Dodaj do ulubionych

Powieści z akcją na Podlasiu

30.07.19, 00:19
Możecie coś polecić?
Edytor zaawansowany
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 07:37
    Nikt nic nie kojarzy?

Namierzyłam tylko czytadła: "Bluszcz prowincjonalny" i "Tatarka".
    Może ktoś zna i wie czy strawne?

A Bondę czytałam.
  • lot_w_kosmos 30.07.19, 07:39
    A ta seriabo rozlewisku?
    Prawie Podlasie wink
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:11
    Rozlewisko mi się nie podobało, czytałam jak wyszło. I chciałam nie "prawie" a właśnie Podlasie smile
  • maniaczytania 30.07.19, 07:43
    "Tatarka" ma jeszcze pierwszą część"Sekret zegarmistrza" i tylko tę czytałam- czytadło, ale całkiem przyjemne.

--
    "Pomyślę o tym jutro"
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:11
    O, dzięki, nie wiedziałam o pierwszej części.
  • andaba 30.07.19, 15:15
    A, Sekret zegarmistrza bardzo fajny, jeżeli ktoś lubi takie czytadła, w ogóle dziwi mnie mała popularność autorki. Słaba reklama chyba, bo na tle innych tego typu są całkiem niezłe.

Jedynie "Dziecko z mgły" mi się nie podobało.
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:48
    Dzięki.
  • florianne 30.07.19, 07:45
    "Sońka" Ignacego Karpowicza
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:12
    Dziękuję. Brzmi bardzo zachęcająco smile
  • afro.ninja 30.07.19, 08:21
    Polecę reportaż "cudowna"
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:37
    Dzięki wielkie.
  • memphis90 30.07.19, 08:25
    A "Zmijowisko"? Nie pamiętam teraz... Książka ma super recenzje, aczkolwiek ja zgrzytalam zębami czytając to...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:40
    Wg mapy to Podkarpacie big_grin
    Ale i tak chętnie przeczytam, tyle że nie teraz. Zapisałam sobie na kiedyś.
  • memphis90 30.07.19, 15:09
    Tak szczerze to nie polecam. Postacie bardzo sztampowo - papierowe (jak zazdrosne baby, to muszą się oblac winem, jak miejscowy wsiowy byznesmen, to z cygarem i kur.. przyssaną do rozporka, jak pogodynka, to z aspiracjami, choć przez całą książkę ani razu nie pokazuje na czym w sumie miałaby polegać ta jej potęga intelektu), wszyscy bohaterowie książki mówią tym samym, bardzo prostym i wulgarnym językiem, a fabuła jest niekonsekwentna i mało prawdopodobna. Mogłabym długo pisać o idiotyzmach w tej powieści, ale nie będę spojlerow puszczać.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:49
    O, szkoda... Bo z opisu mnie zaciekawiła.
  • rozalia_olaboga 30.07.19, 09:24
    Chyłka któraś, o porwaniu dziecka.
  • potworia116 30.07.19, 09:52
    No i Konopielka, of coursesmile
  • klamkas 30.07.19, 11:02
    Dom na Wyrębach
  • rozalia_olaboga 30.07.19, 11:24
    lubimyczytac.pl/ksiazki/t/podlasie
  • tt-tka 30.07.19, 15:28
    Bondy stanowczo nie polecam, bez wzgledu na to, gdzie toczy sie akcja !

Jesli lubisz stare kryminaly, to znaczna czesc "Demona z Bagiennego Boru" (Sekula) i "Smierci na eksport" (Bozkowski) jest w tamtych okolicach. U Bozkowskiego nazwy fikcyjne, ale nietrudne do rozszyfrowania.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • andaba 30.07.19, 15:20
    Pokolenia (Wiek deszczu, wiek słońca i Powrót do domu) Katarzyny Drogi.
    I Gospoda pod Bocianem chyba też w tamtych okolicach (biorę pod uwagę, że mogę nie do końca ogarniać granice Podlasia).

Bieżeństwo 1915 czytałaś? To przeczytaj, to nie beletrystyka, ale rewelacyjna książka. Zmusiłam do przeczytania całą bliższą i dalszą rodzinę, nikt nie żałował.
  • woman_in_love 30.07.19, 15:28
    kiedyś wydawało mi się, że wypisuje niemożliwe bzdury.

Ale teraz...
  • nickbezznaczenia 30.07.19, 21:18
    I tu się akurat mylisz. To wschodnie Mazowsze.
  • hamerykanka 30.07.19, 15:51
    Szeptucha

--
    Przecież obowiązkiem każdej kobiety jest gotowanie. Przynajmniej w weekendy i na zapas. No nie można inaczej, bo cycki odpadają i wagina murszeje. By Bialeem.
  • tt-tka 30.07.19, 15:56
    hamerykanka napisała:

> Szeptucha
    >

OOO ! ksiazki nie znam (poznam !), ale prawdziwe szeptuchy to tylko te z Podlasia, gwarantuje. Sam tytul jest geograficzny smile

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:57
    Książka to mi się nie podobała, ale właśnie zastanawiam się, czy się nie wybrać do jednej z nich. Celem eksploracji smile Tak z artykułów w prasie wydają mi się fascynujące.
  • tt-tka 30.07.19, 19:21
    kosmos_pierzasty napisała:

> właśnie zastanawiam się, czy się nie wybrać
    > do jednej z nich. Celem eksploracji smile Tak z artykułów w prasie wydają mi się
    > fascynujące.

Koniecznie ! Tylko przedtem wymysl sobie jakies schorzenie, jesli nie masz zadnego, bo one zasadniczo wyszeptuja dolegliwosci, a nie tak sobie szepcza tongue_out

--
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 19:23
    No wiem.
  • nickbezznaczenia 30.07.19, 21:20
    Lepiej się zastanów:
    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/153852,pop-zginal-przez-sedes-winne-czary.html
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:56
    Dziękuję Wam pięknie smile
  • magrathh 07.08.19, 10:59
    Odkopałam wątek, bo objawiła się zapowiedź sagi podlaskiej.
    lubimyczytac.pl/ksiazka/4896147/nic-arachny
  • kosmos_pierzasty 07.08.19, 13:49
    Dzięki smile

A zaczęłam od Konopielki - wcześnie tylko film widziałam.
  • magrathh 07.08.19, 14:12
    Właśnie też pod wpływem wątku postanowiłam sobie odświeżyć Konopielkę, bo czytałam chyba jeszcze w liceum. I jeszcze przy okazji podobne klimatem do Konopielki jest to: lub imyczytac.pl/ksiazka/103973/pod-dwiema-kosami-czyli-przedsmiertne-zapiski-zywotnego-mariana O ile dobrze pamiętam, też chyba okolice Podlasia, ale nawet jeżeli nie, książka świetna.
  • magrathh 07.08.19, 14:13
    Coś się źle wkleiło: lubimyczytac.pl/ksiazka/103973/pod-dwiema-kosami-czyli-przedsmiertne-zapiski-zywotnego-mariana
  • andaba 07.08.19, 19:34
    A, Marian jest genialny...
    I, niestety, przygnębiający.
  • malia 07.08.19, 15:08
    Pewnie już coś wybralaś, ale szukałam czegoś innego i natknęłam się na to
    Tekst linka
  • smillla 07.08.19, 17:29
    Dawno, dawno temu czytałam książkę dla nastolatek, której akcja toczyła się w latach chyba 70-tych XX w. na skraju Podlasia, czyli w okolicach Zambrowa, czyli w tzw. "okolicy" zamieszkałej przez szlachtę zagrodową. Co ciekawe, w latach realnego socjalizmu bohaterowie książki byli świadomi swej tożsamości - bardzo "familijni", konserwatywni, pielęgnujący specyfikę swego stanu. Główną bohaterką była nastolatka, która z powodu złamanej nogi została nieco odcięta od spraw rodzinnych, a tam właśnie toczyły się absorbujące akcie: jej siostra podrywała jej chłopaka, a babcia odnalazła w domu dziecka familijne sieroty, które postanowiono natychmiast przyjąć pod dach. Niezbyt lotna powieść, ale ciekawa obyczajowo i dość realistyczna. Pamięta ktoś tytuł?
  • czarna9610 07.08.19, 21:50
    Muszyńska - Hoffmana, "Czupiradelko, albo, Córki,"
  • smillla 07.08.19, 21:52
    Dziękuję! smile Teraz przypomniałam sobie, że chyba był tam i socrealistyczny motyw rozwoju przemysłu włókienniczego w Zambrowie.. smile
  • czarna9610 07.08.19, 21:55
    I koleżanka mimowolnie współpracujaca z Wolną Europą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka