Dodaj do ulubionych

Melatonina

01.08.19, 17:16
Macie jakieś doświadczenia, którymi mogły byście się podzielić?
Chłop ma problemy ze snem. Często budzi się ok 2-3 i nie może zasnąć, potem rano jest nie do życia. Myślicie, że melatonina mogłaby tu pomóc?
Edytor zaawansowany
  • mysiulek08 01.08.19, 17:26
    moze sprobowac, ale niewielkie szanse, ze pomoze

niech zgadne? stres i napiecie w robocie? w IT pracuje?

przerabiamy wlasnie ogromne problemy z snem plus uzaleznienie od zolpidemu (bo to byla odpowiedz neurologa na brak snu), w uzyciu bylo wszystko, ziola, melatonina, relaks, yoga i nic, zolpidem pomagal o tyle, ze osoba padala i spala
    teraz jest na etapie odstawiania, na zakladke idzie anydepresant i powoli jest coraz lepiej

ze swojej strony sugeruje wizyte u psychiatry, zaburzenia snu to teraz ich dzialka

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • mona-taran 01.08.19, 17:29
    Nie, w pertochemii:p aktualnie stresów już nie ma, a problemy ze snem zostały. To już trochę trwa, ale do tej pory nic brać nie chciał, miał nadzieje że przejdzie samo. Ale nie przychodzi uncertain
  • mysiulek08 01.08.19, 17:37
    nie przejdzie, poglebi sie, wiem, ze decyzja o pojsciu po pomoc do psychiatry jest dla faceta ciezka, ale to moze byc najlepsze wyjscie, po prostu przerabiam to na biezaco

--
  • noemi29 01.08.19, 17:42
    Mojemu mężowi nie pomogła. Wizyta u psychiatry moim zdaniem nie rozwiązuje problemu. Dostał leki i ma sen farmakologiczny. Dla mnie bez sensu. Bez tabletki nie zaśnie, rano jest z lekka przymilny, ale twierdzi, że tak mu lepiej niż bezsenność.
  • mysiulek08 01.08.19, 17:48
    nie bede spierac, u nas przy odstawianiu zolpidemu antydepresant i psychiatra bardzo pomiga, ale co przypadek to inaczej

--
  • tiszantul 03.08.19, 02:51
    Gdyby każdy facet mający problemy ze snem chadzał do psychiatry, to psychiatrzy nie tylko nie zajmowaliby się niczym innym, ale nawet dla cierpiących na bezsenność facetów by ich nie starczyło. Do tego bezsenność występuje również u kobiet - i tylko dzięki umiarkowanemu zainteresowaniu terapia ze strony mężczyzn mają one szanse do psychiatry się dopchać
  • kryzys_wieku_sredniego 01.08.19, 20:29
    A jak wygląda jego dzień?
    Nie odpręża się leżąc i przymykając oko?
    O której chodzi spać? Ile ma lat?
    Ja kiedyś spalam od 22 h do 8-9h, później od 22 do 6:30. Obecnie mając lat 40 chodzę spać 00-1h i wstaje o 6h. Jak poszaleje i pójdę spać o 2h to jest ciężko wstać o 6 ale jak już zwlekę się z wyra to normalnie funkcjonuję.
    Jak pójdę spać np o 20h to podziwiam jutrzenkę w wakacje ;P.
  • kasiamat00 01.08.19, 18:12
    Mamy, z problemami ze snem spowodowanymi stresem takoz. Nie, raczej melatonina nie pomoze. Jesli na cokolwiek pomaga, to na problemy z zasypianiem, i zdecydowanie nie dziala na te spowodowane stresem, szczegolnie dlugotrwalym. Jesli zrodlo stresow zniknelo, a delikwent nadal sie stresuje, to faktycznie psychiatra, ewentualnie moze jakiejs ziolka uspokajajace typu melisa (IMHO ma wieksze szanse pomoc niz melatonina).
  • mysiulek08 01.08.19, 18:21
    co moze sprobowac to kava kava, w zielarstwie chinskim w ujeciu zachodnim polecany przy bezsennosci spowodowanej stresem jest wywar z korzenia (z mlekiem np kokosowym bo lepiej dziala), ziele w regularnej sprzedazy wiec nie jest to nic zdroznego

--
  • memphis90 03.08.19, 07:20
    Nie tak bardzo regularnej, bo dopiero od 2018r jest legalna w Pl (zdjęta z listy narkotyków) , ale nadal nie jest dopuszczony obrot tym.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mysiulek08 03.08.19, 08:12
    kupujemy w Penherb w USA, u nas dozwolona

--
  • mrs.solis 01.08.19, 18:53
    Niech sprobuje cbd oil. Ostatnio wzielam na noc zelka z cbd plus melatonina i spalam po tym jak baby.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • mona-taran 01.08.19, 19:02
    Miał olejek cbd do efajki, babka w sklepie mówiła, że działa super, a na niego w ogóle :p
  • mysiulek08 01.08.19, 19:11
    olej cbd tez przerabialismy, tez nic, troche pomagala ta kava kava

--
  • godiva1 01.08.19, 20:21
    Ja probowalam rozmaite sposoby na bezsennosc i ani kava kava, ani melatonina, ani rumianek, ani akupunktura, ani koc sensoryczny - nic mi nie pomagalo. Probowalam byc dzielna ale jak zaczelam miec halucynacje ze zmeczenia i braku snu, poszlam do lekarza i dostalam srodki nasenne, ktore tez mi za bardzo nie pomagaja, ale przynajmniej te 4 godziny na noc przespie.
  • memphis90 03.08.19, 07:23
    Z ciekawości - zaparzalas? Z literatury podróżniczej wiem tyle, że mega ohydne w smaku i że "poza Vanuatu nie ma prawdziwej kavy" . Teraz dopiero zobaczyłam, że mozna u nas przez net kupić i to nawet w kapsułkach. Pytanie czy to dziala, bo internety twierdzą, że wcześniej były oszukane te sprowadzane preparaty...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mysiulek08 03.08.19, 08:16
    dopytam kuzyna 😀

--
  • mysiulek08 04.08.19, 04:03
    czubata lyzeczka sproszkowanego korzenia, zalac goraca woda, poczekac az sie troche ochlodzi (fachowcy pisza, ze nawet do dwoch lyzek stolowych mozna), dodac mleko kokosowe (bez dodatkow) i dobrze wymieszac, mozna mikserem, odstawic zeby pyl opadl i pic, mozna odcedzic przez szmatke

czubata lyzeczka proszku, szklanka wrzatku, pol szklanki kokosa

oda wyciaga jedne frakcje kawalaktonow, a tluszcz z kokosa inne

kava na czesc osob zaczyna dzialac po tygodniu stosowania, wczesniej nic nie czuja

proszek kupowac z pewnych zrodel! i tak Vanuatu to glowny producent

--
  • 3-mamuska 01.08.19, 20:33
    Melatonina na to nie działa, jest inny środek na wybudzenie się w nocy, ale nie pamietam nazwy.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • 3-mamuska 01.08.19, 20:38
    www.mp.pl/pacjent/psychiatria/bezsennosc/70349,bezsennosc

Poczytaj

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • greeneyedgirl 01.08.19, 21:49
    Pije alkohol wieczorem?
    Kiedy ostatnia kawa?
    Ćwiczy wieczorem?
    Siedzi przy świetle wieczorem?

--
    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
  • karola2122 01.08.19, 22:41
    Ja miałam problemy ze snem przez kilkanaście lat (bardzo wczesne wybudzenia, i potem nie mogłam zasnąć. Potem w ciągu dnia po prostu zasypiałam...). Okazało się, że to jest związane z depresją. Brałam to i tamto, z lekarzem pracowaliśmy trochę nad grafikiem snu, ale ostatecznie i tak najbardziej chyba zadziałały antydepresanty. Są poradnie zaburzeń snu, niech tam pójdzie. Na NFZ czeka się ok 3 miesięcy, lekarza można wybrać i zapisać się do ko konkretnego. Może mu to będzie łatwiej przetrawić, niż bezpośrednią wizytę u psychiatry. Może też ma depresję?
  • karola2122 01.08.19, 22:42
    PS zanim poszła do takiej poradni, brałam także melatoninę. Nic mi nie pomogło
  • lalkaika 01.08.19, 22:50
    melatonina moze pomoc,na jetlag.Ale w dawce ,ktorej w parafarmacia nie dostaniecie.
    Uzywaly stuardesse i piloci,x lat temu ,to co znajdziesz za grosze w super to pomyje.
    Stary dobry alprazamol ?
  • mysiulek08 02.08.19, 02:11
    alprazolan (xanax) jest na recepte, uzaleznia pieknie przy okazji, jak mu o cos prosic lekarza to zolpidem czy zopiklon, na krotki czas!, przynajmniej rano bedzie przytomny

--
  • mysiulek08 02.08.19, 02:13
    alprazamol*

--
  • snakelilith 06.08.19, 14:39
    Zopiclon i Zolpidem, to środki na problemy z zaśnięciem. Działają bowiem tylko około 5 godzin. Jak ktoś się wybudza nad ranem, to to mu nie pomoże.

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • al_sahra 03.08.19, 02:50
    lalkaika napisała:

> melatonina moze pomoc,na jetlag.Ale w dawce ,ktorej w parafarmacia nie dostanie
    > cie.
    >

Jest akurat odwrotnie. Melatonina sprzedawana bez recepty jest w dużo większych dawkach niż fizjologiczne - w naturze szyszynka produkuje bardzo mało. Badania kliniczne pokazują zwykle efekty przy dawkach od ułamka miligrama do kilku miligramów, a w aptece najczęściej można dostać tabletki po 5 albo 10 mg. Ja zamawiałam dawki 3 mg przez internet, mniejszych nie było. A mój mąż, który zna się na tym, twierdzi, że 0.3 mg też powinno zadziałać.
  • gryfna-frelka 01.08.19, 23:34
    Mona, sprawdz czy w Holandii dostepne jest Nustasium, jesli nie to kupcie w Belgii przy nastepnej wizycie, dostepne w aptece bez recepty za ok. 10€, w Polsce nie ma odpowiednika. To lek nasenny chyba pochadzacy od czegos antyhistaminowego, w kazdym razie mnie powala juz pol tabletki. Uwaga, rano mozna byc poczatkowo ciut spowolnionym, lepiej wziac tak przed 22h i obserwowac wlasne reakcje. Nie zdziala jakis cudow ale od czasu do czasu dobrze przespana noc dobrze czlowiekowi robi, po prostu.
  • mysiulek08 02.08.19, 02:07
    Nustasium to difenhydramina, powszechnie stosowana teraz w suplementach 'na sen', fakty, stary lek antyhistaminowy ale po tym (podobnie jak po hydroksyzynie) bedzie niczym zombi

--
  • gryfna-frelka 02.08.19, 09:47
    Ze 2-3 lata temu wzielam ulotke Nustasium do apteki w Polsce z zapytaniem czy bylby lek majacy porownywalny sklad. Otoz nie bylo, pani mogla mi jedynie polecic Apap Noc ktory zawieral jakies sladowe ilosci tej substancji. Stad wiem ze w Polsce raczej nie wystepuje w lekach nasennych, chyba ze cos sie niedawno zmienilo.
    Co do samopoczucia po leku, zalezy od osoby i dawkowania. Zupelnie pierwszym razem wzielam cala tabletke i przespalam ponoc spory halas, ktory obudzilby mnie w innych warunkach. Nastepnego dnia rano bylam zaspana. Teraz biore po pol tabletki w miare wczesnie wieczorem (kiedy sytuacja wymaga odespania, przewiduje po prostu "dobrze przespana noc") i rano czuje sie normalnie lub jestem odrobine bardziej senna niz normalnie ale mija w pierwszych momentach. Nie polecam oczywiscie stosowania codziennie ale tak od czasu do czasu naprawde dobrze robi, a wyprobowcac mozna sobie w week end zeby sprawdzic reakcje.
  • lucky80 02.08.19, 10:31
    Bezsenność to objaw depresji. Nie musi być to silna depresja, ale bez zadziałania teraz może przerodzić się w coś gorszego. Wizyta u psychiatry i antydepresant na kilka miesięcy. WIem, sama przechodziłam. Od środków nasennych bym nie zaczynała. Po 7 mscach odstawiłam leki i bezsenność nie wróciła. Czasem wraca, jako odpowiedź na stres życia codziennego. Ale to są incydenty.
  • mysiulek08 02.08.19, 17:59

a moze przeczytaj raz jeszcze to co napisalam? smile Nustasium to difenhydramina, powszechnie stosowana teraz w suplementach 'na sen'

gdzie jest napisane, ze w Polsce? ale przegladnij chocby ebay pod haslem insomnia, zobaczysz ile tego jest, wlasnie difenhydraminy

--
  • gryfna-frelka 03.08.19, 01:12
    Nie obruszaj sie. To polskie forum i wiekszosc piszacych mieszka wlasnie w Polsce, stad moje odniesienie.
  • mysiulek08 03.08.19, 01:32
    ale Mona akurat w Holandii mieszka (chyba) i nie nie obruszylam sie smile

--
  • b.bujak 02.08.19, 11:33
    mi pomaga neospasmina; jak mam problem z zaśnięciem to sobie strzelam kieliszeczek
    www.extrauspokojenie.pl/syropy/neospasmina

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • koronka2012 02.08.19, 11:38
    Mi pomogła przy podobnych akcjach, ale istotna jest przyczyna - tzn. nie tylko przy problemach z zasypianiem, ale też przy śródnocnym wybudzaniu.
    Na silny stres może nie wystarczyć - ale co szkodzi spróbować? jest bez recepty (tylko weźcie tę silniejszą dawkę) i tani.
    Jako substancja występująca w organiźmie nie uzależnia w przeciwieństwie do innych środków.
  • al_sahra 03.08.19, 02:43
    Melatonina pomaga w zwalczaniu jet-lagu, albo kiedy sytuacja wymaga tymczasowego przesunięcia cyklu spania. Dla mnie była w takich sytuacjach bardzo skuteczna. Ale najczęściej uważa się, że zasypianie i budzenie się po kilku godzinach to objaw jakiegoś problemu (np. depresji), którego melatonina nie wyleczy.

Z drugiej strony, jest trochę badań, które sugerują, że dla człowieka naturalne jest spanie w dwóch etapach: kilka godzin, potem przerwa i znowu kilka godzin. Problem polega na tym, że nasze życie jest regulowane różnymi społecznymi wymaganiami, koniecznością wstania rano do pracy itd. Więc jeśli ktoś budzi się w środku nocy, nawet jeśli to nie ma patologicznego podłoża, to będzie się denerwować, że się nie wyśpi, a rano trzeba wstać, więc... z nerwów nie będzie mógł zasnąć. Trzeba przerwać to błędne koło. Tu mówię z własnego doświadczenia, bo miałam taki okres, że budziłam się w nocy, chociaż nie miałam żadnych innych objawów depresji. Wyregulowałam to sobie w ten sposób, że po prostu wstawałam i zabierałam się za jakieś zaległe zajęcia (np. uporządkowanie rachunków albo inne porządki) i po paru godzinach byłam znowu senna. Tylko że ja wtedy nie pracowałam.
  • mona-taran 06.08.19, 13:11
    Wygląda na to, że coś tam działa, może się obejdzie bez psychiatry.
    Babka w aptece poleciła melatoninę "czystą" , 3 składniki w składzie ( celuloza, melatonina i coś jeszcze, jakiś konserwant chyba) , pod język na godzinę przed planowanym snem. Chłop co prawda się wybudza, ale po wybudzeniu nie ma problemu z ponownym zaśnięciem, mówi, że jest bardziej wypoczęty. Dopiero 3 noce a czuje się lepiej.
  • brzoza1644 06.08.19, 14:04
    Możesz podać nazwę?
  • mona-taran 06.08.19, 14:13
    www.gezonderwinkelen.nl/vemedia-melatomatine-pure-melatonine-0-1-mg-500-tabletten?gclid=EAIaIQobChMI3bys2pvu4wIVidCyCh2tlQFMEAQYAiABEgLpAvD_BwE
  • schiraz 06.08.19, 14:50
    Melatonina pomogła mi wtedy gdy pracowałam na nocki i potrzebowałam snu w godzinach kiedy inni szli do pracy. To jest hormon regulujący dobowy rytm zasypiania ale nie środek nasenny. U mnie doraźnie niestety zolpidem w użyciu. Zresztą przepisany właśnie przez psychiatrę. Jednak nie polecam tego środka, uzależnia bo zasypia się cudownie łatwo i wstaje wypoczętym (to nie środek nasenny a ułatwiający zasypianie). Biorę po pół tabletki raz na kilka tygodni. Polecam wizytę u psychiatry, na pewno coś dobierze.
  • koko8 06.08.19, 16:51
    Zolpidem to nie lek nasenny? O żesz, co za bzdura.
  • schiraz 06.08.19, 17:21
    Nie jestem lekarzem, mój lekarz twierdzi, że to lek ułatwiający zasypianie, że gdyby problem leżał w wybudzaniu się i niemożności ponownego zaśnięcia to zapisałby co innego.
  • koko8 06.08.19, 18:03
    Nie wiem, dlaczego twój lekarz używa takiego eufemizmu na lek nasenny, zolpidem nie stanie się przez to mniej uzależaniający czy niebezpieczny.
    www.mp.pl/pacjent/leki/leki/subst.html?id=854
    www.wprost.pl/tygodnik/497356/Zabojcze-leki-nasenne.html
  • wapaha 06.08.19, 15:10
    Mojemu mężowi pomaga
  • koko8 06.08.19, 16:47
    Melatonina bezsenności nie wyleczy. Dobry psychiatra zaleci antydepresant + kwetiapinę (do tego cbd pod język też nie zaszkodzi), żaden nie uzależnia w przeciwieństwie do leków nasennych czy alprazolamu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka