Dodaj do ulubionych

Chciałabym mieszkać w Pradze

30.07.19, 18:20
Czy myślicie, że ciężko tam znaleźć pracę? Czy wiecie jaki jest koszt zycia, koszt mieszkania w Pradze?za wszelkie info dziekuje
Edytor zaawansowany
  • alaveda 30.07.19, 18:26
    W bloku z wielkiej płyty w Zlicinie czy na starówce?
  • aerra 30.07.19, 18:33
    W Pradze. A nie NA Pradze.
    A skoro W Pradze, to raczej chodzi o czeską Pragę. Nie bądź jak Jaki.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • aerra 30.07.19, 18:34
    Cholera, przepraszam.
    Kajam się, dopiero mi do mózgu dotarło, na swoje usprawiedliwie mam tylko katar taki, że mózg wysmarkuje i widać wysmarkałam sobie skutecznie.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • aerra 30.07.19, 18:35
    I nie pytaj co przeczytałam za pierwszym razem wink

--
    <*>
  • kartkapapieru 30.07.19, 18:34
    Chodzi oczywiście o czeska Pragę
  • kropkaa 30.07.19, 18:37
    Europejsko i drogo. Dużo turystów (Kraków*3). Koleżanka wraca do Warszawy.
  • chococaffe 30.07.19, 18:35
    Kiedyś marzyłam, żeby mieszkac na Parizskiej smile
  • kartkapapieru 30.07.19, 18:38
    smile ja aż tak Pragi nie znam. Wiem, że mój zawód jest tam poszukiwany. Znam dobrze angielski.
  • malia 30.07.19, 20:51
    Zalezy jaki masz zawód
  • raczek47 30.07.19, 18:39
    Mam tam zawsze bekę,gdy oglądam wystawy.Stylizacje Gucciego i Diora zawsze mnie zwalają z nóg (ze śmiechu).
  • chococaffe 30.07.19, 18:43
    Ostatni raz Parizską widziałam bez sklepów - w latach 90. smile
  • raczek47 30.07.19, 20:36
    chococaffe napisała:

> Ostatni raz Parizską widziałam bez sklepów - w latach 90. smile
    Koniecznie pojedź! Jest cudna,zwłaszcza w przypadku wieczorem, gdy obok zaczyna się szabas .Choć z drugiej strony, sklepy wtedy pozamykane (Ja i tak tylko napawam się wystawami).
  • raczek47 30.07.19, 20:36
    W piątek miało być
  • chococaffe 30.07.19, 20:51
    Chyba się w końcu wybiorę (dzięki za radę z piątkiem, akurat na tych sklepach mi nie zależy)
  • spirit_of_africa 31.07.19, 00:24
    chococaffe napisała:

> Kiedyś marzyłam, żeby mieszkac na Parizskiej
    A ja na Polskiej w takiej odnowionej kamienicy (ech marzenia)
  • aerra 30.07.19, 18:40
    To zależy od zawodu, moja koleżanka (wraz z mężem) przeprowadzili się do Pragi jakieś półtora roku temu (może dwa lata). On jest programistą, ona pracowała w logistyce. Jak się przeprowadzali, to on już pracę miał znalezioną, ona szukała na miejscu. W jej przypadku bez znajomości języka nie było szału, ale to może też kwestia oczekiwań i no, braku parcia, bo on zarabia nieźle. Czeskiego się nauczyła, pracę znalazła (ale w jakiejś niemieckiej firmie, niemiecki zna bardzo dobrze, bo do tej Pragi to się przenieśli z Frankfurtu, gdzie mieszkali chyba z 10 lat).
    Koszt mieszkania nie wiem, bo jakoś nie rozmawiałyśmy na ten temat.

--
    <*>
  • kieszonkowa 30.07.19, 19:26
    Zgadzam się. W Pradze sporo centrów outsourcingowych, znajomośc jezyków obcych (poza ang oczywiscie, i polskim bo nisko płatny) pomaga w szybkim znalezienie względnie dobfrze płatnej pracy.
  • kieszonkowa 30.07.19, 19:43
    Polecam porównywarke kosztów życia: www.numbeo.com/cost-of-living/ - ceny są na bieżąco i bardzo realistycznie; korzystam zawsze gdy przeprowadzam sie do innego kraju albo miasta
  • lot_w_kosmos 30.07.19, 19:50
    Dziwię Ci się.
    Piękne, ale cholernie zatłoczone miasto.
    Tam się nie da funkcjonować normalnie.
  • aurinko 30.07.19, 20:47
    Mój syn mieszka od paru lat w Pradze, z pracą nie miał problemu, języka się nauczył szybko, z dziewczyną (Polką) wynajmuje mieszkanie ale fakt że na mieszkanie idzie cała jedna pensja. Mieszka i żyje im się dobrze, wracać do Polski nie zamierzają.
  • kafana 30.07.19, 20:57
    Znam kilka osób, ktore żyją i pracują.Pracy korpo tyle co w Wawie. Bardzo fajny social dla rodzących dzieci. Mieszka się świetnie. Miasto ma ogrom atrakcji do zaoferowania. Komunikacja bardzo ok. Mieszkania na wynajem bardzo drogie, szuka się długo i standard znacznie gorszy niż u nas. Wszystko schodzi na pniu wiec właściciele się nie starają. Bardzo popularny model to mieszkanie za miastem i częściowa praca zdalna. Opieka medyczna dobra ale większość przychodi w mieście ma już komplet pacjentów i ludzie często jeżdżą poza miasto. Ogólnie trochę przeludnienie czuć w takich kwestiach.
  • pani_tau 30.07.19, 21:04
    Naprawdę kapitalne masz te nicki. Goździkwkubku już mnie zachwycił a tu wymyśliłaś jeszcze lepszy.
    Masz artystyczną duszę.
  • lacunalegis 31.07.19, 06:55
    Większość moich znajomych Czechów o tym marzy, ale, jak mówią, "v Praze je draze" (w Pradze jest drogo). Starówka to Cepelia dla turystów i gwiazd Hollywoodu, ceny zupełnie nie przystają do dochodów nawet nieźle zarabiającego Czecha. W centrum już od dawna się nie mieszka, tam się już tylko zarabia na ruchu turystycznym (nawet urzędy centralne przenoszą się do Brna, między innymi po to, żeby urzędników z urzędniczej pensji stać było na mieszkanie i piwo w knajpie).

No, chyba że chodzi po prostu o mieszkanie, choćby w wielkiej płycie i godzinę drogi do centrum, byle tylko w Pradze. Takie marzenie pewnie jest realne, przy założeniu, że masz zawód/kompetencje/talent, który pozwoli Ci tam znaleźć przyzwoitą pracę.

• kafana 31.07.19, 18:22
    Z ta godzina drogi do centrum to bez przesady wystarczy coś przy metrze znaleźć. Osiedla są fajne nawet te z wielkiej płyty. Spokojnie, zielono winiarnia i knajpa za rogiem. Fajne place zabaw. Nikt kogo znam a się tam wyprowadził jeszcze nie wróciłsmile a zawód praca talent to języki przede wszystkim jak się to ma to praca w korpo czeka. Nawet z pl i angielskim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka