Dodaj do ulubionych

Siedząca torebka

01.08.19, 20:26

wchodzę ja dziś do fryzjera, uchetana po całodniowym bieganiu po mieście. jestem dziesięć minut przed umówionym czasem. u fryzjera na kanapie siedzącą dwie babki, na fotelach siedzą dwie babki, na ostatnim fotelu siedzi torebka. pytam:" czyja to torebka? czy mogę ją położyć na stolik, bo chciałabym usiąść". odpowiada pani strzyżona że ...nie. bo ona tam niedługo usiądziebig_grin
faktycznie, po 15 minutach, gdy ja już byłam na myjce - pani , juz w farbie zasiadła na swoim torebkowym fotelu.
a clou historii?? siedzący przy stoliku dla dzieci mały chłopiec zapytał mamę:" mama, a dlaczego ta pani nie dała tamtej pani zdjąć torebki?" i odpowiedż mamy : " bo ta pani jest źle wychowana" . fryzjerki poczerwieniały od tlumionego śmiechu, ja poczerwieniałam bo to ja, pani od torebki z kolei pozieleniała.
ps. spokojnie postałam te paręnaście minut. korona mi nie spadła.
Edytor zaawansowany
  • pani-nick 01.08.19, 20:39
    😂 dobre
  • mrs.solis 01.08.19, 21:10
    Hahaha, dobre.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • 35wcieniu 01.08.19, 21:12
    To się nazywa "zmęczona torba", wystepuje najczęściej w komunikacji miejskiej.
    Zmęczona torba i zmęczone zakupy mialy nawet stronę na fejsie, nie wiem czy nadal.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • stara.mostowiakowa 01.08.19, 21:38
    Dojeżdżam do pracy komunikacją miejską i takie zmęczone torby to dla mnie powszednie widoki. Zastanawiam się czasem co ludzie mają we łbach, że w godzinach kiedy autobusy są najciaśniejsze radośnie zajmują siedzenia swoimi torbami.
  • iwoniaw 02.08.19, 16:53
    Ha, u mnie w mieście w regulamin przewoźnika jest wpisany zakaz przewożenia bagażu na miejscach siedzących - w razie czego masz argument do pacyfikacji opiekuna zmęczonej torby wink

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • jdylag75 01.08.19, 21:43
    😀 usiąść w białych spodniach w autobusie na tapicerowanymi miejscu na którym siedziały zmęczone łubianki z truskawkami, to bezcenne doświadczenie.
  • iwoniaw 02.08.19, 16:48
    Ja to bym chciała poznać tego geniusza designu, który wymyślił w komunikacji miejskiej tapicerowane krzesła... Kiedyś były drewniane/plastikowe/pokryte dermą, to musieli to obrzydlistwo wprowadzić...

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • liliawodna222 01.08.19, 21:48
    Piękne big_grin
  • nunia01 01.08.19, 21:49
    Byłam kiedyś świadkiem awantury w nocnym autobusie ruszającym spod dworca. Elegancka młoda para zajęła dodatkowe dwa miejsca swoimi eleganckimi bagażami (śliczne walizki i biała torba podróżna). Na prośby o zdjęcie bagażu z siedzeń nie reagowali. Po rzetelnej awanturze wstali, a bagaż nadal zajmował miejsca. Autobus był zapchany, żeby nie było, że ktoś się czepiał bezpodstawnie.
  • solejrolia 01.08.19, 21:55
    Ha, bo błędem było zapytanie się, czy możesz torebkę przełożyć na stolik.
    Samo ciśnie się na usta, żeby odmówić ci tongue_out

Na drugi raz proponuję jedynie poinformować, że nie wiesz czyja torebka, ale przekładasz ją na stolik, bo masz zamiar tu usiąść.
    Jak powiesz to głosem osoby zdecydowanej, która właśnie stwierdza fakt, to raczej nikt oponować nie powinien.
    wink

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • pelissa81 01.08.19, 21:55
    Oj, ja z premedytacją lubię zajmować takie miejsca big_grin
    Też czasem słyszę takie głośne westchnięcia (prawie je słyszę "o jezu, nie widzisz, że tu mam torbę")
    Zmęczone torebki są w każdej poczekalni np. u lekarza.
  • anorektycznazdzira 02.08.19, 14:06
    Plagę zmęczonych toreb na strój i akcesoria sportowe obserwuję też w szatni na fitnessie.
    Mało asertywne panie zmieniają buty podskakując raz na jednej raz na drugiej nodze nad zmęczonym sprzętem, ale wiele prosi o zestawienie. Część właścicielek fuka i wzdycha big_grin

--
    'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
  • jematkajakichmalo 02.08.19, 14:36
    Wczoraj siedziałam w poczekalni. Zajmowałam pierwsze krzesło w rzędzie, a obok mnie były jeszcze 3 wolne. Na początku byłam sama i położyłam na krześle obok cała moja dokumentację. Do poczekalni weszła pani więc pomimo tego, że była sama, a reszta krzeseł wolna ja automatycznie zabrałam te dokumentacje. Zaraz po tej pani (ona jeszcze stała przy obok przy recepcji) weszło dwóch panów, w tym jeden mocno starszy ii widać, że cierpiący (to poradnia leczenia bólu była) . Pąni ich oczywiście widziała, a pomimo tego jak skończyła się rejestrować zasiadła na jednym krześle, ale dwa krzesła ode mnie i obok miedzy nami polozyla swoje zapewne zmęczone papiery nie racząc ich trzymać w łapach....
    Na szczęście w tym momencie byłam zawołana do gabinetu u tym samym zwolniłam miejsce, ale jakbym tam mala jeszcze siedzieć to też na pewno bym to jakoś skomentowała.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • kanna 02.08.19, 12:58
    Ja w takiej sytuacji odpowiadam "oczywiście, odstąpię miejsce jak będzie pani chciała usiąść i przekładam torbę".
    Z zasady tez nie pytam, czy mogę, tylko informuję, ze przekładam.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • ajaksiowa 02.08.19, 13:10
    Ale po co pytać?zostawiony bagaż należy niezwłocznie odnieść do kierowcy😜

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • anorektycznazdzira 02.08.19, 14:02
    Jestem fanką tej mamy!!! big_grinbig_grinbig_grin
    cudne.

--
    'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
  • mama-ola 02.08.19, 14:20
    Świetne wink Lubię dzieci za to, że powstrzymują się przed pytaniem smile
  • janja11 02.08.19, 14:38
    bukietlisci napisał(a):

>
    > pytam:" czyja to torebka? czy mogę ją położyć na stolik, bo chciałabym usiąść".

Czyli w sumie wyszło pozytywnie i jest wątek na ematkę, taki nawet edukacyjny.
    Ja bym zaczęła pytanie od słowa "przepraszam".
    Mala różnica, a zupełnie inny klimat się robi.
  • alpepe 02.08.19, 17:15
    Tak, przepraszam wielmożną torbę, że ją zabiorę z siedzenia. I co jeszcze.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • double-facepalm 02.08.19, 17:21
    Przecież wlascicielce torby to "przepraszam" wisialoby takim samym luźnym kalafiorem jak i w wersji bez. Najwyżej mama odpowiedziałaby synkowi pytajacemu o zajscie dosadniej określając pańcię.
  • marusia.00 02.08.19, 18:01
    Ja bym nie stała, serio. Zdecydowanym tonem pytam czyja to torba, po czym zanim właścicielka się rozwinie, informuję, że torbę przekładam na stolik i siadam.
    Mamie chłopczyka brawa.
  • damartyn 02.08.19, 18:13
    Siedzące torby kocham, a jeszcze bardziej nienawistne spojrzenie po informacji, ze bardzo proszę aby owa siedzieć przestała 😂
  • tt-tka 02.08.19, 18:36
    Mam torbe ogromnych rozmiarow i zwykle wieszam ja po prostu (portfel nosze w kieszeni), ale kiedys u mojej pani kosmetyczki wzruszylam sie gleboko - wieszak zapchany, to ja torbe na podloge, a ona przerazonym glosem "torba na ziemi, pieniadze uciekaja" i przyniosla jakis stoleczek czy inne erzac-siedzisko specjalnie dla mojej opaslej torby !

Ale fakt, ze u niej nigdy, przenigdy nie widzialam osoby czekajacej na stojaco przy pakunkach wylegujacych sie na krzeslach - albo ma wylacznie dobrze wychowane klientki, albo potrafi dokombinowac tyle miejsc siedzacych, ile potrzeba.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka