Dodaj do ulubionych

Nie mamy dokumentów i co nam zrobicie

05.08.19, 11:44
W tok FM właśnie mówią, że nie ma dokumentów dotyczących lotów pana marszałka. No nie ma i już, od marca tylko, ale niekompletne 😀
Miś na żywo. Nie mamy pańskiego płaszcza ...
Edytor zaawansowany
  • zosia_1 05.08.19, 11:47
    na razie nie ma tylko dokumentów dot lotów Kuchcińskiego, chwila moment jak wybory wygra PiS to nie będzie juz niczego, a dziennikarze za samo pytanie odnośnie jakieś sprawy będą siedzieć w kryminale. a teraz trzy... cztery ... tiszantul dawaj!: ."a za PEŁO..."
  • zlota.ptaszyna 05.08.19, 21:48
    Ale po co w ogóle te wybory skoro wynik jest wiadomy ?
    Nie rozumiem przecież to dużo kosztuje sad
  • szarsz 07.08.19, 09:56
    A za PRL po co były?
  • aniani7 07.08.19, 11:49
    Za moja matke jej sasiad oddawal glos, bo jej nie chcialo sie isc islusznie, przeciez i tak wczesniej wiedzieli, kto na jakie stanowisko zostanie wybrany
  • sumire 05.08.19, 11:51
    A PO ośmiorniczki i Tusk z Brukseli latał. Pierwsza.

Całkiem serio wszakże, to jest tak grube, że w normalnym kraju poleciałby nie tylko pan marszałek kochany, ale też wszyscy, którzy do tego procederu przykładali rękę. I jeszcze by się prokuratura zainteresowała, bo to jest łamanie prawa. Niemniej, jako że żyjemy w bantustanie, nie podejrzewam, by stało się cokolwiek poza wymuszoną przez Jaro dymisją i zastąpieniem jednego cwaniaka innym (już mówią na bazarku, że następcą może być Terlecki). Poza tym jest pińcet, nie ma uchodźców, walczymy z seksualizacją dzieci, o co wam chodzi - i karawana pojedzie dalej.
  • hellen 05.08.19, 11:55
    Ja trochę nie rozumiem dlaczego opozycja nie złożyła jeszcze zawiadomienia do prokuratury i wniosku o odebranie immunitetu.
    Poza tym wszystko co napisałaś jest prawdziwe i przerażające.
  • sumire 05.08.19, 12:02
    Prokuratura jest Zbyszkowa, więc nie spodziewałabym się stanowczych posunięć, chyba że odwalą jakąś pokazówkę z cyklu "patrzcie, jesteśmy prawi i sprawiedliwi nawet dla swoich", bo wybory idą.
  • maslova 05.08.19, 22:44
    Żadnej pokazówki nie zrobi, rzecznicy PiSu na dzisiejszej konferencji przekonywali, że prawo nie zostało złamane.
  • semihora 05.08.19, 15:07
    >>>Ja trochę nie rozumiem dlaczego opozycja nie złożyła jeszcze zawiadomienia do prokuratury i wniosku o odebranie immunitetu.

Po co? Prokuratura zamiecie pod dywan.

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • szarsz 07.08.19, 09:58
    Dobrze, ale i tak trzeba to zrobić. Przecież to konkretni ludzie muszą ukrecic sprawie łeb.
  • spanish_fly 05.08.19, 12:01
    Trzeba się zacząć urządzać w nowej rzeczywistości, PIS ma cały czas duże poparcie i prawdopodobnie wygra wybory, a jeśli nie wygra to okażą się nieważne. Jak widać są gotowi w razie czego nawet niszczyć dokumenty, więc można się spodziewać wszystkiego. Na razie jesteśmy przed wyborami, więc to co obserwujemy to absolutne maksimum zważania na prawa obywateli i prawo w ogóle, jakie jest przez tą ekipę osiągalne. Po wyborach złodziejstwo przyspieszy znacznie, zacznie się nastawianie opinii publicznej przeciwko UE, a jak i ta przeszkoda zostanie ostatecznie usunięta, to będzie już PRL pełną gębą. Ale jak widać masa ludzi za tym tęskni. sad
  • hellen 05.08.19, 12:09
    Nie zgadzam sie z Tobą. Zanim zacznę się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości zrobię wszystko co mogę, żeby nie wygrali. Praca u podstaw: prowadzę agitację wszystkich znajomych żeby poszli na wybory. Tatę przekonuję, żeby zagłosował na PSL skoro już musi być konserwatywna partia. Chodzę na wszystkie demonstracje ostatnio, nawet w miastach odległych. Nie dam się tak łatwo!
  • simply_z 05.08.19, 12:19
    daj spokoj z tym psl-em..partia przegryw, Odkad pamietam nie sa w stanie jakiejs normalnej koalicji stworzyc. Taka prawda, ze glosy pslu pojda na pis..
  • hellen 05.08.19, 12:29
    Nie muszą iść. Co mam zaproponować mojemu tacie od 30 lat głosującu na konserwę? Wolę, żeby jego głos poszedł na PSL niż na PiS. Mniejsze zło.
  • spanish_fly 05.08.19, 12:26
    Ja bardziej wyrażam swoją frustrację bezczelnością obecnej władzy. Nie jestem dobra w agitowaniu. Żeby agitować to trzeba kogoś chwalić, a ja ogólnie jestem nieufna, a już wobec polityków zwłaszcza.

Poza tym spośród tych wyborców PIS, których znam dosłownie pojedyncze sztuki są otwarte na jakiekolwiek argumenty. Reszta skonfrontowana z ich łajdactwami jedynie utwardza się w swoim wyborze. Przekonywanie ich jest przeciwskuteczne.
  • hellen 05.08.19, 12:32
    Mało mam w swoim otoczeniu pisowców, więc skupiam sie raczej na tych, którzy nie głosują.
  • sumire 05.08.19, 13:15
    I piękne oświadczenie.
    "Przepraszam urażonych" i po sprawie. Pytań od dziennikarzy nie wolno.
    Bantustan, powiadam, bantustan.
  • malia 05.08.19, 14:26
    To "przepraszam urażonych" jest najgorsze ze wszystkiego. Jest pluciem w twarz. Przepraszam urażonych jak palnę coś głupiego , albo za czyn podobny rangą. Nie za czyn karalny i tak kosztowny. Ale co tam, przeprosił urażonych, cieszmy się
  • spanish_fly 05.08.19, 14:30
    Jaką mamy gwarancje, że pisowskie instytucje mówią prawdę skoro, jak widać można publicznie kłamać i jak się wyda to nikt nie ponosi żadnych konsekwencji? Już nawet nie wspominam o konsekwencjach jakie powinien ponieść sam Kuchciński za udostępnianie państwowych samolotów osobom do tego nieupoważnionym sad

Co za złodziejska, kłamliwa banda! W dodatku jak to premier mawia "ludzie są tacy głupi, że to działa". sad
  • sumire 05.08.19, 14:43
    A teraz wyobraźmy sobie, że coś by się stało - co prawda samoloty są stosunkowo bezpieczne, ale licho nie śpi. Byłaby afera na cały świat, że w Polsce ZNOWU nie zadbano o bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie w podróży, a potem ZNOWU by się okazało, że zawiniły same te osoby.
    Może mam skrzywienie zawodowe, ale wkur...za mnie niezmiernie podchodzenie do procedur a'la PiS, potencjalnie bardzo niebezpieczne. I zaraźliwe.

A poza wszystkim standardy moralne naszej władzuni są tak niskie, że niżej się nie da. Kurcze, jak raz zapłaciłam awaryjnie służbową kartą za zakupy spożywcze za granicą, bo własna mi się uszkodziła, to mimo że tego samego dnia przelałam te 20 euro na konto rzeczonej karty, musiałam ostro się tłumaczyć, że to wyjątkowa sytuacja i że wcale nie korzystałam dla prywatnych korzyści. A ten bezczelny cham kroi podatników na grube miliony i jeszcze mówi, że przeprasza urażonych. No kurde. Czyli ja też mogę zwinąć komuś portfel albo pojeździć sobie jego samochodem i powiedzieć, że przepraszam, i będzie okej?
  • spanish_fly 05.08.19, 15:02
    Mnie ogarnia autentyczny strach, co się musi dziać w innych instytucjach i obszarach opanowanych przez ludzi PIS. Sposób w jaki korzystają z publicznego majątku jest kompletnie amoralny, i nie widzą tego nawet jak im palcem pokazać. Skoro osoba na tak eksponowanym stanowisku nie ma za grosz wstydu, to co się musi dziać na niższych szczeblach, gdzie do koryta dorwali się ludzie, którzy naprawdę do tej pory nie mieli okazji powąchać żadnych większych pieniędzy. Zacznę chyba robić zapasy na wypadek scenariusza wenezuelskiego - antybiotyki, niepsujące się jedzenie, opał, paliwo...
  • mdro 05.08.19, 14:30
    Jak ktoś trafnie skomentował "ja nie jestem urażony, ja jestem okradziony".

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • 1elka26 05.08.19, 20:38
    mdro napisała:

> Jak ktoś trafnie skomentował "ja nie jestem urażony, ja jestem okradziony".

Masz rację. Czuję się okradziona. Czekam na wpłatę chociazby na cele charytatywne.

https://images90.fotosik.pl/228/38ba996579e283efmed.jpg
  • mdro 06.08.19, 10:37
    O, LK wrócił do swoich korzeni na tym forum i użył argumentu ostatecznego: WKLEIŁ OBRAZEK!

Jak wiadomo, takie obrazki mają MOC! Swinto prawdo na nich jest! big_grinbig_grinbig_grin

--
  • iwles 06.08.19, 11:06
    A Kuchcinski go przegonil, i to dwukrotnie 😄😄😄
    Nie mowiac juz o wozeniu sie z rodzina na prywatne imprezy. Oj elko elko, miala byc dobra zmiana, a wyszlo wielkie g...o.
    Jak ze wszystkim, czego sie tknie pis. Taki nowoczesny krol Midas, tylko zloto cos nie teges.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • ginger.ale 07.08.19, 10:04
    I o tym, że pracujący dorosły syn MK mieszka w mieszkaniu SŁUŻBOWYM marszałka, przysługującym marszałkowi ze względu na sprawowaną funkcję...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • morekac 08.08.19, 18:50
    Spokojnie, Szydło też do tych swoich Brzeszcz z zapałem latała.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • mia_mia 05.08.19, 14:57
    Cztery lata plucia w twarz znieczuliły elektorat pisu do tego stopnia, że wiadro guana wylane w twarz nie robi na nich najmniejszego wrażenia. Zwłaszcza, że to swojskie, polskie guano, w sumie lepsze zdaniem tego elektoratu niż europejskie perfumy.
  • 1elka26 05.08.19, 20:21
    Nie ma innego wyjścia. W obliczu totalnego chamstwa totalnej opozycji trzeba zachować stoicki spokój.
  • dzikka 05.08.19, 15:03
    Przekaz dnia jeszcze nie dotarł, bo wszelkie pistrolki siedzą cicho. Jesssu jakie to żenujące.....
  • mia_mia 05.08.19, 15:30
    Wylatane przez familię Kuchcińskiego miliony to setki kilogramów ośmiorniczek i hektolitry szampana do popicia.
    Zresztą to nieważne, bo czuję bunt tych pisowskich baronów i notabli, których żony, dzieci i kochanki muszą popylać pendolino jak jakiś plebs. To ma większą siłę rażenia w partii niż Mietki dziecioroby z prawem głosu.
  • spanish_fly 05.08.19, 15:37
    A sam Kaczyński tłucze się tylko samochodami? Ani razu go nie przelecieli nowiutkim odrzutowcem? Może całe zamieszanie jest, żeby właśnie jego wycieczki ukryć.
  • hellen 05.08.19, 19:15
    Wydaje mi się, że tisz&consorces mają za dużo roboty i nie czeszą wszystkich wątków, a mój ma niewinny tytuł big_grin może to jest sposób na politroli? wątki politycznepod tematami kompletnie od czapy big_grin
  • bialeem 05.08.19, 20:30
    Tisz pewnie ma bana, bo go pocieli

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • hellen 05.08.19, 15:11
    jak to jest możliwe, że ten typ jeszcze twierdzi, że działał zgodnie z prawem?
    Naprawdę kurde ematki, ruszcie się! Przekonujcie znajomych, wierćcie dziury w brzuchach niezdecydowanych/obojętnych.
  • sumire 05.08.19, 15:14
    Ale co "kurde ematki, ruszcie się"?...
  • hellen 05.08.19, 15:50
    Dokładnie to co napisałam, ale rozwinę: pracować nad niezdecydowanymi lub obojętnymi. Ruszać młodzież na wybory. Edukować. Rozmawiać. Nie twierdzę, że tego nie robicie, apel skierowany jest co prawda do ogółu, ale dotrzeć ma do tych, co myślą, że już nic nie można
  • spanish_fly 05.08.19, 15:53
    Tych, których znam przekona jedynie obietnica jeszcze wyższego przelewu na konto, a części nawet to nie przekona, bo ich może przekonać tylko ksiądz, a ksiądz jest za PIS.
  • sumire 05.08.19, 16:00
    Ale z kim ja mam rozmawiać i kogo edukować? Moi znajomi i rodzina to w 100% ludzie spoza "Team Suweren". Owszem, w dalszej rodzinie mam pisowski beton, ale jak napisała spanish_fly - tu przekonałaby tylko większa kasa albo ksiądz. Mam stanąć na Rynku Głównym z megafonem i krzyczeć, że Kuchciński po wielokroć złamał prawo?
  • sniyg 05.08.19, 15:51
    No to co koleżanka pisze wyżej. Ale po co jak można w kółko na forum międlić to samo.
  • olena.s 05.08.19, 16:04
    Oni są tak obrzydliwie bezczelni, że to już naprawdę się nie mieści normalnemu człowiekowi między uszami. Maciusz Szczepański nie miał tyle tupetu.
  • sumire 05.08.19, 16:10
    Bo to jest ta "urocza" świadomość, że nie mają nic do stracenia i sami już nie będą za nic płacić. Pisiorki zachowują się jak ci ludzie, którzy biorą karty kredytowe gdzie się da, wykorzystują cały limit, a potem spieprzają za granicę i rodzina musi spłacać. Tylko że do suwerena jeszcze nie dotarło, że to on jest tą rodziną.
  • 1elka26 05.08.19, 20:13
    Masz na myśli ostatnia nadzieję opozycji wielkiego Europejczyka który w polowie kadencji zwiał do Brukseli?
  • dzikka 06.08.19, 10:40
    1elka26 napisał(a):

> Masz na myśli ostatnia nadzieję opozycji wielkiego Europejczyka który w polowie
    > kadencji zwiał do Brukseli?

Gdzie pisior nie ma nic mądrego do powiedzenia tam Tuskiem wyskoczy. Jeszcze wam się nie znudziło?
  • iwles 06.08.19, 11:08
    Alez ona miala na mysli Zalewska. Anne Zalewska, popularnie zwana Zębatką 😜

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • malia 05.08.19, 19:33
    Przypomniał mi się jakiś wątek na forum, daaawno temu, przed wyborami może. Pewna forumka opowiadała się wtedy za pisem, pisała, że nigdy w życiu nie zagłosuje na PO, a pis nie jest idealny, ale da im jeszcze szansę. To wlaśnie określenie "dam im jeszcze szansę i będę się im przygladać " nie wiem czemu utkwiło mi w głowie. Ona jest na forum, popiera pis całą gębą. I tak myślę, CO MOGŁOBY SIĘ WYDARZYĆ, by takiemu komuś zmieniła się optyka. Naprawdę, chciałabym wiedzieć, jak można wytłummaczyć takiego Kuchcińskiego, ale nie głosem elki czy innego durnia, ale takiego normalnego człowieka.
  • 1elka26 05.08.19, 20:20
    No właśnie. Co musi jeszcze zdarzyć się, żebyscie przestali szczuć?

Doniesienia z ostatnich dni:

Atak na biuro włocławskich parlamentarzystów PiS :
    wiadomosci.onet.pl/kraj/wloclawek-atak-na-biuro-parlamentarzystow-pis/swktsgv

Atak na biuro posłanki i senatora z PiS:
    www.dziennik.pl/amp/604398,atak-biuro-poslanka-senator-pis-wloclawek-joanna-borowiak-jozef-lyczak.html

Nieznany sprawca obrzucił budynek KRS cegłami:
    wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/604186,krs-cegly-budynek-obrzucony.html

i ostatni rodzynek - wulgaryzmy Owsiaka

Co przyniosą nam kolejne dni? Przykro obserwować zachowanie naszej "totalnej opozycji" - wyzwiska i pomowienia - oto program na nadchodzące wybory.
  • olena.s 05.08.19, 22:21
    Ona i inni zmienią zdanie jak dostaną całą siłą w łeb.
    Moim zdaniem najpewniej odbędzie się to na drodze gospodarki i depresji - jesteśmy imho blisko jakiegoś przełomowego momentu (kurs franka, złoto i btc w górę, akcje w dół, ze statystyk FED wynika, że mamy wyższe prawdopodobieństwo recesji niż było w momencie, jak przewalało się wszystko w 2008).
    A sądzę, że w tym rozdaniu Polska, która wywala kasę na socjal do dna, nie za bardzo będzie miała czym przeciwdziałać.
  • chinczyk_z_donbasu 05.08.19, 22:01
    Już myślałem, że to będzie temat o tych "inżynierach" i "lekarzach" co do Europy nielegalnie płyną łodziami, a dokumenty wyrzucają po drodze do morza.
  • olena.s 05.08.19, 22:17
    Dlaczego uważasz, że to jest twój problem, a "znikanie" w najwyższych polskich instytucjach dokumentów, defraudacje, oligarchizacja, załgiwanie się nie jest twoim problemem?
  • bialeem 05.08.19, 22:32
    Defraudacje i korupcja wraz ze znikaniem dokumentów nikogo nie ruszy. Tu działa mechanizm, że mi pomogli, to niech coś tam im skapnie, bo w końcu i tak każdy polityk kradnie. Pisi znaleźli największą relatywnie zaniedbaną grupę docelową i im dali. Nawet (wg grupy) dużo dali. Są praktycznie nieruszalni. Opozycja by musiała dać więcej albo znaleźć bardzo, bardzo dużego straszaka. Opozycja nie umie korzystać ze straszaków. Jeden jaki mieli (pis) okazał się nie taki straszny przy powtórnym wejściu na scenę. Dał kasę na dzieci, walnął w tych cholernych unikaczy podatków, zdzielił po nosie partyjniaków na emeryturach, przywalił sądom, które (w połowie wypadków) wydawały wyroki nie po myśli i jeszcze nie chciały nikogo skazywać inaczej niż kazał KK. Nie słychać o poprzedniej aferze (banksterów i tak nikt nie lubi) ani o kolejnej (w końcu każdy może budować wieżowce). To są rzeczy abstrakcyjne. Tym oni nie przegrają

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • sumire 06.08.19, 09:09
    Bo nie rozumie skali problemu. Nie rozumie, co oznacza, gdy najważniejsze osoby w państwie traktują przepisy i procedury jako coś, co akurat ich nie dotyczy.
    Pomijając wymiar finansowy i moralny - to już raz miało tragiczne skutki.
  • morekac 06.08.19, 10:30
    Jest o lotach marszałka w kraju, w którym kwitki dla skarbówki musisz przechowywać w praktyce przez 6 lat. Maili z zamówieniami nie mają?

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • mdro 06.08.19, 18:16
    Zestawienie wypowiedzi Kuchcińskiego z przedstawioną przez Sejm listą lotów:
    oko.press/kuchcinski-tlumaczy-swe-loty-sluzba-publiczna-ale-84-proc-z-nich-bylo-z-do-domu-liczby-go-demaskuja/

Krótko:
    - 84% lotów do/z domu - czyli nieprawdą jest, że taki ma styl pracy, że lata w różne miejsca
    - instrukcja MON jasno wymienia kategorie osób, które mogą korzystać z lotów o statusie HEAD. Rodzin uprawnionych wśród nich nie ma - czyli nieprawdą jest, jak twierdzi Kuchciński, że "precyzuje, kto dokładnie oprócz najważniejszych osób w państwie może być obecny na pokładzie samolotu"

Już ode mnie: w przedstawionym przez Kancelarię Sermu zestawieniu zastanowiła mnie np. pozycja nr 8 i 9
    www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/ZJEI-BERREL/%24File/Wykaz_krajowych_podr%C3%B3%C5%BCy_s%C5%82u%C5%BCbowych_drog%C4%85_powietrzn%C4%85_Marsza%C5%82ka_Sejmu_VIII_kadencja.pdf
    po co Kuchciński poleciał do Rzeszowa, skoro wszystkie wymienione tam spotkania odbywały się w Warszawie?

Albo pozycja nr 14 - wiecie, dlaczego marszałek musiał udać się do Rzeszowa? Albowiem brał udział w "naradzie roboczej na temat możliwości dofinansowania remontu kolei krzesełkowej przy stoku narciarskim"...

--
  • ren.s 07.08.19, 09:46
    Afery ciąg dalszy: lot dla zony marszałka był ZAMÓWIONY, a w wynajmowanym mu przez Sejm mieszkaniu w Warszawie mieszka syn z rodziną. Pokora, umiar i praca w wydaniu PiS. J

Jestem mega oburzona jako obywatelka i podatnik.
  • mia_mia 07.08.19, 09:54
    Jesteś tylko byle obywatelem, suweren nie jest oburzony, bo 2+2=4 to dla niego lewicowa ideologia. Państwo teraz nie jest dla normalnych ludzi, jest dla pisuarów, którzy nic nie rozumieją.
  • ren.s 07.08.19, 10:04
    Suweren raczej nie ma pojęcia, że za wybryki marszałka też płaci big_grin

Dodam jeszcze, że razi mnie ten festiwal kłamstw. Jak można stanąć przed kamerami, przed obywatelami i tak ŁGAĆ?
  • 1elka26 07.08.19, 10:09
    Zadziwiające jak to nasi dzielni "obrońcy praworządności" zamiast stworzenia realnego programu wyborczego zajmują się tropieniem afer. A podobno to pisowcy są miłosnikami teorii spiskowych.
    Czego to już nie mieliśmy w ramach strategii obalenia rządu. Nawet dziki braly w tym udział, nie mówiąc o kolejnych bombach odpalanych przez niestrudzoną redakcję GW.
    Tylko jakoś nikt z tych dzielnych tropicieli afer wszelakich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - dlaczego nie przeszkadzały wam loty do domu prominentnych przedstawicieli poprzedniej, pożal się Panie Boże, koalicji?
    Chociaż, faktycznie trzeba było psa wyprowadzić, a to jest rzeczywiście baardzo ważny społecznie problem!!
  • ren.s 07.08.19, 10:16
    Elka, dlaczego Tobie nie przeszkadza jawne okłamywanie obywateli, nadużycia władzy i okradanie budżetu, czyli również Twoich pieniędzy?
    Wyborcom PO jednak coś przeszkadzało, bo w 2015 nie zagłosowali, więc argument z d..py. A Ty? jesteś wyznawcą czy myślącym wyborcą?
  • sumire 07.08.19, 10:19
    Ponieważ lotów poprzedniej władzy było nieporównanie MNIEJ, a to jest k***a Bizancjum, elusiu.
  • ren.s 07.08.19, 10:20
    Tez mam ochotę kląć!!
  • 1elka26 07.08.19, 12:43
    sumire napisała:

> Ponieważ lotów poprzedniej władzy było nieporównanie MNIEJ, a to jest k***a Biz
    > ancjum, elusiu.

Ależ oczywiście, że Kuchcinski to Bizancjum , rozpasanie i nihilizm moralny. Nie to, co za czasów poprzedniej, pozal się Panie Boże, koalicji.
    Przecież to było tylko - Marszałek Borusewicz - 713 razy w ciągu niespełna sześć lat. W ponad 300 przypadkach chodziło o wylot i powrót tego samego dnia.

Blisko 6 mln zł „wylatał” Tusk tylko w pierwszej z dwóch kadencji PO-PSL (2007-11), podróżując 175 razy z Warszawy do Gdańska i z powrotem. W następnym roku to było tylko 90 lotów za 2,5 miliona złotych.

W latach 2014-15 nową jakość korzystania z rządowych samolotów wprowadziła premier Ewa Kopacz, która jako posłanka odwiedzała w Gdańsku swoją córkę. Bywało, że Kopacz jechała do Gdańska czy Świnoujścia pociągiem, ale za szefową rządu leciał służbowy embraer.

Na zadane przezSuskiego pytanie dotyczące tych lotów , nasze kochane "słońe Peru" stwierdziło, że pan poseł jest "damskim bokserem"

O kosztach wiekopomnej i mającej przynieść wspaniałe efekty turystycznej wyprawie pana premiera wraz z małżonką nie warto nawet wspominać. Tylko tak podróż kosztowała podatnika 1,6 mln zł.

Ale to było skromnie, nie to co Kuchciński.

Żenada po prostu.
  • joanna_poz 07.08.19, 12:53
    "25 października 2015 roku Polacy opowiedzieli się za zmianą dotychczasowej polityki i formą sprawowania władzy. Ta ogromna potrzeba jest wynikiem ostatnich lat, kiedy to nastąpiło kompletne rozminięcie się oczekiwań obywateli z działaniem rządzących. I to dziś w tej izbie musimy jasno powiedzieć - polska polityka musi być inna. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować" - powiedziała Szydło w Sejmie.
    "Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą"

a teraz nam wyjasnij, gdzie jest w takim razie ta zmiana formy sprawowania władzy?
    gdzie jest ta inność?
    gdzie ta pokora?
    gdzie koniec z arogancją i pychą?
  • ren.s 07.08.19, 12:57
    Kłamiesz i manipulujesz, już Cie prosiłam, żebyś lotów Tuska i Szydło nie podawała jako przykład, bo jako premierzy mogli, a nawet powinni latać. Borusewicz dużo latał - a ile to kosztowało? Ktos policzył i w porównywalnym okresie w którym Kuchciński wylatał za 4 000 000 zł (16 miesięcy) Borusewicz wylatał 80 000 zł.

PiS wygrał w 2015, bo ludzie chcieli, zeby było lepiej, a kasa z ich podatków nie była w taki sposób marnowana. No i nic sie nie zmieniło, poza skalą grabieży naszej kasy. Skala dotąd niespotykana. Skończ juz z tym PO, nudne to jest.
  • dzikka 07.08.19, 13:17
    1elka26 napisał(a):

>
    > Ależ oczywiście, że Kuchcinski to Bizancjum , rozpasanie i nihilizm moralny. Ni
    > e to, co za czasów poprzedniej, pozal się Panie Boże, koalicji.
    > Przecież to było tylko - Marszałek Borusewicz - 713 razy w ciągu niespełna sześ
    > ć lat. W ponad 300 przypadkach chodziło o wylot i powrót tego samego dnia.
    >
    > Blisko 6 mln zł „wylatał” Tusk tylko w pierwszej z dwóch kadencji PO-PSL (2007
    > -11), podróżując 175 razy z Warszawy do Gdańska i z powrotem. W następnym roku
    > to było tylko 90 lotów za 2,5 miliona złotych.
    >
    > W latach 2014-15 nową jakość korzystania z rządowych samolotów wprowadziła prem
    > ier Ewa Kopacz, która jako posłanka odwiedzała w Gdańsku swoją córkę. Bywało, ż
    > e Kopacz jechała do Gdańska czy Świnoujścia pociągiem, ale za szefową rządu lec
    > iał służbowy embraer.
    >
    > Na zadane przezSuskiego pytanie dotyczące tych lotów , nasze kochane "słońe Per
    > u" stwierdziło, że pan poseł jest "damskim bokserem"
    >
    > O kosztach wiekopomnej i mającej przynieść wspaniałe efekty turystycznej wypraw
    > ie pana premiera wraz z małżonką nie warto nawet wspominać. Tylko tak podróż k
    > osztowała podatnika 1,6 mln zł.
    >
    > Ale to było skromnie, nie to co Kuchciński.
    >
    > Żenada po prostu.

Już szorujesz dno. Brak ci jakichkolwiek argumentów na obronę Kuchcińskiego wiec atakujesz formację, która za swoje błędy zapłaciła przegranymi wyborami. Odpowiedz nam na jedno pytanie, jak do tego ma się gadka o pokorze, umiarze i odmiennym rządzeniu od tego rozpasania, które rzekomo popełniała poprzednia władza. A tutaj nagle że marszałek: "przejął standardy po poprzednikach",czyli pisiorowi u żłoba się po prostu należy.
  • joanna_poz 07.08.19, 13:26
    no cytując prezydenta "Ojczyznę dojną racz nam zwrócić panie"

no to doją równo..
  • 1elka26 07.08.19, 13:54
    dzikka napisała:

> Już szorujesz dno. Brak ci jakichkolwiek argumentów na obronę Kuchcińskiego wie
    > c atakujesz formację, która za swoje błędy zapłaciła przegranymi wyborami. Odpo
    > wiedz nam na jedno pytanie, jak do tego ma się gadka o pokorze, umiarze i odmie
    > nnym rządzeniu od tego rozpasania, które rzekomo popełniała poprzednia władza.
    > A tutaj nagle że marszałek: "przejął standardy po poprzednikach",czyli pisioro
    > wi u żłoba się po prostu należy.

No cóż, ja mogę szorowac dno nie mam z tym problemu, gdyż nawet szorując dno jestem i tak lata świetlne od tzw. "obrońców praworzadności".
    Nasz kochana "totalna opozycja" tak tęskni za utraconymi bezpowrotnie przywilejami, ze zamiast stworzyć jakiś realny program próbuje pompując do granic możliwości psiwoskie afery wygrać wybory.
    I bardzo dobrze, niech tak robi dalej. W ten sposób doskonale widać hipokryzję.

Co do rozpasania to chętnie dowiem się, czy Tusk, Borusewicz czy też "największa kłamczucha" Kopacz wpłacili chociaż złotówkę nawet na cele charytatywne za loty których jedynym celem był odwiedzenie rodziny?
    Czy podjęto jakiekolwiek działania mające na celu ukrócenie tego rodzaju praktyk? - Oczywiście - nie.

Na tym właśnie polega różnica. Nikt nie ma zamiaru bronić Kuchcińskiego, gdyż rzeczywiście przesadził, ale różnica polega na tym, że PIS wyciaga wnioski, a nasza "totalna opozycja" - tylko przebiera nóżkami do tego, żeby było tak jak było, czyli na niedzielę rządowym samolocikiem na mecz do Gdańska albo w odwiedziny do córki.

Tak więc grzejcie dalej temat, a może jakaś demonstracja z okrzykami "będziesz siedzieć"?? - takie działania są jak najbardziej wskazane.
  • ren.s 07.08.19, 14:48
    >Co do rozpasania to chętnie dowiem się, czy Tusk, Borusewicz czy też "największa kłamczucha" Kopacz wpłacili chociaż złotówkę nawet na cele charytatywne za loty których jedynym celem był odwiedzenie rodziny?

Ty marna manipulantko big_grin Tusk był premierem i mógł latać i nie woził swojej rodziny. Za to płacą podatnicy w każdym cywilizowanym kraju. Borusewicz latał liniami regularnym, które zgodnie z prawem miał za darmo jako poseł (finansowane przez Sejm czyli podatników). Kopacz? Jakiś dokument przedstawisz, w którym jako cel wpisano odwiedziny rodziny? Może jakąś wstęgę przy okazji przecięła, to już nie musiała płacić (vide loty Kuchcińskiego). Ile z tych lotów miały status HEAD?
  • mia_mia 07.08.19, 12:01
    Dlaczego suwerenowi brakuje rozumu, żeby przestać głosować na wylewających im w twarz hektolitry guana ich „bogów”?
  • sumire 07.08.19, 12:23
    Dlatego, że PiS nie bez przyczyny chciał przejąć media.
    Weszłam z ciekawości na stronę TVP Info - rekordowo niskie bezrobocie, niskie ciśnienie wody w kranach, Kukiz z PSL, coś o Trumpie, pokaz mody kociej.
    O marszałku nic.
  • ren.s 07.08.19, 10:09
    update: z marszałkiem latali tez inni posłowie... z żonami.
  • sumire 07.08.19, 10:16
    Cudnie to się rozwija, ale jest to istotnie przerażające, że jawna kradzież, wyłudzanie i łamanie wszelkich możliwych procedur dokonują się w świetle kamer, a im więcej media wyciągają, tym bardziej bezczelnie marszałek i jego koleżkowie się zachowują. Zapewne wiedzą, że im to nie zaszkodzi, bo do betonu nie dotrze - a jeśli nawet dotrze, to będzie miało dla nich mizerne znaczenie. Cóż to, jakieś tam samoloty.
    Jestem też zachwycona, jak w temacie milczą zagorzałe orędowniczki dobrej zmiany (abstrahując od trolli, oczywiście).
  • morekac 07.08.19, 11:42
    A w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka wcale Kuchciński, tylko jego synek.

--
  • dzikka 07.08.19, 13:01
    ren.s napisała:

> Afery ciąg dalszy: lot dla zony marszałka był ZAMÓWIONY, a w wynajmowanym mu pr
    > zez Sejm mieszkaniu w Warszawie mieszka syn z rodziną. Pokora, umiar i praca w
    > wydaniu PiS. J
    >
    > Jestem mega oburzona jako obywatelka i podatnik.

Oj, no nie przesadzaj, w końcu mu się należy to co za różnica czy mieszka tam sam, czy mieszka jego syn czy ktoś inny.
    No, to chciałam tylko przedstawić linie obrony pisowców.
  • szarsz 07.08.19, 14:00
    A w ogóle to dobry ojciec jest i o dziecko dba.

Edukacja obywatelska leży...
  • mdro 07.08.19, 14:03
    Jak się okazuje, marszałek Karczewski też zabierał w podróże służbowe rodzinę - np. wnuki do Budapesztu...

A Kuchciński wyświadczał przysługi rozmaitym pisowcom i brał ich ze sobą do samolotu - no bo w końcu dlaczego miałoby się miejsce marnować? W końcu jak pociąg i tak jedzie, to co za różnica, czy kilka dodatkowych osób się załapie - nie wiem tylko po co ta kontrola biletów jest. Mogliby gapowicze po prostu wpłacić po złotówce na Caritas .

Kopiejkowy coś tam ciągle beczy "a pełooo"?

--
  • sumire 07.08.19, 14:07
    Beczy, i miesza oficjalne podróże na zaproszenie z prywatnymi citybreakami wierchuszki Pora i Selera.

Niech mi coś tylko kanar w tramwaju spróbuje powiedzieć następnym razem, gdy będę bez biletu jechała. Wal się pan, tramwaj jedzie, to i ja jadę.
  • olena.s 07.08.19, 15:31
    No, tak między nami, a co pozostało kopiejkowym niż beeeeeeeeczenie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka