Dodaj do ulubionych

Katolicy ( i nie tylko) do pióra!

05.08.19, 12:35
lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25058672,ojciec-guzynski-zaczyna-maraton-pisania-listow-do-abp.html
Miło, że raz na sto lat jakiś katolicki duchowny chce postąpić przyzwoicie. Popieram.
Edytor zaawansowany
 • kosmos_pierzasty 05.08.19, 12:40
  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski
  KURIA METROPOLITALNA
  ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
  lub
  e-mail
  sekretariat@diecezja.krakow.pl
 • daniela34 05.08.19, 12:43
  Popieram i napiszę. Pewnie nic to nie da, ale sprzeciw trzeba wyrazić. Przez Jędraszewskiego w tym roku nie poszłam na święcenie pokarmów na Rynku, choć zawsze chodziliśmy rodzinnie- ku uciesze obcokrajowców. Ale bojkot koszyczkowy to było zdecydowanie za mało.
 • kub-ma 05.08.19, 13:00
  1elka26 napisał(a):

  > Najwyraźniej historia lubi się powtarzać. Tak jak wtedy walczącego z czerwoną z
  > arazą kard. Wyszyńskiego ogłoszono wrogiem narodu, tak teraz walczącego z różow
  > ą zarazą abp Jędraszewskiego w podobny sposób lewactwo próbuje zdyskredytować.
  > Próżny wasz trud.

  Wyobraźmy sobie taką sytuację: leczy Cię świetny lekarz, z sukcesem, wychodzisz na prostą. I dowiadujesz się, że jest osobą homoseksualną. Potrafisz pójść do niego i powiedzieć mu w twarz, że jest "tęczową zarazą" ("różowa" jak twierdzisz)? Tak oko w oko? No nie wierzę.


  --
  "Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno – piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby." Bertrand Russell
 • 1elka26 05.08.19, 13:04
  Może jednak warto posłuchć homilii zamiast wypisywać banialuki? Abp Jedraszewski nie atakuje ludzi, atakuje ideologię - tak trudno to zrozumieć?
  Zapewne trudno, jeżeli zamiast sięgnąć do oryginału bezkrytycznie przyjmuje się za wiarygodną papke ideologiczna jaką sa karmieniu słuchacze mediów gazetopodobnych.
 • sumire 05.08.19, 13:08
  W imieniu forum mam prośbę.
  Nie wrzucaj na forum filmików ze starym obleśnym gadem, który powinien mieć wytoczony proces za nawoływanie do nienawiści i zostać wykopany z kapłaństwa za głoszenie treści niezgodnych z duchem chrześcijaństwa.
  Bredzenie, że chodzi o ideologię, też jest mało skuteczne, chyba że chcesz powiedzieć, że ci rzucający kostką brukową też w ideologię celują. Typowo katolska próba umycia rąk na wypadek, gdyby coś komuś się stało. Cwane, ale nieskuteczne.
  A teraz, cytując twojego idola - WON.
 • 1elka26 05.08.19, 13:45
  Za nawoływanie do nienawiści to procesy powinni mięc wytoczeni co niektórzy działacze "totalnej opozycji". Może warto pamiętac o wyrokach jakie otrzymał Owsiak, a także ostatnio Wałęsa.
  To, że tęsknisz do tych czasów gdy można było za głoszenie niezgodnych z obowiązującą ideologią poglądów zostać zesłanym na Sołowki , w niczym nie zmieni tego, że tak jak od dwóch tysięcy lat, tal i dzisiaj biskupi będą przeciwstawiać się złu.
  Zdumiewa mnie jak aktywiści lewaccy ogłaszają co jest zgodne z duchem chrzescijaństwa lub nie jest.

  Przypomnę więc, że akty homoseksualne są grzechem i w Ewangelii znajdują się następujące słowa :
  "Idź, a od tej chwili już nie grzesz" - i żadne akcje nie zmienią znaczenia tych słów.

  I naprawdę radze posluchac całej wypowiedzi abp Jędraszewskiego a nie powtarzac za swoim organem prasowym papke ideologiczną.
 • sumire 05.08.19, 13:51
  Być może dlatego, że aktywiści lewaccy w odróżnieniu od większości tzw. katolików przeczytali Biblię. Co do przeciwstawiania się złu, możesz sobie darować, bo biskupi przez setki lat palili na stosie, wszczynali wojny, nawracali mieczem, och, o gwałceniu dzieci zapomniałam. Bezgrzeszni jak motylki, psia ich mać. A teraz idź sobie, pewnie masz jeszcze inne fora, na których musisz odpowiednią liczbę postów natłuc.
 • 1elka26 05.08.19, 13:58
  Gdyby aktywiści lewaccy rzeczywiście przeczytali Biblię to ich zachowanie byloby diametralnie inne.
  Takie pojęcia jak tolerancja, wolność byłyby im znane praktycznie a nie tylko teoretycznie. Podobnie jak pomówienia i insynuacje - naprawde nie potrafisz powstrzymac się od tego rodzaju retoryki?
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:39
  Przeczytali Biblię? I co z niej sobie przyswoili? Chyba niewiele, bo nadal opowiadają się za morderstwem, złodziejstwem i homoseksualizmem - czyli akurat tym, co Biblia jednoznacznie potępia.
 • verdana 05.08.19, 15:04
  Chwileczkę . Książa-patrioci to byli ci księża, którzy rozbijali kościół od wewnątrz, popierając jedynie słuszną linię partii i współpracując z władzą. Walczyli z nimi niepokorni, którzy z linią partii się nie zgadzali. Wszystko sie zgadza. Z obecną władzą zgadza się arc. Jędraszewski i głosi to samo, co ona, a niepokorni sa ci księża, którzy walczą z jedynie obowiązującą linią partii.
 • asfiksja 05.08.19, 15:35
  LK chyba chwilowo zapomniał, że pisze do ematki nie do ludu smoleńskiegotongue_out
 • olena.s 05.08.19, 15:59
  Brawo. Nie wymagajmy jednak za wiele od elko.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:35
  Potępienie gorszycieli sprzeczne z duchem chrześcijaństwa? Chyba duchy Ci się pomyliły. Sprawdź, czy ten, co Cię nawiedza i mieni się być "duchem chrześcijaństwa", nie ma czasem ogona i rogów na głowie. Duch chrześcijaństwa, ustami Chrystusa powiedział bowiem: Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza. (Mt 18:6)
 • asfiksja 05.08.19, 17:44
  To teraz pomyśl, jaka jest obecna sytuacja ukaranego gorszyciela abp Paetza i jak gorsząco się teraz zachowuje jego dawny protegowany, a obecnie protektor abp. Jędraszewski. Bo to jest prawdziwe zgorszenie dla wiernych - arcybiskup wyrażający się z nienawiścią o ludziach, nie nastolatka w koszulce z tęczą.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 18:05
  Teraz akurat wreszcie zachował się tak, jak powinien - jednoznacznie i zdecydowanie potępił zło. Zła nienawidzić wolno i należy. To nie jest zgorszenie, a wręcz przeciwnie - wsparcie duchowe, na które wierni już zbyt długo czekali.
 • asfiksja 05.08.19, 18:11
  Nie, wcale nie potępił zła wyrządzonego przez abp Paetza. Konkretnego zła wyrządzonego konkretnym ludziom. I nie zweryfikował swojej postawy broniącej agresora seksualnego. Potępia tylko "ideologię LGBT", czyli niewiadomoco. I odium spada na niewinnych, nieagresywnych ludzi, a kumpel z branży jest nadal kryty.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 20:22
  Jak będziesz arcybiskupem, to będziesz sobie wybierać do potępiania to, co będziesz chciała. Zło wyrządzone przez Paetza, choć oczywiste, jest niczym wobec zła, jakie wyrządzają neobolszewicy swoją rewolucją. I tylko dla otumanionych pożytecznych to jest "niewiadomoco". Ludziom rozumnym wiadomo, co.
 • dzikka 05.08.19, 18:13
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Teraz akurat wreszcie zachował się tak, jak powinien - jednoznacznie i zdecydow
  > anie potępił zło. Zła nienawidzić wolno i należy. To nie jest zgorszenie, a wrę
  > cz przeciwnie - wsparcie duchowe, na które wierni już zbyt długo czekali.

  Mów za siebie. Dla mnie to nie jest żadne wsparcie duchowe i mam nadzieję , że kiedyś ten klecha trafi tam gdzie jego miejsce. Brzydzi mnie ten plujący jadem człowiek, który nie ma w sobie krzty ludzkiej pokory.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 20:22
  Ja nie pisałem o lewakach, tylko o ludziach wierzących.
 • dzikka 06.08.19, 09:19
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Ja nie pisałem o lewakach, tylko o ludziach wierzących.

  A jakim prawem dzielisz ludzi? Bogiem jesteś na sądzie ostatecznym? ten lewak a ten prawdziwie wierzący bo tak dyna postanowiła? To wg ciebie papież Franciszek jest lewakiem? macie zryte mózgi i potraficie się tylko Bogiem zasłaniać i kalać Jego imię tłumacząc nienawiść do drugiego człowieka.
 • super_hetero_dyna 06.08.19, 13:59
  A jakim prawem mnie o to pytasz? Nie trzeba być Bogiem na sądzie ostatecznym, żeby wiedzieć, że lewak nie jest katolikiem, ponieważ zespół poglądów charakteryzujących lewactwo jest krańcowo sprzeczny z chrześcijaństwem, zatem także z katolicyzmem. Papież Franciszek jest albo jakąś koszmarną pomyłką konklawe, albo agentem GRU, albo przedstawicielem watykańskiej lawendowej mafii, co zresztą na jedno wychodzi. O zrytych mózgach akurat Ty nie powinnaś nawet wspominać. Popierasz prawo kobiet do mordowania własnych dzieci i masz czelność podawać się za wierzącą? Chyba tylko w znaczeniu [Jak 2:18] - Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.

 • dzikka 06.08.19, 15:40
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Papież Franciszek jest albo jakąś koszmarną pomyłką konklawe, albo a
  > gentem GRU, albo przedstawicielem watykańskiej lawendowej mafii, co zresztą na
  > jedno wychodzi.

  Naprawdę? Zapewniam Cię, że na piotrowym stolcu siedziała niejedna pomyłka, gwałciciele, dewiańci, psychopaci, mordercy. Umieszczać w ich gronie Franciszka może tylko prawdziwy " Polak i Katolik".
 • dramatika 06.08.19, 16:53
  dzikka napisała:


  > Naprawdę? Zapewniam Cię, że na piotrowym stolcu siedziała niejedna pomyłka, gwa
  > łciciele, dewiańci, psychopaci, mordercy. Umieszczać w ich gronie Franciszka mo
  > że tylko prawdziwy " Polak i Katolik".

  Ale to lewacy lubią Franciszka? Przecież on ostatnio mówił, że nie ma miejsca dla gejów wśród duchownych. Chyba że lubią papieża tak jak KK - zgodnie z aktualną mądrością etapu, czyli raz opluwamy i szczujemy, a raz piszemy rzewne listy?
  www.rp.pl/Spoleczenstwo/181209941-Papiez-Franciszek-Geje-nie-powinni-byc-duchownymi.html
 • dzikka 06.08.19, 17:12
  dramatika napisał(a):


  > Ale to lewacy lubią Franciszka? Przecież on ostatnio mówił, że nie ma miejsca d
  > la gejów wśród duchownych. Chyba że lubią papieża tak jak KK - zgodnie z aktual
  > ną mądrością etapu, czyli raz opluwamy i szczujemy, a raz piszemy rzewne listy?
  > www.rp.pl/Spoleczenstwo/181209941-Papiez-Franciszek-Geje-nie-powinni-byc-duchownymi.html

  Nic nie zrozumiałaś z tej wypowiedzi. Nic. Tu chodziło o deprawowanie innych duchownych, "modzie na homoseksualizm" .
  Mówił :"Musimy nakłonić homoseksualnych kapłanów oraz zakonników i zakonnice do uczciwego życia w celibacie, a przede wszystkim do tego, by byli nienagannie odpowiedzialni i starali się nie gorszyć ani swoich wspólnot, ani wiernych" - dodał papież. "Lepiej byłoby, żeby opuścili posługę lub życie konsekrowane, niż by prowadzili podwójne życie".

  On mówił o takich kapłanach jak np. Paetz dla którego nie miejsca wśród duchownych. I ja się z tym w 100% zgadzam. A taki Jędraszewski nie. Dziwne prawda?
 • dramatika 06.08.19, 17:53
  dzikka napisała:


  > Nic nie zrozumiałaś z tej wypowiedzi. Nic. Tu chodziło o deprawowanie innych du
  > chownych, "modzie na homoseksualizm" .

  Ja tam nie wiem czy Franciszek mówił w cudzysłowie big_grin
  Nieźle macie tam "bałagan" w tym archeo. Nagle wypowiedzi, zwykle "homofobiczne" i "faszystowskie", tak ładnie da się usprawiedliwić? Nagle rozumiecie, że nie chodzi o potępianie osób, tylko czyny? Wystarczy, ze mówi namaszczony przez lewicę przedstawiciel KK?

  TO jest właśnie tęczowa zaraza. Ten specyficzny sposób rozumowania - nie wazne co kto mówi, ale kto mówi. Najgorszy imho przejaw upadku cywilizacyjnego, czyli relatywizacja prawdy. Niedługo wynik 2+2 będzie zależał od tego czy liczy Michnik czy Jarek.
 • sumire 06.08.19, 17:57
  "Nagle rozumiecie, że nie chodzi o potępianie osób, tylko czyny?"

  Czyli nie potępiasz twojej znajomej lesbijki, ale to, że uprawia seks z kobietami?
 • dramatika 06.08.19, 18:00
  sumire napisała:

  > Czyli nie potępiasz twojej znajomej lesbijki, ale to, że uprawia seks z kobieta
  > mi?

  Tak długo sobie powtarzałaś, ze aż uwierzyłaś, że ktoś tu potępia jakichś homoseksualistów? Szacun, niezły skill w technice "wizualizacji" big_grin
 • sumire 06.08.19, 18:03
  A potrafisz odpowiedzieć na pytanie? Było dość proste.
 • dramatika 06.08.19, 18:11
  sumire napisała:

  > A potrafisz odpowiedzieć na pytanie? Było dość proste.

  Pytanie z tezą zasługuje na splunięcie, a nie odpowiedź. Idź lepiej zapytaj swojego "znajomego geja" czy miał w ostatnim roku 100 partnerów, czy 500.
 • sumire 06.08.19, 18:19
  Wiesz dramatika, jak zaczynasz się denerwować, to wtedy dopiero z twoich wpisów wylewa się pełnia twojej odrażającej homofobii, której z takim uporem zaprzeczasz. Brawo! Bardzo ładnie to wyszło smile

  A odpowiadając, ogromnie zazdrościłabym kondycji i wolnego czasu każdemu, kto przerabia kilkuset partnerów w ciągu roku. Ty sobie nawet nie zdajesz sprawy, jakie bzdury piszesz. Brakuje tylko, żebyś napomknęła o chomiku - prawactwo na Twitterze grzeje temat chomika tak samo, jak tych mitycznych 350 partnerów rocznie.
 • dramatika 06.08.19, 18:32
  sumire napisała:

  > mitycznych 350 partnerów roczni
  > e.

  Gdzie ty widzisz homofobię w stwierdzeniu, które opieram na wypowiedzi jednego z bardziej znanych homoseksualistów mówiące o tym, ze geje mają ogromną liczbę partnerów? Dochodzi do tego, że prawda jest już "homofobią"?
  Myślisz, że możesz bezkarnie wyzywać ludzi od homofobów? Wiesz, że na to jest paragraf?
 • sumire 06.08.19, 18:35
  Już ci pisałam, pozwij mnie.
  A temat chomika już zgłębiłaś?
 • dramatika 06.08.19, 18:41
  sumire napisała:

  > Już ci pisałam, pozwij mnie.

  Może pozwę, dlaczego nie? Przydałoby się jednej z drugą przebiec parę razy do prokuratury i do sądu, żeby przewietrzyć głowę - jesteśmy w Polsce, a nie w tęczowej Europie. Tutaj jeszcze panuje wolność słowa i póki co nikt nikomu nie może bezkarnie próbować zamykać ust wyzywając od "homofobów", "faszystów" czy posądzając o bliżej nieokreśloną "mowę nienawiści". To działa tylko u neokomunistów zastraszonych tęczowym reżimem.
 • sumire 06.08.19, 18:47
  Jakby ci to delikatnie powiedzieć, Polska leży w Europie. Mimo że prawactwo stara się ją przeciągnąć do Rosji.

  Polecam poczytać o tym chomiku na dobranoc, będziesz miała czym się bulwersować jutro.
 • dramatika 06.08.19, 18:58
  sumire napisała:

  > Jakby ci to delikatnie powiedzieć, Polska leży w Europie. Mimo że prawactwo sta
  > ra się ją przeciągnąć do Rosji.

  Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam.

  > Polecam poczytać o tym chomiku na dobranoc, będziesz miała czym się bulwersować
  > jutro.

  Bulwersuje to mnie obłuda, zakłamanie i relatywizm moralny, a nie to, co kto to sobie wkłada do tyłka.
 • sumire 06.08.19, 19:04
  dramatika napisał(a):

  > Bulwersuje to mnie obłuda, zakłamanie i relatywizm moralny, a nie to, co kto to
  > sobie wkłada do tyłka.

  O, widzę, że już temat zdążyłaś zgłębić big_grin Pisz dalej, że bulwersuje cię obłuda, a nie te zboczuchy elgiebete...
 • dramatika 06.08.19, 19:19
  sumire napisała:

  > Pisz dalej, że bulwersuje cię obłuda
  > , a nie te zboczuchy elgiebete...

  Oj chciałabys, żeby mnie tak po "katolicku" bulwersował jakiś facet czy kobieta, który z seksu robi bożka. Tymczasem doznajesz dysonansu poznawczego, bo ani ze mnie katoliczka, ani facet, ani pisowiec, ani tym bardziej purytanka. Brzydzi mnie natomiast obłuda, manipulacje, agresja i wciskanie ludziom ciemnoty. Dostrzeże to u was, tęczowych, każdy normalny człowiek niezaleznie od płci, orientacji i sympatii politycznych.
 • sumire 06.08.19, 20:30
  "U was, tęczowych" - aha, to już i ja zostałam gejem w oczach owładniętej chorobliwą homofobią drama queen smile
 • dzikka 06.08.19, 18:53
  dramatika napisał(a):

  > Wystarczy, ze mówi namaszczony przez le
  > wicę przedstawiciel KK?
  >
  > TO jest właśnie tęczowa zaraza. Ten specyficzny sposób rozumowania - nie wazne
  > co kto mówi, ale kto mówi. Najgorszy imho przejaw upadku cywiliza
  > cyjnego, czyli relatywizacja prawdy. Niedługo wynik 2+2 będzie zależał od tego
  > czy liczy Michnik czy Jarek.

  Ty taka tępa jesteś czy udajesz? Wg kk akt homoseksualny jest grzechem. Co w tym dziwnego, ze Papież potępia? Nie mówiąc o czystości wśród księży jako takiej, niezależnie homo czy hetero. Naprawdę mam nie zgadzać się ze słowami o potępienie uprawianiu czynów nieżądnych z małoletnimi ministrantami, z seminarzystami, z parafianami przez księży? I to za pozwoleniem i ukrywaniem tychże przestępstw przez innych sukienkowych? I nie widzisz różnicy między wypowiedzią Jędraszewskiego a Franciszka? Nie każde potępienie czynów seksualnych, niezależnie od preferencji jest złe i jest objawem homofobii czy kołtuństwa. Franciszek zwraca się do duchownych i przypomina o ich powołaniu i przysięgach a Jędraszewski wali obuchem w ludzi o orientacji homoseksualnej, kierując ku nim obrzydliwe słowa. Tylko wam nikt nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe.

  Naprawdę lewakami nazywasz uczestników konklawe? Coraz zabawniej.
 • super_hetero_dyna 06.08.19, 17:11
  To prawda, że w przeszłości wybierano już najrozmaitszych łajdaków, więc to żaden precedens. Umieszczać w ich gronie Franciszka może każdy, nie tylko Polak i katolik. Na przykład ja - Polak, a nie katolik.
  Rozumiem, że kwestię relacji między lewactwem a chrześcijaństwem mamy zamkniętą?
 • asfiksja 05.08.19, 13:17
  Abp Jedraszewsk
  > i nie atakuje ludzi, atakuje ideologię
  Ależ oczywiście, że nie atakuje ludzi. Z abp Paetzem (zdeklarowanym gejem, co samo w sobie nie byłoby większym problemem) się bardzo lubią i wspierają.
 • dzikka 05.08.19, 13:21
  A dlaczego ten twój mądry księżulo nie zareagował na skargi seminarzystów w sprawie molestowania? Tęczowi księża i do tego gwałciciele nie są zarazą? Jak to wytłumaczysz? I przestań pieprzyc o ideologi. Propagandowe bajdurzenie. To jest czysta mowa nienawiści i tyle.
  Kuriozalne w KK, Rydzyk, Jędraszewski, kiedyś Międlar, maga pier....ic co im się żywnie podoba a tak wielki i mądry człowiek jakim jest ks. Adam Boniecki ma zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach. I to za jakie słowa? Że w kościele można zadawać pytania? Że wierzy w kościół Powszechny a nie w Konfederacje Episkopatu Polski, za to, że mówił o tym, że jesteśmy różni ale nie powinniśmy się zwalczać. To są słowa mądrości za które kościół zakneblował mu usta.
 • dramatika 05.08.19, 17:09
  dzikka napisała:
  > ks. Adam Boniecki ma z
  > akaz swobodnego wypowiadania się w mediach. I to za jakie słowa? Że w kościele
  > można zadawać pytania? Że wierzy w kościół Powszechny a nie w Konfederacje Epis
  > kopatu Polski, za to, że mówił o tym, że jesteśmy różni ale nie powinniśmy się
  > zwalczać. To są słowa mądrości za które kościół zakneblował mu usta.

  Wyślij mu cipkomaryjkę na pocieszenie.

 • hanusinamama 05.08.19, 14:00
  A wiesz komu najbardziej homo przeszkadzają? Utajonym gejom. W kręgach sutannowych jest ich zapewne masa...Ten wasz kosciól to sie powienien nazywać "majtkowo-rozporkowy" tylko dudy im w głowie i sex.
 • nenia1 05.08.19, 14:24
  1elka26 napisał(a):

  > Może jednak warto posłuchć homilii zamiast wypisywać banialuki? Abp Jedraszewsk
  > i nie atakuje ludzi, atakuje ideologię - tak trudno to zrozumieć?

  Tak, trudno zrozumieć, bo w praktyce mało kto myśli o ideologii, tylko atakuje ludzi.
 • semihora 05.08.19, 15:49
  >>>Abp Jedraszewski nie atakuje ludzi, atakuje ideologię - tak trudno to zrozumieć?

  To są banialuki. I to wyjątkowo obrzydliwe. Atakuje ludzi, bo nie ma ideologii lgbt. Atakuje ludzi, obraża ich i szczuje na nich różnych pożytecznych idiotów, którym nie brakuje wiele, żeby chwycić za nóż, kij albo broń.

  Jego zachowanie jest ohydne i twoje trollowanie także jest ohydne. Jeśli istnieje Bóg, to osądzi tego nędznego biskupa odpowiednio.

  --
  Chwała wyklętym cukiernikom - ci nie zaznali słodyczy.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:41
  Ideologii komunistycznej też nie ma? Tylko ludzie - komuniści?
 • z_pokladu_idy 05.08.19, 17:35
  Zauważ, że cegły i pięści lecą w kierunku realnych ludzi, a nie ideologii.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:44
  Do gułagów i dołow z wapnem też wysyłali swoje ofiary realni ludzie. Lenin, Stalin, Dzierżyński czy Beria - to przecież byli reali ludzie. Czy to dowód, że ideologia komunistyczna nie istnieje?
 • asfiksja 05.08.19, 17:56
  To może wskaż jakiegoś przedstawiciela LGBT, który jako wyznawca tej "ideologii LGBT" wyrządził konkretnemu człowiekowi znaczącą krzywdę (skoro mowa o dołach z wapnem to chyba chodzi o ideologię iście zbrodniczą!). Z tym że pomiń biskupów, bo to by było za łatwe.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 18:02
  To jest ta sama ideologia i ten sam cel, tylko nieco inna strategia. Dziś ofiar się jeszcze nie morduje, bo jeszcze na to za wcześnie. Jeszcze system nie jest domknięty i nie ma pewności, czy karta się nie odwróci. Na razie lewacki terror niszczy swoje ofiary cywilnie. Ale to tylko kwestia czasu. Ideologia nadal jest zbrodnicza, bo marksizm to ideologia ludobójcza.
 • asia_i_p 06.08.19, 11:40
  Trudno, ponieważ ta ideologia brzmi "To nic złego, że jesteś gejem. Jesteś w porządku." Więc atakowanie tej "ideologii" to jest atakowanie ludzi.


  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • asfiksja 06.08.19, 12:41
  No takie też mam wrażenie, że ta "agresywna ideologia" poraża swoim nieistnieniem. Bo to, co napisałaś ani nie jest ideoLOGIĄ (czyli systematycznym zestawem idei), ani nie jest agresywne (czyli napastliwe).
  Ale czekam, czekam z nadzieją. Może ktoś, coś. Ale w sumie skoro profesor filozofii nic w tym temacie nie wykoncypował to trudno się tego spodziewać po ematkowych trollach.
 • eliszka25 06.08.19, 13:51
  kub-ma napisała:


  > Wyobraźmy sobie taką sytuację: leczy Cię świetny lekarz, z sukcesem, wychodzisz
  > na prostą. I dowiadujesz się, że jest osobą homoseksualną. Potrafisz pójść do
  > niego i powiedzieć mu w twarz, że jest "tęczową zarazą" ("różowa" jak twierdzis
  > z)? Tak oko w oko? No nie wierzę.
  >
  >
  Nie mam zielonego pojęcia, jakiej orientacji seksualnej są lekarze, którzy operowali mojego męża i syna. Szczerze mówiąc, kompletnie mnie to nie interesuje. Liczy się tylko to, że uratowali zdrowie moich najbliższych. Z kim śpią czy w co wierzą mnie absolutnie nie obchodzi.
 • asfiksja 05.08.19, 13:14
  Mądra inicjatywa.
  Abp Jędraszewski to szemrana postać. Warto pamiętać, z czyich rąk przyjął sakrę biskupią i jak się zachowywał w stosunku do swojego protektora w aferze z molestowaniem kleryków. Intelektualnie ten człowiek jest znacznie powyżej przeciętnej, to nie jest głupek (tzn. nieświadomość nie może być okolicznością łagodzącą).
  W sumie jego zachowanie jest dość racjonalne - gdyby teraz nie hejtował LGBT sam zostałby pewnie prędko okrzyknięty beneficjentem fioletowej mafii, a tak ma tyłkokrytkę.
 • azja001 05.08.19, 13:28
  Bardzo prawdopodobne że sam jest gejem a już na pewno ma księży gejów w swoim środowisku. Nieładnie tak kolegów nieładnie nazywać. Ale tak... Przecież ci w sutannach niczego nie manifestują, nie mieli na tyle odwagi aby żyć z tym 'piętnem' i skryli się w zakonach żeby uciec i mieć łatwy dostęp do mężczyzn. Ci którzy próbują znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie i żyć bez fałszu to zaraza
 • notting_hill 05.08.19, 13:29
  "Sodoma" Martela- największymi homofobami są purpuraci, którzy sami oddają się z przyjemnością "grzesznym" praktykom.
 • asfiksja 05.08.19, 13:46
  Abp Paetz oddawał się grzesznym praktykom bez cudzysłowuuncertain Co do abp Jędraszewskiego - nie ma dowodów, że jest gejem. Jeśli jest to się dobrze kryje, jest bardzo inteligentny. Ale na pewno korzystał z tej protekcji.
 • notting_hill 05.08.19, 14:07
  Napisałam grzeszny w cudzysłowie, bo to kwestia zapatrywań.
  Ale pełna zgoda, że oni wszyscy tam wiedzą, kto jest "z parafii", jak to się ładnie określa. I oczywiście jest to hipokryzja level master. No chyba, co też dopuszczam, a co wyszło niejako przy okazji afery pedofilskiej, hierarchowie mają się za nadludzi, których zwykłe reguły nie obowiązują i których nie można tak po prostu osądzać miarą maluczkich.
 • 1elka26 05.08.19, 14:13
  Osądzać można i trzeba wszystkich. Tylko, że do osądzenia potrzebny jest taki mały drobiazg - dowody.
  Ale o tym "obrońcy praworzadności" zapewne doskonale wiedzą. Przecież nie będa posługiwac się pomówieniami. Cos takiego jest przecież niezgodne z "wartościami europejskimi".
 • asfiksja 05.08.19, 14:52
  Sugerujesz, że ktoś kogoś pomawia? Tzn. twierdzisz, że abp Paetz jest heteroseksualny, nigdy nie uprawiał seksu z mężczyznami, nigdy nikogo nie molestował seksualnie, papież nałożył na niego surowe kary kościelne bez dowodów, abp Paetz nie protegował abp Jędraszewskiego i nie udzielił mu święceń biskupich?
  Czy może sugerujesz, że abp Jędraszewski jest ciemnym idiotą, który nie wiedział, kim jest Paetz?

  Nie wiem, czy wiesz, że Adenauerowi i Schumannowi jak najbardziej przyświecały wartości chrześcijańskie, kiedy tworzyli Unię. Życzliwe podejście do innych ludzi, którzy nikomu nie robią krzywdy to jest właśnie ta okropna niepoprawna politycznie miłość bliźniego.
 • notting_hill 05.08.19, 15:37
  To taki nowy przekaz dnia. Nie da się zaprzeczyć, to gra się tekstem: udowodnij. Zawsze to trochę zdejmuje odium ze sprawcy.
 • asfiksja 05.08.19, 15:43
  No ale nad wyraz głupio kazać udowadniać coś, w sprawie czego został przeprowadzony proces oraz nałożona i wykonana kara. Fakt faktem, że w trybie państwowym się tego nie udało powtórzyć (bo ofiary nie chciały i ja się im aż tak nie dziwię - to było jeszcze przed metoo i przed "tylko nie mów nikomu").
 • dramatika 05.08.19, 17:14
  notting_hill napisała:

  > Nie da się zaprzeczyć, to gra się tekstem: udowodnij
  > . Zawsze to trochę zdejmuje odium ze sprawcy.

  Umknął ci drobny szczegół. Bez dowodów nie jest się sprawcą.
  Ja pierniczę, z was to tylko bekę robić, inaczej się nie da...
 • asfiksja 05.08.19, 17:28
  Umknął ci drobny szczegół. Sprawca jest już po procesie kanonicznym, kara została nałożona i wykonana. Więc precedens usunięcia biskupa jak najbardziej jest i o. Gużyński całkiem racjonalnie postuluje kolejne.
 • olena.s 05.08.19, 15:58
  big_grin
 • 1elka26 05.08.19, 16:54
  asfiksja napisał:


  > Nie wiem, czy wiesz, że Adenauerowi i Schumannowi jak najbardziej przyświecały
  > wartości chrześcijańskie, kiedy tworzyli Unię. Życzliwe podejście do innych lud
  > zi, którzy nikomu nie robią krzywdy to jest właśnie ta okropna niepoprawna poli
  > tycznie miłość bliźniego.

  Nie wiem, czy wiesż, ze własnmie R. Schumann jest kandydatem na ołtarze, własnie m. in. za stworzenie Unii. Ale dzisiaj to nie jest Unia Schumanna i Adenauera. Dziusiaj jest to Unia która realizuje lewacki Manifest z Ventotene.
  O tym jak bardzo współczesna Unia oddaliła się od swoich korzeni dobitnie świadcza słowa papieża Franciszka ktory przemawiając na forum Rady Europy wypowiedział następujące slowa:

  "- Jeśli utracone zostaną korzenie, pień powoli staje się pusty w środku i umiera, a gałęzie – niegdyś bujne i proste – chylą się ku ziemi i opadają. Na tym polega być może jeden z najbardziej niezrozumiałych paradoksów wyizolowanej mentalności naukowej: aby zmierzać ku przyszłości potrzebna jest przeszłość, konieczne są głębokie korzenie, potrzebna jest także odwaga, by nie ukrywać się przed chwilą obecną i jej wyzwaniami".

  Lewacka ideologia ktora opanowała struktury unijne niewiele ma wspólnego z ideami przyświecającymi ojcom zalożycielem, a już na pewno z życzliwym podejściem do innych ludzi.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:55
  Raczej nie ma wątpliwości, że abp. Petz jest homoseksualistą. I co z tego ma wynikać w sprawie Jędraszewskiego? Że święcenia, jakie przyjął od Paetza są nieważne? Nie wstyd Ci tak chwalić się na ematce swoją homofobią? A jeśli przypadkiem notariusz, u którego podpisujesz umowę zakupu mieszkania, okaże się homoseksualistą, to twój akt notarialny też będzie nieważny?
 • asfiksja 05.08.19, 18:06
  Nie orientacja abp Paetza mi przeszkadza tylko molestowanie przez niego młodych podwładnych i jeszcze przeszkadza mi głębokie zakłamanie abp Jędraszewskiego, które pozwalało mu bronić gejowskiego czynnego agresora, a jednocześnie być agresywnym słownie w stosunku do całkiem niewinnych ludzi LGBT.
  Ci straszni ludzie LGBT to np. matki, które się boją, że po ich śmierci dziecko trafi do bidula, bo partnerka, z którą dziecko się wychowuje to w świetle prawa obca osoba.
  Natomiast orientacja seksualna zwykłego notariusza, księdza czy forumowicza, nawet twoja - jest mi doskonale obojętna.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 18:16
  Odpowiedz na pytanie - czy fakt przyjęcia przez Jędraszewskiego święceń od homoseksualisty Paetza czyni je nieważnymi?
  Jędraszewski nie potępił ludzi niewinnych, tylko agresywną ideologię neobolszewicką. A ci, którzy jej służą, nie są niewinni.
 • dzikka 05.08.19, 21:14
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Odpowiedz na pytanie - czy fakt przyjęcia przez Jędraszewskiego święceń od homo
  > seksualisty Paetza czyni je nieważnymi?
  > Jędraszewski nie potępił ludzi niewinnych, tylko agresywną ideologię neobolszew
  > icką. A ci, którzy jej służą, nie są niewinni.

  Kłamliwe bzdura, odwracanie kota ogonem, propaganda godna Goebbelsa. Potępił ludzi, bo to ludzie są wyzywani, opluwani i obrzucani kamieniami A nie jakaś wyimaginowana ideologia
 • super_hetero_dyna 08.08.19, 18:43
  Napisz jeszcze, że potępił robotników i chłopów, bo powiedział o czerwonej zarazie.
  Powtarzasz, jak papuga, kłamstwa lewackiej propagandy. Widać, że słowa Jędraszewskiego były celne, bo wycie lewactwa w samym piekle penie słychać.
 • asfiksja 05.08.19, 21:29
  To, że coś jest ważne nie oznacza, że jest godziwe.
  Na czym polega agresywność ideologii LGBT? Czy może na tym, że matka-lesbijka chce, żeby w razie jej śmierci dziecko nie poszło do bidula tylko mieszkało dalej z jej partnerką? Podaj jakieś przykłady tej ideologicznej agresji, bo naprawdę nie wiadomo, o co chodzi.
 • dramatika 05.08.19, 21:58
  asfiksja napisał:


  > Na czym polega agresywność ideologii LGBT?

  Prowokacje "ludowe": parodia mszy, parodia procesji z cipą zamiast świetego obrazu, obrazoburczy transparent z "cipomaryją" w otoczeniu tęczowych penisów, dorabianie tęczy Matce Boskiej, "cipkomaryjki", ataki na księży, dewastacja kościoła (to mogły być też feministki czy inna antifa)
  Prowokacje sztuki "profesjonalnej" - genitalia na krzyżu, obciąganie wizerunkowi papieża, krzyż przerobiony na swastykę

  Do tego tęczowe FB czy YT - bany prawicowych kanałów/fanpejdzy za cytowanie Biblii czy katechnizmu albo krytykę ideologii LGBT. Zwolniony z roboty facet za cytat z Biblii.
 • asfiksja 05.08.19, 23:20
  Wymieniłeś czyny/zachowania. Proszę o ideologię (chodzi o usystematyzowany zbiór poglądów). Z tego zbioru wymień chociaż tylko poglądy najbardziej agresywne, to wystarczy na poparcie tezy, że jest to agresywna ideologia.
  Bo na razie wygląda na to, że jest to tylko walka ze zwykłymi ludźmi, oczywiście tylko tymi szarymi, bo faceci z branży na świeczniku mają się doskonale.
 • dramatika 06.08.19, 06:51
  asfiksja napisał:

  > Wymieniłeś czyny/zachowania. Proszę o ideologię (chodzi o usystematyzowany zbió
  > r poglądów).

  Przecież pytałaś o "przykłady ideologicznej agresji". Co ci znowu nie pasuje? Po czynach ich poznacie.


 • mdro 06.08.19, 09:17
  Nawet jeśli po raz setny powtórzysz ten stek kłamstw, nie staną się one od tego prawdą. Ba, osoba podająca się za katoliczkę powinna znać przykazania, w tym "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu". Oczywiście wiem, że piszę do foliarza, który każdą brednię łyknie, jeśli pasuje do jego oglądu świata, łącznie z chemtrailsami i reptilianami...

  I może pójdziesz powiedzieć np. mariawitom, że "parodiują mszę"?

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • dramatika 06.08.19, 11:17
  mdro napisała:

  > Nawet jeśli po raz setny powtórzysz ten stek kłamstw, nie staną się one od tego
  > prawdą.

  Co jest kłamstwem? Parodia mszy? Jeszcze większą agresją i perfidią jest wmawianie ludziom, że to nie parodia.

  >Ba, osoba podająca się za katoliczkę

  Nie łżyj. Nigdy nie podawałam się za katoliczkę, bo nią nie jestem. Wbrew twojemu wyobrażeniu o swiecie, są niekatolicy, którym się podnosi widząc tęczową agresję na KK i święte oburzenie, gdy tę agresję i manipulacje ktoś nazywa po imieniu.

 • mdro 06.08.19, 11:18
  OK, jeśli się nie podajesz, to przepraszam. Możesz kłamać i szczuć do woli.

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • super_hetero_dyna 08.08.19, 18:46
  Agresywność ideologii LGBT polega na tym, że dąży do rewolucji społecznej. Do zniszczenia więzi międzyludzkich. Do zniszczenia podstaw łacińskiej cywilizacji. Do zniszczenia ludzkiej wolności. Dokładnie do tego samego, co rewolucja bolszewicka, tylko innymi metodami.
 • bo_ob 08.08.19, 18:50
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Agresywność ideologii LGBT polega na tym, że dąży do rewolucji społecznej. Do z
  > niszczenia więzi międzyludzkich. Do zniszczenia podstaw łacińskiej cywilizacji.
  > Do zniszczenia ludzkiej wolności. Dokładnie do tego samego, co rewolucja bolsz
  > ewicka, tylko innymi metodami.

  W jaki sposób zostanie ograniczona moja wolność, moje więzi międzyludzkie jeśli dozwolone będą małżeństwa homoseksualne? Wytłumaczysz?
 • super_hetero_dyna 08.08.19, 23:22
  Wolność już jest deptana. Na przykład wolność słowa. Krytyka pederastów wiąże się z dyskryminacją krytykujących. Nawet w Polsce, która tej rewolucji neokomunistycznej się jeszcze opiera. Ostatnie przypadki to np. dyskryminacja Jakimowicza i Klijnstry. Bo ośmielili się - jeden poprzeć Klepacka, a drugi - zadać niewygodne dla lewactwa pytanie o pedofilów. Lewica jest z natury totalitarna i gdziekolwiek zdobywa nieograniczoną władze, zawsze kończy się to masowymi zbrodniami i niewolą.
 • sumire 09.08.19, 08:59
  Jedno słowo, dynia, zanim zaczniesz skamleć o deptaniu wolności.
  Drukarz.
 • super_hetero_dyna 10.08.19, 18:27
  To Wy skamlecie kłamliwie o nietolerancji i faszyzmie, gdy tymczasem sami jesteście faszystami, nie tolerującymi poglądów innych niż Wasze. Drukarz nikogo nie wyrzucał z pracy za odmienne poglądy, tylko odmówił osobistego udziału w propagowaniu dewiacji. To zasadnicza różnica.
 • malia 05.08.19, 15:01
  Nie widziałaś dowodów na Paetza ?????
 • olena.s 05.08.19, 16:06
  Elko przywykło, że u Putina dowody zawsze się zgadzają big_grin więc nie chciało się mu sprawdzić backgroundu.
 • 1elka26 05.08.19, 16:55
  Kolejne pomówienia? Naprawdę tylko w ten sposob potrafisz dyskutować?
 • olena.s 05.08.19, 21:25
  No mówię, są fora z lepszą dla ciebie atmosferą, naprawdę. Frondy, radiomaryje, wscieci pewnie też.
 • hanusinamama 05.08.19, 13:58
  Elka pisałam ci juz "piłaś, nie pisz"...bełkot taki, ze nie wiem o czym ty dziecko piszesz.
 • 1elka26 05.08.19, 14:07
  W pewien sposob masz rację. Nie jestem przyzwyczajona do kwitnącej w środowisku "europejskiej lewicy" nowomowy w ramach której pomówienie stało się merytorycznym argumentem , a wyzwiska służa za wyraz ekspresji. Gdy jeszcze do tego dodamy odwracanie znaczeń takich wyrazów jak dobro i zło, to można naprawdę pogubić się.
 • malia 05.08.19, 14:59
  Się pogubić, byłoby bardziej stylistycznie. Ktoś źle ci tłumaczy ten bełkot, zmień translator
 • hanusinamama 05.08.19, 23:17
  NO dosłownie jakbym czytała tekst z kiepskiego translatora...
 • olena.s 05.08.19, 15:57
  Znów ruskie naleciałości, elko.
  Zmień słownik, a najlepiej znajdź sobie inne forum, lepiej odpowiadające ci atmoserą.
 • hanusinamama 05.08.19, 23:16
  Ale ty piszesz nie po polsku. Przeczytaj jeszcze raz i zobacz ze to sie gramatycznie kupy nie trzyma. Wiesz ja jestem inzynier, nie polonista...ale i tak jak dla mnie bełkot.
 • asfiksja 05.08.19, 15:36
  Hanusinamamo nie obrażaj kobiet (i dzieci). LK to stary facet.
 • 1elka26 05.08.19, 17:02
  To jest rzeczywistość, ale oczywiście nie chcesz tego widzieć. Postępując zgodnie z tym co stwierdził Karl Popper, twórca idei "społeczeństwa otwartego" ktory stwierdził, że :
  "Relatywista, świadom, że nie ma prawdy, nie chce, aby o niej mówić. Nie zdaje sobie sprawy, że taka postawa prowadzi do uzurpowania sobie swoistej formy autorytetu, że prowadzi do prawa pięści, nie zaś do prawa prawdy".

  W ten sposób wręcz idealnie opisał zachowanie współczesnych lewaków ktorych wcale nie interesuje prawda, - niestety.
 • bo_ob 05.08.19, 17:11
  Nie, to nie jest rzeczywistość, to jest bełkot. To są słowa, za którymi nie ma żadnej treści.

  Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT, jest ruch LGBT, ruch skupiający osoby walczące o równe prawa dla osób nieheteroseksualnych. Słowo "ideologia" jest tu użyte w celu zdyskredytowania ruchu.

  Użycie słowa "zaraza" wobec ruchu jest haniebne i wyklucza wszelką dyskusję.
  Wiemy doskonale, że osoby niehetoreseksualne sa dziś w Polsce kolejną grupą użytą w walce o władzę - juz byli Żydzi, uchodźcy, teraz sa homoseksualiści.

  Nie mów mi więc o prawdzie, bo na to mogę tylko wzruszyć ramionami.

 • asfiksja 05.08.19, 17:22
  Nie zrozumiałeś nic a nic z lektury K.R.Poppera, jeśli używasz go do poparcia swoich ksenofobicznych tez.
 • sylwus34 05.08.19, 17:23
  Jako zdeklarowana katolicka, z przyjemnością napiszę taki list.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 20:29
  Z ciebie taka katoliczka, jak z redaktora Michnika arcybiskup.
 • sylwus34 05.08.19, 21:50
  😀 Również pozdrawiam.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:29
  Postąpić przyzwoicie, to znaczy zgodnie z rozkazami oficera prowadzącego? No to ma się rozumieć, że pan Gużyński nie da się nikomu w tym wyprzedzić. No, może najwyżej księdzu Sowie albo Lemańskiemu. Ciekawe, czy mają wspólnego oficera, czy każdy swego?
 • sylwus34 05.08.19, 17:34
  Zaręczam, że wspólnego. Możesz go nazywać oficerem. Inni nazywają Go - Jezusem Chrystusem.
 • 1elka26 05.08.19, 17:40
  No cóż, przypomne tylko, że od zarania dziejów wszyscy herezjarchowie kontestujący nauczanie Kościoła zachowywali się podobnie jak współcześni tzw. postępowi księża. JUz w listach św. Pawła znajdziemy opis podobnych zachowań. Nic nowego.

  Może przeczytaj wypowiedź bp Dzięgi ktory tak pisze w liście do wiernych:

  "Odnosząc się do 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita przypomniał, że każda lewicowa ideologia – niemiecki faszyzm i rosyjski komunizm - „na pewnym etapie niszczyła Kościół, gdyż nie mogła go sobie podporządkować ani go zniewolić”.

  Obserwując obecne zmaganie kulturowe, w ostatnich kilkunastu latach szczególnie intensywne w Polsce, a w ostatnich miesiącach jeszcze nasilające się na polskiej ziemi, widzimy, że nie jest to zwykłe przeciwstawienie społeczno-politycznych poglądów tzw. lewicowych i prawicowych, ale że jest to radykalne przeciwstawienie: Droga Bożej Prawdy przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictwa"
 • bo_ob 05.08.19, 17:47
  1elka26 napisał(a):

  > Obserwując obecne zmaganie kulturowe, w ostatnich kilkunastu latach szczegó
  > lnie intensywne w Polsce, a w ostatnich miesiącach jeszcze nasilające się na po
  > lskiej ziemi, widzimy, że nie jest to zwykłe przeciwstawienie społeczno-polityc
  > znych poglądów tzw. lewicowych i prawicowych, ale że jest to radykalne przeciws
  > tawienie: Droga Bożej Prawdy przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictw
  > a"

  Powiem więcej: jest to radykalne przeciwstawienie świeckiego państwa przeciwko państwu, gdzie panuje sojusz tronu z ołtarzem.

  Choć chwilowo to drugie jest bardzo głośne, to zwycięży to pierwsze.

 • 1elka26 05.08.19, 17:56
  bo_ob na
  >
  > Powiem więcej: jest to radykalne przeciwstawienie świeckiego państwa przeciwko
  > państwu, gdzie panuje sojusz tronu z ołtarzem.

  Nie ma czegoś takiego jak państwo świeckie gdyż jest to państwo ideologiczne. Takie już mieliśmy - nazywało się PRL. Rozumiem tęsknotę, ale możesz pożegnac się z takimi marzeniami.
  Panstwo powinno być neutralne światopoglądowo i takie właśnie mamy.
  >
  > Choć chwilowo to drugie jest bardzo głośne, to zwycięży to pierwsze.

  Bolszewizm powróci? - tego pragniesz?? - zgroza.
 • bo_ob 05.08.19, 18:08
  > Nie ma czegoś takiego jak państwo świeckie

  Przeciwnie. Państwo świeckie to takie, gdzie instytucja Kościoła działa niezależnie od instytucji Państwa i vice versa. Gdzie Kościół utrzymuje się ze składek wiernych a na państwowych uroczystościach księża są prywatnie, jak wszyscy inni, gdzie religii naucza się poza budynkami publicznymi a wierni biorą ślub dlatego, że wierzą w Boga i Sakrament a nie dlatego, że panna młoda chce mieć biała sukienkę z welonem.

 • super_hetero_dyna 05.08.19, 20:25
  Państwo demokratyczne to takie państwo, w którym ludzie wierzący, dokonując wyborów politycznych, mają prawo kierować się m.in. swoją wiarą i wybierać polityków, którzy ich, wypływające z wiary, postulaty, będą wcielać w życie.
 • asfiksja 05.08.19, 17:49
  To wyjaśnij jeszcze - kto kroczył Drogą Prawdy, a kto drogą pogańskiego bezbożnictwa w sprawie abp Paetza - papież JPII czy abp Paetz? Żeby było już całkiem klarownie. Bo przypomnę raz jeszcze, że abp Jędraszewski do dobry kumpel abp Paetza, bronił go jak szalony i tej obrony nie cofnął.
 • dzikka 06.08.19, 09:33
  1elka26 napisał(a):

  > Obserwując obecne zmaganie kulturowe, w ostatnich kilkunastu latach szczegó
  > lnie intensywne w Polsce, a w ostatnich miesiącach jeszcze nasilające się na po
  > lskiej ziemi, widzimy, że nie jest to zwykłe przeciwstawienie społeczno-polityc
  > znych poglądów tzw. lewicowych i prawicowych, ale że jest to radykalne przeciws
  > tawienie: Droga Bożej Prawdy przeciwko drodze zwykłego, pogańskiego bezbożnictw
  > a"

  Elka, niestety urodziłaś się w niewłaściwych czasach , byłabyś idealnym rycerzem chrystusowym, który wyrzynał by z pieśnią na ustach pogańskie dzieci w czasach wypraw krzyżowych, gwałcąc w imię boże bezbożne kobiety. Albo jako inkwizytor, poddawać torturom pogańskie ścierwa i wszetecznice. A wszystko w imię wpływów, mamony, władzy nad doczesnym światem mając tak naprawdę w dudzie Słowo Boże, miłość bliźniego, miłosierdzie i wszystkie chrystusowe nauki. Takim jesteś reprezentantem KK i taka jest ta twoja droga bożej prawdy przeciw: nie pogaństwu a: uchodźcom, innowiercom, homoseksualistom, ateistom, ludziom o odmiennych poglądach politycznych itd.
 • mdro 06.08.19, 09:40
  Przecież on pisze (a raczej przepisuje, bo własnej myśli w tym niewiele) to, co mu każą. I wychodzi stek bredni, w którym ważne są jedynie słowa-klucze w stylu "lewacka ideologia", "lewacka UE", ostatnio doszła nagonka na LGBT (nb. wzorowana na działaniach Putina, który też w gejach widzi wielkie zagrożenie).

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:46
  Słyszałem już o "człowiekach honoru", ale że ktoś swojego ubeka nazywa Jezusem Chrystusem to już lekka przesada.
 • asfiksja 05.08.19, 17:51
  Nie mieści ci się w głowie, że ksiądz może raportować przed Bogiem, a nie przed biskupem z branży? Bywa.
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 17:57
  Ci trzej przed Bogiem to dopiero zdadzą raport. W dniu Sądu. Tymczasem zdają raporty pod pseudonimami operacyjnymi. Swoim oficerom z WSI.
 • hanusinamama 05.08.19, 23:19
  POlski ksiądz no cos ty??/ Jeszcze bedzie takie herezje głosił jak Papież Franciszek...zninawidzony tak przez naszych purpuratów...
 • sylwus34 05.08.19, 17:54
  Jak widać syndrom "oblężonej twierdzy", który niestety trapi częśćpolskich katolików, każe widzieć począwszy od Papieża Franciszka-antychrysta, a Chrystusa za oficera.
  Mam jakieś deja vu, coś mi się wydaje, że ta historia wydarzyła się już jakieś 2 tys lat temu.
 • 7katipo 05.08.19, 17:51
  Nie dorabiają doopie uszu.
  Nie możesz nie widzieć, że to kretyn jest.
 • chinczyk_z_donbasu 05.08.19, 18:00
  Ja raczej napiszę, ale za wsparciem do abp Jędraszewskiego. Prawdę powiedział. Jesteśmy świadkami zmasowanego ataku ideologii LGBT.
 • bib24 05.08.19, 18:35
  chinczyk_z_donbasu napisał:

  > Ja raczej napiszę, ale za wsparciem do abp Jędraszewskiego. Prawdę powiedział.
  > Jesteśmy świadkami zmasowanego ataku ideologii LGBT.

  napisał forumowy gej
 • super_hetero_dyna 05.08.19, 20:28
  A forumowy gej to coś tak obrzydliwego, że nikt z nim nie powinien rozmawiać? To chciałaś napisać, dziewczynko?
 • hanusinamama 05.08.19, 23:20
  Dynka ty sie wypowiadasz na tematy inne niż geje?? Tak cie to kręci, tak musisz ukrywac swoje prawdziwe ja ze dajesz upust swoim chęciom tu na forum. W domu zona koscielna, trza udawać porządnego heteryku...to chociaz tutaj sobie pouzywasz w temacie gejów.
 • super_hetero_dyna 06.08.19, 14:07
  Człowiek mający inteligencję wyższą niż numer buta, po prostu skorzysta z forumowej wyszukiwarki. Poszukaj na samej górze, po prawej stronie, okienka z ikonką lupy i napisem "szukaj na forum". Kliknij w lupę, potem w napis "wyszukiwanie zaawansowane", następnie w okienko "Autor" wpisz "super_hetero_dyna" i kliknij klawisz "szukaj". Ale nie szukaj go na klawiaturze, tylko na stronie. Taki duży, granatowy z białym napisem. Nie dziękuj.
 • bywalec.hoteli 05.08.19, 22:46
  To jakiś nowy idol GW po księdzu Lemańskim? Nie, żebym bronił biskupa, ale wybiórcza i ich fałszywa troska o Kościół...

  --
  Lato smile
 • dramatika 05.08.19, 23:00
  bywalec.hoteli napisał:

  > To jakiś nowy idol GW po księdzu Lemańskim?

  Całe to lewackie środowisko ma ostrą psychozę. Spalają się do granicy zawału na jeżdżeniu po KK, by potem szukać sobie w nim sprzymierzeńców tongue_out
 • sumire 06.08.19, 07:37
  Zmartwię cię. To ostatnia instytucja, w której będziemy szukać sprzymierzeńców. Za dużo na sumieniu mają.
 • dramatika 06.08.19, 07:43
  sumire napisała:

  > Zmartwię cię. To ostatnia instytucja, w której będziemy szukać sprzymierzeńców.
  > Za dużo na sumieniu mają.

  I piszesz to w wątku o pisaniu do Jędraszewskiego z inspiracji innego członka znienawidzonego przez was KK.
  Psychoza to mało powiedziane - zwyczajna obłuda. No chyba że o. Gużyński to jakaś inna sekta, które nie potępia czynów homoseksualnych.
 • sumire 06.08.19, 07:50
  Jedna jaskółka wiosny nie czyni, koleżanko. Fakt, że zdarzają się w kościele ludzie uczciwi nie oznacza, że nie jest to instytucja zepsuta i przeżarta nienawiścią.
  A co do potępiania - już ci napisano, dlaczego w wykonaniu pana J. brzmi szczególnie obrzydliwie, więc jeśli komuś chcesz zarzucać obłudę, zacznij od niego.
 • dramatika 06.08.19, 08:00
  sumire napisała:

  > Jedna jaskółka wiosny nie czyni, koleżanko.

  Skończ tę farsę. Lewactwo jest przeżarte obłudą do szpiku kości. "Funkcjonariusze KK" to dla lewaków naziści, faszyści i pedofile, co nie przeszkadza im powoływać się na autorytet jednego z nich. Wyslijcie mu cipkomaryjkę na znak pokoju.

 • sumire 06.08.19, 08:05
  Po pierwsze, nikt nie powołuje się na niczyj autorytet.
  Po drugie, nie emocjonuj się tak, bo twoja oczywista obsesja znowu wyłazi.
 • dramatika 06.08.19, 08:12
  sumire napisała:


  > Po drugie, nie emocjonuj się tak, bo twoja oczywista obsesja znowu wyłazi.

  Nigdy nie ukrywałam że mam obsesję na punkcie kłamstwa i obłudy.
 • sumire 06.08.19, 08:19
  No to powinnaś mieć duży problem z panem Jędraszewskim i jego działaniami w przeszłości.

  Natomiast bardziej widoczna jest twoja obsesja na punkcie LGBT, przepraszam, oczywiście ideologii LGBT. Jakieś nieprzepracowane traumy czy zahamowania?
 • katriel 06.08.19, 01:21
  Kurczę, nie rozumiem. Dlaczego Elka i Dyńka się w tym wątku tak zacietrzewili? Zwykle jednak piszą spokojniej, nawet kiedy temat gorący. Dyńka często zresztą popisuje się taką żelazną logiką szaleńca, z którą do pewnego stopnia sympatyzuję (chodzi o konsekwentne wyciąganie wniosków z absurdalnych założeń - ścisłacy zwykle to doceniają, również u oponentów; podobny urok mają, a przynajmniej miały za jego lepszych czasów, wypowiedzi Korwina-Mikkego). A tutaj? - histeryczne walenie epitetami na lewo i prawo.

  Czyżby to pisanie listów tak ich zabolało? Wydawałoby się, symboliczny gest, z którego niewiele wynika. Ale skoro tak ich to boli, to może... trzeba jednak pisać? Walić w słabiznę?


  --
  Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
 • 1elka26 06.08.19, 08:05
  Słucham???? Kto jest zacietrzewiony??? To ja reaguje histerycznie na próbę zwrócenia uwagi, że to co wyprawia lewactwo atakując abp Jędraszewskiego jest po prostu absurdem? To ja używam wyzwisk i pomowień połączonych z wyrażonymi kulturalnie sugestiami opuszczenia tego forum?
  Najwyraźniej bardzo zabolało jasne i zdecydowane stanowisko abp Jędraszewskiego - i bardzo dobrze. Tak zwykle jest gdy ktoś jasno i otwarcie zło nazywa złem.
 • mdro 06.08.19, 09:20
  Dlatego cię tak boli, gdy ktoś jasno i wyraźnie pisze o tym, jakie zło wyrządzasz, judząc, kłamiąc i mącąc wyłącznie dla materialnych korzyści?

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • 1elka26 06.08.19, 11:41
  Cos takiego. Specjalistka od judzenia, pomówień i szczucia jako herold prawdy i tolerancji?
  No to prosze bardzo. Prosze o przedstawienie chociazby cienia dowodu na to, że jestem płatnym rosyjskim trollem.
 • mdro 06.08.19, 11:46
  Trolliku, nikt tu nie musi nic przedstawiać. Przedstawiasz się sam big_grin

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • 1elka26 06.08.19, 11:51
  Czyli kolejne pomówienia i szczucie. No cóż, typowe zachowanie lewaków -zamiast argumentów - szczucie i pomowienia.

  Konkrety i dowody proszę.
 • mdro 06.08.19, 11:56
  Idź się zajmuj mongolskim baletem, trolliku big_grin

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • 1elka26 06.08.19, 11:59
  Kolejny przykład szczucia.

  Konkrety i dowody proszę. Doprawdy wspanialy przykład merytorycznej dyskusji w lewackim wykonaniu. Brawo.
 • mdro 06.08.19, 12:14
  Udowodnij "lewackość" big_grinbig_grinbig_grin

  Że jesteś trollem, to oczywiste - udzielasz się tylko w określonych wątkach, piwszesz nieskładnie, bez sensu, byleby wywołać określone reakcje za pomocą słów kluczy. Że czysto politycznym, też w żaden sposób udowadniać nie trzeba. Że niedziałającym i interesie Polski - szczujesz na UE, ergo zbliżasz do Moskwy. Nie znasz dobrze polskiego języka ani polskiej kultury (o współczesnej nie masz żadnego pojęcia) - to naprawdę dobrze widać, czy ktoś tu dorastał i żyje, twoja znajomośc jest czysto wyuczona, i to dawno. Większość Twoich wpisów to propagandowe kalki (nawet cytaty kopiujesz z innych miejsc w necie), posługujesz się określeniami kompletnie w Polsce nieznanymi (typu ten mongolski balet czy nadwołżańskie wioski - nie mówiąc już przekręcaniu tytułu bardzo popularnego w Polsce serialu). że robisz to za pieniądze, też jest dość oczywiste - nie masz żadnych innych zysków z uczestnictwa w tym forum. Nie udowodnisz, że jest inaczej.

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • 1elka26 06.08.19, 12:35
  A co to za brednie??? To ja mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem?? Może warto wrócić do szkoly i dowiedziec się na kim spoczywa cieżar udowodnienia stawianych zarzutów.
  Może tak przy okazji dowiem się kto notorycznie mylił Mniszkowne z Rodziewiczówną? Okreslenie -"mongolski balet" jest jak najbardziej znane. Wystarczy oglądnąć przynajmniej jeden odcinek "Kiepskich"
  Twoje zachowanie wyczerpuje znamiona szczucia. Wcześniej zgłaszałam tego typu wpisy do moderacji i były kasowane, to chyba też o czyms świadczy.
  Nie wiesz na czym polega lewackość? - własnie na bezpodstawnym szczuciu. Tak właśnie postępował m. in. Stalin gdy chciał zdyskredytować sowich przeciwnikow to wyzywał id od faszystów - chociażby Trockiego.
  Twoje zachowanie wpisuje się wręcz idealnie w ten schemat.
  Aha i jeszcze jedno - ja nie mam problemow z polskością i nie oglądam się ani na Moskwę ani na Brukselę. Nie będe donosić na swój kraj tylko dlatego, że nie podoba mi się to co może robić rząd . MOże więc zastanów się kto tak naprawdę szczuje nie na Unię, ale na Polskę.

  Dowody poproszę o to, że jestem platnym trollem. Dowody a nie kolejne pomówienia.
 • mdro 06.08.19, 12:43
  Biedactwo, dalej nie rozumie, o co chodziło z tą Mniszkówną big_grinbig_grinbig_grin. O tym właśnie piszę - brak znajomości kultury.

  Problemów z polskością z pewnością nie masz - trudno wymagać ich od kogoś, kto Polakiem nie jest. I niezmiernie zabawne jest, gdy piszesz "Tak właśnie postępował m. in. Stalin gdy chciał zdyskredytować sowich przeciwnikow to wyzywał id od faszystów ", jednocześnie w każdym zdaniu używając "lewackości" itp. wytrychów big_grin. Swoją drogą, nie ekscytuj się tak, zawsze możesz się wylogować z tego forum...

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • 1elka26 06.08.19, 13:01
  Czyli nadal zero dowodów, a kolejne pomówienia? Szkoda czasu na dyskusje z osoba ktora nie potrafi samodzielnie myśleć, tylko nieustannie powtarza dawno już zużyte grepsy.

  No cóż - w tym przypadku powiedzenie, że jak Pan Bóg chce kogo ukarać, to mu najpierw rozum odbiera - jest jak najbardziej słuszne.

  Nadal proszę o dowody.
 • mdro 06.08.19, 13:14
  Coraz bardziej przynudzasz, papużko CtrlC CtrlV. Papatki, emerycie z KGB, wygaszam. Tituszkę sobie na razie zostawię, on przynajmniej bywa zabawny (choć ostatnio jakby coraz mniej serca ma do tej roboty).

  Na koniec dobra rada - przypomnij sobie, "intelektualisto", jak to jest z tym cytowaniem, bo ostatnio znowu się popisałeś z tymi numerami stron big_grin. Ja wiem, w ZSRR mieli dość swobodny stosunek do praw autorskich i nie nauczyli...

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • asia.sthm 06.08.19, 15:18
  Elka, nie czaruj - nikt sie tu nie nabierze na twoje glupie proszenie o dowody. Zadne po stokroc przedstawione dowody ci nie zamkna paszczy, bo nie poddasz sie do ostatniej kropli ... przynaleznego ci megabita big_grin
  Zostalas koncertowo zdemaskowana! Sama przedstawiasz nam dowody twojego zawodowego trollowania. Raz po raz, to malo?

  --
  http://1.bp.blogspot.com/-P2HXVmRDoW4/VYrC3IqVzPI/AAAAAAAAB6o/0VKo6vEbt6I/s1600/linia_ozdobna.gif
 • 1elka26 06.08.19, 15:38
  Jednak lewactwo faktycznie nie grzeszy bystrością. Może udaj się do kogoś mądrzejszego i skonsultuj się jeżeli chodzi o znaczenie słowa dowód.
  Chociaż masz w jednej kwestii rację. Wręcz koncertowo swoimi wymysłami definiujecie zjawisko określane jako pomówienie.
  Jeżeli chcesz mi zamknąć paszczę - jak to bardzo kulturalnie okresliłaś - to przedstaw konkretne dowody na to, że jestem płatnym i w dodatku rosyjskim trollem.

  Jak na razie to błaźnicie się - po prostu.
 • dzikka 06.08.19, 13:37
  1elka26 napisał(a):

  > Okreslenie -"mongolski balet" jest jak najbardziej znane. Wystarczy oglądn
  > ąć przynajmniej jeden odcinek "Kiepskich"
  >

  🤣😂🤣😂🤣
  Ale się ubawiłam. Niektórzy preferują inne kino...
 • 1elka26 06.08.19, 13:44
  Wyobraź sobie, że ja też. Ale twierdzenie, że sformulowanie "mongolski balet" jest kompletnie w Polsce nieznane świadczy tylko o oderwaniu od rzeczywistości, zwłaszcza w kontekście zarzutów o braku znajomości polskich realiów.
  Doprawdy nie wiem, co trzeba miec w głowie żeby posługiwać się wyssanymi z palca zarzutami.
  Zagrania rodem z PRL - po prostu żenada.
 • sumire 06.08.19, 13:50
  Nie wiem, skąd czerpiesz wiedzę o popularności sformułowań w języku polskim, ale zmień zródło, bo ktoś cię bardzo okłamuje.
 • asfiksja 06.08.19, 12:50
  Stanowisko abp Jędraszewskiego nie jest "jasne i sprecyzowane". Bo niby wali w LGBT, ale jednak korzysta z poparcia środowiska gejów na wysokim szczeblu (zarówno w episkopacie, w którym wspiera abp Paetza, który jest zdeklarowanym gejem, jak i w rządzie). Mnie nie przeszkadza orientacja seksualna polityków. Ale przeszkadza mi tworzenie koterii na tym tle, przeszkadzają mi otaczanie się młodymi niekompetentnymi chłoptasiami i przeszkadza mi agresja w stosunku do NORMALNYCH gejów spoza układu.
 • asfiksja 06.08.19, 14:11
  Ich, jako homofobów i ukształtowanych w PRL-u starych mizoginów, boli, że abp Jędraszewski tak naprawdę trzyma z gejami, oczywiście nie ze wszystkimi, tylko z tymi, z którymi wartobig_grin Kto mieczem wojuje...
 • dramatika 06.08.19, 14:26
  asfiksja napisał:

  > Ich, jako homofobów i ukształtowanych w PRL-u starych mizoginów, boli, że abp J
  > ędraszewski tak naprawdę trzyma z gejami, oczywiście nie ze wszystkimi, tylko z
  > tymi, z którymi wartobig_grin Kto mieczem wojuje...

  No i jak ci się to niby kłóci, że rzekomo "trzyma z gejami"? Odróżniasz potępianie czynów homoseksualnych od homoseksualistów, potępienia cenzury i ataków na kościół od potępiania zwykłych ludzi, którymi tęczowi agresorzy i prowokatorzy się wysługują?
  Jest mnóstwo osób homoseksualnych, którzy nie utożsamiają się z ruchem LGBT i potępiają ataki na Kościół. Dużo osób zwerbowanych na marsze to młode dzieciaki, których naiwność "tęczowi" zwyczajnie wykorzystują do swoich politycznych celów.
 • sumire 06.08.19, 14:36
  dramatika napisał(a):

  > Odróżniasz potępianie czynów homoseksualnych od homoseksualistów, potępienia cenzury i ataków na kościół od potępiania zwykłych ludzi, którymi tęczowi agresorzy i prowokatorzy
  > się wysługują?

  Parskłam.
  Naprawdę, "my nie potępiamy ludzi, tylko ideologię" nie jest ani trochę przekonujące. Nawet jeśli kolejne tuziny postów na ten temat wyprodukujesz, nikt w to nie uwierzy, bo to po prostu fałszywa śpiewka mająca sprawić, by potępiający mogli spojrzeć w lustro przy goleniu, z ulgą, że jednak nie są aż tak złymi ludzmi.

  > Dużo osób zwerbowanych na marsze to młode dzieciaki,
  > których naiwność "tęczowi" zwyczajnie wykorzystują do swoich politycznych celów.

  Udowodnij, że są werbowani.
 • asfiksja 06.08.19, 14:42
  Taaa, "my nie atakujemy ludzi tylko ideologię" jest strasznie słabe. Ale oni po prostu nic lepszego nie wymyślili.
 • asfiksja 06.08.19, 14:39
  Odróżniasz potępia
  > nie czynów homoseksualnych od homoseksualistów
  Ja odróżniam. Ale abp Jędraszewski najwyraźniej nie, bo nigdy nie potępił nawet najbardziej agresywnych czynów homoseksualnych swojego dobrego kumpla abp Paetza. Nie wymagam też od posła Jarosława, żeby potępiał w czambuł gejów (a wręcz przeciwnie - domagam się ich życzliwego traktowania przez władze państwowe!), a jedynie, żeby pilnował, żeby za pieniądze podatników nie opłacać zbyt wielu chłoptasiów kręcących się wokół jego kumpla Antoniego.
 • obrus_w_paski 06.08.19, 08:35
  Nie wyobrażam sobie jak można zyc z takim dysonansem. Z jednej strony zaciekle bronic homoseksualisty (paetz), a z drugiej tak skandalicznie pomiatać homoseksualistami?
  Jak to w ogóle jest możliwe? Wiem o istnieniu hipokryzji, ale na takim etapie, to chyba już musi fizycznie bolec?
 • sumire 06.08.19, 09:23
  Oj, można.
  Instytucja reprezentowana przez tego pana ma duże doświadczenie w wypieraniu się własnych czynów.
 • mdro 06.08.19, 09:25
  Wiesz, trzeba mieć choćby resztki przyzwoitości, żeby się tym przejmować.

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • kropka_kom 06.08.19, 11:01
  ten duchowny powinien być odsunięty...
 • q_fla 06.08.19, 11:09
  Katolicy piszą i to na potęgę skargi do Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego oo. Dominikanów. Chciał o. Gużyński listów, więc będzie je miał...

  --
  "Jeżeli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia, nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty, czy programy polityczne." Kard. Stefan Wyszyński
 • sumire 06.08.19, 11:13
  A te skargi to na co? Że znalazł się jeden duchowny, który nie godzi się na nagonkę na bliźnich?

  Jeszcze trochę i słowo "katolik" stanie się obelgą wskutek wytrwałych wysiłków ich samych.
 • kosmos_pierzasty 06.08.19, 11:29
  Ja patrząc, jak się rozwija ten wątek, to mam wrażenie że najbardziej obrzydliwe trolle na forum są na liście płac wcale nie PiSu, jak sądziłyśmy, czy Moskwy, a episkopatu... sad

  PS. napisałam smile
 • mdro 06.08.19, 14:05
  Pewnie wrzucił w google "mongolski balet" i mu wyskoczyło, o kontekście już nie przeczytał.

  --
  "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
 • biszkopty35 07.08.19, 06:06
  Szanuję godność każdego człowieka. Jak Bóg przykazał. Organizację LGBT uważam za szkodliwą społecznie, kulturowo, a nawet za szkodliwą dla samych jej członków. Jak Bóg przykazał. Wystarczy dostrzec różnicę między człowiekiem a organizacją, by zrozumieć, że słowa Jędraszewskiego nie są sprzeczne z chrześcijaństwem, nauką Kościoła i Pismem Świętym.
 • 1elka26 08.08.19, 16:20
  Mam nadzieję, że w tym miejscu informacja o bardzo ważnym oświadczeniu przewodniczacego KEP będzie jak najbardziej na miejscu i ocaleje.

  Przewodniczący KEP przedstawił jednoznaczne i bardzo jasne stanowisko KOscioła odnośnie ideologii LGBT, zwraca uwagę zwłaszcza cytat z wypowiedzi papieża Franciszka dobitnie pokazujący, że w tym aspekcie nie ma żadnych róznic w nauczaniu.
  Ważne jest także uznanie dla abp Jędraszewskiego za jego zdecydowaną postawę:

  "Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników."

  dorzeczy.pl/kraj/110398/Arcybiskup-Gadecki-wydal-specjalne-oswiadczenie-ws-LGBT.html
 • bo_ob 08.08.19, 16:29
  1elka26 napisał(a):

  Mam pytanie.
  Czy ideologia LGBT polega na tym, że osoby nieheteroseksualne mają mieć takie same prawa obywatelskie jak heteroseksualne?

  Wyglądasz na osobę, która na to pytanie potrafi mi odpowiedzieć.
 • 1elka26 08.08.19, 17:58
  Oczywiście, że mają. Ale to nie oznacza, że osoby nieheteroseksualne mogą zawrzec związek małżeński czy też adoptować dzieci. Naprawde setki tomów na ten temat już pisano i naprawdę nie pomoże tworzenie coraz bardziej kunsztownych wygibasów prawnych czy też filozoficznych -nazywanie czegoś małżeństwem nie sprawia, że staje się to małżeństwem. Przede wszystkim dlatego, że oznacza to w ten sposób poprzez kwestionowanie oczywistych róźnic bilogicznych kwestionuje się podstawowy i z punktu widzenia społeczeństwa podstawowy cel małżeństwa jakim jest, mówiąc górnolotnie - podtrzymanie rasy ludzkiej.
  O adopcji dzieci nawet nie warto wspominać gdyż to jest dopiero istne horrendum.
 • bo_ob 08.08.19, 18:11
  1elka26 napisał(a):

  > Oczywiście, że mają. Ale to nie oznacza, że osoby nieheteroseksualne mogą zawrz
  > ec związek małżeński czy też adoptować dzieci.

  Jajeczko częściowo nieświeże wink

  Mogą mieć takie same prawa, ale nie wszystkie, większość im już powie, jakie prawa im nie przysługują. Tak myślałam, ze o to chodzi.

  Wiesz, oczywiście, że nie uda się wam ograniczyć praw obywatelskich osobom nieheteroseksualnym? Że sukcesywnie zwiększa się liczba państw, gdzie małżeństwa osób tej samej płci są dozwolone - nawet w katolickiej Irlandii? W Polsce to tylko kwestia czasu.

  Nie szkoda wam czasu na walkę o i tak przegrana sprawę?

 • 1elka26 08.08.19, 19:31
  To nie jest biznes. To są najbardziej podstawowe normy na ktorych opiera się ludzkość. Nie ma tutaj bilansu zysku czy też strat. Uchwalić mozna nawet najbardziej absurdalne prawa, ale są normy i zasady które są nienegocjonowalne takie jak:
  godność człowieka, małżeństwo, życie ludzkie w całym jego przebiegu oraz prawo rodziców do wychowania swoich dzieci.
 • bo_ob 08.08.19, 19:40
  A gdzie ja piszę, że jest to biznes? nigdzie.

  Rozumiem twój punkt widzenia, ale nie zgadzam się z nim. Nie uważam, że dwie osoby nieheteroseksualne poprzez zalegalizowanie swojego związku naruszą w czymkolwiek normy, na jakich opiera sie ludzkość - przykładem kraje, gdzie takie prawo jest i normy nic nie straciły. Tak, ja moje heteroseksualne małżeństwo nic nie straci, jeśli jakaś para homoseksualna zalegalizuje swój związek, myślę, że wręcz przeciwnie: zyskamy parę zadowolonych ludzi.

  Tak, są zasady niedyskutowalne - na przykład przyrodzona godność człowieka. Ale już definicja małżeństwa jest dyskutowalna a prawo do wychowywania dzieci tym bardziej - szczególnie jeśli rodzice swoje dzieci krzywdzą.

  Nie widzę tego, aby prawa człowieka o jakie walczy ruch LGBT godziły w godność człowieka. Ty widzisz?

 • super_hetero_dyna 08.08.19, 23:38
  A któż winien, ze dałeś się otumanić i zza drzew nie dostrzegasz lasu?
 • taniarada 08.08.19, 19:49
  Ma tyle do powiedzenia w kościele .Co nic .Jarzysz to kosmos?
 • super_hetero_dyna 08.08.19, 23:36
  Pióro wziął wreszcie do ręki prowincjał Dominikanów i milosciwie wysłał Guzynskiego na trzytygodniową pokutę. Byle mu tylko zabral komórkę, żeby mu oficer prowadzący w pokucie nie przeszkadzał.
 • 1elka26 09.08.19, 08:43
  Bardzo dobra decyzja. Teraz o. Gużyński będzie miał czas na refleksję i podjęcie decyzji co jest dla niego ważniejsze: uznanie ze strony GW i tzw. postępowej lewicy czy wypowiedzi zgodne z nauczaniem Kościoła i obrona najważniejszych wartości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka