Dodaj do ulubionych

"Gender, obraza uczuć religijnych"

29.07.19, 20:32
wiadomosci.onet.pl/kraj/lodzkie-ksiadz-urazony-kabaretem-uczniow-gender-obraza-uczuc-religijnych/bretnsv a to szkoła religijna?

--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
  • morekac 29.07.19, 20:46
    Jeszcze zrozumiałabym, gdyby ksiądz poczuł się urażony niezbyt pochlebnym przedstawieniem postaci katechety, ale tym, że młodzieńcy poprzebierali się za nauczycielki - przy okazji skeczu?

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • morekac 29.07.19, 20:51
    Przypomnieli mi się tatusiowie z Jeziora Łabędziego z Ostrowitego. Tam to dopiero był gender!

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • sumire 29.07.19, 21:16
    Oj, nasz czołowy antydżęder linkuje piosenkę w wykonaniu grupy, której członkiem był zdeklarowany gej 😀
  • dramatika 29.07.19, 21:46
    sumire napisała:

> Oj, nasz czołowy antydżęder linkuje piosenkę w wykonaniu grupy, której członkie
    > m był zdeklarowany gej 😀

I która to grupa robiła sobie bekę z dżędera, zapomniałaś dodać. Poza tym wyjmij kij z tyłka.
  • sumire 29.07.19, 21:52
    Bekę z dżędera to już Szekspir robił. Sama se wyjmij.
  • dramatika 29.07.19, 22:01
    sumire napisała:

> Bekę z dżędera to już Szekspir robił.

Polecam obejrzeć drugi zalinkowany przeze mnie filmik. Może jak podane z humorem, to coś dotrze tongue_out
  • sumire 29.07.19, 22:18
    Gorzej, że do ciebie nic nie dociera. Ale cóż, wpływ chemtrails, masonerii i spisku elgiebetów.
  • livia.kalina 29.07.19, 23:03
    Bekę? Odprawiał najprawdziwszy dzender- w teatrze elżbietański wszystkie role, również kobiece odgrywali wyłącznie mężczyźni.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • dramatika 30.07.19, 07:07
    livia.kalina napisała:

> Bekę? Odprawiał najprawdziwszy dzender- w teatrze elżbietański wszystkie role,
    > również kobiece odgrywali wyłącznie mężczyźni.

Jesteś jak ten księżulo, który dzędera widzi w komedii. Ty go widzisz w teatrze, gdzie faceci grali role kobiece tylko dlatego, że kobiety miały zakaz gry aktorskiej tongue_out Uświadomię cię - dżęder nie ma u podstaw dyskryminacji, tylko wręcz przeciwnie - antydyskryminację przekraczającą wszelkie granice absurdu.
    Oracie się sami tak, że robienie z was beki to jak kopanie leżącego.
  • araceli 30.07.19, 07:12
    dramatika napisał(a):
    > Jesteś jak ten księżulo, który dzędera widzi w komedii.

Sarkazmu nie poznasz choćbyś się o niego potknęła big_grin

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • dramatika 30.07.19, 07:38
    araceli napisała:

> Sarkazmu nie poznasz choćbyś się o niego potknęła big_grin

Ta, jasne big_grin
  • sumire 30.07.19, 12:45
    dramatika napisał(a):

> livia.kalina napisała:
    >
    > Jesteś jak ten księżulo, który dzędera widzi w komedii. Ty go widzisz w teatrze
    > , gdzie faceci grali role kobiece tylko dlatego, że kobiety miały zakaz gry akt
    > orskiej tongue_out

Zapomniałaś dodać, że jednym z ulubionych motywów rzeczonego dramaturga były przebieranki kobiet za mężczyzn i odwrotnie, czyli jak najbardziej genderowe treści wink
    Ale w sumie to naprawdę słodkie, że forumowa prawica przytacza Monty Pythona. Gdyby ktoś z takim dowcipem pojawił się w Polsce AD 2019, kraju, w którym byle obrazek potrafi wywołać falę nieprzytomnego oburzenia, protesty i groźby, to ty et consortes dostawalibyście zawału z powodu zszarganych uczuć. Szczęśliwie raczej wątpliwe, by w obecnym klimacie ktoś taki się pojawił...
  • dramatika 30.07.19, 14:39
    sumire napisała:

> Ale w sumie to naprawdę słodkie, że forumowa prawica przytacza Monty Pythona. G
    > dyby ktoś z takim dowcipem pojawił się w Polsce AD 2019, kraju, w którym byle o
    > brazek potrafi wywołać falę nieprzytomnego oburzenia, protesty i groźby, to ty
    > et consortes dostawalibyście zawału z powodu zszarganych uczuć. Szczęśliwie rac
    > zej wątpliwe, by w obecnym klimacie ktoś taki się pojawił...

Uważam wręcz przeciwnie - gdyby antyklerykałowie różnej maści atakowali symbole katolickie czy ogólnie KK z większym polotem, na przykład przy pomocy humoru, to przynajmniej można by się pośmiac, o ile żarty byłyby śmieszne, a i mniej ludzi byłoby skłonnych się celnej satyrze przeciwstawiać (a naprawdę jest z czego robić bekę w przypadku KK). A teraz można tylko zrobić facepalma na te wszystkie parodie mszy i ludowe rękodzielnictwo, które są co najwyżej żałosne, tak samo jak tłumaczenia, że przecież nie obrażają.
    A co mamy w "poważnej" sztuce? Ano przerabianie krzyża na swastykę, zdjęcie chu.a na krzyżu, ktoś obciąga wizerunkowi papieża - no ludzie. Gdzie temu wszystkiemu do chocby prymitywnej w formie kreskówki "South Park". Enjoy

• sumire 30.07.19, 14:51
    Tak tak. Te żarty są nieśmieszne, ale najbardziej knajacki dowcip o gejach albo Merkel i cała prawica zwija się ze śmiechu.
    Kogo ty chcesz przekonać?
  • chicarica 30.07.19, 15:02
    No, w porównaniu z prawackim humorem to na przykład cipkomaryjki są subtelne i śmieszą do łez smile

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • dramatika 30.07.19, 16:17
    chicarica napisała:

> No, w porównaniu z prawackim humorem to na przykład cipkomaryjki są subtelne i
    > śmieszą do łez smile

Yyyy... nie. To ma humor mniej więcej tego kalibru co rysowanie ch.ja na elewacji budynku.
    Śmieszny to jest motyw w grze South Park, kiedy mamy misję "odszukaj Jezusa" (w kościele go nie znajdujemy tongue_out). Albo to poniżej, które wyśmiewa hipokryzję katolików - fajnie zrobione z nutką absurdu.
  • chicarica 30.07.19, 17:24
    Dlaczego? Wg mnie to właśnie humorystyczne nawiązanie do wielusetletniej tradycji malowania wizerunków Marii w taki sposób, by cipkę przypominały. Czy też wręcz wielutysiącletniej, jeśli bierzemy pod uwagę wizerunki bogini płodności. Pamiętam taki piękny zabawny obrazek, jak jakieś prawaki klęczą przed obrazem Maryi, a tam po lekkim zmrużeniu oczu picz, pani, po prostu picz. Wg mnie to jest zabawne. Malowanie ch.ja na elewacji budynku też będzie zabawne, gdy ch.j będzie mieć kształt dajmy na to posągu Swarożyca. No co ja zrobię, mnie śmieszy.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • dramatika 30.07.19, 17:32
    chicarica napisała:

> Pam
    > iętam taki piękny zabawny obrazek, jak jakieś prawaki klęczą przed obrazem Mary
    > i, a tam po lekkim zmrużeniu oczu picz, pani, po prostu picz.

Och przestań już proszę, bo umieram ze śmiechu.
  • dramatika 30.07.19, 16:19
    sumire napisała:

> Tak tak. Te żarty są nieśmieszne

Ale jakie żarty? Msza z durszlakiem na głowie czy wagina zamiast świętego obrazu na "procesji"? Tym bardziej że sami autorzy tych "żartów" tłumaczą, że to na serio przecież było.
  • livia.kalina 30.07.19, 15:11
    Przecież ja sobie ironizuję z histerii, która nazywa się „ideologia gender”, czyli na punkcie czegoś, co nie istnieje. Zawsze w dziejach ludzkości były osoby homoseksualne, osoby nie identyfikujące się z jedną płcią, osoby odgrywające różne role społeczne dla danej płci. I cywilizacja to w przeróżny sposób sankcjonowała. Przykładem teatry elżbietański ale i antyczny. Problem największy dla tej grupy ludzi pojawił się wraz z nazizmem, który je systemowo chciał wyeliminować, na drodze ludobójstwa a powrócił aktualnie dzięki osobom, które z nazizmem sobie teraz flirtują.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • 1matka-polka 29.07.19, 22:22
    Jeali Monty Python, to tradycyjnie, wypowiedź Terry'ego Gilliama i Johna Cleese'a w temacie poprawności politycznej:
    "Terry Gilliam: To jest tak bardzo smutne, że 6 białych ludzi nie może dzisiaj zrobić komediowego programu. Potrzebny jest jeden taki, jeden inny, wszyscy muszą występować... to jest bzdura. Nie chce już być białym mężczyzną, nie chcę być winiony za całe zło świata. Mówię: jestem czarną lesbijką, mam na imię Loretta i jestem CzLwSP - czarna lesbijka w stadium przejściowym."
    "John Cleese dodał: szef działu komedii BBC twierdzi, że MP był mało oryginalny, bo [twórcy] byli przesadnie wyedukowani i mieli rasistowskie uprzedzenia. Niesprawiedliwe!. Byliśmy bardzo zróżnicowani jak NA NASZE CZASY. Było trzech ludzi po zwykłej szkole, jeden pedzio, i Gilliam, który może nie był czarny, ale był jankesem. I nie było żadnych właścicieli niewolników."

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • woman_in_love 29.07.19, 21:43
    ależ to jest piękne (ale i przerażające) ROZUMIEĆ w końcu książki historyczne smile
  • aerra 29.07.19, 22:53
    Ta sytuacja to się dopiero na kabaret nadaje...

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • edelstein 30.07.19, 07:19
    Jak w jaselkach dziewczynki odgrywaja postac Jozefa czy ktoregos z 3kroli to wszystko cacy?
    Brawo dla burmistrza,ktory stanowczo powiedzial iz szkola jest swiecka.To absurd, by dyrektor szkoly trzasl portkami przed proboszczem.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • morekac 30.07.19, 08:12
    >Jak w jaselkach dziewczynki odgrywaja postac Jozefa czy ktoregos z 3kroli to wszystko cacy?

Nie, to też podstępnie pełzający gender. Dla dziewczynek w jasełkach przewidziana jest jedna żeńsja rola - Maryi, bo nawet pastuszkowie powinni być wszak chłopcami. Chociaż zastanawiam się, czy to wszystko to nie jest przedwczesna seksualizacja dzieci.

--
  • katriel 30.07.19, 13:27
    > Dla dziewczynek w jasełkach przewidziana jest jedna żeńsja rola - Maryi, bo nawet pastuszkowie powinni być wszak chłopcami.

A aniołki? Jakiej płci są aniołki???

--
    There is a horse in aisle five.
  • morekac 30.07.19, 15:55
    Michał jest aniołem-samcem. W ikonografii występuje w zbroi, z mieczem i sukienusi zbyt któtkiej, by mogła ją nosić kobieta. I może reszta aniołków jest bezpłciowa i dzieci nie powinny się w nie wcielać, bo im się identyfikacja płciowa zaburzy (znaczy: gender zaatakuje niewinne istotki).

--
  • natalia.nat 30.07.19, 13:16
    Totalny absurd.
    To jest właśnie skutek wprowadzenia religii do szkół. Księdzu się teraz wydaje, że ma jakieś większe prawa w świeckiej placówce, że wręcz stoi nad dyrekcją i może "oburzać się i przedstawiać swoje uwagi" co do treści wystąpień uczniów i jeszcze domagać się cenzury!
    Niech się zamknie w kościele i nosa z niego nie wystawia, skoro taki "obrażalski".
  • dramatika 30.07.19, 17:01
    No i co kochanieńkie, kto tu nie ma poczucia humoru? Żarcik z nazistami wam się nie podobał i trzeba było wyciąć? Nawet na FB sobie spokojnie wisi i to nieocenzurowany tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka