Dodaj do ulubionych

The ordinary - witamina C w proszku. Pytanie mam.

04.08.19, 16:23
Dziewczyny, już raz mądrze doradziłyście mi w kwestii wybielania przebarwień. Od 6 miesięcy stosuje skionoren, i rzeczywiście zaczynam zauważać różnicę. Co prawda efekt nie jest piorunujący ale i tak jestem w miarę zadowolona.
Chciałabym jednak trochę poeksperymentować. Czy używaliście tej witaminy na przebarwienia? Warto?
Znajoma jest ambasadorka pewnej marki xxxx, która w swojej ofercie ma jakaś pastę z aktywną witaminą. Ponoć to teraz jakiś hit. Pasta jest tak skuteczna, ze użytkowniczce nawet piegi zeszły . 🤓. Koszt opakowania to ok 250 zł. Takiej kwoty nie chce ryzykować, dlatego pomyślałam o The ordinary.
Edytor zaawansowany
  • snakelilith 04.08.19, 16:56
    Ja mam ten proszek. Odradzam. Bardzo trudne do dozowania. Zwykle bierze się za dużo i wtedy bardzo podrażania skórę, bo ph jest wtedy za niskie. Musiałabyś za każdym razem sprawdzać papierkiem lakmusowym, czy coś. Czy wybiela przebarwienia nie wiem, raczej rozjaśnia ogólnie, usuwa szary naskórek, ale nie stosuję tego stale, bo by mi wyżarło skórę. Więc jeżeli chcesz spórbować z wit. C to zdecyduj się raczej na gotowy preparat ze stałą dawką rozpuszczonej witaminy, bezpieczniej. Osobiście przebarwienia wybielam skutecznie kwasami AHA, uderzeniową dawką 4-6 tygodni zimą.

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 17:25
    Jakie kwasy stosujesz?
    Ja miałam mieszankę na przebarwienia oraz tonik zrobiony z samego kwasu kojowego.
    Zero efektu niestety.
    Ale robiłam to sama, kwasami z Ebiocosmetics.
    Chyba za słabo, bo ani razu mi skóra nie złuszcztła się.
  • snakelilith 04.08.19, 18:15
    Mnie się też nie złuszcza i nie mam takich ambicji, bo nie chcę wyglądać jak jaszczurka. Mnie najbardziej pomógł preparat, którego nie ma dziś już na rynku - La Roche Posay Biomedic Serum LHA 5%. Moje plamy na czole, na które zapracowałam w Alpach stały się praktycznie niewidzialne. Szkoda, że już nie produkują.
    Bardzo dobry jest też Paula's Choice Resist Anti-Aging 5% AHA Peeling. Ale trochę drogi i ma w składzie silikon.
    I ponieważ na ciało bardzo dobrze działał mi DERMASENCE AHA body and face Lotion 10%, to mam zamiar na jesień kupić sobie DERMASENCE AHA Effects 5% do twarzy, bo ma lepszy skład, w tym do ciała jest silikon.
    The Ordinary ma też kwasy, ale ponieważ ich retionol był niewypałem, to nie mam zamiaru próbować. Bardzo dobre opinie słyszałam jednak o tym czerwonym peelingu The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, tyle tylko, że to może być bardzo silne.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 19:20
    Dziękuję, popatrzę i może na coś się zdecyduje na jesień.
    Akurat wysmaruje tę Neostratę zieloną i jak nic nie da, to potraktuje się czymś kolejnym...
  • snakelilith 04.08.19, 19:46
    Jak nie próbowałaś "regularnego" kwasu AHA, LHA, albo BHA, to brałabym właśnie to na początek. Kwas działa szybko, a przynajmniej szybko widać, czy działa. A opisy tej Neostraty są mało zachęcające, hydrochinon jest kancerogenny i na dłuższą metę skóra robi się cieńsza, traci wodę. Zresztą, kosmetyki z arbutyną (pochodna hydrochinonu), bardzo popularne w Azji, są w Europie z tego powodu zabronione. A kwasy jak nie rozjaśnią, to masz przynajmniej bezpieczny efekt anti-aging.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku."
    - bywalec.hoteli
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 20:18
    Ta neostrata starczy na miesiąc.
    Jakby, co to krzywdy nie zrobi w tych obszarach.
    A na więcej tubek się nie zdecyduje, szansę ma tylko jedną wink
  • shumari 05.08.19, 00:19
    Dzięki ! Muszę szybko coś zamówić bo będę miała gościa, który dowiezie przesyłkę.
    To DERMASENCE można kupic online ?
  • snakelilith 05.08.19, 00:50
    U mnie w De jest w aptekach online i tylko tak kupuję. Warto porównywać ceny, bo wiele aptek ma nawet 30% taniej. Ten DERMASENCE AHA Effects do twarzy ma jednak nie 5% jak napisałam, a 8% kwasu, co w zasadzie daje jeszcze lepszą skuteczność. Istnieje też wersja DERMASENCE AHA Effects+C ( 8% kwas glikolowy i 2% witaminy C), to jest jeszcze "silniejsza" kombinacja.

https://m.media-amazon.com/images/I/61tIajT1p6L._AC_UL320_.jpg
  • shumari 05.08.19, 03:25
    Super . Poszukam sobie. Pisałaś, ze retinol z the ordinary okazał się niewypałem. Dlaczego ? Właśnie przymierzalam się do zakupu.
  • snakelilith 05.08.19, 09:00
    Retinol był niewypałem, bo raz, że nie działał, w porównaniu do La Roche Posay Redermic to zero efektu. Nic. Nada. Za to ta paskudna tłusto oleista konsystencja zapychała mi skórę i robiły mi się na policzkach małe zaskórniki, a skórę mam raczej suchę i czegoś takiego już od dawna nie mam. Byłam uparta, używałam przez całą zimę, bo myślałam, że na efakty trzeba poczekać, najpierw Retinol 0.2% in Squalane, a potem 0.5%, szkoda tylko tego czasu. W tym roku wracam do Redermic.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • lot_w_kosmos 05.08.19, 05:22
    O, kwas glikolowy, daje nadzieję. Choć już miałam, raczej bez efektów, ale to, co polecasz, może zadziała.
    Na pewno poważnie rozważę. Jeszcze raz dziękuję.
  • snakelilith 05.08.19, 09:09
    No, u każdego plamy są trochę inne. Mnie kwasy pomogły, choć przy każdej próbie opalania coś tam się znowu pokazuje, więc nie ufam filtrom i unikam słońca jak mogę.

--
    "Jestem przekonany o własnej atrakcyjności i widzę, iż kobiety nie posiadają bardzo wysokich wymagań wobec partnerów" - bywalec.hoteli
  • lot_w_kosmos 04.08.19, 17:22
    Używałam Neostratę, tę:
    sklep.neolady.pl/enlighten_krem?gclid=Cj0KCQjwhJrqBRDZARIsALhp1WTN91jn5kTK5AtvqzfGiWmttIyb-ceXFkrD-C2bI3nkc1Ww7Fx6oO8aAv5AEALw_wcB

Zero efektu.

Byłam na laserze.
    Pełen efekt, na.... 2 miesiące.

Teraz przyparłam atak tą Neostratą, słynną, z hydrochinionem, na razie tydzień, to nic nie widać, ale zobaczymy :
    wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16023,neostrata-hq-skin-lightening-gel.html

Jest też taka mega mocna maść, ale ma chyba 20% hydrochinionu. Jest używana przez zdesperowane dziewczyny do przebarwień, ale trzeba dużo rozsądku :
    www.mp.pl/pacjent/leki/lek/38393,Monobenzone-VIS-masc

Witaminki, jakieś skinoreny i inne cudeńka, to dla mnie o kant zgrabnej pupy niestety.
    Chyba, że ktoś ma naprawdę jakieś płytkie piegi do wywabienia, to wtedy tak smile
  • mama.nygusa 04.08.19, 19:53
    The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution-SWIETNY PILING, GENIALNY.
    Witamine c polecam, moze nie niekoniecznie cos wybieli, ale bardzo dobra jest z rosmana isana, uzywam jej na zmiene z wit c z bandi.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • shumari 05.08.19, 07:12
    Testowałas już ten piling ?
  • hungaria 05.08.19, 08:10
    Potwierdzam, piling jest genialny, a w tej cenie to w ogole... Wiekszosc kosmetykow Ordinary mnie zawiodla, ale to jest cudo.
  • shumari 05.08.19, 08:19
    Wrzuciłam do koszyka 😁
    Jak wydajne jest opakowanie? Następna szanse na dokupienie będę miała dopiero za rok
  • mama.nygusa 05.08.19, 08:57
    Kup wiecej, piling ma troche gestawa postac, taka polplynna, i chyba z tej firmy najszybciej sie zuzywa.
    Zreszta jak kupisz jeden, a przypadni ci do gustu to z deciem kupisz on line, przesylka za darma za kwote wydana bodajze 100zl.

--
  • lot_w_kosmos 05.08.19, 08:48
    Jak ten pilling działa, jak się używa? Coś się po n8m dzieje, w stylu łuszczenie? Możesz opisać?
  • mama.nygusa 05.08.19, 09:00
    Nakladasz na twarz i to wszystko smile mozesz zaczac od trzymania na kilka minut, ja jeszcze przed zmyciem calkowitym zwilzam skore i masuje, fajnie wowczas szczypie smile
    Efekty, skora rozjasniona, miekka, przyjemna w dotyku, no i na moje niedoskonalosci dziala swietnie.

--
  • mama.nygusa 05.08.19, 08:53
    Uzywam namietnie smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się