Dodaj do ulubionych

Zagadka: dlaczego nie rodzą się chłopcy?

01.08.19, 08:43
Ma ktoś pomysł?
tutaj tekst
Edytor zaawansowany
  • agnieszka_kak 01.08.19, 09:30
    Ta wies ma 300 mieszkancow, z czego obstawiam ponad polowa to rencisci i emeryci, a jakas tam czesc w wieku przedprodukcyjnym. Ile dzieci moglo sie urodzic w ciagu ostatnich 9 lat? 10? Zadna zagadka, przypadek.
  • olena.s 01.08.19, 09:45
    Może być, że masz rację*, choc mi się to w pierwszym rzucie skojarzyło z takim miejscem w Chinach, gdzie dzieci przestały się rodzić w ogóle, mężowie zażądali rozwodów, baby wyjechały chlipiąc, po czym te baby związane ponownie poza regionem sypnęły dziećmi.
    Okazało się, że jakieś zanieczyszczenie spowodowało bezpłodność mężczyzn. Wiem o tym, bo ta historia leżała u źródeł jednej z prób stworzenia pigułki dla mężczyzn.

A co do Miejsca Odrzańskiego, to WP. opisała to szerzej.
    "Młodzieżowa drużyna OSP składa się 24 dziewczyn i tylko 8 chłopaków, a najmłodsza drużyna dziecięca już tylko z samych dziewczynek. Z kolei ich matki stanowią trzon dorosłego oddziału druhów.
    Dzięki strażakom tajemnica "babskiej wsi" ujrzała zresztą światło dzienne. Drużyna dziewczynek z OSP pojechała na ogólnopolskie zawody sprawnościowe. Zajęła tam 4 miejsce. Relacjonujący zawody reporter telewizji zagaił: - O jaka fajna drużyna. Same dziewczynki? Dlaczego?
    - Bo u nas chłopcy się nie rodzą - odparł do kamery Tomarz Golasz, szef OSP w Miejscu Odrzańskim."
    Sprawą zainteresowali się naukowcy.
  • katja.katja 01.08.19, 14:36
    Na Ukrainie jest wieś gdzie od dłuższego czasu przychodzą na świat bliźniaki i to jednojajowe.

--
    Nie dam się wygasić!
  • iwoniaw 01.08.19, 09:45
    Ile dzieci moglo sie urodzic w ciagu ostatnich 9 lat?

No właśnie. Sezon ogórkowy w pełni.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • aerra 01.08.19, 13:40
    Skoro dziewczynki są w drużynie strażackiej (w juniorach same dziewczynki) to znaczy, że dzieci się tam jednak rodzą.
    Tylko jednej płci.
    Wczoraj o tym czytałam i faktycznie zagadka.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • mama-ola 01.08.19, 09:37
    Cytat z artykuły: "Rodzą się głównie dziewczynki, a narodziny chłopców są rzadkie".
    Nie rozumiem - to chłopcy się jednak rodzą? Chyba niedbale jest to opisane.
  • 1matka-polka 01.08.19, 09:43
    "Chyba niedbale jest to opisane."
    Pitolenie o Szopenie plus sezon ogorkowy.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • aerra 01.08.19, 14:33
    Ostatni chłopiec urodził się 9 lat temu.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • raczek-nieboraczek 01.08.19, 09:47
    W Sławikowie jest 19 ministrantów, w Miejscu Odrzańskim 17
  • olena.s 01.08.19, 09:53
    Dla większej widoczności podłączam ponownie szerszy link., który wskazywałby że to jednak nie sezon ogórkowy.
  • astomi25 01.08.19, 10:20
    Co to za imie Tomarz? big_grin

--
    Der Ossi ist schlau und stellt sich dumm, der Wessi macht es andersrum.
    smile
  • malia 01.08.19, 10:25
    Brat Gszegosza
  • molik28 01.08.19, 12:47
    smile
  • saszanasza 01.08.19, 12:28
    olena.s napisała:

> Dla większej widoczności podłączam ponownie szerszy link., który wskazywałby że to jednak
    > nie sezon ogórkowy.

W 2008 roku imię „Zuzanna” było jednym z najczęściej nadawanych dzieciom imion. Moja córka (która urodziła sie w tym roku) o takim imieniu już 3 razy zmieniała klasę i po raz trzeci jest jedyną Zuzą w klasie. Jaki z tego wniosek?

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • olena.s 01.08.19, 12:35
    Zapytaj profesora Płoskiego.
  • jak_matrioszka 01.08.19, 09:59
    Kobiety z tej wsi sa bardziej zrelaksowane niż przecietna Polka i maja niższe ciśnienie. Niskie ciśnienie matki sprzyja powiciu dziewczynki, podczas gdy matki o wysokim ciśnieniu rodza chłopców. Ostatnia bardziej nerwowa mieszkanka wsi urodziła syna 9 lat temu i nie potrafiac usiedzieć na miejscu już wyjechała.

P.S. Do Oleny, która ostatnio strasznie sie oburzyła, kiedy napisałam że jedzenie miesa jest proekologiczne bo krowy wydzielaja gazy i pożeraja dostarczycieli tlenu. To NIE jest naukowa teoria, aczkolwiek ma wsparcie w statystyce. To jest żart!
  • hanusinamama 01.08.19, 10:56
    Moze cos w tym być. Mam genetyczne po mamie niskie ciśnienie...naprawde niskie. I mam 2 córki smile Co prawda druga poczeta w najbardziej hardkorowym okresie w mojej pracy ale mysle ze nadal miałam niższe cisnienie niz przecietnie smile
  • massinga 01.08.19, 11:23
    No to jedna pani z mojej wsi musiala chyba brac cos na podniesienie cisnienia, bo urodzila 7 corek.
  • jak_matrioszka 01.08.19, 11:27
    Niskie ciśnienie daje córki, a leków podnoszacych ciśnienie chyba nie ma?
  • massinga 01.08.19, 11:32
    Jak to nie? Whisky.
  • jak_matrioszka 01.08.19, 11:25
    U nas też sie sprawdza. Ja mam bardzo niskie ciśnienie i córki, szwagierka ma wysokie i synów smile Matka mojego Exa miała wysokie, matka meża też ma wysokie, a okres przed i w ciaży z córka wspomina jako jeden z lepszych (ponoć wtedy jej sie ustabilizowało na niższym poziomie). Dodam że teściowa nie czytała statystyk ciaża-ciśnienie, to wyszło przypadkiem przy innej rozmowie smile
  • zetkaad 01.08.19, 11:30
    Niskie ciśnienie i córki - potwierdzam!
  • anka_z_zielonymi 01.08.19, 11:39
    Mam mega niskie ciśnienie i syna.
  • mondovi 01.08.19, 12:00
    Ja też. W ciąży miałam skierowanie na badanie krwi w kierunku niedoborów potasu i sodu, tak niskie ciśnienie miałam. Niedoborów brak, syn.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • ginger.ale 01.08.19, 12:09
    zetkaad napisał(a):

> Niskie ciśnienie i córki - potwierdzam!

Mam niskie ciśnienie. Pierworodny- syn. Potem bliźniaki- córka i syn.

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • joxanna1 01.08.19, 12:21
    No nie wiem.
    U mnie niskie ciśnienie dało córkę i dwóch synów.
    Przy czym córka poczęta i urodzona w fazie życia raczej podnoszącej ciśnienie, a pierwszy brat w fazie życia zdecydowanie zrelaksowanej i obniżającej ciśnienie.
  • paskap 01.08.19, 12:50
    Ja mam niskie i 2 chłopaków
  • em_em71 01.08.19, 14:02
    Ja też.
  • disco-ball 01.08.19, 13:52
    hanusinamama napisała:

> Moze cos w tym być. Mam genetyczne po mamie niskie ciśnienie...naprawde niskie.
    > I mam 2 córki smile Co prawda druga poczeta w najbardziej hardkorowym okresie w m
    > ojej pracy ale mysle ze nadal miałam niższe cisnienie niz przecietnie smile

Oj tam ja mam 90/60-50 pielęgniarki się czasem zastanawiają, czy żyje i urodziłam 2 chłopców smile
  • petronella 01.08.19, 12:23
    Zglaszam posiadanie b. niskiego cisnienia- mam 2 synow😁
  • iwoniaw 01.08.19, 12:28
    Co to w ogóle za dyskusja o ciśnieniu matki w tym kontekście? big_grin Przecież od dawna potwierdzono, że wpływ na płeć dziecka ma wyłącznie to, jakie geny przekazał mu ojciec big_grin Biologia matki zawsze stawia na dziewczynkę big_grin

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • olena.s 01.08.19, 12:56
    No nie.
    Może być u matek czynnik, który eliminuje embriony męskie na bardzo wczesnym etapie.
  • iwoniaw 01.08.19, 13:07
    Tylko że raczej ciężko go określić przy próbie "w tej grupie rodzi się średnio jedno dziecko na rok", więc to takie tylko szukanie ogóra w sezonie.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • ichi51e 01.08.19, 13:51
    Srednio jedno na rok z tym ze od 2011 zadne sie nie urodzilo chcialam zauwazyc. Ostatnie bylo 5 dziewczynek z 2011 wczesniej chlopiec i dziewczynka. Ostatnio chlopcy sie nie rodza ale dziewczynki tez nie - od 8 lat nic nie bylo.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • iwoniaw 01.08.19, 13:57
    No to tym bardziej, kilkoro dzieci z jednej niewielkiej wsi to jest żadna próba statystyczna. W ten sposób to możnaby wziąć pod lupę dowolne osiedle w większym mieście i snuć teorie z dudy, że w bloku 5 to jakiś czynnik generuje dziewczynki, a w bloku 8 chłopców - no dwa bloki cudów, panie (bo w jednym akurat mieszka 7 dziewczynek a w drugim 5 chłopców, innych dzieci niet). Nie wspominając o antykoncepcyjnym działaniu bloków, gdzie sami emeryci, tudzież najmujący studenci big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • aerra 01.08.19, 14:39
    Nie, od 2011 nie ma danych w necie, to nie znaczy, że się żadne dziecko nie urodziło, tylko że baza danych jest nieaktualna wink

--
    <*>
  • szarsz 01.08.19, 17:01
    Jeśli rodzi się pięcioro dzieci, to szansa, że będą to same dziewczynki jest jak 2 do -5. Jeśli dzialoby się tak przez 8 lat z rzędu to 2 do -40, czyli mniej niż 10 do -12. Czyli jedna biliardowa szansy.

Nawet jeśli rodzily się trzy dziewczynki rocznie to szansa na to jest 6•10^-8, a więc mniej niż jedna dziesieciomilionowa.
  • kasiamat00 01.08.19, 17:44
    Jesli wierzyc cytatowi ponizej rodzilo sie od 1 do 5 dzieci rocznie. Zwykle jedno. Lacznie 10 dzieci przez 5 lat. W tym jeden chlopiec. Biorac pod uwage, ze takich wiosek w Polsce jest na peczki, szansa, ze w KTOREJS przez piec lat nie urodzi sie zaden chlopiec jest calkiem spora.
  • eliszka25 01.08.19, 14:56
    Mam niskie ciśnienie od zawsze i jestem matką dwóch synów
  • katja.katja 01.08.19, 14:59
    Przy płodzeniu też miałaś niskie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • vasaria 01.08.19, 16:09
    Mam dokładnie tak samo - niskie ciśnienie i 2 synów wink
  • kyrelime 01.08.19, 16:36
    Dopisuję się do listy 😊
  • smoczy_plomien 01.08.19, 17:02
    O kurczę, mam super niskie ciśnienie i dwie córki!

W prasie okołogenetycznej czytałam, że tak może się dziać w społecznościach endogamicznych, ale uzasadnienia nie spotkałam.
  • mama-ola 01.08.19, 10:02
    Moja koleżanka na 4 synów. Chciała mieć córkę, ale nie wyszło. Może powinna była wybrać Miejsce Odrzańskie na pobyt wakacyjny, kto wie, jakiej płci dziecko urodziłaby po takich wywczasach wink
  • kyrelime 01.08.19, 15:48
    I to jest myśl- też tak zrobię następnym razem😅
  • ichi51e 01.08.19, 10:39
    „Dokładne statystyki są wymowne. Wieś Miejsce Odrzańskie liczy niespełna 300 mieszkańców. W ostatnich latach na świat przychodzą tam same dziewczynki - średnio jedna na rok ale... W 2011 roku urodziło się 5 dziewczynek i to w kilku różnych rodzinach. W 2010 rok urodziła się dziewczynka i chłopiec. W 2009 r. urodziła się dziewczynka, a 2008 r. również dziewczynka, w 2007 r.oczywiście dziewczynka. Tu kończą się dane z Urzędu Stanu Cywilnego, te dostępne na szybko z bazy komputerowej„

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • olena.s 01.08.19, 10:51
    ..."Są pierwsi naukowcy gotowi zbadać sprawę. To prof. Rafał Płoski, Kierownik Zakładu Genetyki Medycznej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Widziałem relację z tej wsi w telewizji i od razu przykuło to moją uwagę. Nie będzie łatwego wyjaśnienia - mówi prof. Płoski.Wylicza konieczne działania. - Trzeba głęboko sięgnąć do historii i sprawdzić dokładnie statystyki narodzin. Następnie należałoby sprawdzić, czy rodzice dziewczynek nie są ze sobą spokrewnieni, w nawet dalekim stopniu. W kolejnym kroku przeprowadzić dokładny wywiad z rodzicami i dziećmi, sprawdzić warunki środowiskowe. Dopiero wtedy może pojawić się jakiś trop".
  • andaba 01.08.19, 14:46
    "W 2011 roku urodziło się 5 dziewczynek i to w kilku różnych rodzinach".

Jak się w jednym roku rodzi pięć w jednej rodzinie, to w telewizji o tym mówią...

Przy takiej liczbie narodzin, to najprawdopodobniej przypadek.

Jak nie - to wszyscy, którzy chcą mieć dziewczynki, powinni to wziąć pod uwagę.
  • mama-ola 01.08.19, 14:48
    > Jak nie - to wszyscy, którzy chcą mieć dziewczynki, powinni to wziąć pod uwagę.

Też mi to przyszło to głowy wink Niezły pomysł na promocję turystyki. Otworzyliby hotele AI, pensjonaty... Zarobili by trochę.
  • umi 01.08.19, 15:00
    Jak sie podniosa turystycznie, to im młodych osob przybedzie i mozliwe, ze główne hasło przestanie byc aktualne.
  • eliszka25 01.08.19, 15:02
    andaba napisała:

> Jak nie - to wszyscy, którzy chcą mieć dziewczynki, powinni to wziąć pod uwagę.

Mam dwóch synów, a od zawsze marzyła mi się córka. Jeszcze przez ponad tydzień będziemy w Polsce, może powinnam namówić męża na wycieczkę 😁
  • mama-ola 01.08.19, 15:15
    Tylko jedzcie i pijcie miejscowe specjały - bez wybrzydzania!
  • ninanos 01.08.19, 16:42
    Musiałabyś pojechać sama, bez męża smile
  • ninanos 01.08.19, 16:49
    Wieś liczy 300 mieszkańców, więc pewnie mało jest ludności napływowej i rozmnażają się między sobą.
  • leann32 01.08.19, 17:23
    Na naszej ulicy mieszka 7 rodzin.
    Ja mam trzech synow.
    Sasiadka 4 synow.
    Kolejna dwoch i nastepna tez dwoch.
    I sasiad syna i corke, zona w ciazy z synem.
    W mojej rodzinie wsrod malych dzieci do 12 rZ jwst lacznie 14 dzieci, w tym jedna dziewczynka.
    Moglabym probowac to wyjasnic z pomoca badaczy brytyjskich ale fakty sa takie ze to zwykly zbieg okolicznosci bo na ulice przeprowadzlismy sie w wiekszoaci juz dzieciaci a familia rozstrzelona z roznych stron polski.

We wsi zbadano pare lat gdzie sie rodzi jedno dziecko rocznie.
    Wow, ale dane. Trzem roznym sasiadom obrodzilo po jednej corce a ci zrobili z tego regule 😃

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka