Dodaj do ulubionych

porada transportowa potrzebna

01.08.19, 16:01
dzuewczyny, jak najprosciej przedostać sie z tobolami i potomstwem z lotniska w Gdansku do hotelu na gdanskuej Starowce? sa jakies fajne, warte polecenia firmy transporrowe, cos?
thx smile

--
Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
Edytor zaawansowany
  • bigzaganiacz 01.08.19, 16:05
    jakies fajne, warte polecenia firmy transporrowe,

fajne firmy transportowe nazywaja sie TAXI
  • aaa-aaa-pl 01.08.19, 16:40
    To też pierwsze moje skojarzenie : firma transportowa zwana TAXI
  • 45rtg 01.08.19, 16:07
    lilia.z.doliny napisała:

> dzuewczyny, jak najprosciej przedostać sie z tobolami i potomstwem z lotniska w
    > Gdansku do hotelu na gdanskuej Starowce? sa jakies fajne, warte polecenia firm
    > y transporrowe, cos?

Firmy transportowe? Jeżeli nie taksówka, to tam autobus jeździ, pod sam dworzec Gdańsk Główny. O ile nie przylecicie Rusłanem, to spokojnie i tanio wystarczy.
  • mary_lu 01.08.19, 16:48
    Zamów po prostu taksówkę, żeby nie trafić na nieliczne, ale okupujące właśnie dworce i lotnisko hieny pseudo- taksówkarskie. Bardzo niskie ceny ma np. As Taxi - dostaniesz SMS z numerem taksówki i nikt Ci jej nie podbierze.
  • szorstkawelna 01.08.19, 16:50
    Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze przy lotnisku stoja tylko taksowki firmy, ktora ma umowę z lotniskiem, wlasnie po to żeby wyeliminować hieny.
  • 45rtg 01.08.19, 16:54
    szorstkawelna napisała:

> Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze przy lotnisku stoja tylko taksowki firmy,
    > ktora ma umowę z lotniskiem, wlasnie po to żeby wyeliminować hieny.

Po pierwsze, stanie pod lotniskiem nie tylko nie powoduje, że się nie jest hieną, ale nawet to ułatwia. Po drugie, pod lotnisko może podjechać każda zamówiona taksówka i o to właśnie chodziło.
  • gulcia77 01.08.19, 16:55
    Nie mylisz się. Co nie zmienia faktu, że moja korpo ma duużo więcej kursów z lotniska, niż lotniskowe taksówki 😁 Przy różnicy prawie 90 zl za kurs, każdemu chce się przespacerować 300 metrów.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • lilia.z.doliny 01.08.19, 16:59
    Przy różnicy prawie 90 zl za kurs,
    what?!

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • dyzurny_troll_forum 01.08.19, 17:02
    lilia.z.doliny napisała:

> Przy różnicy prawie 90 zl za kurs,
    > what?!

Te lotniskowe taksówki co to mają nie być hienami, zwykle nie są półhienami jedynie... Ale tak jest w wielu miejscach na świecie, nie tylko w Polsce....

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • araceli 01.08.19, 17:13
    gulcia77 napisała:
    > Nie mylisz się. Co nie zmienia faktu, że moja korpo ma duużo więcej kursów z lo
    > tniska, niż lotniskowe taksówki 😁 Przy różnicy prawie 90 zl za kurs, każdemu c
    > hce się przespacerować 300 metrów.

W Gdańsku z lotniska do centrum masz ok 80zł oficjalną lotniskową taryfą big_grin big_grin big_grin

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • sumire 01.08.19, 16:58
    Raczej żeby zapewnić jednej firmie możliwość przewozów po zawyżonych cenach. Z innym taksówkarzem można się umówić w określonym punkcie przed terminalem, robię tak od lat.
  • araceli 01.08.19, 17:11
    sumire napisała:
    > Raczej żeby zapewnić jednej firmie możliwość przewozów po zawyżonych cenach. Z
    > innym taksówkarzem można się umówić w określonym punkcie przed terminalem, robi
    > ę tak od lat.

No tu prawda akurat leży po środku - wybrana oficjalna korpo "lotniskowa" jest droższa, niż "najtańsza taxi w mieście" ale nie ma rozbójniczych stawek. Pasażer (często zagraniczny) ma mieć po prostu pewność, że wybierając oficjalną korpo nikt go nie naciągnie.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • szorstkawelna 01.08.19, 16:49
    To chyba najdziwniejsze pytanie na forum ostatnio.
    Fajne firmy transportowe... gdybyś spytała ogólnie o transport byłoby to zrozumiałe...
    Nie wiem, może załóż konto na jakiejś platformie typu transcom i zamów sobie plandekę? Tylko na starówkę to chyba nie wjedzie. Chyba więc zostaje Ci zwykla taksówka.
  • dyzurny_troll_forum 01.08.19, 16:51
    lilia.z.doliny napisała:

> dzuewczyny, jak najprosciej przedostać sie z tobolami i potomstwem z lotniska w
    > Gdansku do hotelu na gdanskuej Starowce? sa jakies fajne, warte polecenia firm
    > y transporrowe, cos?

UBER chyba działa w Gdańsku!?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • lilia.z.doliny 01.08.19, 16:58
    o, jakie urokliwe odpowiedzi
    takie zyczliwe, nie za kąsliwe

chodzilo mi dokladnie o taki repost jak od mary- krorko i w temacie
    dzieki smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka