musiał iść do wc.I tak sie zastanawiamy czy to nerwica czy drażliwe jelito.Pół roku temu przez 3 tyg coś podobnego miał.W czasie ferii uspokoilo się.
Edytor zaawansowany
  • korniz 28.07.19, 21:25
    Dodam ,że nie zawsze ma takie dolegliwości.Są miesiące gdzie nic się nie dzieje.Dodam,że to nie biegunka,.Ma apetyt,nie spada waga.
  • mary_lu 28.07.19, 21:29
    Do gastroenterologa dziecięcego trzeba się przejść. To moźe być kilka rzeczy.
  • tilijka123 29.07.19, 13:17
    Też to mam i wiele osób z mojej rodziny też. Niektórym pomogła eliminacja pszenicy i jęczmienia (mogą bezpiecznie jeść żyto). W moim przypadku pomogła dopiero całkowita eliminacja glutenu. Muszę tez uważać na wszelkie produkty zawierające maltodekstrynę. Co ciekawe również zjedzenie naraz dużej ilości cukru objawia się u mnie natychmiastową biegunką.
  • tilijka123 29.07.19, 13:21
    Być może jest to kwesta jakości jedzenia na wyjeździe. Domowe może ma mniej składników, które wywołują takie działanie.
    A w zbiorowym żywieniu mogą posługiwać się półproduktami, nafaszerowanymi maltodekstryną i innymi polepszaczami.
  • adzik27 29.07.19, 13:27
    Córka koleżanki też tak miała, okazalo sie ze helicobacter ma.
  • korniz 29.07.19, 14:05
    Też tak może być bo jak dojezdżali do ośrodka zatrzymali się na postoju.Tam stały toye,napili sie zjedli i pojechali po pol godzinie syn tej osoby zaczal sie skarzyc na bol i musieli do lasku skrecic.Może tam się czymś zarazil. Bo zaczelo się od tego postoju.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka