Dodaj do ulubionych

Kupiłybyście dziecku koszulkę z tęczą?

30.07.19, 07:33
W obecnym klimacie?
Takie pytanie przyszło mi do głowy, jak szukałam bluzek dla dziecka i zauważyłam, że na wielu widnieje sobie beztrosko tęcza.
Ot tak przyszło mi do głowy, nie jest to mój osobisty dylemat.

Bardziej chodzi mi o trochę starsze dzieci, które już np. same chodzą do sklepu czy pobawić się na podwórku.
A do szkoły nadawałaby się taka bluzeczka?

Kiedy taki fajny motyw stał się kontrowersyjny i nacechowany ideologicznie?
Edytor zaawansowany
  • lot_w_kosmos 30.07.19, 07:41
    Moja 11latka ma tyle motywów tęczowych, że głowa mała.
    Pochodzą z czasów, gdy to nie budziło emocji.
    Torebusia, sznurowki, warkocze dopinane do włosów...
    No i kucyki z tęczowymi grzywami wink
  • janja11 30.07.19, 10:13
    Oj chyba ematce nie o to chodzi.
    Powinnaś napisać jakie szykany spotkały Twoją córkę w związku z tą fascynacją tęczowymi kucykami.
  • triss_merigold6 30.07.19, 07:43
    Moja nosiła rzeczy z kucykami pony, misiami tulisiami, z serii trolle etc. z tęczą w różnych wersjach. Nie widzę problemu, natomiast z tęczą jako symbolem LGTB bym nie kupiła.
  • aguar 30.07.19, 07:47
    Mój syn ma jeden taki t-shirt z bajki o Gumball'u. allegro.pl/oferta/koszulka-dziecieca-t-shirt-gumball-bajka-kreskowka-7933451791?fromVariant=7933391224
    Ta tęcza ma trochę odmiennie kolory, ale jest.
  • afro.ninja 30.07.19, 12:37
    Malo lgbtowa ta 🌈
  • aguar 30.07.19, 14:24
    Prawda.
  • mum2004 30.07.19, 07:49
    Moja ma tęczową płócienną torbę, bez jakiejś ideologii nosi ją bardzo często, po ostatnich wydarzeniach zaczęłam się zastanawiać czy to bezpieczne.... świrów nie brakuje.
  • mum2004 30.07.19, 07:51
    Taką;
    viewer.ipaper.io/flying-tiger/pl/2019/pride/?_ga=2.199698798.1784661224.1564465820-1662013716.1564465820&page=2
  • triss_merigold6 30.07.19, 07:54
    Torba jak torba, miałam z Flying Tiger te tęczowe kubki i talerzyki. Nie kojarzyły mi się
  • morekac 30.07.19, 09:03
    triss_merigold6 napisała:

> Torba jak torba, miałam z Flying Tiger te tęczowe kubki i talerzyki. Nie kojarz
    > yły mi się

Że tobie się nie kojarzy, to nie istotne. Wystarczy, że się komuś skojarzy i za niewinną torbę dostajesz oklep.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • triss_merigold6 30.07.19, 09:48
    Nie sądzę. Miewam paranoje ale nie aż takie.
  • iwoniaw 30.07.19, 10:04
    No to żebyś się nie zdziwiła sad

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • katja.katja 30.07.19, 10:14
    Mam wrażenie, że jesteście smutni gdy nic takiego się niestety (dla Was) nie dzieje i nie można uderzać w rzewne tony: Polak rasista/ksenofob/homofob

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 30.07.19, 12:07
    Nikt tu nie pisze Polak=rasista czy homofob..ale w Pl takich nie brakuje. Ja starszego dziecka bym nie pusciła z taką torbą bo własnie bałabym sie ze oberwie.
  • tiszantul 30.07.19, 12:32
    Spróbuj puścić w jarmułce po Berlinie
  • potworia116 30.07.19, 13:56
    Regularnie widuję się w Berlinie z izraelskimi znajomymi, nierzadko noszącymi jarmułkę. W czym miałby tkwić problem?
  • hanusinamama 30.07.19, 12:06
    Triss ty masz problemy z czytaniem. NIe chodzi o kojarzenie sie sie tylko o sytuacje gdy kilku wyrostków otłucze jej dziecko bo miała ze sobą torbę z tęcza...tez bym sie teraz bała.
  • mama_kotula 30.07.19, 18:58
    > Triss ty masz problemy z czytaniem. NIe chodzi o kojarzenie sie sie tylko o sytuacje gdy kilku wyrostków otłucze jej dziecko bo miała ze sobą torbę z tęcza...tez bym sie teraz bała.

Wśród znajomej mi młodzieży w wieku 15+ torby z tigera funkcjonują pod nazwą "gejtorba". Więc ten wzór ma jednoznaczną konotację, to nie jest już neutralne.
  • semihora 30.07.19, 21:20
    Tobie się nie kojarzyły, ale debilowi, który szuka zaczepki, wszystko się skojarzy.

--
    Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
  • asia_i_p 30.07.19, 07:52
    Moja córka ma pewnię ten sam model, z Tigera, u nas bardzo dużo osób to nosi. Też się zaczynam zastanawiać, czy to bezpieczne. Może wszyscy powinni zacząć to nosić, jak plecaki w latach osiemdziesiątych?

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • mum2004 30.07.19, 08:35
    Tak, dokładnie te, bardzo sa popularne.
  • katja.katja 30.07.19, 09:35
    Powinni? Marzy Ci się Korea Północna? Tam też wszyscy noszą się jednakowo.

--
    Nie dam się wygasić!
  • asia_i_p 30.07.19, 14:59
    Nie. Marzy mi się spontaniczna akcja społeczna jak za komuny. Nie wiem, czy pamiętasz - ponieważ ludzie z plecakami byli zatrzymywani i rewidowani, bo spodziewano się, że mają ulotki, więc bardzo dużo ludzi nosiło plecaki, żeby utrudnić władzy wyłapanie tych konkretnych z ulotkami. Tak samo teraz, im więcej osób z taką torbą, tym większa szansa, że mózg ewentualnego agresora się przegrzeje usiłując dokonać wyboru, zanim dojdzie do agresji.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • katja.katja 30.07.19, 16:55
    Po co widzieć w każdym agresora? Nie sądzę by poza akcjami typu Marsz Równości ktoś specjalnie biegał za osobami z tęczowymi elementami garderoby czy torby. To media tak szczują. Nie wiem do końca co mając na celu.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 08:15
    Ja też z tych z bujną wyobraźnią i widzę właśnie ewentualne zaczepki...
  • dramatika 30.07.19, 07:53
    kosmos_pierzasty napisała:

> Kiedy taki fajny motyw stał się kontrowersyjny i nacechowany ideologicznie?

Gdy zaczęto go wykorzystywać do gry politycznej i ideologicznej.
    Teraz jak wyjdziesz z tęczą to nie jest to poparcie dla gejów, tylko informacja na którą partię głosujesz i po której stronie sporu ideologicznego jesteś.
  • semihora 30.07.19, 21:22
    Podziękujmy PiS-owi.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • tojamarusia 30.07.19, 08:05
    Moja 12-latka ma tę tęczową torbę z tigera oraz sznurówki kupione na stronie z artykułami lgbt. Do tej pory zero problemów a chodzi do szkoły skierowanej mocno w stronę kościoła.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • mama-ola 30.07.19, 08:27
    Nie przesadzacie aby trochę?
  • kryzys_wieku_sredniego 30.07.19, 08:41
    Nie
  • potworia116 30.07.19, 08:50
    Tak.
  • katriel 30.07.19, 09:09
    Moje dziecko ma koszulkę z tęczą. Dokładniej: z tęczą, arką Noego i napisem po hebrajsku - tata mu przywiózł w prezencie ze służbowego wyjazdu do Izraela. Trochę podobna do tej. Już jej nie nosi, bo wyrósł, ale młodszy brat odziedziczył.

W sumie nie wiem, czy taka koszulka jest "w obecnym klimacie" bezpieczniejsza (z powodu biblijnego motywu), czy wręcz przeciwnie (z powodu egzotycznych literek).

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
  • katriel 30.07.19, 11:35
    *podobna do tej: https://image.spreadshirtmedia.com/image-server/v1/products/111087977/views/1,width=650,height=650,appearanceId=317,version=1560768762/according-to-the-bible-god-wanted-to-wipe-out-humanity-because-of-their-sinfulness-having-compassion-only-with-noah-and-his-family-they-together-w.jpg
    (w poprzednim poście miał być link, ale zjadło, no to macie obrazek).

--
    There is a horse in aisle five.
  • aerra 30.07.19, 16:25
    Link był wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • kanna 30.07.19, 09:21
    Mój ma koszulkę, z Florencji chyba - z rowerem.

Dużo miłych napisów, w tym "pedal power". Sam sobie wybrał (angielski zna) i nosi do swojej szkoły.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • ichi51e 30.07.19, 09:32
    Obaeiam sie ze juz za pozno - niejedna posiada big_grin

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • katja.katja 30.07.19, 09:34
    Nie.
    Dzieci nie miesza się do spraw dorosłych.

--
    Nie dam się wygasić!
  • sandrasj 30.07.19, 09:51
    Tak kupuje, ma też koszulki z krowami a to symbol Polskiego Związku Hodowców Bydła i z wieloma innymi symbolami których używają różne organizacje. Ruch LGBT nie zastrzegl sobie tęczy i z tego co wiem na niebie się pojawia niezależnie od tego jakie kto ma poglądy. Ale rozumiem że jak pojawią się nad pisiorskim domem to się ją jakoś rozgania.
    Świat oszalał i szczerze mówiąc mam go dość.
  • katja.katja 30.07.19, 10:03
    Hodowcy bydła regularnie dymią?

--
    Nie dam się wygasić!
  • ichi51e 30.07.19, 10:38
    Pytanie czy mozna miec koszulke z #rzygamtecza

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aerra 30.07.19, 16:27
    Taką?
    https://image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/products/117136413/views/1,width=800,height=800,appearanceId=39,backgroundColor=E8E8E8,version=1472099537/jednorozec-tecza-koszulki-koszulka-meska-premium.jpg

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • aerra 30.07.19, 16:27
    Są też takie z tęczą z drugiej strony przewodu pokarmowego tongue_out

--
    <*>
  • morekac 30.07.19, 18:50
    katja.katja napisała:

> Nie.
    > Dzieci nie miesza się do spraw dorosłych.
    >

Przecież ty nie masz dzieci.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • sandrasj 30.07.19, 19:09
    Ale umysł ma dziecka. Bardzo małego dziecka.
  • beataj1 30.07.19, 09:48
    Mam naklejoną teczę na samochodzie. Nikt mi samochodu nie porysowal. Sama noszę tęczową torbę z tigera, corka też. Spokój i cisza. Nie dam się terroryzowac swirom.

--
    Życie jest jak striptiz transwestyty. Wszystko ładnie, pięknie aż tu nagle...
  • katja.katja 30.07.19, 10:02
    No przecież właśnie piszesz, że nikt Cię nie terroryzuje.

--
    Nie dam się wygasić!
  • beataj1 30.07.19, 10:07
    Odmawiam działań profilaktycznych w obawie przed swirami.

--
    Ludzie mówią, że ich ciało to świątynia. Moje to dmuchany zamek do skakania.
  • ninanos 30.07.19, 09:59
    Nie, ani jeden ani drugi takich rzeczy nie ma.
  • ajrisz.ka 30.07.19, 10:02
    Uwierz - nie musisz mieć tęczy na ubraniu, aby np.w autobusie, zaczepił Cię jakiś młody człowiek, pytając o poglądy...w biały dzień. Dla mnie to szokująceuncertain
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 10:09
    Zdarzyło Ci się?
  • ajrisz.ka 30.07.19, 10:32
    Wczoraj, znajoma usłyszała: "Co pani myśli na temat LGBT? Bo ja jestem przeciwnikiem".
    Autobus, pełno ludzi, a pytający o to chłopak, wskazał na dwóch innych, mówiąc: "To przecież geje!".
    Człowiek ten nie był pod wpływem alkoholu.
    Jestem w totalnym szokuuncertain
  • iwoniaw 30.07.19, 10:51
    I co odpowiedziała? A inni ludzie co na to?

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • ajrisz.ka 30.07.19, 11:21
    Odpowiedziała, że to ich sprawa jak żyją, i ona nie wtrąca się do życia innym. Ludzie milczeli, a tamtych dwóch przeniosło się na koniec autobusu.
    I nie piszcie, że jest ok bo nie jest.
  • iwoniaw 30.07.19, 11:29
    No ja nie piszę, że jest ok, bo widzę na żywo, jak się ludzie zachowują, niestety.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:33
    Straszne... sad
  • janja11 30.07.19, 10:11
    kosmos_pierzasty napisała:

> W obecnym klimacie?

A co ma dzieciak do politycznych awantur przedwyborczych?
    Tęcza jest estetyczna, kojarzy się z wyjątkowym zjawiskiem przyrodniczym.
    Taki kolorystyczny boom świetnie pasuje do lata, wakacji i dzieciaka.

• janja11 30.07.19, 10:15
    Tak swoją drogą, ten wątek pięknie pokazuje, jak jesteśmy wciągani w polityczne wojenki rozmaitych cwaniaków.
    Wybory tuż .
  • chicarica 30.07.19, 10:19
    A, czyli jednak jest "taki klimat"? Bo ja często słyszę, że absolutnie nie ma w Polsce klimatu wrogiego LGBT i w ogóle ococho.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • ninanos 30.07.19, 11:14
    Poczytaj wpisy tych forumek, które noszą lub bliscy noszą ubrania z tęczą LGBT i nie mają żadnych problemów, wnioskuje z nich, że klimatu wrogiego nie ma.
  • rekreativa 30.07.19, 11:25
    Ale sam fakt, że w ogóle się rozstrząsa kwestię tęczowego motywu na ubraniu dziecięcym świadczy o tym, że jednak coś jest na rzeczy. Gdyby nie było ani trochę wrogiego klimatu, nikt by nie rozstrząsał.

--
    "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
  • janja11 30.07.19, 11:34
    I większość forumek wypowiadających się w tym wątku pisze, że ich dzieciaki mają koszulki lub inne gadżety z motywem tęczy i nie mają w związku z tym żadnych problemów.

Ale jak widać takie odpowiedzi nie są wystarczająco satysfakcjonujące dla wielbicielek forumowych goownoburzy.
  • lisa_elmqvist 30.07.19, 12:36
    janja11 napisał(a):

> I większość forumek wypowiadających się w tym wątku pisze, że ich dzieciaki m
    > ają koszulki lub inne gadżety z motywem tęczy i nie mają w związku z tym żadnyc
    > h problemów.
    >
    > Ale jak widać takie odpowiedzi nie są wystarczająco satysfakcjonujące dla wielb
    > icielek forumowych goownoburzy.

Mylisz się, taie rzeczy dzieją się.
    Najgorsze jest to, ze nie ma granicy wieku dla "patriotów"
    Śmiesznie wygląda pouczający facet w koszulce z napisem "polski my naród, polski lud",
    który jest autorstwa Marii Konopnickiej, biseksualistki .

www.wykop.pl/link/5002337/sebiksy-przeszkadzaja-3-letnim-dzieciom-malowac-tecze-na-chodniku-bo-lgbt/
  • janja11 30.07.19, 12:56
    lisa_elmqvist
    Nick uaktywniony na potrzeby wątku.
    Oczewiście przekonałaś/ przekonałeś mnie, że wszystkie forumki, które piszą w tym wątku, ze ich dzieciaki nie miały problemów z tęczowym motywem na koszulce to paskudne kłamczuchy...

Buahahaha
    Ale prymitywny trolling..
  • lisa_elmqvist 30.07.19, 13:51
    Poszerz swoje horyzonty prymitywna prawaczko i poczytaj coś więcej niz artykuły "niezależnych" wink dziennikarzy.

www.nienawisc.pl/marsz-rownosci-w-bialymstoku-czyli/
  • janja11 30.07.19, 18:16
    O tak. Nie ma argumentów to są chamskie docinki. Niczym nie zaskakujesz.
    Nie obchodzą mnie ani mundrości "niezależnych" ,ani wasze szczucie.
    W przeciwieństwie do ciebie myślę samodzielnie i nie potrzebuję przekazów dnia od tego czy innego prezesa.
  • dramatika 30.07.19, 12:59
    lisa_elmqvist napisał(a):

> Śmiesznie wygląda pouczający facet w koszulce z napisem "polski my naród, polsk
    > i lud",
    > który jest autorstwa Marii Konopnickiej, biseksualistki .

Śmieszne to jest to, że jak widać dla ciebie każdy w patriotycznej koszulce to "homofob".
    To jest walka ideologiczna i polityczna, a nie walka między gejami a "homofobami".
  • ninanos 30.07.19, 14:59
    Czyli w ogóle lepiej o tym nie dyskutować, bo może o "czymś" to świadczyć? co za czasy...............
  • chicarica 30.07.19, 12:57
    Przetestuję w piątek. Jadę do Polski, będę mieć torbę z dużą tęczą. Zobaczymy!
    Tu noszę torbę na zakupy z tęczowo-brokatowym napisem Equality, ani razu nie usłyszałam żadnego komentarza.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • b.bujak 30.07.19, 12:00
    chicarica napisała:

> A, czyli jednak jest "taki klimat"?

a to jest kwintesencja tego klimatu:
    wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25036863,w-trakcie-wizyty-morawieckiego-w-fabryce-usunieto-nalepke-bo.html

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • danaide 30.07.19, 11:30
    Miałyśmy w koszyku jedną tęczę, ale był limit do kupienia i tęcza poleciała. Nawet przez chwilę nie skojarzyłam jej ideolo.
  • joaz 30.07.19, 12:15
    Moja starsza córka chodzi na marsze równości. Środowisko LGTB jest jej bliskie. Młodsza też ma tę torbę z tigera. Kilka dni temu starsza pani na jej widok przeżegnała się smile Dla obu słowo lesbijka, gej jest tak normalne jak wysoki, gruby itp.
  • lisa_elmqvist 30.07.19, 12:45

www.wykop.pl/link/5002337/sebiksy-przeszkadzaja-3-letnim-dzieciom-malowac-tecze-na-chodniku-bo-lgbt/
  • laruara 30.07.19, 13:02
    Moja mama (75+ ) robi sobie szaliczek na zimę tęczowy.

--
    Jestem bohaterką we własnym domu.
  • maly_fiolek 30.07.19, 13:18
    Kupiłam ale obok tęczy jest jednorożec smile.
  • ga-ti 30.07.19, 14:01
    Zawsze marzyła mi się kolorowa parasolka, nie lubię jesieni, słoty, szarości, deszczu i te czarne parasole dołują mnie jeszcze bardziej. Taka parasolka w kolorach tęczy długo była moim marzeniem smile I powiem szczerze, że teraz bym takiej nie kupiła. Czemu? Żeby nie wdawać się w spory, podziały i dyskusje, często podżegane dla celów politycznych z różnych opcji.
  • triss_merigold6 30.07.19, 14:06
    Mamy taką od lat, jest ogromna, w zasadzie to parasol trzyosobowy. Nie widzę problemu w używaniu teraz.
  • kosmos_pierzasty 30.07.19, 18:38
    W tym roku akurat kupiłam dwie takie, te ogromne - na wakacje.
  • raczek-nieboraczek 31.07.19, 08:11
    lgbt- to 6 kolorowa tęcza

każda inna jest neutralna
  • morekac 31.07.19, 09:10
    Powiedz to pani, która dostała oklep od ochroniarza w mieście Częstochowa. Jej tęcza miała 5 kolorów i nie miało to żadnego znaczenia dla bijącego. Tęcza to tęcza - nie jest istotne, ile w niej kolorów i czy przypadkiem nie plącze się tam jednorożec.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka