Dodaj do ulubionych

Kto ma dziecko w liceum?

02.08.19, 17:58
Mam pytanie. Czy jeśli uczeń ma z danego przedmiotu rozszerzenie, to kupuje podręcznik z zakresem podstawowym i drugi z rozszerzonym, czy tylko jeden z rozszerzonym?
Edytor zaawansowany
  • raczek47 02.08.19, 18:01
    A szkoła nie dała na stronie wykazu podręczników?
  • larix_decidua77 02.08.19, 18:09
    No dała na stronie wykaz. Są wypisane podręczniki rozszerzone i podstawowe. Pytam czy mam kupić oba czy jeden, gdy dziecko ma z danego przedmiotu rozszerzenie. Wydaje mi się, że napisałam jasno.
  • bei 02.08.19, 18:04
    Podreczniki mają różne kompilacje, może zawierać i podstawę i rozszerzenie w jednym, albo może być materiał rozdzielony.
  • kurt.wallander 02.08.19, 18:08
    Zazwyczaj oba podręczniki, chyba, że jeden podręcznik ma zakres podstawowy i rozszerzony.
  • larix_decidua77 02.08.19, 18:24
    No właśnie są 2 i nie wiem co zrobić. Czyli z doświadczenia mówisz, że oba?
  • kurt.wallander 02.08.19, 18:28
    larix_decidua77 napisał(a):

> No właśnie są 2 i nie wiem co zrobić. Czyli z doświadczenia mówisz, że oba?

Dopisałam jeszcze wyżej, że najprawdopodobniej będą potrzebne oba, ale córka licealistka radzi poczekać na wytyczne od nauczyciela.
  • asfiksja 02.08.19, 18:08
    Jak rozszerzenie to tylko rozszerzony, przynajmniej tak zrozumiałam z informacji na stronie liceum mojego syna.
  • joanna05 02.08.19, 18:27
    Tak jak w opisie przedmiotu, czyli jak rozszerzony - to i taki podręcznik. Ten w wersji podstawowej będzie wówczas zbędny - one się nie uzupełniają, to są dwa różne programy, jeden prostszy, bez niektórych działów. Nie korzysta się z obu, bo to by było bez sensu.
  • maurra 02.08.19, 21:30
    też mam taką niejasność - w spisie na stronie LO jest podana "Matematyka poziom rozszerzony" a tymczasem na stronie wydawnictwa nie ma takiej wersji - jest tylko 2 w 1 czyli "Matematyka poziom podstawowy i rozszerzony" (1LO po SP)
  • kurt.wallander 02.08.19, 18:27
    Zapytałam jeszcze córkę i powiedziała, żeby zaczekać do wrzesnia, nauczyciel powie co kupić. I że generalnie i tak na początku robi się zakres podstawowy, a później rozszerzony.
  • segregatorwpaski 02.08.19, 18:33
    Za tego co się orientuję to nie jest tak, że na początku podstawa potem rozszerzenie, ale np matematykę córka miała i podstawę (inny nauczyciel i podręcznik) i rozszerzenie równolegle - II kl lo.
  • kurt.wallander 02.08.19, 18:45
    segregatorwpaski napisała:

> Za tego co się orientuję to nie jest tak, że na początku podstawa potem rozszer
    > zenie, ale np matematykę córka miała i podstawę (inny nauczyciel i podręcznik)
    > i rozszerzenie równolegle - II kl lo.

No więc pewnie zalezy od szkoły/nauczyciela.
  • kolibeer2 02.08.19, 20:56
    chodzi ci o podręczniki do pierwszej klasy? to zależy od szkoły chyba - poczekaj do września, jedna moja córka na matfizie miała już w pierwszej klasie rozszerzenie, a druga w pierwszej podstawę, a rozszerzenie z matmy realizowane było dopiero w drugiej klasie, bo szkoły inaczej miały ustawione siatki godzin

--
    Jędza_do_kwadratu
  • stephanie_harper2 02.08.19, 21:01
    Kupujesz z rozszerzeniem tylko. Tak przynajmniej wynika z tego co lo syna zamieściło na stronie.
  • damakama 02.08.19, 21:17
    To ja zadam podstawowe pytanie: lo po gimnazjum, czy po podstawówce? Po gim prawie na pewno książki do podstawy, bo rozszerzenia powinny (aczkolwiek różnie z tym bywa) być od 2 klasy, jeśli po sp, to większość wydawnictw zamieściła materiał z podstawy także w podręczniku do rozszerzenia. Jest jeszcze niebezpieczeństwo, że różnie to będzie w przypadku konkretnych przedmiotów... Zadzwoń do sekretariatu i dopytaj. Czasami we wrześniu nie tak łatwo kupić podręczniki...

--
    Rudy to nie kolor, rudy to charakter!
  • stephanie_harper2 02.08.19, 21:22
    U mnie po podstawówce. I tak syn rozszczerzona historia i wg listy ma zakupić rozszerzoną tylko a np klasa chemiczna ma rozszerzoną chemie kupić a my tylko podstawową.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka