Dodaj do ulubionych

Zagrzeb i płn.Chorwacja- co zwiedzić?

04.08.19, 14:46
Jadę do Chorwacji (miejsce docelowe- kamping niedaleko Porec na Istrii): mam już zarezerwowany jeden nocleg w Zagrzebiu- potem muszę znaleźć dwa noclegi, a potem mam już noclegi na docelowym kampingu.

I teraz pytanie- czy te na te dwie wolne noce rezerwować coś w Zagrzebiu i spędzić tam dłużej niż jeden dzień (czy 3 dni w Zagrzebiu to nie za długo? jeśli możecie polecić ciekawe miejsca do zwiedzenia w Zagrzebiu to bedę wdzięczna), czy lepiej po jednym dniu zwiedzania Zagrzebia ruszyć dalej? Co polecacie do zwiedzenia/ zobaczenia między Zagrzebiem a Istrią, gdzie warto się zatrzymać?

Oczywiście szukam i czytam i mam już jakieś pomysły plus listę miejsc do zobaczenia w Zagrzebiu, ale z chęcią przeczytam o Waszych propozycjach...

Będę z 9 letnią córką- lubi zwiedzać, ale bez przesady, na kampingu docelowym jest aquapark, plaża i inne wodne szaleństwa, więc te dwa dni o które pytam, wolałabym przeznaczyć na spokojne zwiedzanie, zobaczenie czegoś ciekawego.

Jeśli macie jeszcze jakieś wskazówki dla mnie przed wakacjami w Chorwacji to podzielcie się nimi wink
Edytor zaawansowany
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 14:57
    Blisko masz do wymarlego kurortu kz powodu wojny) Kupari:
    turystyka.wp.pl/kupari-chorwackie-miasto-duchow-6043970597556865g

Jeśli jedziesz autem, to po drodze oczywiście Wodospady Krka i Jeziora Plitwickie.

Split : Góra piratów.
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 14:58
    Duda.
    Split sam jako miasto.
    A piraci to w Omisiu mieszkali smile
  • marcowa_aprilla 04.08.19, 15:01
    Split to troche za daleko. Ale mysle ze jeziora plitwickie warto, kawalek musisz podjechac co prawda ale skoro masz 2 dni to spoko. Ewentualnie jaskinie w Sloweni?
  • heca7 04.08.19, 15:05
    Z Poreca blisko do Piranu i Potoroża na Słowenii smile Warto zobaczyć oba.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • argentea 07.08.19, 14:19
    Tylko, że jest kolejka do granicy - jakieś 2 - 3 godziny czekania.
  • marta.graca 04.08.19, 16:18
    Mnie Split w zeszłym roku bardzo rozczarował...
  • amelia78 04.08.19, 15:02
    dziękuję za wskazówki- zdjęcia z Kupari mają klimat- aż mnie zmroziło...o Jeziorach Plitwickich myślałam, Split jest za daleko na południe. Plan mam taki, ze jeśli Chorwacja mnie zauroczy to w przyszłym roku pojadę dalej na południe- w tym roku mam w planach północ Chorwacji (m.in. Istria).
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 15:11
    Aaaa, pokrecilo mi się.
    Ty śpisz zaraz na początku, a nie na końcu Chorwacji.
    To faktycznie to, co Ci wymieniłam nie za teges....
  • betty842 04.08.19, 15:57
    A Kupari nie jest na południu Chorwacji?
  • ira_08 04.08.19, 15:16
    Zagrzeb jest nudny, taki trochę ładniejszy Rzeszów. Dzień Wam wystarczy, żeby się po nim przejść.
  • amelia78 04.08.19, 15:52
    No właśnie się zastanawiam, chciałam "zaliczyć": Muzeum Etnograficzne albo Muzeum Miasta Zagrzebia i Muzeum Iluzji (to bardziej ze względu na córkę). Plus przejażdżka najkrótszą kolejką i generalnie przejście się po uliczkach, posiedzenie w knajpce itd. Zastanawia się czy dzień nam starczy czy zamówić dwa noclegi i trzeciego dnia z rana wyruszyć dalej.
  • ira_08 04.08.19, 16:15
    Stare miasto jest małe, przejdziesz szybko. Serio. Przyjechaliśmy tam ok. 15, następnego dnia rano jechaliśmy dalej i Bogu dziękowałam, że nie przyszło nam na myśl siedzieć tam dłużej wink A ja uwielbiam łazić po obcych miastach. Dwa muzea to pewnie jakieś 4 godziny, 2-3 na spacer i spokojnie zobaczycie co chcecie.
  • amelia78 04.08.19, 16:50
    my będziemy tam ok 16, jeśli zostanę przy jednym noclegu, to pewnie ok 14-15 kolejnego dnia wyjedziemy, z tego co piszecie nie ma sensu myśleć o drugim noclegu
  • marta.graca 04.08.19, 16:21
    W Porecu i Rovinj akwarium, ciekawe nie tylko dla dziecka, ruiny amfiteatru w Puli. Ogólnie Pula i Rovinj fajne do powłoczenia się po uliczkach. Zagrzebia nie wspominam jakoś z sentymentem.
  • chlodne_dlonie 07.08.19, 15:04
    Na Istrii poradziłabym wycieczkę do Motovun (istariańska Toskania smile ), Hum (najmniejsze miasto świata - tak się przynajmniej reklamują wink ) i po drodze Buzet - trufle i pyszne nalewki, a poza tym b.kompaktowe, ale urocze stare miasto.

..poza tym Płw.Kamjenjak - park narodowy z licznymi, urokliwymi plażami i restauracją 'Tarzana' na BBQ lunch smile
    O Rovinj i Puli z mariną w Verudeli (Pjescana Uvala) pisano (już chyba..?)

Udanych wakacji!!

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • argentea 07.08.19, 15:08
    A ja na Istrii polecam jeszcze rejs Kanałem Limskim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka