Dodaj do ulubionych

Czterolatka i Nizoral

04.08.19, 17:58
Można? Czy zaszkodze dziecku? Włosy długie, gęste, kręcone i ni to ciemieniucha, ni to łupieżuncertain Emolium na ciemieniuche za słabe. W aptece farmaceutka nie wypowiedziała się jednoznacznie. Lecieć na szybko do dermatologa jutro czy jednak spróbować Nizoralu? Co sądzicie?
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 04.08.19, 18:12
    Nic jej nie będzie, możesz umyć.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • lilia-anna 04.08.19, 18:17
    Dzięki! smile
  • cruella_demon 04.08.19, 18:18
    Nic jej nie będzie.
  • damakama 04.08.19, 18:23
    Od męża fsrmaceuty - on by nie mył, nie dlatego, że zaszkodzi, tylko dlatego, że jego zdaniem jest mała szansa na to, że córka ma grzybicę.

--
    Rudy to nie kolor, rudy to charakter!
  • lilia-anna 04.08.19, 18:26
    Ooo... To wygląda jak ciemieniucha - a to przecież grzyb, prawda? Możesz podpytac męża bardziej...? Dwoje dzieci mam, więc ciemieniuche widzialam... Hmmm...
  • damakama 04.08.19, 18:44
    Ciemieniucha to zaburzenie produkcji łoju... U czterolatki może to już być objaw łojotokowego zapalenia skóry, preparatów na to jest wiele, niekoniecznie każdy zadziała. Mąż poszedłby dk dermatologa (ale on, w przypadku dzieci, jest bardzo ostrożny). Nizoral może za bardzo wysuszyć skórę - mówi, że to bez sensu. Poleca coś na ciemieniuchę z Ziajki albo Skarbu Matki.

--
  • a-bara 04.08.19, 18:41
    A moze to łojotokowe zapalenie skóry głowy? Też wygląda jak ciemieniucha i łupież w jednym. Ja u 5 letniej wtedy córki stosowałam nizoral, pomógł. Niestety teraz znowu wróciło (po 3 latach). Tym razem stosujemy zoxinmed. Tez szybko pomógł.

Ja bym zastosowała nizoral.
  • damakama 04.08.19, 18:49
    Nizoral i Zoxinmed to to samo.

--
  • a-bara 04.08.19, 20:04
    Tak, wiem. Zoxinmed tańszysmile
  • koko8 04.08.19, 18:48
    Jeśli to łojotkowe zapalenie skóry to lepszy będzie selsun blue. Poradzi sobie także z łupieżem, i można stosować bez względu na wiek.
  • curry1 04.08.19, 19:39
    Mój syn miewał okresowo coś podobnego do łupieżu (miejscowo, taki placek) lub ciemieniuchy. Pediatra zalecił nizoral. Nie zadziałał, tylko przesuszył skórę głowy.
    Dermatolog powiedział, że to był zły pomysł i zalecił stosować jakiś preparat na ciemieniuchę lub smarować głowę przed kąpielą parafiną, zostawić na kilka minut i normalnie umyć. I ten sposób zadziałał.
    Oczywiście weź pod uwagę, że nie wiem, czy Twoje dziecko ma to samo smile
  • ola_fatyga 04.08.19, 20:48
    Sls, który jest w większości szmponów jest jedną z przyczyn łupieżu, Spróbuj szamponów bez sls- np. seria alterra z rossmanna - z aktywnym węglem.
  • lilia-anna 04.08.19, 21:13
    Bardzo wszystkim dziękuję. Kupiłam, umyłam i liczę, że pomoże smile szampon do tej pory stosowalam micelarny - biały Pharmaceris z apteki. Mnie po drogeryjnych swędzi glowa, więc i dziecku nimi nie myje jakoś.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka