Dodaj do ulubionych

Co radna Pis myśli o PIS i faszyzmie

29.07.19, 08:19
To się nazywa freudowska pomyłka na 102! big_grin
Sama nie wiem, czy bardziej ubawiła mnie jej oryginalna wypowiedź, czy późniejsze tłumaczenia.
Tekst linka
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 29.07.19, 08:38
    I tak znowu wygrają na jesienie.
    Olenko bajdejwej, ale w innym temacie rozpowszechniłaś fakenewsa, a potem nie odniosłaś się do kolejnych ustaleń w tej sprawie (rzekome pobicie na tle homofobicznym projektanta), moim zdaniem nieładnie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • olena.s 29.07.19, 08:43
    1. O, korzystasz już otwarcie z pisiej narracji lokalnych troli? Miłe.
    2. So sorry.
    3. Czy tez uważasz, że napis znieważał powstańców? Że byliby oburzeni?
    4. Czy też uważasz, że "atak" na faszyzm to atak na PiS?
  • katja.katja 29.07.19, 08:54
    Nie wiem jak mam się do tego odnieść bo skoro ledwo wczoraj zapodałaś nam fakenewsa (w dodatku nie odniosłaś się później do wątpliwości w sprawie) jaką mam pewność, że tym razem ten link jest prawdziwy?

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 29.07.19, 08:55
    Dla niedowiarków link:

forum.gazeta.pl/forum/w,567,168451288,168451288,Pobity_projektant_lgtb_niekoniecznie_light_.html

--
    Nie dam się wygasić!
  • dramatika 29.07.19, 09:15
    Jestem zawiedziona, że to nie ja zauważyłam tego babola w wykonaniu światłej, zdroworozsądkowej oleny big_grin
  • araceli 29.07.19, 09:18
    dramatika napisał(a):
    > Jestem zawiedziona, że to nie ja zauważyłam tego babola w wykonaniu światłej, z
    > droworozsądkowej oleny big_grin

To akurat żaden babol ale widać prawacki mózg nie rejestruje prostych słów.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • dramatika 29.07.19, 09:25
    araceli napisała:

> To akurat żaden babol ale widać prawacki mózg nie rejestruje prostych słów.

Robisz za adwokata oleny? To może ustalcie wspólną wersję, bo zdaje się olenie jest przykro. Lekceważąco, ale jednak tongue_out

olena.s napisała:
    > 2. So sorry.

• livia.kalina 29.07.19, 13:17
    ale jaki babol? Bo podejrzewam, że odpowiadasz na post gazeciarza, którego mam wygaszonego.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • dramatika 29.07.19, 14:00
    livia.kalina napisała:

> ale jaki babol? Bo podejrzewam, że odpowiadasz na post gazeciarza, którego mam
    > wygaszonego.

Olena założyła wątek o rzekomo pobitym z powodów homofobicznych projektancie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168451288,168451288,Pobity_projektant_lgtb_niekoniecznie_light_.html
    Okazało się, ze to fejk:

www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Projektant+z+Gdyni+pobity%2C+bo+wygl%C4%85da%C5%82+na+geja%3F+W+sprawie+jest+sporo+w%C4%85tpliwo%C5%9Bci
    "Jak ustaliliśmy, kontakt z rannym w szpitalu był bardzo utrudniony, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W przypadku ciężkich pobić standardową procedurą w szpitalach jest to, że lekarz zawiadamia policję. W przypadku Krajewskiego personel takiej informacji funkcjonariuszom nie przekazał, wątek pobicia w ogóle się nie pojawiał. Mężczyzna miał nie pamiętać, co dokładnie się stało, a jego obrażenia nie wskazywały jednoznacznie, że został pobity. Lekarze kontaktowali się z policją, ale tylko po to, aby powiadomić żonę, że Krajewski leży w szpitalu."

Ot, po 2 miesiącach sobie przypomniał, że został pobity i że pobił go homofob.

• dramatika 29.07.19, 14:02
    Zły link, tutaj bezpośrednio do artykułu:
    trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25033648,artysta-malarz-z-gdyni-pobity-bo-wygladal-na-geja-w-sprawie.html
  • livia.kalina 29.07.19, 14:10
    Moim zdaniem, to co piszesz w ogóle nie musi oznaczać fakenewsa. Wcześniej po prostu nie opowiadał o tym prasie, więc nie wiedziała o tym szersza opinia publiczna.

Ja tez padłam ofiara przestępstwa (jeden znany profesor naciągał mnie na łapówkę za operację mojego dziecka). Ja nie miałam głowy ani czasu się tym zająć. Często różnym ludziom o tym opowiadam ale Prokuraturze ( a mam świadomość, ze powinnam) nie. Może przyjdzie taki moment, ze w końcu powiem. Jak sie dowiem, ze inni poszkodowani o tym głośno (np w mediach) mówią, to sie w końcu przyłączę. Czy to będzie znaczyło, ze "sobie przypomniałam"? Nie, ja o tym myślę codziennie od lat i mam poczucie krzywdy. Trudno się walczy samemu z całym systemem. Jak ktoś inny zacznie- łatwiej się przyłączyć.

--
    super_hetero_dyna:
  • dramatika 29.07.19, 14:30
    livia.kalina napisała:

> Moim zdaniem, to co piszesz w ogóle nie musi oznaczać fakenewsa. Wcześniej po p
    > rostu nie opowiadał o tym prasie, więc nie wiedziała o tym szersza opinia publi
    > czna.

Nie rozmywaj. Lekarze nie dopatrzyli się w obrażeniach skutków pobicia. Sam facet też niczego nie pamiętał, a kontakt z nim był utrudniony, bo był napruty i naćpany. No i nagle po 2 miesiącach sobie przypomniał.
    Chcesz jakiegoś logicznego wyjaśnienia tej skrajnie durnej sytuacji, to podpowiem - może to była manipulacja, ale z prawej strony. Może ktoś facetowi zapłacił, żeby skompromitować postępowych, a olena jest ofiarą manipulacji.
    Choć dla mnie ta wersja nie jest przekonująca - inaczej o 90% akcji z wykorzystywaniem LGBT należałoby uznać za działalność agentów Jarka.
  • livia.kalina 29.07.19, 14:53
    >bo był napruty i naćpany.
    Tak piszesz, jakby to oznaczało, ze nie mógł paść ofiara przestępstwa. To przecież w ogóle nie ma związku.

>Lekarze nie dopatrzyli się w obrażeniach skutków pobicia.

Obrażenia nie musiały jednoznacznie na to wskazywać ale obrażenia musiały być, skoro był w szpitalu.

>No i nagle po 2 miesiącach sobie przypomniał.

Ten mechanizm opisałam powyżej.

>Może ktoś facetowi zapłacił

dość karkołomne tłumaczenie. Ale chyba w tym przypadku bardziej by się postarał, żeby obrażenia jednoznacznie wskazywały na pobicie.

--
    super_hetero_dyna:
  • asia.sthm 29.07.19, 11:41
    "Przeciw faszyzmowi" = przeciw PiSowi.
    Tak jakos samo jej wyszlo w przeprosinach.
    Dobre.

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • 45rtg 29.07.19, 08:45
    olena.s napisała:

> To się nazywa freudowska pomyłka na 102! big_grin
    > Sama nie wiem, czy bardziej ubawiła mnie jej oryginalna wypowiedź, czy późniejs
    > ze tłumaczenia.
    > Tekst link
    > a

Tak swoją drogą, to rzeczywiście powstańcy warszawscy nie walczyli z faszystami, tylko z nazistami smile
  • raczek47 29.07.19, 09:05
    Ta pani się nie pomyliła, wypowiedziała się adekwatnie do stanu posiadanej wiedzy i poglądów;to nie jest śmieszne, ale zatrważające, mnie przeraża.
  • dramatika 29.07.19, 09:13
    45rtg napisał:

> Tak swoją drogą, to rzeczywiście powstańcy warszawscy nie walczyli z faszystami
    > , tylko z nazistami smile

Oj tam, oj tam.
    Tutaj taka wersja, bo przecież "1944 stolicy bronili także geje i lesbijki". Cyrk na kółkach. Ciekawe, bo może sąd będzie miał okazję się wypowiedzieć czy tęcza obraża tongue_out

http://www.pomniejszacz.pl/files/walczacatecza.jpg

• araceli 29.07.19, 09:31
    dramatika napisał(a):
    > Tutaj taka wersja, bo przecież "1944 stolicy bronili także geje i lesbijki".

Wystarczyło, żeby prawacki szur skorzystał z czegoś więcej niż rzygów prawackiej propagandy:

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Związek Powstańców Warszawskich działające na rzecz pamięci o weteranach II wojny światowej z wielkim oburzeniem przyjęły wydarzenia z Białegostoku.

Nie wchodząc w ocenę światopoglądową, każdemu człowiekowi należy się szacunek i godność, również temu, który bierze udział w zgromadzeniu o nazwie Marsz Równości.

Tymczasem, przy bezradności służb porządkowych, w trakcie marszu dochodziło do aktów agresji wymierzonych w jego uczestników. Obrazy, które widziała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych.

Uważamy, że walcząc o wolną Polskę, Polskę dla wszystkich, mamy obowiązek zabrać głos w obronie ludzi słabszych. Większość nie ma prawa poniżać mniejszość. Silniejszy nie ma prawa bić słabszego, w tym dzieci. Nie ma zgody na akty przemocy wobec jakichkolwiek ludzi, w jakiejkolwiek postaci w wolnej, demokratycznej, tolerancyjnej Polsce, w Unii Europejskiej.

Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność. Nie ma naszej zgody na bicie i opluwanie drugiego człowieka, a także na wykorzystywanie symbolu naszej walki z okupantem – symbolu Polski Walczącej.

Z przykrością stwierdzamy, że to kolejne wydarzenie, po „marszu nacjonalistów”, „urodzinach Hitlera” i wydarzeniach w Pruchniku, które pokazuje, że polskie społeczeństwo zaczyna zapominać czym kończy się nienawiść.

W Białymstoku obudziły się najgorsze instynkty osób, które odczłowieczały drugiego człowieka. Takie wydarzenia przypominają te sprzed II wojny światowej i nie mogą zostać niezauważone lub przemilczane.

Apelujemy do władz Rzeczypospolitej o podjęcie działań prawnych wymierzonych w sprawców. Apelujemy do polityków: stop mowie nienawiści i dzieleniu społeczeństwa.

To przykre, że kiedyś walczyliśmy z nienawiścią, a teraz w wolnej Polsce walczymy o to, aby nie stała się Ona nienawistna.

pbs.twimg.com/media/EAU7g7CWsAEPLNy.png:large

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • dramatika 29.07.19, 09:40
    araceli napisała:

> Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Związek Powstańcó
    > w Warszawskich działające na rzecz pamięci o weteranach II wojny światowej z wi
    > elkim oburzeniem przyjęły wydarzenia z Białegostoku.

Poczekamy na stanowisko tej fundacji w temacie znaku Polski Walczącej na tle tęczy. Bo to dwie różne rzeczy - być przeciwko przemocy wobec osób LGBT, a popierać gmeranie przy znaku podlegającym ochronie prawnej.

A wystarczyło napisać, że to jeden z efektów refrakcji. I co co wam chodzi, szury?
  • araceli 29.07.19, 09:44
    dramatika napisał(a):
    > Poczekamy na stanowisko tej fundacji w temacie znaku Polski Walczącej na tle tę
    > czy. Bo to dwie różne rzeczy - być przeciwko przemocy wobec osób LGBT, a popier
    > ać gmeranie przy znaku podlegającym ochronie prawnej.

Stanowisko masz w treści - po raz kolejny prawackiego szura myślenie przerosło. Jak faszystkowskie ścierwa to nie "gmerają przy znaku podlegającym ochronie prawnej"?? A nie nie nie! Szur faszystkowskie ścierwa przecież kocha i rozgrzesza.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • dramatika 29.07.19, 09:50
    araceli napisała:

> Stanowisko masz w treści - po raz kolejny prawackiego szura myślenie przerosło.
    > Jak faszystkowskie ścierwa to nie "gmerają przy znaku podlegającym ochronie pr
    > awnej"?? A nie nie nie! Szur faszystkowskie ścierwa przecież kocha i rozgrzesza

Skąd pewność, że sprzeciwiają się wykorzystywaniu znaku Polski Walczącej tylko przez "faszystowskie ścierwa"? Może nie pasuje im ogólnie wykorzystywanie tego znaku do walki politycznej przez kogokolwiek?
  • araceli 29.07.19, 09:55
    dramatika napisał(a):
    > Skąd pewność, że sprzeciwiają się wykorzystywaniu znaku Polski Walczącej tylko
    > przez "faszystowskie ścierwa"?

Nie odnoszę się do tego, czego nie napisałam. Jak to leciało szurze - "bezczelne manipulacje są tak samo złe jak przemoc fizyczna"?

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • dramatika 29.07.19, 09:58
    araceli napisała:

> Nie odnoszę się do tego, czego nie napisałam. Jak to leciało szurze - "bezc
    > zelne manipulacje są tak samo złe jak przemoc fizyczna
    "?

To może napisz jasno i wyraźnie o co ci dokładnie chodzi. Polecam nie skupianie się na umieszczeniu jak największej ilości wyzwisk w zdaniu, tylko skupienie się na treści, którą chcesz przekazać.
  • araceli 29.07.19, 10:01
    dramatika napisał(a):
    > To może napisz jasno i wyraźnie o co ci dokładnie chodzi.

Napisałam - wysil ten tę jedną komórkę mózgową i ogarnij.

--
  • 45rtg 29.07.19, 09:50
    dramatika napisał(a):

> Poczekamy na stanowisko tej fundacji w temacie znaku Polski Walczącej na tle tę
    > czy. Bo to dwie różne rzeczy - być przeciwko przemocy wobec osób LGBT, a popier
    > ać gmeranie przy znaku podlegającym ochronie prawnej.

Cała ta ochrona tego znaku to jest jedna wielka bzdura.
  • dramatika 29.07.19, 09:56
    45rtg napisał:

> Cała ta ochrona tego znaku to jest jedna wielka bzdura.

Być może. Niemniej byłoby co najmniej dziwne, gdyby fundacja sprzeciwiała się wykorzystywaniu tego znaku przez "faszystów" jednocześnie popierając choćby tylko przez przemilczanie takie rzeczy:

http://www.pomniejszacz.pl/files/cycki-walczace.jpg
    wiadomosci.wp.pl/zapadl-wyrok-ws-dorysowania-piersi-do-znaku-polski-walczacej-decyzja-sadu-wywolala-burze-6122178811762817a
    Oczywiście wiem - tęcza nie obraża, a poza tym to efekt refrakcji, więc to całkiem inna sytuacja.
  • 45rtg 29.07.19, 10:26
    dramatika napisał(a):

> http://www.pomniejszacz.pl/files/cycki-walczace.jpg
    > Oczywiście wiem - tęcza nie obraża, a poza tym to efekt refrakcji, więc to całk
    > iem inna sytuacja.

A co w tym plakacie jest złego?
  • dramatika 29.07.19, 10:30
    45rtg napisał:

> A co w tym plakacie jest złego?

Moim zdaniem przerobienie kotwicy na cycki.
    Natomiast sąd miał coś przeciwko znakowi z cyckami i warkoczykiem (nie wiem czy warkoczyk coś zmienia). Wystarczy przeczytać zalinkowany artykuł.

wiadomosci.wp.pl/zapadl-wyrok-ws-dorysowania-piersi-do-znaku-polski-walczacej-decyzja-sadu-wywolala-burze-6122178811762817a
    Btw do wątku dobrało się chyba jakieś nieupilnowane dziecko z nożyczkami. Zabawcie go tam jakoś w tym arecho, siostry.
  • araceli 29.07.19, 10:36
    dramatika napisał(a):
    > Natomiast sąd miał coś przeciwko znakowi z cyckami i warkoczykiem (nie wiem czy
    > warkoczyk coś zmienia). Wystarczy przeczytać zalinkowany artykuł.

A sama nie przeczytała:
    'Decyzja sądu podzieliła internautów - część z nich domaga się większej kary, a część nie kryje oburzenia, przypominając podobną sprawę ze Szczecina. Uczestniczka marszu niosła transparent z identycznym symbolem, ale sąd nie uznał modyfikacji za znieważenie.'

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • dramatika 29.07.19, 10:56
    araceli napisała:

> A sama nie przeczytała:

Owszem, inny sąd orzekł inaczej. Czy to unieważnia wyrok sądu, który orzekł, że cycki znieważają?
  • 45rtg 29.07.19, 11:14
    dramatika napisał(a):

> 45rtg napisał:
    >
    >
    > > A co w tym plakacie jest złego?
    >
    > Moim zdaniem przerobienie kotwicy na cycki.

Jakaś dziwna jesteś.
  • katja.katja 29.07.19, 12:38
    Daliby spokój chociaż powstańcom. Co za żenada. Chyba, że stoją za tym prawdziwi homofobi, którzy tym sprytnym zagraniem chcą zniechęcić do LGBT ludzi do tej pory neutralnych.

--
    Nie dam się wygasić!
  • olena.s 29.07.19, 13:18
    Ja wiem, ze ty się przedstawiasz jako asperger/nowa Huta, ale:
    1. mamy za dwa dni rocznicę powstania,
    2. Powstani bylo warszawskie, a znaczki rozdają władze naszego miasta,
    3. Pokaż mi, prosze, gdzie na znaczku jest LGBT?
    4.Jak juz, to pokaż takze, gdzie jest tam PiS?
  • katja.katja 29.07.19, 13:23
    Tęcza od dłuższego czasu została zawłaszczona jak symbol LGBT.

--
    Nie dam się wygasić!
  • biala_adelajda 29.07.19, 10:34
    > Tak swoją drogą, to rzeczywiście powstańcy warszawscy nie walczyli z faszystami, tylko z nazistami

Nazizm jest radykalną odmianą faszyzmu.

--
    pomagam.pl/kasiakuzma
  • 45rtg 29.07.19, 11:14
    biala_adelajda napisała:

> > Tak swoją drogą, to rzeczywiście powstańcy warszawscy nie walczyli z fasz
    > ystami, tylko z nazistami
    >
    > Nazizm jest radykalną odmianą faszyzmu.

No, nie.
  • woman_in_love 29.07.19, 11:30
    No tak.
  • araceli 29.07.19, 11:41
    45rtg napisał:
    > biala_adelajda napisała:
    > > Nazizm jest radykalną odmianą faszyzmu.
    >
    > No, nie.

No tak?
    Narodowy socjalizm, nazizm (skrót od niem. Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera) – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu[1],
    pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm
    --
  • biala_adelajda 29.07.19, 12:09
    > No, nie
    Ależ tak. W praktyce wyglądały inaczej, bo Włochy to nie Niemcy, Mussolini trafił na inny grunt niż Hitler. Ale to jedna i ta sama ideologia.

--
    pomagam.pl/kasiakuzma
  • 45rtg 29.07.19, 12:18
    biala_adelajda napisała:

> > No, nie
    > Ależ tak. W praktyce wyglądały inaczej, bo Włochy to nie Niemcy, Mussolini traf
    > ił na inny grunt niż Hitler. Ale to jedna i ta sama ideologia.

Dobra, skoro tak to klasyfikują, to nie będę się kłócić smile
  • livia.kalina 29.07.19, 13:16
    Muszę przyznać, ze serio podziwiam osoby, które stać na taki wpis.

--
    super_hetero_dyna:
  • olena.s 29.07.19, 11:45
    Nie sądzę, żeby to >rzeczywiście powstańcy warszawscy nie walczyli z faszystami, tylko z nazistami smile<
    akurat był powód oburzenia PiS.
    Skoro PiSia dama uznała, iż "opluciem można nazwać rozdawanie przez władze Warszawy symbolu Polski Walczącej z podpisem „przeciw faszyzmowi”. Opluwacie katolików, opluwacie chrześcijan.", oraz że jest to "narzędzie ataku na Prawo i Sprawiedliwość" - to jest to po prostu oznaka zidiocenia, które zdumiałoby nawet Szwejka.
  • dramatika 29.07.19, 12:12
    olena.s napisała:

> Skoro PiSia dama uznała, iż "opluciem można nazwać rozdawanie przez władze W
    > arszawy symbolu Polski Walczącej z podpisem „przeciw faszyzmowi”. Opluwacie kat
    > olików, opluwacie chrześcijan.", oraz że jest to "narzędzie ataku na Prawo i Sp
    > rawiedliwość
    " - to jest to po prostu oznaka zidiocenia, które zdumiałoby na
    > wet Szwejka.

E tam wiele hałasu o nic. Wiadomo, że antyPiS posługuje się terminem "faszyzm" do bicia kogokolwiek, kto się nie zgadza z antyPiSem, a nie do walki z realnym faszyzmem, który w Polsce jest akurat najmniejszym problemem, o ile w ogóle.
    Zwykła ofiara trollingu i manipulacji.
  • araceli 29.07.19, 12:15
    dramatika napisał(a):
    > E tam wiele hałasu o nic.
    (...)
    > faszyzmem, który w Polsce jest akurat najmniejszym problemem, o ile w ogóle.

Pisz pisz. Dajcie im mówić!

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • dramatika 29.07.19, 12:24
    araceli napisała:

> Pisz pisz. Dajcie im mówić!

Przypomnisz wynik wyborczy narodowców z ostatnich wyborów? A i tak tylko część z nich jest zradykalizowana, reszta to zwykli bogoojczyźniani etatyści.
    To, że niektórzy widzą faszyzm w matce z dzieckiem na ręku na marszu niepodległości to jest raczej psychoza, a nie prawidłowa ocena rzeczywistości.
  • woman_in_love 29.07.19, 12:39
    To, że niektórzy widzą faszyzm w matce z dzieckiem na ręku... ale chwila:

https://i.iplsc.com/adolf-hitler-wita-sie-z-dziecmi-rok-1937/0001B5HY1LY3H7KA-C122-F4.jpg
  • dramatika 29.07.19, 12:56
    woman_in_love napisała:

> To, że niektórzy widzą faszyzm w matce z dzieckiem na ręku... ale chwila:

To może jednak radna PiS miała rację w tym zdaniu "Opluwacie katolików, opluwacie chrześcijan", skoro porównujesz "matki z dzieckiem na ręku" na marszu niepodległosci do faszystek?
  • woman_in_love 29.07.19, 14:59
    To na zdjęciu to nie były żadne faszystki. Nie było czegoś takiego jak faszystki czy nazistki.

Były za to dobre, bogobojne kobiety, w 99,9999999999999% chrześcijanki a zwłaszcza katoliczki, które cieszyły się, że ich Naród wstał z kolan, że ich mężowie mają pracę (w przemyśle zbrojeniowym), które z radością i ufnością poszły na jakiś ichni "Marsz Niepodległości".
  • nangaparbat3 29.07.19, 09:19
    No cóż.
    Warszawiakom gratulujemy radnej.
    Tak bardziej smutno - jestem nauczycielką i wciąż powraca do mnie pytanie: dlaczego tak to schrzaniliśmy?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • sniyg 29.07.19, 12:54
    Sama przecież twierdzisz, że Polacy to głupi naród, więc skąd pytania i smutek.
  • olena.s 29.07.19, 13:15
    Cytaty, kolego, cytaty.
  • sniyg 29.07.19, 13:41
    olena.s napisała:

> Cytaty, kolego, cytaty.
    Ale czego cytaty, nangiparbat? Chyba raczej wie co pisze.
  • livia.kalina 29.07.19, 13:46
    >Sama przecież twierdzisz, że Polacy to głupi naród,

W sensie cytowania klasyków, Kochanowskiego i Reja?

--
    super_hetero_dyna:
  • sniyg 29.07.19, 13:53
    W sensie że jak nanga zacytuje klasyków typu Wolter czy Goethe o małym narodku żydowskim czy nic nie wartym narodzie izraelskim też będzie ok?
  • livia.kalina 29.07.19, 13:57
    Liczą się intencje i kontekst. Przecież ani Rej ani Kochanowski nie pisali tego z intencją obrażania. Pisali to z troski o nasza ojczyznę.

--
    super_hetero_dyna:
  • sniyg 29.07.19, 14:04
    livia.kalina napisała:

> Pisali to z troski o nasza ojczyznę.
    >
    Nanga podobno młodzież uczy, pozostaje mieć nadzieję, że nie jest w takim razie troskliwą nauczycielką.
  • livia.kalina 29.07.19, 14:11
    Myślę, ze jest bardzo dobrą nauczycielką i bardzo żałuję, ze nie uczy moich dzieci.

--
    super_hetero_dyna:
  • sniyg 29.07.19, 14:32
    Może twoje przyzwyczajone do nazywania głupimi. Z troski oczywiście.
  • livia.kalina 29.07.19, 14:48
    Jestem przekonana, że nanga tak do swoich uczniów się nie zwraca, ale Kochanowskiego i Reja nie cenzuruje.

--
    super_hetero_dyna:
  • sniyg 29.07.19, 15:14
    Tak, zapewne nie cenzuruje i jak tylko coś młodzieży nie wyjdzie nie ma jak zacytować im wtedy klasyka. Z troski oczywiście.
  • turzyca 29.07.19, 12:58
    Bo mamy beznadziejny, skoncentrowany na faktografii system nauczania historii.

--
    "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
  • livia.kalina 29.07.19, 13:19
    to jest system, który mamy w każdej dziedzinie wiedzy ale to zupełnie inny temat. Ja tez byłam w taki systemie uczona, jak i pewnie 99,99% osób na forum i takich rzeczy jak pani radna pisu, nie wypisuję.

--
    super_hetero_dyna:
  • rb_111222333 29.07.19, 09:48
    Moim zdaniem to nie jest freudowska pomyłka, ona po prostu nie wie o czym mówi
  • livia.kalina 29.07.19, 13:20
    Ja tez bym obstawiała skarajną głupotę + przekonanie, ze się jest bardzo mądrą paniusią i się musi zabierać w różnych kwestiach publicznie głos.

--
    super_hetero_dyna:
  • woman_in_love 29.07.19, 10:09
    Hitler został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach. Łącznie z tym, że udzielano mu poparcia na ambonach kościołów podczas kazań. Katolicka Partii Centrum, kierowana przez księdza Ludwiga Kaasa również poparła Hitlera.

Nie było czegoś takiego jak naziści. Byli za to dobrzy, bogobojni Niemcy, katolicy, bo matecznikiem Hitlera była katolicka, konserwatywna Bawaria.

W tym kontekście nie może dziwić, że radna PiS uważa naklejkę "Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi" za opluwanie katolików.
  • malia 29.07.19, 11:36
    Kobita widzi jakiś znaczek, nie wie co oznacza i się wypowiada. Tyle ostatnio tych znaczków, na pewno nie może to być coś dobrego, musi w pis albo w katolików uderzać, bo przecież cały świat nic nie robi, tylko na pis czyha. A ona taka dzielna na posterunku. A że mózg jak pestka wiśni, to cóż, tak wyszło.
  • bo_ob 29.07.19, 14:14
    Moim zdaniem to nie jest pomyłka. Przecież wyjaśniła, że walka z faszyzmem to walka z PiS-em. Ona po prostu tak myśli.
    My o niej też swoje myślimy.
  • woman_in_love 29.07.19, 15:00
    czyli faszyzmem.
  • solejrolia 29.07.19, 15:17
    Ona nie pomyliła się, ona powiedziała co wiedziała.
    Nie przyswoiła w szkole, ani w życiu, żadnej wiedzy, to gada co wie, że wie niewiele, to właśnie pokazała jednoznacznie.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka