Dodaj do ulubionych

Pomysł na...

28.07.19, 21:46
...jutrzejszy obiad. Podzielicie się? Najlepiej na taki szybki i zdrowy obiad, łatwy do przygotowania rano i do późniejszego odgrzania przez dzieci.
Dziękuję😘.
Edytor zaawansowany
  • alaveda 28.07.19, 21:50
    Tarta z dowolnym nadzieniem...
  • amsterdama 28.07.19, 22:14
    Nigdy nie robiłam tarty, musiałabym poczytać co i jak. A jakie jest Twoje ulubione nadzienie?
  • mona-taran 28.07.19, 22:23
    Szpinak, buraki, por z boczkiem, tarta kurkowa z kwestii smaku.. w sumie ze wszystkim da się zrobić :p
  • vitreous 28.07.19, 23:25
    O, tarty są super. Ja polecam z kiszoną kapustą i mozarella
  • mary_lu 28.07.19, 21:51
    Robisz słój pesto, dzieciaki tylko gotują makaron, potem posypują parmezanem i dokładają cząstki dojrzałych pomidorów.
  • amsterdama 28.07.19, 22:16
    Pesto faktycznie ma u nas wzięcie, ale musiałabym zdążyć zrobić rano zakupy. A to nie jest pewne.
  • mary_lu 28.07.19, 23:11
    Robię pesto z rukoli z dodatkiem bazylii, olej rzepakowy z dodatkiem oliwy, czosnek, parmezan, sól, pieprz, słonecznik i nerkowce. Nie jest to przepis ortodoksyjny, ale mieszam tak długo, aż wyjdzie idealna kompozycja ostro-słono- słodka. Wychodzi mi spory słój, mam na minimum tydzień.
  • solejrolia 28.07.19, 22:02
    Masz twaróg? zrób kluski leniwesmile Robi się szybciutko, i wszyscy lubią. Kluski można odgrzać w wodzie, albo w mikrofali, albo odsmażyć (jak gnocchi)
    (Dzisiaj narobiłam i jedliśmy na świeżo, z masłem i cukrem, a jutro zjemy odsmażone)

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • amsterdama 28.07.19, 22:17
    Zdziwisz się - moje młodsze dziecko nie znosi leniwychsad
  • solejrolia 28.07.19, 22:22
    sad

--
  • raczek47 28.07.19, 22:22
    Najprostszy jest makaron z jakimś prostym sosem,tuńczykiem z puszki,oliwkami, przecierem pomidorowym.itp.
  • solejrolia 28.07.19, 22:21
    Ryż ugotować na sypko.
    Mieszanka warzyw chińskich na patelnię (jak duża paczka, to dzielę ją na dwa obiady) .
    Warzywa podsmażasz pod przykryciem, po 10minutach dajesz ząbek czosnku, sok z całej cytryny, tarty imbir, łycha miodu (ewent możesz dać łychę keczupu), łycha sosu sojowego, i zalewasz pół szkl zimnej wody z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Jeszcze chwilkę pod przykryciem podduszasz.
    Możesz do warzyw dać kurczaka podsmażonego, ale ja czasem daję a czasem nie, i tak się najadamy.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • amsterdama 28.07.19, 22:37
    Dziękuję za wszystkie pomysły. Niestety wątek powinien być założony w piątek, żeby móc zrobić zakupy. Pobliski sklep działa od 6, wybór w nim niewielki, ale coś kupię.
  • iimpala 28.07.19, 22:47
    no to najpierw napisz co masz w lodówie.
    Kiedy byłam dzieckiem to mama zostawiała ryż w pościeli. To znaczy, zagotowała w garze (nie - ugotowała bo on dochodzi), gar zawija w gazety, koc i do pościeli, pod koldry, poduchy. Po kilku godzinach dzieciaki odwijaja sobie gorący (ale nie parzący) ryż.
    Do tego ryżu możesz przygotować rózne dodatki. Kiedy byłam dzieckiem to najczęściej był to ryż na słodko, jakiś ze śmietaną i cynamonem, o ile dobrze pamietam
    Dzis zrobiłabym jakąs chiśzczyzne, do podgrzania na patelni.
  • solejrolia 28.07.19, 22:50
    Napisz co masz w lodówce!

Jak masz jajka, mąkę, cukier, mleko, to możesz usmażyć naleśniki.
    A jak masz jabłko, to placuszki z jabłkiem.

--
  • daniela34 28.07.19, 23:00
    Zgadza sie- żeby sensownie doradzić musimy wiedzieć, co masz w lodówce, albo co możesz jutro rano kupić w tym średnio zaopatrzonym sklepie.
  • amsterdama 28.07.19, 23:30
    Twaróg, cukinia, śmietana, jogurty, jajka, marchewka, żółty ser. W sklepiku mam szanse dostać rano świeże warzywa i owoce, ale już bez takich przyjemności, jak bazylia czy rukola. Taka baza tylko.
  • daniela34 28.07.19, 23:48
    Oprócz makaronu z sosem z cukinii (poniżej) może być jeszcze leczo. Potrzebujesz cukinii, papryki, cebuli, kiełbasy lub parówki (ale można będę wersji wegetariańskiej) i albo pomidorów, albo puszki pomidorów pelati/passat pomidorowej. Do tego podstawowe przyprawy. Krojenie zajmuje parę minut, gotowanie też niewie trwa (tyle, żeby warzywa zmiękły). Dzieci muszą potem tylko podgrzać.
  • kurt.wallander 28.07.19, 22:55
    Jesli masz w domu cukinię, cebulę, czosnek, śmietanę i białe wino, to polecam makaron z sosem z cukinii.
  • amsterdama 28.07.19, 23:25
    Jest wszystko!!! Dzięki.
  • stephanie.plum 28.07.19, 23:17
    ja akurat robię zapiekankę - makaron z duszoną cukinią, papryką i cebulą, mnóstwem bazylii, kaparami, sosem ze świeżych pomidorów i dwoma rodzajami sera (feta w warstwie warzywnej, poczciwa gouda w warstwie makaronowej i oczywiście wierzchem.

do tego jako surówka na pewno ogórki, może małosolne, a może świeże z miętą i młodą cebulką.

--
    idę tam, gdzie idę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka