Dodaj do ulubionych

5 dni w warszawie

31.07.19, 12:01
jedziemy na wycieczke, jupi wink
z trojka dzieci
poradzcie co fajnego i nieoczywistego pokazac dzieciom w stolicy
Edytor zaawansowany
  • profes79 31.07.19, 12:06
    Co znaczy "trójka dzieci"? W sensie wiek i chociaż ogólnie zainteresowania. I skąd jesteście (w sensie wielkość miasta/wioski) bo inaczej doradzać się będzie komuś kto przyjechał z dużego miasta wojewódzkiego a inaczej komuś z wsi gdzie co najwyżej sołtys jest wink

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • kotejka 31.07.19, 12:19
    w niewielkiego na zachodzie polski, ale to nie sa dzieci, ktore beda pokazywac czarnoskorych palcem i bac sie metra
    dzieci raczej bywale, podrozujace
    znaja i rzym i berlin i inne europejskie stolice, oraz inne duze polskie miasta, tylko do warszawy rzadko -
    teraz mamy okazje posiedziec kilka dni, i chce zeby troche lepiej poznaly stolice wlasna
    rozpietosc od 5/11/16
    zainteresowania raczej wszechstronne
  • kotejka 31.07.19, 12:25
    na pewno ciekawe miejsca historycznie, kulinarnie i powiedzmy naukowo
    jesli znacie cos co zachwyci maniaka koszykowki, to chetnie
  • kub-ma 31.07.19, 12:41
    Tak na szybko to: Fotoplastikon (uwielbiam), Muzeum Wojska Polskiego (uwielbiają moje dzieci), Muzeum Sportu (jeszcze przeze mnie dogłębnie nie odkryte)

--
    "Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
  • kotejka 31.07.19, 12:48
    a powiedzcie jak z muzeum Powstania
    najstarszy juz widzial i zrobilo na nim ogromne wrazenie
    mlodszych ciagnac
    czy na razie odpuscic
  • mama.nygusa 31.07.19, 15:41
    z muzeum Powstania

Bylismy teraz, wszyscy troje-2doroslych i 14latka zachwyceni.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • bombalska 31.07.19, 23:05
    Mlodszych to nie zainteresuje. Lepiej znalezc cos dla dzieci w muzeum Polin. Idzicie na caly dzien do Centrum Nauki Kopernik, albo do Zoo. W piatki i soboty o 21:30 jest pokaz fontann - fajny. Warto tez wybrac sie do teatru na spektakl dla dzieci, do Guliwera, Lalki albo Teatru Malego Widza.

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • kotejka 31.07.19, 23:27
    w teatrach dzieci bywaja
    a w sezonie ogorkowym to raczej przerwy są - jedziemy w przyszlym tygodniu i na stronach tych teatrow nie ma zadnych wydarzen niestety smile
    zoo odwiedzamy wroclawskie (cuuudo), poznanskie i w niemczech, bo blisko mamy wink
    szukam czegos co mozemy zobaczyc tylko w Warszawie smile
  • aankaa 31.07.19, 23:30
    CN Kopernik

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • kotejka 31.07.19, 15:50
    fajne - dziekuje smile
  • effka454 01.08.19, 11:18
    To ja jeszcze dorzucę Warownię Jomsborg niedaleko Muzeum Sportu
    gród Wikingów
  • aankaa 31.07.19, 12:55
    tu zajrzyj
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168467415,168467415,Wakacje_w_Warszawie.html

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • wrotek0 31.07.19, 15:01
    Centrum Nauki Kopernik - i starsi i młodsi znajdą coś dla siebie.
    Muzeum Techniki w Pałacu Kultury + wjazd na górę, ale to bardziej oczywiste.
    Kiedyś było Muzeum Kolejnictwa k. Dworca Głównego, ale nie wiem, czy jeszcze działa.
    Południowe Śródmieście, jako najlepiej zachowana część przedwojennej Warszawy + MDM po sąsiedzku
    Muranów, ten stary, z wytłumaczeniem, dlaczego jest na górce.
    Synagoga Nożyków- żeby pokazać inną religię i kulturę, do tego w okolic y jest trochę starej zabudowy (Plac Grzybowski)
    Jak będziecie 15 sierpnia, to może jakaś defilada się trafi a na pewno zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza
    Fontanny u podnóża Nowego Miasta
    Ogród Botaniczny (ten koło Łazienek) - dla relaksu.
    Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy - naprawdę robi wrażenie.
    Cytadela i okolice, Bulwary Wiślane (choć Wisła ostatnio gdzieś zginęła)
    Ja tak bardziej techniczna jestem, dlatego takie klimaty polecam. Mojemu potomstwu się podobało.
    Muzeum POLIN chyba za ciężkie dla młodszych dzieci. Muzeum Powstania może być już dla średniaka, najwyżej nie wszystko ogarnie, ale podkład będzie.
    Życzę udanej wycieczki i polecam przemieszczanie się miejską komunikacją, choć teraz w wakacje jakby nieco luźniej na drogach i parkingach. Bilet 3 dniowy normalny (72 h) na 1 strefę to 36 zł, dla dzieci 18 zł ode łba. Weekendowy odpowiedni : 24 i 12 , ale za to na obie strefy.
  • bywalec.hoteli 31.07.19, 15:11
    wrotek0 napisała:

> Centrum Nauki Kopernik - i starsi i młodsi znajdą coś dla siebie.
    > Muzeum Techniki w Pałacu Kultury + wjazd na górę, ale to bardziej oczywiste.
    > Kiedyś było Muzeum Kolejnictwa k. Dworca Głównego, ale nie wiem, czy jeszcze dz
    > iała.
    > Południowe Śródmieście, jako najlepiej zachowana część przedwojennej Warszawy +
    > MDM po sąsiedzku
    > Muranów, ten stary, z wytłumaczeniem, dlaczego jest na górce.
    > Synagoga Nożyków- żeby pokazać inną religię i kulturę, do tego w okolic y jest
    > trochę starej zabudowy (Plac Grzybowski)
    > Jak będziecie 15 sierpnia, to może jakaś defilada się trafi a na pewno zmiana w
    > arty pod Grobem Nieznanego Żołnierza
    > Fontanny u podnóża Nowego Miasta
    > Ogród Botaniczny (ten koło Łazienek) - dla relaksu.
    > Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy - naprawdę robi wrażenie.
    > Cytadela i okolice, Bulwary Wiślane (choć Wisła ostatnio gdzieś zginęła)
    > Ja tak bardziej techniczna jestem, dlatego takie klimaty polecam. Mojemu potoms
    > twu się podobało.
    > Muzeum POLIN chyba za ciężkie dla młodszych dzieci. Muzeum Powstania może być
    > już dla średniaka, najwyżej nie wszystko ogarnie, ale podkład będzie.
    > Życzę udanej wycieczki i polecam przemieszczanie się miejską komunikacją, choć
    > teraz w wakacje jakby nieco luźniej na drogach i parkingach. Bilet 3 dniowy nor
    > malny (72 h) na 1 strefę to 36 zł, dla dzieci 18 zł ode łba. Weekendowy odpowie
    > dni : 24 i 12 , ale za to na obie strefy.

Hehehe, na pewno dzieci będą zadowolone jeżdżąc po tych muzeach big_grin big_grin big_grin

--
    Lato smile

--
    Lato smile
  • tylko.bez.hipokryzji 31.07.19, 15:46
    Bywalec, dawni chyba nie byłeś w muzeum...
    A wyzej wymienione są bardzo ok.
    Polin dla dzieci i młodzieży też ma ciekawą ofertę.
    Muzeum Kolejnictwa dla tych młodszych jest Ok. Zwłaszcza skansen na zewnątrz. (Muzeum działa).

A jakbyście mieli ochotę - polecam zajęcia w soboty i niedziele w szkólce zęglarstwa na Wiśle. Fajna sprawa. REzerwacje internetowe.
    Zajrzyj do mojego wątku smile
  • lidek0 31.07.19, 16:53
    Szczególnie 5 latek się ucieszy smile
    ethnomuseum.pl/muzeum-dla-dzieci/zajecia/owocowe-lato-w-muzeum-dla-dzieci/ jeśli już muzeum dla 5 latka

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • ichi51e 31.07.19, 23:39
    Polin dla 5 latka bardzo fajne. A jak sie znudzi to moze isc do sali zabaw kiedy reszta sobie zwiedza. Juz panie animatorki tam zadbaja zeby sie poedukowalo przy zabawie...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 31.07.19, 23:41
    www.polin.pl/pl/ukrolamaciusia2
    --
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • kotejka 31.07.19, 15:49
    super dzieki za tyle pomyslow smile
  • grazbed 31.07.19, 16:42
    Muzeum Techniki jest od kilku lat zamknięte dla zwiedzających. Ja polecam przejażdżkę autobusem turystycznym nr 100 - robi objazd po najważniejszych miejscach w W-wie. Warszawa jest bardzo rozległa co nie zawsze biorą pod uwagę turyści.
  • kotejka 31.07.19, 19:58
    oo super
  • ga-ti 31.07.19, 23:44
    Techniki zamknięte, ale jak już będziecie w pałacu kultury to możecie zajść do Muzeum Ewolucji, młodszym dzieciakom powinno się spodobać.
    A jak lubicie kamienie i kości to Muzeum Geologiczne, wstęp wolny i dojechać łatwo, metrem, stacja Pola Mokotowskie.
    Wspomniane niżej Centrum Pieniądza też polecam.

A tak stolicowo to sejm, pałac prezydencji, belweder, Łazienki (nudnawe pewnie, ale można zajść i choćby pomnik Chopina zobaczyć wink pałac kultury obejść dookoła i wjechać na górę, zamek królewski, syrenka jakaś koniecznie wink
  • lidek0 31.07.19, 16:55
    www.city-tour.com.pl/ co by dzieciom nogi nie poodpadały po takim maratonie jak co po niektórzy proponują

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • kotejka 31.07.19, 19:58
    no bardzo sie ciesze, ze taki watek zalozylam, jestescie skarbnica pomyslow smile
  • bombalska 31.07.19, 23:10
    Jeszcze sa takie rancza dla dzieciakow pod Warszawa. Ale tu inni musieliby pomoc. Np. park rozrywki Julinek. Wiem, ze jest tego wiecej, bo przedszkola korzystaja, ale teraz sobie nie przypomne nazw.

--
  • wrotek0 01.08.19, 08:54
    Wiesz, to są propozycje i inspiracje, a rodzice czy opiekunowie niech wybierają, co pasuje i na co starczy czasu.
  • kija1980 31.07.19, 18:36
    Ja ostatnio odkryłam przypadkiem Centrum Pieniądza NBP. Jedno z ciekawszych muzeów, jakie zwiedzałam. Coś fajnego dla małego i dużego. Dla dzieci jest organizowana zabawa (chodząc po salach rozwiązują zadania, na koniec dostają nagrodę ze specjalnego sejfu - książkę lub film). Starsi mogą się nauczyć rozpoznawać falsyfikaty albo mogą sobie potrzymać prawdziwą sztabkę złota wartą jakieś straszne pieniądze, chyba któryś milion z tego co pamiętam. Nie mogliśmy uwierzyć że to wszystko jest za darmo smile Miejsce nierozreklamowane więc świecące pustkami, pięknie urządzone, siedzieliśmy tam chyba że dwie godziny i nikt się nie nudził a dzieci były w bardzo różnym wieku.. Tylko trudno trafić bo z ulicy wygląda to jak zwykły biurowiec, trzeba wiedzieć że tam coś takiego jest
  • kija1980 31.07.19, 18:38
    Aż się specjalnie zarejestrowałam na gazecie żeby o tym napisać bo mi poprzednie konto zdążyło wygasnąć smile Ale naprawdę bardzo polecam bo warto
  • kotejka 31.07.19, 19:56
    wow, dzięki za pomysł smile
  • aaa-aaa-pl 31.07.19, 20:04
    Moj dziubas uwielbia CP.
  • kija1980 31.07.19, 20:21
    Naprawdę polecam bardzo bardzo. U nas dzieci były w wieku od 6 do 12 plus dwie pary rodziców i każdy był zachwycony, jedno z fajniejszych miejsc jakie widziałam. Odkryłam na jakiejś stronce w stylu "gdzie w Warszawie z dziećmi". Pięknie, nieszablonowo, super to wszystko mają zorganizowane... Byliśmy też w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale to Centrum Pieniądza urzekło wszystkich. A nic się nie ryzykuje bo wstęp za darmo, więc jak komuś nie spasuje to zawsze można wyjść i nie szkoda że się bilet kupilo. Nie wiem jak tam w sezonie z liczbą zwiedzających, że względów bezpieczeństwa wpuszczają ograniczoną liczbę osób dziennie. Myśmy byli w marcu i w dodatku w tygodniu to zwiedzający byli bardzo nieliczni choć podobno zdarzają się wtedy wycieczki szkolne. Teraz w wakacje nie mam pojęcia jak to wygląda, ale w komentarzach na Googlach powtarzała się opinia że ruch jest mały. Notabene komentarze były bardzo dobre i oceny bardzo wysokie... Jak ktoś o tym nie wie to tam nie trafi bo to się naprawdę nie rzuca w oczy, niby jak już ktoś wpadnie żeby zajrzeć przez bramę to w srodku jest jakas tabliczka że centrum pieniądza, ale wcale nie wskazuje na to że tam jest akurat takie coś fajne do zwiedzania smile
  • tiszantul 31.07.19, 18:44
    Warto odwiedzić jakaś organizację LGBT albo chociaż tradycyjną pikietę homoseksualistów. Dziwię się, ze na tak nowoczesnym na co dzień forum nikt jeszcze nie zaproponował
    PS. Nie wiecie dlaczego moje posty są kasowane? Pozostałe trolle wypisują co chcą i nikt ich nie kasuje, to niesprawiedliwe. Za polecenie kultury LGBT też kasujecie?
  • bombalska 31.07.19, 23:14
    Tak. Idac tym tropem polecam wycieczke do sejmu. Niezapomniane wrazenia na cale zycie. Zwlaszcza liczba barow z alkoholem i gabinety poslow, do ktorych prowadza: drzwi, przedsionek, drzwi, pokoj mlodej sekretarki, drzwi, gabinet posla wink

--
  • bombalska 31.07.19, 23:17
    Na Stadione Narodowym tez organizuja wycieczki, tylko trzeba wybrac w zaleznosci, co kogo interesuje.

--
  • kotejka 31.07.19, 23:28
    taaak, stadion narodowy juz mamy w planie wycieczki
    dzięki smile
  • tylko.bez.hipokryzji 31.07.19, 23:34
    A jeszcze, jeśli będziecie piątek/sobota - pokaz fontann na wysokości Nowego Miasta, na dole nad Wisłą (znaczy przed Wisłostradą).
  • neospasmina 31.07.19, 23:59
    W Wilanowie w każdą sobotę i niedzielę o 10.30 są spacery (po pałacu i parku) dla rodzin z dziećmi "Z wizytą u króla"
    www.wilanow-palac.pl/kultura_dostepna_program_wydarzen.html
  • zazou1980 01.08.19, 09:12
    Moje dzieciaki lubia wode, w gorace dni mozna odwiedzic park wodny moczydlo, atrakcja na jakies 4h + stanie w kolejce po bilety wink
    Mozecie wybrac sie nad Wisle - z kilku miejsc kursuja darmowe promy (na tygodniu w wakacje kilka razy na godzine), np. z bulwarow nieopodal fontann na plaze przy zoo (nasza ulubiona) albo przy moscie Poniatowskiego na plaze kolo stadionu narodowego.
  • kotejka 01.08.19, 11:23
    oo to swietne, powiesz, gdzie szukac informacji?
  • tylko.bez.hipokryzji 01.08.19, 11:34
    Na stronie ztm warszawa.

Aha, dla dwójki młodszych- Park Ujazdowski właśnie otworzono wypasiony plac zabaw. Starszy w tym czasie niech ma "wolne" big_grin
  • tylko.bez.hipokryzji 01.08.19, 11:40
    www.ztm.waw.pl/?c=162&l=1 w broszurze informacyjnej
  • grazbed 01.08.19, 11:56
    Promy przez Wisłę były niedawno zawieszone prze niski poziom wody. Odwieszone już?
  • zazou1980 01.08.19, 13:58
    www.ztm.waw.pl/?c=149&l=1
    tam sa rozklady w pdf do zobaczenia, jak widac ten do zoo plywa, a na poniatowke nie...

www.dzieckowpodrozy.pl/warszawa-moczydlo-opinie-park-wodny-atrakcje-ceny/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka