Dodaj do ulubionych

Gwizdanie na dzieci

04.08.19, 11:06
Dajecie dzieciom jakies kary za przewinienia? Jak tak, to jakie?
Pytam, bo poznałam pana, który ma dosc dziwny system kar. Na dzieci (jak zrobią cos, czego zrobić nie powinni/lub nie zrobią, chociaż powinny) np gwizda gwizdkiem, takim jakiego używają sędziowie na meczach. Wiadomo. Dzieciom pokazuje (w zależnosci od przewinienia) złótą lub czerwoną kartkę. I w zależnosci, jaką kartkę dziecko zobaczyło, to dostaje różne kary (za żółtą nie może wyjsc na dwór, w ten dzień zero słodyczy itp). Za czerwoną musi wysprzątać całe mieszkanie, a potem nie może wyjsc ze swojego pokoju, dopóki ojciec nie pozwoli (może wyjsc do toalety), zero słodyczy, kompa, komórki.
Normalne to? Ludzie mówią, że skrzywienie zawodowe, ze norma. Serio? Mnie to trochę zgrzyta, zwłaszcza ten gwizdek, no kurde... Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek na moje dziecko gwizdał. Przesadzam?
Edytor zaawansowany
  • bywalec.hoteli 04.08.19, 11:09
    Terrorysta wychowawczy

--
    Lato smile
  • mamtrzykoty 04.08.19, 11:14
    Pan psychol.
    Biedne dzieciaki!
    Zgłoś to, zadzwoń na niebieską linię, niech się zainteresują tą tresurą, bo szkoda dzieciaków.
    To nie są kary za przewinienia, tylko maltretowanie.
  • szmytka1 04.08.19, 11:25
    Dobrze sie czujesz? Brak slodyczy, odeslanie do pokoju i sprzatanie mieszkania to maltretowanie?
  • thank_you 05.08.19, 07:58
    Tak, to głupota, bo pokazujesz dziecku, ze słodycze to nagroda a normalny obowiązek to kara.
    Nieraz słyszę, gdy ktoś za karę odsyła do książki. Wszystko, co jest kara - złe sie kojarzy.
  • szmytka1 05.08.19, 12:17
    To glupota czy malteetowanie? Tak pozbawienie slodyczy to bdb kara moim zdaniem. Wykonanie dodatkowej pracy tez. Jest zle zachowanie - sa konsekwencje, pozbawienie przyjemnosci
  • szmytka1 04.08.19, 11:29
    Bardzo mi sie podoba konsekwencja tego pana. Moze bedzie mial dzieci wychowane a nie rozwydrzone dziubdziusie. Zaluje, ze sama nie jestem az tak konsekwentna. Co do gwizdania, to na twoje nie gwizdze, tylko na swoje tongue_out troche to moze dziwaczne, ale lepiej niech gwizdze niz mialby sie drzec. System kar mam taki sam, tylko nie gwizdze i nie daje kartek a sie przewaznie dre, czego zaraz zaluje. Podziwiam samokontrole pana sedziego pilkarskiego
  • euze_bia0 04.08.19, 12:22
    No fakt, dzieci się słuchają. Może przesadzam, może taki jasny system jest lepszy dla dzieciaków, ale tak, jak napisałam poniżej: najbardziej mnie wkurzyło to gwizdanie. Tak, na mojego nie gwizda, ale gwizdanie na kogkolwiek we własnym domu brzmi srednio, nawet bardzo srednio. To w końcu nie psy, tylko dzieci. Można zawołać czy cos. Ale gwizdać?
  • euze_bia0 04.08.19, 13:08
    Dopiero teraz zauważyłam, jakie błędy walnęłam 🙄😏
    Nie gwiżdże, miało być. *
  • ichi51e 04.08.19, 11:31
    Ha ha ha. Dobre pan ma dzieci ze sie na to godza...
    Moje dziecko ma jakas obsesje - co chwila albo mamy szlaban albo kare. Gdy probowalismy wyjasnic o co chodzi okazalo sie ze jak ktos jest niegrzeczny (tj nie umie przeczytac slowa traktor np) dostaje kare i idzie do kata. Dziecko zaprzeczylo zeby dostawalo kary ale inne dzieci to ho ho!
    Rano dzis znowu dziecko z nadzieja probowalo wymierzac kary i w desperacji zapytalo jakie kary dostawalismy jak bylismy dziecmi. I okazalo sie ze I ja i ojciec dziecka jestesmy z domow bez kar - tylko klasycznie kazdy problem byl rozwiazywany klapsami i kapciem. Dziecko zaciekawione wysluchalo ze kiedys dzieci dostawaly lanie. Troche sie zaniepokoil.
    Ze smutkiem i pewnym wzruszeniem zgodnie zauwazylismy ze dziecko nasze jakies wyjatkowo grzeczne i okazji zeby lanie spuscic nie daje. Nie to co my...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tryggia 04.08.19, 11:36
    U nas sprawdził się system kolorowych pinezek na tablicy.
    Dlatego konsekwencja i jasny system ok, ale zbilabym, gdyby mój mąż ciągle mi w domu gwizdał.

--
    Hope
  • euze_bia0 04.08.19, 11:41
    Może przesadzam, pewnie dzieci nie umrą od systemu zółtych i czerwonych kartek, ale to gwizdanie.. Nie wiem dlaczego, ale jakos paskudne to jest dla mnie. Już pomijając, że może to kogos innego mieszkającego tam drażnić, ale chodzi o same dzieciaki - mógłby zawołać. Gwizdać można na psa. To mnie chyba najbardziej zaskoczyło.
  • potworia116 04.08.19, 23:48
    Dla mnie też. Obrzydliwiec.
  • em_em71 04.08.19, 12:32
    Dziwne i dla mnie za trudne. Rodzic musi wykazac sie dyscyplina. Ja akurat nie nakladam kar. Jak cos nie halo, to się wydrę albo strzelę gadkę. Moi synowie sa nastolatkami i naprawdę nie mam z nimi żadnego problemu. W kwestii gwizdania, owszem, ale używam własnego aparatu gębowego w celu przywołania. Trwa krócej, obaj reagują.
  • janja11 04.08.19, 12:39
    Gwizdek to dosyć, nazwijmy to, kontrowersyjny pomysł, ale już kartki są bardzo zrozumiałe dla młodego piłkarza. A to ważne,aby rozmawiać z dzieciakiem językiem dla niego zrozumiałym.
    Baaardzo zgadzam się z panem-gwizdkiem, że dzieciak powinien być jasno informowany, kiedy robi coś złego.
    Konsekwencje też mają sens.

Podsumowując , uważam, ze lepszy tata-gwizdek ( nie stosuje przemocy fizycznej), niż rodzic zwolennik wolnego chowu bez kontroli.
  • euze_bia0 04.08.19, 13:15
    Przemocy fizycznej nie stosuje, dzieci się słuchają.. Niby wszystko Ok, tragedii nie ma. Wiem o tym, jasne, ze lepszy ojciec z gwizdkiem i kartkami niz idiota z morda jak stodoła i pasem, ale ten gwizdek to cały czas jest dla mnie mocno nie teges. Ludzi można zawołać, a dzieci to nie zwierzeta, żeby na nie gwizdać. Rozumiem, ze dla faceta arbitra to norma, ale chyba w domu do dzieci można inaczej
  • mamtrzykoty 04.08.19, 20:28
    Fizycznej przemocy może nie stosuje, ale za to stosuje przemoc psychiczną, to jest tak samo złe, jak przemoc fizyczna, a na dodatek bardziej łamie kręgosłupy dzieciom.
    Będą miały porąbaną psychikę, albo raczej już mają i też wyrosną z nich przemocowcy, co to będą swoje żony i dzieci tresować, jeśli wcześniej nie popełnią samobójstwa, albo się nie zapiją/ nie zaćpają na śmierć.

Ale jak widać w narodzie tradycja przemocowa dalej dobrze się trzyma, bo prawie wszyscy w tym wątku uznali, że wszystko jest OK, skoro się dzieciaki słuchają przemocowego tatuśka, to tak jest dobrze.
    Przemoc jest dobra!
    Brawo!

• euze_bia0 04.08.19, 21:40
    Dla mnie właśnie nie jest to normalne, zwłaszcza to gwizdanie. Jest dla mnie cholernie nie Ok, zgrzyta mi najbardziej.
    O ile jestem jakos w stanie zrozumieć te kartki, o tyle gwizdanie już nie. Po prostu nie.
    Ale Pan jest zadowolony, ze ma sluchajace się dzieci..
    To nie jest gość, którego znam bardzo dobrze, wiec nie wiem, jak u nich zycie wyglada na co dzień
  • zuleyka.z.talgaru 04.08.19, 20:33
    Przemocowiec. Co na to matka dzieci? Też ją tak terroryzuje?
  • asfiksja 04.08.19, 20:42
    No i pytanie, kto sprząta całe mieszkanie, jak akurat pechowo dziecko nie dostało czerwonej kartki. Mam nieodparte podejrzenie, że może to być matkabig_grin
  • euze_bia0 04.08.19, 21:47
    Nie wiem, jak wyglada ich codzienne zycie, jak sprawy z żona, nie jest to ktos, kogo znam bardzo dobrze. Jak wspominałam w sumie kilkakrotnie: dla mnie chore jest gwizdanie na ludzi. Jakby się tresowalo zwierzaki. I wiem jedno: na swoje dziecko stanowczo NIE pozwoliłabym gwizdać.
  • euze_bia0 04.08.19, 21:52
    Chodziło mi o to, jak ludzie się na to zapatrują, bo nie powiem, ze byłam w lekkim szoku, jak o tym usłyszałam.
  • anku1982 04.08.19, 20:48
    Nie mamy ani kar ani nagród, na stanie 10 latek i 3 latek. Tłumaczenie tłumaczenie, czasem podniesienie głosu...zasady..że wszystko ma swoją kolejność, uprzedzanie co robimy ...
  • fomica 04.08.19, 23:03
    Domyślam się że pan gwiżdże zamiast się drzeć, ale fakt, używanie gwizdka przypomina tresurę w cyrku. Natomiast opisany zestaw kar raczej standardowy.
  • anagat1 05.08.19, 03:52
    Przesadzasz.. musze kupic gwizdek..
    Kary dajemy podobne..(moze za wyjatkiem sprzatania- bo to obowiazek).. ale gwizdka i kartek do tej pory nie bylo. Uwazam, ze dobry pomysl..
  • euze_bia0 05.08.19, 10:51
    Serio? Chciałabyś żeby ktoś na Ciebie gwizdał jak na tresowane zwierze? Dzieci to tez ludzie, a jakos ciężko mi sobie wyobrazić, żeby dorośli ludzie byli zachwyceni, jakby ktoś na nich pogwizdywał gwizdkiem
  • swiezynka77 05.08.19, 10:57
    Ha ha, ten motyw był w "sounds of music". Dziś wszystko kojarzy mi się filmowo

--
    Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
  • turzyca 05.08.19, 11:01
    To samo skojarzenie.

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach
  • euze_bia0 05.08.19, 11:09
    Mnie się za to kojarzy z wychowywaniem pewnej osoby, znanej chyba kazdemu na świecie, ale mniejsza z tym..
    Pytanie, jak się musza czuć dzieci, na które ktoś gwiżdże.. Milo im raczej nie jest, ale - o dziwo - nie tylko na forum, ale i w kręgu towarzyskim pana, ten sposób traktowania dzieci nikomu nie przeszkadza 😕
  • turzyca 05.08.19, 11:10
    Nie jest to nowy koncept. Żeby nie rzec bardzo stary. Znam dorosłą, która była w ten sposób wychowywana. Raczej nie ma szans, żeby kiedyś odstawiła psychotropy. Trzeba też przyznać, że jest szalenie obowiązkowa, zdyscyplinowana, świetnie gra na instrumentach. I nie jest w stanie podołać obciążeniom psychicznym powyżej stanowiska technika. Autentycznie genialna dziewczyna, niesamowity intelekt, ale pracuje w wyuczonym zawodzie technika, bo o ile kwestie merytoryczne na trudnym biologicznym kierunku były pestką, o tyle zawalczenie o siebie, przeciwstawienie się autorytetowi przekraczało jej siły psychiczne. W pracy podobnie, na szczęście trafiła na dobrego szefa i nie musi walczyć. Ale już nieumiejętność ochrzanienia faceta z sąsiedniego stanowiska za łamanie zasad BHP skończyła się jej oparzeniem.
    Tak więc pytanie brzmi, jaki jest cel wychowania, jakie ma się priorytety, a co uważa się za pomijalne.

--
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka