Dodaj do ulubionych

Forumowego lekarza potrzebuję...

05.08.19, 09:48
Osoba była u kilku lekarzy, właściwie nic konkretnego nie zdiagnozowali, może spotkaliście się z czymś takim i dacie jakiś trop...
Pani lat 77, cukrzyczka, bierze insulinę.Leczy podwyższone ciśnienie.
Od kilku lat duże problemy z nogami, ogólnie zaczęło się od problemów z chodzeniem, na trasie musiała kilkukrotnie przystawać bo "nogi bolą". Nie umie do końca określić co boli, czy kości czy piszczele, czy mięśnie.Twierdzi ze "nogi wykrzywiło" faktycznie prostych nie ma, szczególnie na odcinku od kolan w dół.Co któraś noc dostaje ataku bólu, nie może wtedy leżeć musi wstać i chodzić albo spi na siedząco wtedy ból mija....Co to moze być?
Edytor zaawansowany
  • kartkapapieru 05.08.19, 09:53
    Moim zdaniem powinna zrobić badania rozkaz co czynnik reumatoidalny, to może być reumatyzm, ale ja się nie znam aż tak jestem stomatologiemsmile
  • silenta 05.08.19, 20:26
    Znowu zmieniłaś nick?
  • ajaksiowa 05.08.19, 09:53
    Osteoporozy nie ma?

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • kartkapapieru 05.08.19, 09:54
    Zrobić rozmaz krwi, crp, czynnik reumatoidalny RF, badania w kierunku osteoporozy
  • piekna_remedios4 05.08.19, 09:55
    tężyczka?
    niedobór wit D, wapnia?
    moja teściowa skarżyła się na takie bóle nóg, w sumie samo przeszło, albo po suplementacji w/wym +magnez
    robiła badania na fosfor, potas, wapń itp.?

--
    Cien años de soledad
  • milka_milka 05.08.19, 09:56
    Choroba żylna? Rozmiękanie kości? Osteoporoza?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • anka_z_zielonymi 05.08.19, 09:57
    Moja tesciowa miała podobnie z tym chodzeniem. Coś ja bolało i nie mogła chodzić, ale nie potrafiła wskazać co konkretnie. U niej okazało się, że to podagra.
  • australijka 05.08.19, 10:02
    Osteoporoza. Chromanie przestankowe. " Gubienie potasu".
  • kozica111 05.08.19, 10:09
    Dziś zrobiła badania na wapń, potas, magnez i D 3 poczekamy zatem.
  • snakelilith 05.08.19, 10:18
    Jak kobieta ma zaawansowaną cukrzycę, to prędzej czy później może być skonfrontowana z uszkodzeniami nerwów na peryferiach, ze zwężaniem tętnic i problemami z krążeniem nóg, które wyrażają się właśnie w podobny sposób jak ból, skurcze, mrowienie przy wysiłku jako chromanie przestankowe, ale także w stanie spoczynku. I to jest w tym przypadku najbardziej prawdopodobne. Zresztą typowe. Terapia inuslinowa cukrzycy bowiem nie leczy, choroba postępuje i sieje coraz większe spustoszenie w organizmie.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • memphis90 05.08.19, 10:41
    Chromanie przestankowe, uszkodzenie tętnic kończyn dolnych, mniej prawdopodobna niewydolność zylna. Reumatyzm nie, bo reumatyzm boli z rana, a ból mija po "rozchodzeniu", a nie odwrotnie.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • vimbek 05.08.19, 20:38
    Niekoniecznie reumatyzm( RZS) boli tylko z rana. Kiedy jest rzut choroby może boleć cały czas, z rana jest dodatkowo sztywność stawów. To akurat wiem z własnego doświadczenia.
  • bergamotka77 05.08.19, 20:30
    Może dna moczanowa? Znajoma 70-parolatka ma problemy z nogami z powodu tej choroby.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka