Dodaj do ulubionych

Wakacje w Warszawie

29.07.19, 19:56
Wiele osób przyjeżdża na kilka dni, wiele osób tu mieszkających nie jest w stanie wyjechać z dziecmi na całe wakacje i część czasu spędza w mieście.
Polecicie ciekawe rozrywki dla dzieci szkolnych i młodzieży?
Ja ze swojej strony znalazłam ciekawe zajęcia "Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego 2019". Dzieciaki wróciły zachwycone i planują zakup szkuty big_grin
Z innych - wycieczka do Fotoplastikonu, a potem oglądanie miejsc widzianych na zdjęciach zrobionych ok. 100 lat temu dzisiaj.
O CNK nie wspomnę, bo to oczywistość. Chodzi mi o takie mniej popularne i oczywiste miejsca.
Edytor zaawansowany
  • leni6 29.07.19, 20:01
    Parki linowe, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe (czasami połączone wszystko razem).
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 20:11
    Aha - uściślę. Dzieciaki w przedziale wiekowym 10-12 lat.
    Na kiepską pogodę polecam jeszcze wakacje w Muzeum Narodowym.

• ichi51e 29.07.19, 20:12
    W narodowym w lazienkach w wilanowie w polinie... warszawskie muzea naprawde sa frontem do dzieci

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tt-tka 29.07.19, 20:16
    ichi51e napisała:

> W narodowym w lazienkach w wilanowie w polinie...
    >

O Powsinie mowa ? smile

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 20:21
    Nie, o Polin. Miał fantastyczną wystawę czasową połączoną z warszatatami - w państwie Króla Maciusia. Niestety, skończyła się w czerwcu.
  • triss_merigold6 29.07.19, 20:23
    Świetne jest Centrum Pieniądza w NBP, Muzeum Chopina, ścieżka spacerowa wzdłuż Wisły po praskiej stronie.
  • tt-tka 29.07.19, 21:40
    tylko.bez.hipokryzji napisał(a):

> Nie, o Polin. Miał fantastyczną wystawę czasową połączoną z warszatatami - w pa
    > ństwie Króla Maciusia. Niestety, skończyła się w czerwcu.

Nie wiedzialam, juz nie moj przedzial wiekowy sad. Ale do Powsina tez warto zajrzec, oni tam zwykle cos na lato dla dzieciarni ustawiali i urzadzali.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 21:49
    Polin i dla dorosłych ma ciekawą ofertę smile
  • ichi51e 30.07.19, 09:27
    Powsin po remoncie jest naprawde ekstra swoja droga. Jeden z najlepszych parkow w wwie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • trut_u 30.07.19, 12:57
    Ale nadal mają maciusiową salę zabaw, dostępną niemal codziennie, za darmo.
  • tt-tka 29.07.19, 20:12
    Info sprzed kilku lat, musialabys sprawdzic, czy jeszcze aktualne, ale ja zawsze ciagalam mlode do
    - Muzeum Etnograficznego, mieli oferte zajec wakcyjnych
    - Pruszkowa, na pokaz dymarek
    - Instytutu Wzornictwa Przemyslowego, ciekawe rzeczy mozna obejrzec, z tym ze eskpozycje stale zmieniane, wiec nie wiem, co aktualnie
    - Muzeum Woli, poza stala wystawa maja okresowe laczone z samodzielnymi probami rekodzielniczenia (nie pytaj, ile czasu ja, stara gropa, spedzilam tam marmurkujac, gdy byla wystawa introligatorska)
    - zwiedzanie Filtrow, tylko nie wiem, czy teraz beda jeszcze wolne wejsciowki, to jest tylko w soboty i niedziele, rezerwacja obowiazuje
    - teatry i teatrzyki uliczne; zdarzaja sie interaktywne
    - nie wiem, skad dzieci i mlodziez, ale festyny w okolicach okolowarszawskich (park w Konstancinie, w Pruszkowie) obfituja w atrakcje typu oryginalne jedzonko wiejskie i egzotyczne, kozy do poglaskania, pokaz kapeluszy itp
    - zawsze lazilam na koncerty na dziedzincu Dziekanki i w Krolikarni, ale to juz co kto lubi

--
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 20:25
    Byłam na Muzycznych Ogrodach na dziedzińcu Zamku Królewskiego.
    Ale dzieki - skorzystam z rad.
    Dzieciaki u mnie jeszcze dwa tygodnie (są już tydzień). Nie znały Warszawy. Są troszkę "zaniedbane kulturalnie", chłoną wszysytko. I to jest fajne i napędza mnie do działań, choć przyznaję, że czasem nóg nie czuję....
  • barattolina 29.07.19, 20:25
    A czy Warszawa nadal jeździ nad Świder ??
  • jeziorowa 29.07.19, 22:31
    Nie, i nigdy nie jeździła. Identycznie jak inne miasta jest trwale związana z gruntem.
  • heca7 29.07.19, 23:14
    Za moich czasów wink każde dziecko musiało mieć fotkę (najlepiej nago) nad brzegiem Świdra wink Jeździło się w niedzielę. My już tego nie praktykujemy- córka z 5 lat temu na płytkim brzegu potknęła się o jakąś gałązkę małą i...rozcięła nogę na porzuconej puszce uncertain a jak jeździliśmy to tylko posiedzieć nad brzegiem lub właśnie pomoczyć stopy. Nikt się nie kąpał bo woda wiadomo nie pierwszej jakości.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • mum2004 29.07.19, 20:28
    Stolarnia przy fontannach Centrum Rodziny (bezpłatne), bezpłatne zajęcia z żeglowania i windsurfingu w Parku Skaryszewskim, nowe Moczydło jest super tylko trzeba wybrać dzień bez tłumów.
  • mum2004 29.07.19, 20:29
    Teatr Polonia ma też darmowe sztuki na pl. Konstytucji, są dla dzieci, dorosłych ale nie wiem czy akurat chłopaków w tym wieku zainteresują.
  • mum2004 29.07.19, 20:37
    Koncerty chopinowskie w Łazienkach.
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 22:54
    szukam tego windsurfingu w parku skaryszewskim i nie mogę znaleźć... Tylko na Zalewie...
  • mum2004 29.07.19, 23:16
    Sorki- myślałam, że dzieciaki są na stałe w Warszawie. Jest taki fajny program na łódki i windsurfing - ale to są tygodniowe zajęcia po 3 godziny, info na stronie polsailing
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 23:39
    Nie, dzieciaki przyjezdne. Ale mam własne, na stałe w Warszawie...
  • tylko.bez.hipokryzji 30.07.19, 10:23
    Swietna sprawa, dzieki za link.
    Zeglarstwo już było, windsurfing w sierpniu, choć podejrzewam, że miejsc już nie ma.
    Muszę zaznaczyć na przyszły rok, bo jeden własny dzieciak jeszcze się załapie wiekowo.
    Szkoda, że jakoś tak ukryta ta informacja....
  • mum2004 30.07.19, 10:26
    No nieraz trzeba się nieźle naszperać ale można naprawdę ciekawie spędzić czas w Warszawie bez wielkich kosztów. Polecam też stolarnię - super sprawa!
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 20:38
    oooo!!! To jest coś!!!
  • mama.nygusa 29.07.19, 20:46
    Świetne jest Centrum Pieniądza w NBP,

Szkoda ze nie wiedzialam sad

Kilka dni temu wrocilismy z kilkudniowego pobytu w stolicy smile
    Warszawiacy okropnie jezdza, juz na samym wjezdzie do wawy kierowca tubylec dal taki popis buty i chamstwa i realnego zagroZenia, ze szok.No ale coz przesmak mielismy juz kilka dni wczesniej jak na waskich, kretych drogach bieszczad warszawiacy wyprzedadzajac na 3-ego.Ale ogolnie podobalo sie smile(ja nie pierwszy raz bylam w stolicy).

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • wydramarlenka 29.07.19, 21:02
    Nie wiem czy wszystkie, ale niektóre baseny mają wolny wstęp dla uczniów warszawskich szkół w określonych godzinach (po okazaniu legitymacji szkolnej)
  • joanna05 29.07.19, 21:41
    Wystawa "Dotknij sztuki" w CSW; wystawa sensoryczna w Muzeum Warszawy; park rzeźb na Bródnie.
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 21:50
    Brzmi ciekawie. Sprawdzę smile
  • mum2004 29.07.19, 22:33
    A bulwary odwiedziliście? Z promami na drugi brzeg Wisły? Polecam wycieczkę rowerową np venturillo, z przyprawą promem i dziką stroną Wisły.
  • tylko.bez.hipokryzji 29.07.19, 22:43
    Oczywiście, przy okazji wizyty w CNK (6 godzin). Myślałam, że nogi w d ... mi wejdą po kolana suspicious
  • marianna1960 30.07.19, 09:24
    Bulwary to rozrywka korposzczurów chlanie szc.., i rzy...
  • ichi51e 30.07.19, 09:31
    Ale za to Plaze sa spoko tylko raczej z mlodszymi niz watkowe

--
  • mum2004 30.07.19, 10:15
    Bzdura, bardzo lubimy przyjechać bulwarami na rowerach, potem promem czy mostem na drugi brzeg Wisły i dziką ścieżką wzdłuż Wisły. Nie każdemu wszystko z chlaniem się kojarzy.
  • ajrisz.ka 30.07.19, 09:44
    tylko.bez.hipokryzji napisał(a):

> Myślałam, że nogi w d ... mi
    > wejdą po kolana suspicious

Hipokrytką nie jestemsmile
  • swinka-morska 30.07.19, 09:53
    Niewidzialna Wystawa w Reform Plaza przy pl. Zawiszy
  • janja11 30.07.19, 09:57
    Na deszczową pogodę i ekstremalne upały wrotkarnię polecam. Zabawa dla osób w każdym wieku. Świetnie sprawdza się też w czasie ekstremalnych upałów , bo chłodno i nie ma tłoku.
  • tylko.bez.hipokryzji 30.07.19, 10:21
    Swietne pomysły.
    Ja jeszcze papugarnię znalazłam smile
  • swinka-morska 30.07.19, 12:29
    Papugarnie odradzam ze względów etycznych - ptaki się tam bardzo męczą.
  • janja11 30.07.19, 10:36
    A wakeboard ktoś już polecał?
    Warto przynajmniej spróbować.
    A tradycyjnej można sobie kajakiem po Wiśle pośmigać.
  • tylko.bez.hipokryzji 30.07.19, 10:40
    a coś bliżej o wakebordzie można prosić?
    Po Wiśle "smigali" szkutą w ramach szkółki żeglarskiej smile
  • janja11 30.07.19, 10:44
    www.wheretowake.com/pl/lokalizacje/pl/warszawa/

Z tego co kojarzę, są specjalne godziny dla dzieciaków i początkujących.
  • tylko.bez.hipokryzji 30.07.19, 10:47
    Dziękuję smile
  • trut_u 30.07.19, 13:08
    - POLIN sala zabaw u Króla Maciusia i rozmaite zajęcia dla dzieci (nie wiem, czy też w wakacje)
    - warto śledzić ofertę Wilanowa, mają rozmaite warsztaty dla dzieci w różnym wieku
    - ZTM linie turystyczne - promy przez Wisłę, rejsy statkiem, kolejka wąskotorowa
    - Sto Pociech - kawiarnia z zabawkami, huśtawkami, dużym ogrodem, atrakcje może nie jakieś super hiper jak w sali zabaw, ale to u Dominikanów na Freta, więc dobre miejsce na odpoczynek przy okazji zwiedzania starówki, można też iść do nich na zajęcia
  • tylko.bez.hipokryzji 31.07.19, 10:29
    Mum2004 kochana. Ja Ciebie ozłocę!
    Dzieciska zakwalifikowały się do szkółki windusfingowej! Jest super, zwłaszcza że dla dwójki to ostatni dzwonek są z roku 2007. Jest jeszcze bardziej super, że jak "przybrane" dzieci wyjadą do siebie, wyjeżdzam ze swoimi nad wodę, gdzie windusurfing jest na porządku dziennym. Do tej pory dzieciaki "sliniiły się " na widok desek. Teraz po kursie, nie będę miała obaw pozwolić im skorzystać.

A zgłoszenia wysyłałam w poniedziałek w nocy, bez nadziei, że się uda. Bardziej o przyszłym roku myśłałam....
    Hurrra!
  • mum2004 01.08.19, 10:09
    Cieszę się, że się udało. Chyba słabą informację mieli, bo od czerwca trwają zapisy, a myślę że propozycja jest ciekawa. U nas na fb dzielnicy była informacja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka