Dodaj do ulubionych

Lista rzeczy do zrobienia przed 40

30.07.19, 21:08
Moze byc z przymruzeniem oka...
Ja bym chciala opanowac jeszcze jakis jezyk (lub chociaz zdac jakis wazny egzamin z niemieckiego), nauczyc sie pisac na klawiaturze wszystkimi palcami, zalozyc bloga dla dzieci, wyprawic wesele... I znow przebiec, powiedzmy, polmaraton...

Dla starszych, niech bedzie, przed 50, czy 60...
Edytor zaawansowany
  • dziennik-niecodziennik 30.07.19, 21:14
    Zyc radosnie i byc szczesliwa.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • hungaria 30.07.19, 21:15
    A uczysz się już tego języka i pisania na klawiaturze? wink
  • shmu 30.07.19, 21:21
    Ucze sie, ucze. W zasadzie jezykiem sie posluguje, ale nie czuje sie zbyt pewnie i nadal robie bledy. Egzamin wymusilby prace nad poprawnoscia gramatyczna i nauke ambitniejszych slowek i wyrazen.
    Pisanie na klawiaturze to inna para kaloszy....
  • vodyanoi 30.07.19, 21:31
    (pisząc na klawiaturze bezwzrokowo) Moja mama nauczyła się pisać bezwzrokowo w wieku 60 lat, mój ojciec w wieku 65 lat. Ja się nauczyłam dawno temu, w ciągu dwóch tygodni, przerabiając codziennie przez godzinę ćwiczenia z mistrza klawiatury. Ważne - jak już się zacznie, to trzeba porzucić pisanie dwoma palcami i wgapianie się w klawiaturę. Pisać od razu bezwzrokowo, mimo wkurzania się na własną powolność.
  • zuleyka.z.talgaru 30.07.19, 22:06
    A ja się nauczyłam na IRCu. smile
  • lucerka 01.08.19, 06:57
    Ale inspiracja! Mnie ktoś powiedział, że już za późno na uczenie się pisania bezwzrokow. Za parę dni kończę 41 lat.

Chyba biorę się do nauki.

--
    Why be racist, sexist, homophobic, transphobic, when you could be just quiet?
  • hungaria 30.07.19, 21:35
    Od pażdziernika ruszaja wszystkie kursy, pewnie już teraz można się zapisać na przygotowawczy. Do pisania na klawiaturze nie ma specjalnych programów? To jest akurat rzecz, którą możesz ćwiczyć nawet na emamie tongue_out
    Ja takich list nie mam, chociaż czasem na pewno mogą zadziałać mobilizująco. Martwi mnie tylko to, że czas ucieka coraz szybciej, a jeszcze tyle miejsc chciałabym zobaczyć. Gdzie zdążę, tam zdążę - będę się cieszyć niezależnie od tego, czy dotrę przed 50 czy 60.
  • bergamotka77 30.07.19, 21:25
    Przed 50. chciałabym: pojechać do parków narodowych na zachodzie USA, Ameryki Płd i Australii, nauczyć się salsy i hiszpańskiego, zapisać się na crav mage, doczekać skończenia studiów przez syna i podstawówki.przez drugiego oraz pomyślnej rekrutacji do liceum i założyć bloga dla dojrzałych kobiet.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • grrrru 30.07.19, 21:29
    Daj link, jak już założysz. Podejrzewam, że będziesz jak Kominek za najlepszych czasów big_grin
  • bergamotka77 30.07.19, 23:23
    grrrru napisała:

> Daj link, jak już założysz. Podejrzewam, że będziesz jak Kominek za najlepszych
    > czasów big_grin

Hahaha mówisz? 😅 Boję się, że stracilabym anonimowość ale coś za cos. Nie wstydzę sie swojej tożsamości bo na ematce zawsze pisałam prawdę.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • katja.katja 31.07.19, 08:44
    Ja też poproszę, mnie znasz, nikomu nie powiem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • chococaffe 30.07.19, 21:27
    Ogarnąć się w końcu smile
  • 21mada 30.07.19, 21:30
    Spontaniczny seks
    - z nieznajomym
    - z kolegą z pracy
    - z sąsiadem
    - z kolegą męża
    - z mężem koleżanki
    - z masażysta
    - z dentysta
    - w jacuzzi
  • grrrru 30.07.19, 21:43
    Masz jakiś pomysł na zaciągnięcie dentysty do jacuzzi?
  • malia 30.07.19, 23:11
    Chodzisz do dentysty, który nie ma jacuzzi w gabinecie???
    Dentysta, który jest kolegą męża, mężem koleżanki, pracuje razem z nią, po godzinach dorabia jako masażysta, poznała go niedawno, wcześniej był dla niej nieznajomym.
  • riki_i 30.07.19, 22:04
    21mada napisała:

> Spontaniczny seks
    > - z nieznajomym
    > - z kolegą z pracy
    > - z sąsiadem
    > - z kolegą męża
    > - z mężem koleżanki
    > - z masażysta
    > - z dentysta
    > - w jacuzzi

Masz trochę spóźniony zapłon. Moja ex dała radę z podobną listą jeszcze przed trzydziestką. Dobra rada - w celu spełnienia fantazji odnośnie miejsc uprawiania seksu kieruj się głównie statusem finansowym pana tzn. po prostu wyhaczaj prezesów przez internet. Ci panowie z własnej inicjatywy zajmą się resztą, oczywiście jeśli masz czym kusić. A jeśli chodzi o fantazje typu 'seks z nieznajomym' , trójkąty itp. to najlepiej wstępnie się nawalić alko w domu, następnie iść do klubu i wszystko wyjdzie 'spontanicznie'. Ex chwaliła zwłaszcza seks z dwoma panami oraz pewnego napalonego dwudziestolatka. Powodzenia!
  • piekna_remedios4 30.07.19, 22:09
    Tobie tak zachwalała te seksy? W przypływie szczerości czy mową nienawiści?

--
    Cien años de soledad
  • riki_i 30.07.19, 22:13
    Niektóre psycholki po rozstaniu przez jakiś czas informują jeszcze dawnego partnera o swoim życiu seksualnym. Tutaj było z wszelkimi szczegółami.
  • bergamotka77 30.07.19, 23:27
    piekna_remedios4 napisała:

> Tobie tak zachwalała te seksy? W przypływie szczerości czy mową nienawiści?
    >
    😅😂🤣

--

• grrrru 30.07.19, 21:34
    Może jeszcze jedno dziecko big_grin
    Wydać książkę
  • amsterdama 30.07.19, 22:38
    Super! Ja Ci kibicuję z tą książką ( ciągle pod wrażeniem Twojej rymowanki).
  • bergamotka77 30.07.19, 23:26
    Daj znać jak wydasz. Na pewno będzie świetnie napisana.

--

• katja.katja 31.07.19, 08:43
    A o czym Kochana?

--
    Nie dam się wygasić!
  • grrrru 31.07.19, 09:45
    O czym to na razie nie powiem. Moge tylko powiedzieć, że to będzie non fiction.
  • amsterdama 31.07.19, 09:49
    Ja lubię wyłącznie non fiction.
  • bergamotka77 31.07.19, 14:27
    amsterdama napisała:

> Ja lubię wyłącznie non fiction.

Ja też! smile

--

• piekna_remedios4 30.07.19, 22:12
    Od mniej więcej 25 roku życia wiedziałam, że do 40.wypadałoby już być życiowo ogarniętym, czyli mieć dobrą pracę, skompletowaną rodzinę, auta nie na kredyt oraz wybudować własny dom. Zostało nam ostatnie na liście i wszystko wskazuje na to, że się wyrobimy. No, może o rok przekroczę deadline.

--
    Cien años de soledad
  • kryzys_wieku_sredniego 30.07.19, 22:24
    Ja miałam przyziemne, puścić się z dwa razy i takie tam ;P
  • simply_z 30.07.19, 22:47
    haha
  • bywalec.hoteli 30.07.19, 22:32
    Zagrać z moim idolem w siatkówkę.
    Obrócić dwie naraz wink

piłki do siatkówki podczas serwowania smile

--
    Lato smile
  • malia 30.07.19, 23:14
    A dlaczego robisz tak duży odstęp pomiędzy linijkami? Sądzisz że to coś sugeruje? U ciebie???????
  • bergamotka77 30.07.19, 23:29
    A ja jeszcze poznać DiCaprio. To moje marzenie od lat smile

--

• riki_i 31.07.19, 10:19
    No ale on już jest trochę tłusty, a do tego gustuje w paniach pokroju "dubajska modelka". Obawiam się, że spotkanie mogłoby być sporym rozczarowaniem. 😢
  • bergamotka77 31.07.19, 14:26
    riki_i napisał:

> No ale on już jest trochę tłusty, a do tego gustuje w paniach pokroju "dubajska
    > modelka". Obawiam się, że spotkanie mogłoby być sporym rozczarowaniem. 😢

DiCaprio? Oj nie, schudl ostatnio. A że lubi modelki to wiem i niestety nawet za młodu nie miałam odpowiedniego wzrostu 😅 Do tego one są seksowne i maja dziewczeca/dziecięca buzię oraz są blondynkami zazwyczaj. Mogłabym go zawodowo spotkac nawet, nie musiałabym z nim sypiac wink tylko ciekawa jestem jaki jest.

--

• katja.katja 31.07.19, 16:55
    On mi się nie podobał nawet za młodu. Taki klocek z pyzatą gębą.
    Jak lubię aryjsjki typ urody tak on mi się nigdy nie podobał, ma w sobie coś obleśnego.

--
    Nie dam się wygasić!
  • amsterdama 30.07.19, 22:41
    Przed 50- tką ( 😱przeraża mnie ta liczba), chciałabym sobie jeszcze jakoś lepiej w głowie poukładać, żeby mi się później łatwiej żyło.
  • leanne_paul_piper 30.07.19, 22:47
    Na 50tkę sprawię sobie wreszcie okulary (chyba próżność trochę odpuści z wiekiem?wink), bo przez astygmatyzm mam obdrapany samochód z każdej strony. Albo po prostu kupię nowy samochódwink
    Kanapę skórzaną. Miała być już na 40tkę, ale wybrałam piękną czerwoną materiałową.
    Pojadę do teatru Bolszoj do Moskwy i do MET do NYC.
    Jak Conchita będzie jeszcze występować z Wiener Symphoniker, albo nagra coś super, to znów się w niej zakocham. Płyta From Vienna with Love to najlepiej wydane pieniądze ever.
    Nigdy nie miałam białego kota z niebieskimi oczami. Może by tak świętą Birmę?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/ZoAt460nFUAK8VyUIA.jpg
  • amsterdama 30.07.19, 22:52
    Próżność to sprawienie sobie okularów wtedy, kiedy nie są potrzebne.
  • bergamotka77 30.07.19, 23:31
    leanne_paul_piper napisała:

> Na 50tkę sprawię sobie wreszcie okulary (chyba próżność trochę odpuści z wiekie
    > m?wink), bo przez astygmatyzm mam obdrapany samochód z każdej strony. Albo po pro
    > stu kupię nowy samochódwink

Nie lepiej zainwestować w soczewki? 😅

--

• fawiarina 30.07.19, 23:08
    Chciałabym do tego czasu poczuć się szczęśliwa i spełniona.
  • bergamotka77 30.07.19, 23:32
    fawiarina napisała:

> Chciałabym do tego czasu poczuć się szczęśliwa i spełniona.

A nie czujesz się? Czego ci brakuje?

--

• amsterdama 30.07.19, 23:42
    Czasem człowiek teoretycznie ma wszystko , ale „ wierci się” w życiu jak niemowlak w przemoczonym pampersie, bo czuje, że jest gdzieś dla niego nieodkryta jeszcze przestrzeń.
  • bergamotka77 30.07.19, 23:45
    amsterdama napisała:

> Czasem człowiek teoretycznie ma wszystko , ale „ wierci się” w życiu jak niemow
    > lak w przemoczonym pampersie, bo czuje, że jest gdzieś dla niego nieodkryta je
    > szcze przestrzeń.

Piekne porównanie 😅

--

• bergamotka77 30.07.19, 23:47
    Sorry za dublowanie!

--

• bergamotka77 30.07.19, 23:45
    amsterdama napisała:

> Czasem człowiek teoretycznie ma wszystko , ale „ wierci się” w życiu jak niemow
    > lak w przemoczonym pampersie, bo czuje, że jest gdzieś dla niego nieodkryta je
    > szcze przestrzeń.

Piekne porównanie 😅

--

--

• bergamotka77 30.07.19, 23:46
    amsterdama napisała:

> szcze przestrzeń.

Piekne porównanie 😅

--

--

--

• 21mada 31.07.19, 08:54
    > szcze przestrzeń.
    Siostro! Mam tak samo! 😁 Też pragnę odkryć tę nieodkrytą przestrzeń!
  • amsterdama 31.07.19, 09:51
    Madziu, ale czy Ty masz na myśli powierzchnię głaskania? Bo ja tak bardziej idę w kierunku przestrzeni duchowej.
  • 21mada 31.07.19, 16:44
    > Madziu, ale czy Ty masz na myśli powierzchnię głaskania?
    Też. I zdobywanie nowych szczytów.
  • malia 30.07.19, 23:16
    Chciałabym czuć wtedy, że jestem na własciwym miejscu i niczego nie żałować
  • boogiecat 31.07.19, 00:20
    Ja tez

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • katja.katja 31.07.19, 08:47
    Botoks.
    Pojechać do innego miasta/przejechać się pociągiem.
    Zakończyć ostatecznie życie seksualne bo i tak już się ledwo tli.

--
    Nie dam się wygasić!
  • lucerka 01.08.19, 07:02
    Wszystko co chciałam, przeżyłam (dzięki nawracajacej hipermanii) i osiągnęłam (dzięki niskim wymaganiom wobec zycia)

--
    Why be racist, sexist, homophobic, transphobic, when you could be just quiet?
  • valla-maldoran 01.08.19, 08:50
    A ja mam długą listę rzeczy do zrobienia po 60. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka