Dodaj do ulubionych

Kiedy koniec

01.08.19, 18:58
Wozenia dziecka na poddupniku? Moj mlody ma juz ok.145 cm wzrostu i zawadza głową o sufit na martwych policjantach. Czy mam juz zezygnowac z tej podstawki? W jakim wieku/ przy jakim wzroście wasze dzieci przestały jeździć w aucie ze wspomagaczami? Ile wzrostu mają wasze 9-latki?.Mój jest prawie równy z 11-letnim kuzynem.

--
bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
Edytor zaawansowany
  • aguar 01.08.19, 19:10
    Mój ma 10 lat i 148 cm, i powoli się przymierzamy do wyrzucenia. W zasadzie to już od niedawna jak ktoś go podwozi albo my jakiegoś rówieśnika, to sobie pozwalamy bez.
  • bergamotka77 01.08.19, 19:22
    No taki wzrost to już miewają niskie dorosłe kobiety.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • kryzys_wieku_sredniego 01.08.19, 19:20
    Do 150 cm. I pewnie do jakiegoś wieku, podejrzewam, ze 13 lat, inaczej dorośli poniżej 150 cm musieliby jeździć w fotelikach ;P
    Niech siedzi z przodu skoro masz niski samochód.
    Kiedyś jechałam w oplu Tigra i mimo 162 cm wzrostu ledwo się tam na wysokości miesciłam ;P
  • aerra 01.08.19, 19:23
    Po tej ostatniej zmianie przepisów to do 18-tki, jeśli masz poniżej 150 cm wzrostu wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • bergamotka77 01.08.19, 19:31
    aerra napisał(a):

> Po tej ostatniej zmianie przepisów to do 18-tki, jeśli masz poniżej 150 cm wzro
    > stu wink
    >

🤣😀😁

--

• cruella_demon 01.08.19, 19:25
    No właśnie chyba nie ma określonego wieku, bo kiedyś sama byłam ciekawa i wszędzie jest napisane dziecko, wzrost i waga (chyba 35 kilo), więc wygląda na to, że jak ktoś jest niskim chudzielcem, to musi jeździć w foteliku do osiemnastki big_grin
  • bergamotka77 01.08.19, 19:29
    No moj przekroczyl pewnie 35 kg wink

--

• rulsanka 01.08.19, 21:17
    Mój syn ma 150 i waży 33...

--
    www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
  • cruella_demon 01.08.19, 21:25
    Ale to albo-albo.
  • arwena_11 02.08.19, 08:42
    No właśnie kiedyś w jakimś programie mówili, że oba warunki muszą być spełnione. Było to dla mnie dziwne.
  • kai_30 04.08.19, 13:36
    Mój dziesięciolatek jest bardzo wysoki, od urodzenia, teraz ma jakieś 163 cm. Oczywiście, że nie jeździ na poddupniku.
  • kotejka 13.08.19, 23:35
    9 latek 163? Wow
  • bergamotka77 01.08.19, 19:26
    Nie jest to mały samochód ale i tak głową już wali. Nie wyobrażam sobie 150 cm człowieka na poddupniku. On ma sporą głowę wink Narzeka na to od pewnego czasu że zahacza o sufit.

--

• cruella_demon 01.08.19, 19:31
    Daj mu żyć. Skoro ma już 145 cm i wali głową w sufit, to spokojnie możesz go przesadzić na zwykłe pasy. Myślisz, że policja podczas kontroli wyciągnie miarkę i da ci mandat za te 5 cm? wink
    Uprzedzając, nie słyszałam, żeby niskie kobiety (a jest ich sporo) masowo ginęły w wypadkach jeżeli mają zapięte pasy smile
  • bergamotka77 01.08.19, 19:42
    Nie ukrywam że on na to z utęsknieniem czeka bo od dziecka nienawidzi fotelików i podstawek.

--

• kyrelime 01.08.19, 23:15
    Z tego, co mówił nam sprzedawca w sklepie z fotelikami (z kategorii tych specjalistycznych) istotne w takich sytuacjach jest to, czy pas przebiega odpowiednio. Temu ma służyć poddupnik. Jeśli młody sięga głową do sufitu to pas pewnie też już ma nisko? Policja w razie kontroli nie powinna mierzyć dzieciaka, bez przesady 😊
  • bergamotka77 01.08.19, 23:16
    No on wygląda na 10-latka co najmniej ew. drobnego 11-latka. W Decathloni na 12 lat ubrania za małe.

--

• kyrelime 01.08.19, 23:30
    To tym bardziej policji bym się nie obawiała. Pozostaje kwestia bezpieczeństwa. Najlepiej sprawdź te pasy. Możesz sie też wybrać do profesjonalisty, żeby zobaczył jak to przebiega (tylko nie wiem czy oni takich rad udzielają, jesli wiedzą, że nie masz zamiaru niczego kupować).
  • aerra 01.08.19, 23:36
    Są też takie ustrojstwa, które się zakłada na pas - taka jakby dodatkowa uprząż, która poprawie ułożenie pasa - i można to wtedy stosować zamiast poddupnika.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • kyrelime 01.08.19, 23:38
    A to nam właśnie odradzal spec ze sklepu- że nie ma atestow, nie jest przebadane itd. Twierdził,że dla starszych dzieci, zwłaszcza gdy samochód jest wyposażony w kurtyny boczne, lepsza alternatywa jest już ten poddupnik.
  • memphis90 02.08.19, 09:10
    Też to widziałam, tylko po co starszym, wysokim dzieciom obniżacz pasów...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • rosapulchra-0 02.08.19, 18:51
    Przecież on jest dzieckiem.

--
    Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
  • kokosowy15 02.08.19, 08:24
    Spróbuj może przejeżdża przez "leżących policjantów" wolniej.
  • bergamotka77 01.08.19, 23:37
    Z przodu nie chcę go wozic bo wg statystyk w razie wypadku najczęściej gina pasażerowie na siedzeniu obok kierowcy.

--

• 3-mamuska 02.08.19, 00:15
    bergamotka77 napisała:

> Z przodu nie chcę go wozic bo wg statystyk w razie wypadku najczęściej gina pas
    > ażerowie na siedzeniu obok kierowcy.
    >

Ale wydaje mi się ze skoro wali głowa to już jest na tyle duży pas już złe przebiega.
    Czyli większe niebezpieczeństwo.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • bei 02.08.19, 09:44
    Berga, z przodu możesz posadzić dziecko 12 letnie. Taki jest przepis. Jedenastolatek może mieć i 160 cm, ale chodzi o wiek, zapewne chodzi tez o etap dojrzałości. Sąsiad zapłacił mandat przewożąc wyrośniętego jedenastolatka na przednim siedzeniu. Była wówczas akcja kontroli na drogach przyszkolnych.
  • ela.dzi 02.08.19, 09:53
    Już nie ma tego przepisu, liczy się tylko wzrost. www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/2764721,Jak-przewozic-dziecko-w-samochodzie-w-2019-r.html
  • berdebul 01.08.19, 19:24
    Jeżeli pasy przechodzą w dobrym miejscu, to wywal podstawkę.
  • bergamotka77 01.08.19, 19:27
    berdebul napisała:

> Jeżeli pasy przechodzą w dobrym miejscu, to wywal podstawkę.

A jak to sprawdzic?

--

• beneficia 01.08.19, 21:00
    Nie przez szyję.
  • kyrelime 01.08.19, 23:16
    Poszukaj-na necie powinny być zdjęcia. Generalnie ma sie opierać o kości.
  • rulsanka 01.08.19, 19:26
    Jeżeli pasy są ustawione odpowiednio na ciele to znaczy, że możesz przestać wozić już. Chodzi o to, żeby pas nie przechodził po szyi. Teoretycznie od 150cm ale to zależy od samochodu, jak wysoko ma pasy.

--
  • bergamotka77 01.08.19, 19:30
    Ok dzięki. Sprawdzę smile

--

• lauren6 01.08.19, 22:38
    Nie ma znaczenia gdzie przechodzi górny pas
  • rulsanka 02.08.19, 01:02
    Co ty gadasz, dolny jest na brzuchu a górny może właśnie przechodzić przez szyję i to jest źle.

--
  • lauren6 02.08.19, 11:12
    Górny pas dziecka nie udusi. Dolny zmiażdzy mu narządy wewnętrzne, właśnie dlatego, że bez poddupnika przechodzi bezpośrednio po brzuchu

Jedyną rolą, za to kluczową poddupnika, jest ułożenie dolnego pasa tak by w razie stłuczki nie zmiażdżył dziecku narządów wewnętrznych. Jeśli ktoś się boi, że podpupnik się wysunie to się montuje na isofix.
  • kiddy 03.08.19, 08:58
    Górny pas może przeciąć dziecku tętnicę szyjną, dlatego też musi przebiegać prawidłowo.
  • ichi51e 03.08.19, 10:04
    Polecam zdjecia ktore zalinkowalam plus zadanie - co by sie stalo gdyby pas u tych panow przebiegal nieprawidlowo.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • milka_milka 01.08.19, 22:29
    To czym Ty jeździsz, że dziecko głową o sufit zawadza?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • lauren6 01.08.19, 22:37
    Też mnie to zastanawia.

Poza tym to nie kwestia tego jak pas przechodzi "u góry". Zadaniem poddupnika jest ochrona narządów wewnętrznych, bo miednica dziecka przed okresem dojrzewania jest niedostatecznie rozwinięta. Dlatego niskie kobiety mogą jeździć bez poddupnika, bo nie grozi im, że pas biodrowy w czasie wypadku zmiażdże im narządów wewnętrznych.
  • samawsnach 01.08.19, 23:03
    Jeżdżenie z poddupnikiem, to jak umarłemu kadzidło. Berga, ciebie nie podejrzewałam, że nie wiesz takich podstaw odnośnie BHP w samochodzie.
  • bergamotka77 01.08.19, 23:21
    Moj ma powyżej 35 kg i na pewno nie ma juz takich fotelików. Zlituj się to spory chłop a nie baby.

--

• bywalec.hoteli 02.08.19, 10:54
    bergamotka77 napisała:

> Moj ma powyżej 35 kg i na pewno nie ma juz takich fotelików. Zlituj się to spor
    > y chłop a nie baby.
    >

Ostatni fotelik jest do 36 kilo.

--
    Lato smile
  • hanusinamama 02.08.19, 11:32
    Sa foteliki dla wiekszej wagi....
    Powyzej link wkleiłam
  • hanusinamama 02.08.19, 11:32
    Oczywiscie ze są:
    fotelik.info/pl/news/foteliki-dla-dzieci-powyzej-36-kg,268.html
  • hanusinamama 02.08.19, 11:31
    Tez sie dziwie. Takie wszystko doskonałe i poddupnik zamiast porządnego fotelika???
  • kyrelime 01.08.19, 23:19
    Dlatego istotne jest, by ten dolny pas w odpowiednim miejscu przechodził. Poddupniki zdaniem sprzedawcy nie stanowią większej ochrony, prócz tego, że mają za zadanie utrzymania pasów(obu)w odpowiednim miejscu.
  • bergamotka77 01.08.19, 23:15
    Nie będę reklamować ale nie suvem choć znaną doskonale, wygodną i szanowana marka. Samochód jest przestronny, ale jak mlody na policjantach podskakuje to wali w sufit. Gdy jechaliśmy dzis po poludniu do sklepu to pozwoliłam mu jechać bez poodupnika tylko w pasach i dobrze pas leży.

--

• ginger.ale 01.08.19, 23:23
    Na początek zacznij zwalniać przed przeszkodami...
    Jeśli to nie pomoże sprawdź czy pas układa się prawidlowo (nie przechodzi przez szyję) i wtedy rozważ jazdę bez poddupnika, bo on i tak g..daje w razie wypadku. ...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • piesfafik 01.08.19, 23:34
    Jezeli naprawde wali glowa w sufit to chyba nie jest najbezpieczniejsze? Gdybys nie daj boze dachowala to moze sobie uszkodzic kregoslup - a w koncu pasy sa po to zeby chronic w razie wypadku.
  • ginger.ale 01.08.19, 23:57
    Nawet po zdemontowaniu poddupnika problem powróci, jak dziecko podrośnie, czyli w dość krótkim czasie...
    Serio ciężko mi to sobie wyobrazić, a do niskich nie należę...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • eliszka25 03.08.19, 10:16
    Mam prawie 2-metrowego męża i nigdy nie widziałam, żeby walił głową w sufit. Nie wiem, jak trzeba jechać, żeby dziecko, które nie ma nawet 1,5 metra wzrostu uderzało głową w dach samochodu.
  • bywalec.hoteli 03.08.19, 13:11
    A jeździ on w foteliku z tylu ? smile

--
    Lato smile
  • eliszka25 03.08.19, 13:19
    W foteliku nie, ale z tylu mu się zdarza. Poza tym, nawet gdy siądzie obok naszego młodszego syna na tylnym siedzeniu, to i tak ma głowę wyżej niż syn siedzący w foteliku. Mimo to głową w sufit nie wali, ale ja zwalniam przed progami 😉
  • bywalec.hoteli 03.08.19, 15:49
    ale jak on jedzie z tyłu a Ty prowadzisz, to jest on na amortyzacji alkoholowej smile zależy jak auto duże, gdyż osoby poniżej 180 cm potrafią mieć w niektórych samochodach z tyłu głowę w suficie. Berga może ma niski samochód, ale premium smile

--
    Lato smile
  • pani-nick 14.08.19, 08:01
    Normalnie. W niektórych autach dach nie jest poziomy, tylko zniza się / zaokrągla w tylniej części.
  • milka_milka 01.08.19, 23:23
    Ja w ogóle sobie nie wyobrażam podskakiwania na policjantach. Jak trzeba przez nie przejeżdżać? Jeździłam kiedyś alfą 155 i alfą sportwagon 156 i nigdy mi dziecko nie waliło głową o sufit, a to naprawdę niskie samochody.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • bergamotka77 01.08.19, 23:32
    U nas na wsi są wyjątkowo wysokie progi zwalniające a i tak bardzo zwalniam bo moje auto ma niskie zawieszenie niestety.

--

• milka_milka 02.08.19, 08:34
    Jakie by nie były, nie wyobrażam sobie przejeżdżania przez garby tak, żeby ktokolwiek walił głową w sufit. Ty nie walisz? Inni? Jak Ty przez nie przejeżdżasz?

--
  • hanusinamama 02.08.19, 11:33
    To albo jedziesz 150 na tych policjantach albo pasy nie działaja ze az pod syfit skacze. On 135 na poddupniku sie nie miesci...poddupnik symyje wzrost dorosłego. Ty tez walisz głową o sufit?
  • pani-nick 14.08.19, 08:04
    Ty, ale to od modelu, a nie marki zależy wygoda. Takie mercedesy A - marka premium, a testu łosia nie przechodziły. O komforcie tez trudno w ich przypadku mówić...
    Volvo tez - masz modele luksusowe tej marki powiedzmy premium, a masz wyjowe modele.
  • pani-nick 14.08.19, 08:06
    *wujowe
  • magia 01.08.19, 23:08
    Mój późno przestał jeździć. Mial ok 12lat i 160cm. Przy czym do końca jeździł w foteliku, nie na poddupniku.
  • bergamotka77 01.08.19, 23:19
    magia napisała:

> Mój późno przestał jeździć. Mial ok 12lat i 160cm. Przy czym do końca jeździł w
    > foteliku, nie na poddupniku.

O matko i zmieścił się w fotelik? 12-latek 160 cm? Litości. To ile on ważył? Ja mam 165 cm smile To już przesada.

--

• cruella_demon 01.08.19, 23:24
    No raczej.
    Dziwię się, że dwunastolatek w ogóle dał się upchnąć w ten fotelik.
  • magia 01.08.19, 23:37
    Nie musiałam upychać, sam chętnie wskakiwał.
  • magia 01.08.19, 23:36
    Wagi nie pamiętam, ale był bardzo chudy, wciąż jest.
    Fotelik był bardzo wysoki i młody go uwielbiał. Do tej pory przy dłuższych trasach wspomina, że najlepiej mu się spało gdy był w foteliku.
  • eliszka25 02.08.19, 03:31
    Mój starszy tak samo. Młodszy nie moźe się doczekać, kiedy wyrośnie z fotelika, a starszy za swoim fotelikiem tęskni i w dłuższych trasach zawsze wspomina, że w foteliku mu się dobrze spało, a teraz mu niewygodnie.
  • biala_ladecka 02.08.19, 15:06
    Rozumiem, moja mloda tez jezdzila dlugo w foteliku. Wygodnie jej bylo. Ma tendencje do przysypiania, glowa jej sie nie kiwala.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • hanusinamama 02.08.19, 11:29
    Czemu przesada. Fotel chroni głowe, miednice. Dla bezpieczenstwa lepiej zeby dzieciak jeździł jak długo się da. Poddupnik chroni jedynie przed mandatem, dziecka nie chroni.
  • eliszka25 02.08.19, 14:42
    Dobrze dobrany porządny poddupnik, a nie styropianowa atrapa, zapewnia odpowiednie prowadzenie pasów samochodowych na udach i ramieniu. Czyli poprawnie zapiętemu dziecku pasy nie zmiażdżą miednicy lub go nie uduszą. Jednak z ochroną, jaką zapewnia fotelik porównać tego nie można. Dlatego moje dzieci do końca jeżdżą/jeździły w fotelikach. Poza tym mój starszy syn, choć ma już prawie 13 lat, wciąż wspomina, że w foteliku jest wygodniej na dłuższych trasach.
  • bergamotka77 02.08.19, 17:25
    Np właśnie. Na dłuższych trasach ale my mało na takich jezdzimy. 2-3 razy w roku to max. W tym rpku wyjezdzalam z 10 razy w Polske i za granice i ani razu autem. Rodziców i rodzinę oraz przyjaciół mamy na.miejscu a na wakacje samolotem.

--

• eliszka25 03.08.19, 10:09
    Na dłuższych trasach dla mojego syna najbardziej zauważalna była wygoda. Dla mnie najważniejsze było i jest bezpieczeństwo, a poddupnik z fotelikiem w tym względzie równać się nie może. Dlatego moje dzieci nie miały poddupników tylko do końca używały fotelików. Młodszy wciąż jeszcze jeździ w foteliku, choć ma 148 cm wzrostu. W sufit na żadnych przeszkodach nie wali.
  • maeve_binchy 02.08.19, 18:25
    Moj ma 11 lat, wazy troche ponad 40kg, mierzy z 155cm i jezdzi w foteliku (do 54 kg), bo bez zle przechodzi pas (ma dlugie nogi, tulow krotki) i mlody nie lubi bez, bo mu niewygodnie

--
    Miś 29.06.2008, Busia 19.07.2011
    http://tinyurl.com/5edc7k
  • zwyczajnamatka 01.08.19, 23:45
    Dziecko może jeździć bez fotelika jeśli pas przechodzi prawidłowo, czyli przez obojczyk, a nie przez szyję. Moja córka jeździła w foteliku do uzyskania odpowiedniego wzrostu (prawie 11 lat). Nie uznaję poddupników.
  • eliszka25 02.08.19, 03:24
    Wg przepisów dziecko powinno jeździć w foteliku/na poddupniku do osiągnięcia 150 cm wzrostu lub wieku 12 lat. Mój prawie 10-latek jeździ w foteliku, ma 148 cm wzrostu i nie wadzi głową o sufit w żadnym z naszych samochodów. W sumie, byłoby to nieco dziwne, bo w obydwu samochodach mieści się mój prawie 2-metrowy mąż, więc o 50 cm niższy syn do sufitu ma jeszcze kawałek. Póki niemosiągnie tych 150 cm będzie jeździł w foteliku.
  • szeptucha.z.malucha 02.08.19, 07:56
    Tak na marginesie: w szkole mojego syna, kolega dostał uwagę do dzienniczka za użycie słowa „poddupnik”wink
    A w temacie mój 9- letni syn mający 148 cm nie mieści się do żadnego fotelika, czy podstawki. Pasy w różnych samochodach różnie się układają. Moim zdaniem adapter do pasów jest jakimś wyjściem (czasem takie adaptery były w zestawie z podstawką) lub oddzielnie kupowane.
  • eliszka25 02.08.19, 10:35
    Na rynku są dostępne również foteliki dla dużych dzieci, czyli do wagi nawet 54 kg i do 160 cm wzrostu (jeden z takich fotelików ma maxi cosi, o ile się nie mylę). Mój syn bez problemu mieści się w swoim römerze, który ma regulowaną wysokość zagłówka i szerokość siedziska. Jednak przyznam, że gdyby teraz przestał się mieścić w fotelik, to raczej też nie szalałabym w poszukiwaniu większego fotelika, gdy do tych 150 cm brakuje mu ledwie 2. Skoro jednak wciąż mu w foteliku wygodnie, to jeszcze tę chwilę pojeździ.
  • szeptucha.z.malucha 03.08.19, 09:54
    Fotelik w sam raz dla mnie. Mam poniżej 160 i w lepszych chwilach wagowo się mieszczęwink
  • hanusinamama 02.08.19, 11:27
    Są foteliki dla duzych dzeci. Syn znajomych ma 145 i jest sporym chłopcem (potęzna budowa ciałą) i ma fotelik w ktorym sie mieści...
  • ichi51e 02.08.19, 15:21
    A dajcie no takie foteliki... moje dziecko ma ponad 140 36kg przekroczyl na 100% a ma 7 lat od 2 tygodni wiec raczej jeszcze powinien w foteliku... a ja juz po prostu nie wiem co kupic...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • eliszka25 02.08.19, 16:03
    Maxi cosi rodi jest chyba dostępny w Polsce, o ile nic się nie zmieniło.
    fotelik.info/pl/news/foteliki-dla-dzieci-powyzej-36-kg,268.html
  • ela.dzi 02.08.19, 16:29
    Zobacz BeSafe Izi Flex
  • ichi51e 02.08.19, 16:39
    Dzieki smile

--
  • ela.dzi 02.08.19, 09:56
    W Polsce nie ma już kryterium wiekowego. www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/2764721,Jak-przewozic-dziecko-w-samochodzie-w-2019-r.html
  • eliszka25 02.08.19, 10:24
    O, to się zmieniło chyba, bo pamiętam, ze kiedyś było. W każdym razie mnie się jakoś nie spieszy, żeby koniecznie zrezygnować z fotelika. Fotelik lepiej trzyma syna na siedzeniu, wygodniej mu się śpi, no i ma dodatkową ochronę boczną, bo mamy fotelik z takimi jakby dodatkowymi poduszkami po bokach.
  • ichi51e 02.08.19, 08:15
    Czym ty jezdzisz ze 145cm dziecko zawadza o sufit? Przyjzyj sie i zastanow sie czy dziecko jest juz na tyle zbudowane zeby wziac na klate obrazenia tego typu fstoppers.com/news/car-crash-survivors-pose-seatbelt-wounds-new-photography-series-348052 bez wsparcia chocby i poddupnika. Gdyby to ode mnie zalezalo moje jezdziloby w siedzonku do 18...

--
  • zuleyka.z.talgaru 02.08.19, 09:05
    Mój ma 145 i jeździ na pasach, mam regulowane, więc po regulacji pas przechodzi w odpowiednim miejscu.
  • zuleyka.z.talgaru 02.08.19, 09:05
    Ok, przypięty pasami.
  • berdebul 02.08.19, 10:40
    Czyli bez dodatkowej ochrony bocznej w razie zderzenia i z ryzykiem zmiażdżenia organów wewnętrznych.
  • hanusinamama 02.08.19, 11:26
    NO ale zapewne dziecko nie chce...znam 13 latka jezdzącego w foteliku. Jakos mu nie wstyd.
  • zuleyka.z.talgaru 02.08.19, 12:09
    w Polsce homologację mają foteliki do 36kg.
  • zuleyka.z.talgaru 02.08.19, 12:05
    Nie mieści się w fotelik. To co mam zrobić? Odciąć lewą stronę ciała czy prawą?
  • zuleyka.z.talgaru 02.08.19, 12:06
    Jaki model fotelika? 13 latek średnio mierzy 150cm i waży ok 40kg....
  • szeptucha.z.malucha 02.08.19, 15:12
    Mój mierzył 175 i ważył z 80 kg (mięśniak) big_grin
  • szeptucha.z.malucha 02.08.19, 15:14
    I 150 to mierzą znajome 10- latki. 13 - latki tylko te o spowolnionym rozwoju fizycznym.
  • milka_milka 02.08.19, 15:25
    Żadnym spowolnionym. 150 cm dla 11-12 latka to norma.

--
  • bergamotka77 02.08.19, 17:32
    13 -latek wazy 40 kg i ma 150 cm? Chyba karzeł.

--

• ichi51e 02.08.19, 18:12
    Bez przesady. Srodek siatki cenylowej www.czd.pl/images/stories/promocja_zdrowia/Centyle_masy_ciała_chłopcow_w_wieku_3_18_lat.jpg

--
  • ela.dzi 02.08.19, 09:22
    Jeśli pas układa się poprawnie (naramienny nie idzie po szyi, a biodrowy nie idzie po brzuchu), to można bez.
  • bei 02.08.19, 09:38
    Nie korzystałam z poddoopnika, mimo, ze mogłam górną część odłączyć od tej dolnej podstawy fotelika, ale wracająć do tematu- w chwili, gdy pas przechodził w prawidłowym miejscu na klatce syna z fotelika zrezygnowaliśmy. Zapnij dziecko bez podstawki i sprawdź jak przechodzi pas, nie może tkwić pod szyją.
  • lauren6 02.08.19, 11:21
    www.brd24.pl/rozmowy/dr-lotta-jakobsson-volvo-urzadzenia-dopasowujace-pasy-dla-dzieci-sa-bezpieczne-foteliki/

"Uniesienie dziecka jest kluczowe do tego, by uniknąć interakcji między pasem biodrowym a brzuchem. Dzieci które nie są podniesione fotelikiem zostają przyciśnięte pasem przez brzuch podczas wypadku, co zwiększa ryzyko obrażeń. Dlatego ważnym jest by korzystać z urządzeń podnoszących pozycję dziecka na siedzeniu. Przy takim podniesieniu dziecka druga część pasa też będzie usytuowana w bardziej komfortowym miejscu, czyli w połowie barku. Choć poza niewygodą nie jest niebezpiecznie, gdy pas przebiega blisko szyi"

Polecam lekturę fankom wróżenia 10 latków w samych pasach.
  • hanusinamama 02.08.19, 11:25
    Nie wiem ja na poddupniku dzieci nie woże i wozić nie będę. Chroni to li i jedynie przed mandatem. dziecka nie chroni (przy porządnym zderzeniu poddupnik wylatywa spod pupci i dzieciak sie i tak dusi pasami...
  • zlota.ptaszyna 02.08.19, 12:17
    Dziewczyny wy honoru nie macie, po co wam ta wiedza o samochodach i fotelikach, od czego macie mężów ? Takie sprawy motoryzacyjne w ogóle nie powinny was interesować
  • kamin 02.08.19, 16:09
    Mamy swój honor, dlatego myślimy samodzielnie, a nie z(a) pomocą męża.
  • szmytka1 02.08.19, 15:23
    Ma 11 lat. W tym roku przestal jezdzic w foteliku. Akurat przekroczyl 150 cm i 36 kg. Mam wysokie i przestronne auto a fotelik byl wygodny.
  • szeptucha.z.malucha 03.08.19, 08:06
    Siatki siatkami ale większość 6- klasistów jest wyższa ode mnietongue_out
  • milka_milka 03.08.19, 08:21
    To nie wiem, ile masz wzrostu, bo ja mam 174 cm i dziecko w 6 klasie i chłopcy jednostkowo są wysocy, większość jednak jeszcze nie.

--
  • szeptucha.z.malucha 03.08.19, 09:50
    155 cm
  • szeptucha.z.malucha 03.08.19, 09:52
    Szokiem dla mnie było, gdy dziewczyny z 3 klasy mojego syna były wyższe ode mniewink
    Aha, ja w foteliku nie jeżdżę, ani siostra o wzroście 149 cm.
  • kai_30 04.08.19, 13:41
    Moi starsi synowie przerastali mnie właśnie w okolicach szóstej klasy, byli jednymi z wyższych w klasie, ale nie najwyżsi. Mam 170 cm, najstarszy stanął na 187, średni ma 192 i jeszcze może trochę urosnąć (ma 18 lat). Najmłodszy chyba będzie z nich wszystkich najwyższy.
  • kai_30 04.08.19, 13:39
    Nie wiem, jakim cudem można sprawić, żeby pasażer walił głową w sufit na progu zwalniającym. Jeżdżę kombi, nie SUVem, więc autem dość niskim, z tyłu czasem siada mój mąż (188cm) albo starszy syn (jakieś 192), jeszcze żaden łbem nie walnął. Mój dziesięciolatek ma ponad 160 cm, jeździ już od dawna bez poddupnika.
  • magia 05.08.19, 08:23
    Wszystko zależy od auta.
    Mam 175cm i nie jestem w stanie komfortowo siedziec w Qashqai. Co prawda jako kierowca mam jeszcze 5cm do sufitu, ale wyobrażam sobie, zd przy jakimś podskoku uderzam.
    Myślę że mój syn 190cm miał u problem, żeby w nim się zmieścic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka