Dodaj do ulubionych

Najlepszy film sf (na świecie)

01.08.19, 00:10

Siedzę sobie i mam ochotę na jakiś film sf/fantasy. Żadnych dramatów, nic w tym stylu i wszystko co przychodzi mi na myśl absolutnie nie jest najlepszym sf na świecie.
Chodzi mi o coś rozrywkowego, a nie rozpoczęcie fanowskiej sagi i coś raaaczej lekkiego lub z gatunku akcji a nie łzawych romansideł.
Macie coś dla mnie?
Edytor zaawansowany
  • jan.kran 01.08.19, 04:07
    Wszystkie Star Trek
    ,serie i filmy.
  • bialeem 02.08.19, 21:44
    No nie. Nie wszystkie. Nie te z Bakulą. Te najnowsze są ok, ale tez nie jakieś wybitne. Voyager (doktor i 7of9) i TNG (picard, data i geordie)! smile

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • al_sahra 01.08.19, 04:21
    Nie jestem wielką fanką gatunku, ale dla mnie najlepszym filmem sci-fi wszechczasów jest Blade Runner. A z lżejszych Close Encounters of the Third Kind oraz ET (chociaż może to już się kwalifikuje jako ”łzawe romansidło”, bo w końcówce ja zawsze płaczę). To oczywiście wszystko starocie, z nowszych nienajgorszy jest Arrival.
  • mysiulek08 01.08.19, 04:39
    www.filmweb.pl/film/Elizjum-2013-558960

www.filmweb.pl/film/Interstellar-2014-375629

www.filmweb.pl/Incepcja

i perelka choc rzecz nie dzieje sie w kosmosie smile
    www.filmweb.pl/K-pax

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • mysiulek08 01.08.19, 04:41
    a jak chcesz akcje:
    www.filmweb.pl/film/Dystrykt+9-2009-464478

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • al_sahra 01.08.19, 08:23
    Elysium oberzałam wczoraj - i duże rozczarowanie. Zamysł dobry, ale wyszła z tego gra komputerowa.
  • milka_milka 01.08.19, 09:25
    Incepcja i K-pax tak.

Ale Interstellar to beznadziejne. Oglądałam i czekałam, aż się coś rusy, a tu się film skończył. Zmarnowane ponad 2 godziny.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • dramatika 01.08.19, 09:59
    milka_milka napisała:

> Incepcja i K-pax tak.
    >
    > Ale Interstellar to beznadziejne.

Potwierdzam. Przerost formy nad treścią.
    Incepcji moim zdaniem nie da się oglądać juz w zasadzie od pierwszej minuty - wytrzymałam jakieś pół godziny w nadziei, że jest coś wiecej poza piramidalną bzdurą, na której był oparty ten film. Taki skrajnie wydumany koncept nie mający nic wspólnego z jakąkolwiek teorią naukową, a będący tylko pretekstem do zrobienia takiego sobie kina akcji.
  • milka_milka 01.08.19, 10:18
    Mnie się Incepcja bardzo podobała.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • triismegistos 01.08.19, 11:34
    Na Interstellar wynudziłam się jak mops. Reszta niezła.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • heca7 01.08.19, 11:38
    Zgadzam się. Nuda wyjątkowa.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bialeem 02.08.19, 21:49
    Elizjum (jak kocham Damona miłością taką, że marsjanina obejrzałam 50 razy) jest jego najsłabszym filmem. Wleź do tej cholernej kapsuły głupolu no.

Interstellar - rozumiem dlaczego wybrali tą postać na farmera kukurydzy. Rozumiem. Nie rozumiem dlaczego zrobili z niego cokolwiek innego. To jest taki Cage.

Incepcja no... ok. Tylko ma Cotillard, a Dicaprio hm powinien skończyć na diamentach. Nigdzie indziej moim skromnym zdaniem nie zagrał dobrze (nie widziałam tego oskarowego - 4h uciekania przed niedźwiedziem to nie dla mnie)

--
  • tojamarusia 01.08.19, 07:07
    Oczywiście obcy ale to thriller

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • tanebo6.0 01.08.19, 07:10
    Blade runner 2049.
  • milka_milka 01.08.19, 09:24
    Coś Ty, ten film jest beznadziejny! Nudny, bez akcji, gdzie mu do pierwowzoru.

--
  • tanebo6.0 01.08.19, 07:11
    Valerian
  • triismegistos 01.08.19, 11:35
    Największe rozczarowanie 2017

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • bialeem 02.08.19, 21:50
    Plot jest fajny, muzyka świetna, nawet kostiumy ok. Tylko ten mydłek w roli głównej sprawił, że modelka (fajna, lubię ją) wydawała się być dobrą aktorką. Ona nie jest dobrą aktorką.

--
  • dramatika 01.08.19, 07:18
    Polecam Dystrykt 9. Kwestia rasizmu czy migracji podana w sposób nie obrażający inteligencji odbiorcy, żadnych prymitywnych manipulacji emocjami itp., choć jest wątek wyciskający łzy, ale fajny.
  • evee1 01.08.19, 07:23
    Oprocz kilku juz tu wymienionych, to Arrival, czyli Nowy początek
    --
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • scarlett74 01.08.19, 07:56
    Ale dziewczyna szuka rozrywki, tempa , a nie nudnego , bez akcji filmu .🤔 Jeżeli ktoś ma problemy , z zasypianiem , to jak najbardziej polecam...
  • dramatika 01.08.19, 08:31
    scarlett74 napisała:

> Ale dziewczyna szuka rozrywki, tempa , a nie nudnego , bez akcji filmu .🤔 Jeż
    > eli ktoś ma problemy , z zasypianiem , to jak najbardziej polecam...

Fakt, nie jest to jakiś film akcji, ale imho bardzo dobry. Dla niektórych jest to nawet zaletą, że nie ma sieczki i utartych filmowych schematów, ale za to są obcy, "broń" i głębokie pytania filozoficzne tongue_out
  • stara-a-naiwna 01.08.19, 08:40
    żartujesz?
    ten film nie jest nudny!
    i też go polecam
    smile
  • magia 01.08.19, 08:45
    Może nie musimy, ale tempo w jak sprawy posuwają nie da się nazwać akcja smile
  • magia 01.08.19, 08:45
    Może nie nudny (..)
  • asia_i_p 01.08.19, 09:26
    To jest rewelacyjny film, ale lekki nie jest.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • triismegistos 01.08.19, 11:36
    Imho taki sobie... I zdecydowanie nie pasuje do pytania.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • scarlett74 01.08.19, 20:49
    Film jest taki se. Cały czas czekałam na rozwinięcie akcji , a tu...napisy końcowe.😜
  • bialeem 02.08.19, 21:52
    Lubię ten film. Bardzo. Aktorów to nawet uwielbiam. Tyle, że on jest niestety do obejrzenia na raz. Raczej do niego nie wrócę. Nie ma co rozbijać dalej.

--
  • chatgris01 01.08.19, 07:29
    "Piąty element".

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • scarlett74 01.08.19, 07:47
    nie jest najlepszym na świecie, ale rozrywkowym "Strażnicy galaktyki" +świetna muza, I jeszcze "Wiezień labiryntu", MiB😜
  • bialeem 02.08.19, 21:53
    więzień labiryntu to jak po oryginalnemu? Kompletnie nie kojarzę tytułu.

--
  • scarlett74 03.08.19, 10:13
    i film i książka "the maze runner', kolejne części mają podtytuły
  • martishia7 01.08.19, 07:44
    Edge of tomorrow.
  • malo.slonca 01.08.19, 09:48
    też polecam ten film, nie spodziewałam się że tak mi się spodoba. A scena z ćwiczącą Emily Blunt boska.

do tego polecam jako czystą rozrywkę "Żołnierzy kosmosu" 😀 dawno nie widziałam tego filmu ale kiedyś ponad 10 razy i uwielbiałam go, głównie za specyficzny humor.
  • triismegistos 01.08.19, 11:39
    O tak, uwielbiam żołnierzy kosmosu. Świetna, bezpretensjonalna rozrywka.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • bialeem 02.08.19, 21:55
    5 razy. Słownie pięć. On ma Blunt rozwalającą kosmitów. To jest drugi lub trzeci mój ulubiony film sf nawet pomimo tego, że ma Cruisa. Zakończenie tylko trochę się nie spina.

--
  • martishia7 03.08.19, 10:05
    Emily jest wspaniala. Tom Cruise świetnie się nadaje do sf, niezależnie od tego ze nie przepadam. Pasuje i tyle. Zakończenie mangi na które oparto film jest bardziej spójne, ale za mało optymistyczne dla Hollywood niestety.
  • olena.s 01.08.19, 08:04
    Autostopem przez galaktyke.
  • bialeem 01.08.19, 16:14
    Ok. U win. No... wraz z piątym elementem. tongue_out

--
  • stara-a-naiwna 01.08.19, 08:41
    Hana Solo się super ogląda
    to Star Warsowe
  • stara-a-naiwna 01.08.19, 08:44
    albo player one
    www.youtube.com/watch?v=GiKfJnG-qp4
    też daje radę

strażnicy galaktyki 1 i 2

i w sumie większość Marvela

• stara-a-naiwna 01.08.19, 23:09
    przypomniało mi się
    Doktor strange
    jeszcze

i ze starszych
    John Carter
  • ichi51e 02.08.19, 08:18
    O John Carter to byl fajny... szkoda ze go wykonczyli kampania promocyjna...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • bialeem 02.08.19, 21:56
    Serio? Ma takie oceny, że nawet nie próbowałam. Tzn próbowałam 5 min. Dopisuję do listy.

--
  • lauren6 01.08.19, 09:14
    Oczywiście Matrix.

Olfschoolowo lubię Sunshine, Kroniki Riddicka, Pitch Perfect oraz wymienione wyżej Interstellar.
  • purchawkapuknieta 01.08.19, 15:33
    Pitch perfect? Nie wiem, nie znam. Z Kronikami Riddicka kojarzę Pitch Black.

--
    woolensweater@gmail.com
  • majenkir 01.08.19, 15:59
    lauren6 napisała:
    > Pitch Perfect

SF? big_grinbig_grinwink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • biala_ladecka 01.08.19, 09:29
    Jak dla mnie Powrot do przyszlosci.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • janja11 01.08.19, 10:09
    Seria o "Obcym" była znakomita.
    Poza tym "Grawitacja" , "Interstallar" , "Prometeusz", "Marsjanin".

Podobał mi się też "Pasażerowie" z J. Lawrence.
  • pierwszykot 01.08.19, 10:49
    1. Incepcja
    2.efekt motyla
    3. Jestem bogiem
    No i avator
  • pierwszykot 01.08.19, 10:50
    Avatar smile oczywiście miało bycsmile
  • barattolina 01.08.19, 11:10
    Wojna Światów - w wersji z Tomem C.
    Znaki z Melem Gibsonem, jeśli lubisz się bać.
  • bigzaganiacz 01.08.19, 11:29
    smolensk
  • marianna1960 01.08.19, 11:30
    Najlepszy serial to Battlestar Galactica a Expanse
  • maj18-98 01.08.19, 11:48
    K-Pax film, który bardzo lubię ale nie jest lekki,
    Aquaman, czysta rozrywka
    Strażnicy galaktyki, Dr Strange, Antman, Ironman,........głupie ale fajne,
    Siódmy syn,
    Warcraft początek,
    Na skraju jutra
    jeśli lubisz klimaty HP to Fantastyczne zwierzęta i kontynuacja ew, Osobliwy dom pani Peregrine,
    seria X man
    lekko i młodzieżowo: Powrót na tajemniczą wyspę, John Carter, Men in Black,
  • deszczu_kropelka 01.08.19, 15:20
    Niemożliwe, nikt nie wspomniał o "Oblivion"? Trzymający w napięciu, i do tego naprawdę świetny.
    "Source code" - j.w.
    "Children of men", choć to nie do końca spełnia wymóg "żadnych dramatów" smile
    "Equilibrium".
    "In time".
    Nienajgorsza jest nowa produkcja Netfliksa "I am mother". Inne dobre filmy o robotach i AI to "I robot" i "Ex machina" (słabsze moim zdaniem z tej tematyki "Chappie" i "Tau").
    Najlepszy film sf na świecie to "Moon", ale zdecydowanie nie jest to coś lekkiego.
  • bialeem 01.08.19, 16:15
    Dziękuję ślicznie za polecenia. Większość oglądałam, kilka zostało mi przypomnianych i poleconych kilka które do tej pory omijałam. Bedzie sf weekend.

--
  • nenia1 01.08.19, 17:13
    Najlepszy film a jednocześnie lekki nieco mi się kłóci, do tego ramy przynależności do tego gatunku są szerokie,
    dla mnie dwa najlepsze filmy z tego gatunku to Dark City (kocham noir) i Matrix.
    Jak lubisz kino w starym wydaniu to niezły jest jako klasyka Niewidzialny człowiek i Metropolis.
    Całkiem niezła jest "Pamięć absolutna" ale ta z Arnoldem, "Miasto zaginionych dzieci" choć trudno nazwać ten film lekkim, niemniej warto zobaczyć, z pewnością oryginalny i ciekawy również pod względem plastycznym, podobnie jak słabsza i odmienna w klimacie "Cela", też warta zobaczenia dla estetyki ujęć.
    Sporo propozycji tu już padło, nie wiem czy widziałam w wątku "Ludzkie dzieci", ciekawy film, dobra obsada, technicznie świetny.
  • blokersowa 01.08.19, 17:32
    Tak, Cela jest genialna wizualnie. Wszysctko co dzieje sie wirtualnie, w przestrzeni umysłow/wyobrażni - a startuje to juz w pierwszych ujeciach (pamietam moj szok - co to za wysmakowany kadr, przeciez to zwykly film z J. LO) - ma wielka siłę i nasycenie kolorem. Poza tym banał, takie krimi/sf. Klimat w tych czesciach podrozy po zakamarkach umysłu robia stroje i scenografia. Projektowala je znana, juz niezyjaca, dizajnerka japonska Eiko Ischioka (kostiumy do Drakuli!). Wiec sa i nawiazania do wschodniej estetyki i zachodniej, niezla ekwilibrystyka stylami. Scena przeciecia konia na plasterki - bomba, monstrum powstajace z tronu i furkoczacy tren, ktory ciagnie sie przez sciany - moc. Polecam na deser.
  • bialeem 02.08.19, 21:58
    Wszystkie niestety za ciężkie. Poza martixem. No ale.. to matrix.

--
  • memphis90 03.08.19, 07:06
    Riddick...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • geigo 01.08.19, 18:28
    Zgadzam się, że Blade Runner najlepszy, no i z polecankami Dark City oraz District 9. Ale poza tym mnóstwo dobra jest w starych filmach - z lat 50. i 60.: Them! (1954), The Incredible Shrinking Man (1957), Godzilla (1954), X. The Man with the X-Ray Eyes (1963), Village of the Damned (1960) i The Damned (1963), hammerowska trylogia o Quatermassie (Xperiment, Enemy from Space, Q. and the Pit), Panic in Year Zero! (1962), Terrore Nello Spazio (1965) Bavy, Night of the Big Heat (1967) z Christopherem Lee i Peterem Cushingiem, Journey to the Far Side of the Sun (1969), Invasion of the Body Snatchers - wersje z 1956 i 1978.
    I późniejsze - Soylent Green (1973), Rollerball (1975), Westworld (1973), The Andromeda Strain (1971), Enemy Mine (1985), The Navigator: A Medieval Odyssey (1988), Gatacca (1997), Strange Days (1995). A z dość nowych - Los Cronocrimenes (2007), Snowpiercer (2013), Aterrados (2017).
  • kurt.wallander 01.08.19, 19:14
    "Obcy", zdecydowanie!

Poza tym "Blade Runner" oryginalna wersja oraz "Pamięć absolutna" z Arnoldem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka