04.08.19, 16:56
Dziewczyny, gdzie najlepiej szukać noclegu w Berlinie? w której dzielnicy? Wyjazd rodzinny na 3-4 dni, chcemy pozwiedzać, połazić, zjeść coś dobrego. Polecccie jakieś sprawdzone miejsca.
Edytor zaawansowany
  • zabka141 04.08.19, 18:51
    Prenzlauer Berg, Mitte jesli chodzi o dzielnice
  • presens 04.08.19, 19:42
    Polecam ci hotel Sylter Hof w Tiergarten, wszędzie blisko, parking bez problemu i bezpieczna dzielnica
  • tiszantul 04.08.19, 19:59
    Co tam się wyrabia w Berlinie, ze polecasz "bezpieczną dzielnicę"? Bogaci Niemcy rabują mniej zamożnych Polaków?
  • aerra 08.08.19, 13:55
    Pewnie to samo co w Krakowie na przykład. Tu też się poleca bezpieczne dzielnice.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • unaragazza.bionda 04.08.19, 20:48
    A kreuzberg?
  • zabka141 08.08.19, 14:00
    Tez ok. Z nastolatkami tam najlepiej. Z mlodszymi dziecmi Prenzlauer lepszy bo jest duzo placow, muzeow dla dzieci.
  • unaragazza.bionda 08.08.19, 18:10
    Mam nastolatka i ośmiolatka 😉
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 10:36
    Dawno nie byłem w Berlinie, więc chętnie posłucham. W latach dwutysięcznych było tam bezpiecznie smile

--
    Lato smile
  • jeziorowa 08.08.19, 10:46
    Nadal jest. Byliśmy z dziećmi kilka dni w zeszłym roku w Berlinie. Ani razu nie mieliśmy poczucia zagrożenia. Przebywaliśmy tylko w miejscach atrakcyjnych turystycznie, więc nie wiem jak na przedmieściach lub osiedlach bloków, ale tam i tak wątkodajka pewnie nie pójdzie.
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 11:01
    Na Kreuzbergu też? A jak z eskimosami?

--
    Lato smile
  • jeziorowa 08.08.19, 11:23
    W tej dzielnicy nie ma atrakcji dla rodzin, więc tam nie byliśmy. O co chodzi z Eskimosami?
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 13:09
    to ci, o których nie wolno pisać w niemieckich gazetach smile

--
    Lato smile
  • jeziorowa 08.08.19, 13:44
    Azjaci??? Tak, było ich mnóstwo, zdecydowanie więcej niż w Warszawie. Ale po co o nich pytasz?
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 19:43
    Nie chodzi o Azjatów :]

--
    Lato smile
  • zabka141 08.08.19, 12:05
    Oczywiscie ze jest bezpiecznie. Polecilam dzielnice ktore sa w centrum i interesujace dla rodzin, bo sa place zabaw, kawiarnie dla dzieci, interesujace muzuea, mozna chodzic wszedzie na nogach.
  • alpepe 08.08.19, 12:07
    Bardzo jest bezpiecznie. Polecam morgenpost.de i Polizeikronik. Ale fakt, w białych dzielnicach jest przyjemnie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • alpepe 08.08.19, 12:07
    chronik... co ja piszę!!! Sorry

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • zabka141 08.08.19, 12:26
    A ty gdzie mieszkasz? Bo ja w Berlinie? Biale dzielnice? Cos ci sie pomylilo, Berlin to nie Londyn.
  • alpepe 08.08.19, 12:34
    Nic mi się nie pomyliło, byłam w niedzielę na Mistrzostwach Niemiec w gimnastyce sportowej, bo moja córka trenuje, oczywiście, byłyśmy jako widzki. Prenzlauer Berg. Bardzo tam przyjemnie było, na ulicach sami biali. Ja mieszkam w dzielnicy, która była kilka lat temu nazywana Nazibollwerk, możesz szukać, ostatnio szłam z psem ulicą, gdzie miała swoją siedzibę kiedyś knajpa zum Henker. Teraz za to na ulicy przesiadują Arabowie i to tak, że poczułam się nieswojo, niby dość centralna, kończąca się mostem na drugą stronę Szprewy. Zapraszam na Herrmannplatz, moja droga, zapraszam na Köpenick i Treptow, może coś wpadni do główki. Co ja mówię, Marzahn, Schöneberg, przejdź się, poobserwuj.Berlin jest duży. Ostatnio chłopaka mojej politycznie poprawnej córki, Bio-Deutscha, żeby nie było wątpliwości co do jego wyglądu, ktoś pobił, bo się znalazł w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Ja mam znajomych niemieckich policjantów, śmiem twierdzić, że wiem nieco więcej o twoim Berlinie niż ty.

--
  • alpepe 08.08.19, 12:36
    Aha i fakt, spotykałam się z pewnym młodym urzędnikiem, dość wysokie progi, więcej tu nie zdradzę, on mieszka na Xberg i jest zadowolony, ale pewnych okolic, sam potwierdził, unika.

--
  • zabka141 08.08.19, 12:47
    Wez sobie w Warszawie do jakiejs blokerksiej dzielnicy pojedz, bedziesz miec ten sam problem jak u siebie i tez szanse na pobicie. Mieszkam w Berlinie od 8 lat i zaliczylam Kreuzberg, Schonenber, Prenzlauer Berg i wychodze w Neukolln itd i mysle ze panikujesz. Ale to tak jak ze znajomymi z pod Berlina - umowilismy sie w restauracji w Kreuzberg i bali sie przyjechac autem i zaparkowac.
  • szalona-matematyczka 08.08.19, 13:17
    Alpepe, czula sie dobrze, gdy w Nazibollwerk grasowali Nazi, a teraz, gdy Nazi zostali wyparci to czuje sie z tym zle. 😬 😬😬😬😬😬😬😬😬😬Tez znam duzo urzednikow, i coz, czesc z nich jest niezyciowa, klaustrofobiczna, zamknieta w swoim ciasnym swiatku i niezmiernie bojazliwa. Jest mi tych urzedasow po prostu zal. Jedna z moich dalekich znajomych, tez urzedniczka, pani 62-letnia, gruba, nieatrakcyjna, powiedziala mi, ze boi sie, ze zgwalca ja mlode arabskie byczki. 😀😀Z tego tez powodu, jak ich widzi na ulicy, to ich omija. Kiedys poszlismy do restauracji, kelner -mlody arabski byczek, na ulicy co pewien czas przechodzili mlodzi Arabowie, Wlosi, Hiszpanie (ona boi sie tez Poludniowcow😀, ze rzekomo rzuca sie na nia),Turcy, pewnie i Polacy, Rosjanie (ci to gwalca wg niemieckiej propagandy) itp..NIKT nie spojrzal na nia, NiKT, choc zerkali z zainteresowaniem na jej pasierbice (piekna 27-latke). Mielismy niezly ubaw. Niesetety urzednicy sa czesto jako grupa zawodowa wyalienowali, a juz jak sa w zwiazku z innym urzedasem, to im peron odjezdza.
  • alpepe 08.08.19, 18:33
    Masz problemy z rozumieniem tekstu? Napisałam, że facet mieszka na Xbergu, i generalnie jest zadowolony, ale nie jest ślepy. Nie mieszkasz w Berlinie, nie wiesz, jak łatwo można w parku zarobic kosą od dealujących Murzynów, jeśli nie chcesz być klientem.

--
  • alpepe 08.08.19, 18:37
    Ja mieszkam w Berlinie od 11 lat. Berlin się zmienia w kosmicznym tempie. Wszystko przez RRG.

--
  • snakelilith 08.08.19, 14:16
    Ach, wszystko jasne. Nazibollwerk czyli dzielnice zamieszkałe przez biała patologię i innych nierobów. big_grin I ty czułaś się tam dobrze? I jak myślisz, dlaczego przesiadują tam dziś Arabowie? Bo każdy, kto czegoś się dorobi, ucieka z dzielnic, gdzie mieszkają głównie odbiorcy Hartz IV i zostają pustostany zajmowane przez innych biedaków, czyli w tym przypadku emigrantów.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • alpepe 08.08.19, 18:35
    Pytanie, gdzie napisałam, że czułam się dobrze lub źle? To raczej świadczy o tym, jak bardzo się Berlin zmienił w ciągu kilku lat, skoro tu, gdzie, obcokrajowcy są niezbyt mile widziani, jest nagle cała masa alpepe i innych.
    A co to pytanie odnośnie Arabów, poczytaj o poronionym pomyśle Milieuschutz i Mietendeckel.

--
  • alpepe 08.08.19, 18:35
    O pustostany łatwiej w innych dzielnicach Berlina, to na marginesie.

--
  • zabka141 08.08.19, 20:05
    Ty mieszasz tyle roznych spraw, co ma Milieuschutz do Arabow?
  • szalona-matematyczka 08.08.19, 19:42
    A w tych pustostanach alpepe cala unieszczesliwiona faktem, ze Nazi zostali przegonieni.😬
  • gaskama 08.08.19, 12:09
    Ja niedawno byłam w hotelu o wdzięcznej nazwie "Berlin", dzielnica Kreuzberg. O tyle fajnie, że zabraliśmy grupę młodych, którzy mieli własny pokój rodzinny, całkiem spory. Cena przystępna. Ale nam zależało na tej konkretnej dzielnicy ze względu na halę koncertową.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • vre-sna 08.08.19, 13:03
    A na czym bylas?
  • anahera 08.08.19, 12:34
    Bede w grudniu, mam zabukowany hotel Titanic, zdaje sie ze to dosc centralnie jesli chodzi o rozne atrakcje.
  • zabka141 08.08.19, 12:49
    Tak, szczerze mowiac w centrum jest duzo fajnych hoteli i wcale nie jest drogo.
  • barattolina 08.08.19, 16:12
    Dzielnica Pankow jest spoko.
    Niezły dojazd do Mitte, sporo knajpek.
  • unaragazza.bionda 08.08.19, 18:15
    Dziewczyny, dziękuję. Mamy hostel w Kreuzberg, jedziemy na 4 dni. Nie byliśmy wcześniej w Berlinie, chcemy pooglądać, pochodzić. Jeżeli chodzi o muzea - to myślę o góra 2-3, bardziej chodzi nam o obejrzenie samego miasta, może do Poczdamu pojedziemy?
  • szalona-matematyczka 08.08.19, 19:43
    Jesli jedziecie tylko na 4 dni, to Poczdam sobie darujcie. 4 dni to bardzo malo na zwiedzanie Berlina.
  • zabka141 08.08.19, 19:57
    Zarejestrujcie sieonline na zwiedzanie Reichstagu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka