Dodaj do ulubionych

"dla Was to kawa czy piwo i czipsy do meczu"

05.08.19, 17:58
Jakbyście zareagowały na taką prośbę o pomoc w leczeni dziecka? Czy proszący ma prawo wypominać nijako "przyjemności" innych zdrowych ludzi i domagać się od nic przekazania kwoty na jego zbiórkę. Czy to nie jest takie zaglądanie do portfela?
Edytor zaawansowany
  • majenkir 05.08.19, 18:17
    A ktos tak zrobil? dla mnie to ostatnie chamstwo jest.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • mildenhurst 05.08.19, 18:24
    Mam udostępnienie na fb. Ojciec dziecka chorego na nowotwor tymi słowami, m.in. zwraca się o wsparcie. Na str, na której zbiórka ma miejsce jest opis szczegółowy i bardzo merytoryczny więc mniemam, że nie jest to ściema. Ale chodzi mi o sam fakt użycia słów i postawienia innych przed wyborem. Trochę chyba zbyt nachalny.
  • lot_w_kosmos 05.08.19, 18:28
    Nie.
    Nic nie jest nachalne, gdy chodzi o życie własnego dziecka.
    W morzu zbiórek wymyślili coś, co przyciąga uwagę i o to chodzi.
    A ze zbiorkami jest tak, że jak ktoś chce, to zapłaci.
    Jak nie to niech nie kopie.
  • mildenhurst 05.08.19, 18:29
    Ok, Ty byś wpłaciła?
  • double-facepalm 06.08.19, 11:00
    Ja tak, wybaczylabym desperację. Ty milden masz jakies spektrum autyzmu czy co?
  • kosmos_pierzasty 05.08.19, 18:28
    Pewnie, że to gafa, ale jakie to ma znaczenie w tych okolicznościach?
  • mildenhurst 05.08.19, 18:34
    Nie gafa, a raczej wkurzenie. Tylko target nie bardzo trafiony. Mnie odrzucił choć ja nie jestem lambadziarą z kawą na wynos ani tym bardziej fanką meczów z piwem i czipsami.
  • szmytka1 05.08.19, 18:30
    nie, nie jest to dla mnie przegięcie, rozumiem desperację rodziców, bo byłam po drugiej stronie i to ja musiałam zbierac.
  • jowita771 05.08.19, 18:37
    Może niezręczne, ale człowiek w sytuacji, w jakiej znalazł się ten rodzic jest chyba w stanie posunąć się do większych gaf, jeśli ma nadzieję, że to pomoże. Nie oceniałabym.

--
    homoseksulaizm jest czyms
    niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
    I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
    by vibe-b
  • ira_08 05.08.19, 18:45
    Zależy od kontekstu. Jeśli ktoś cię prosi o kasę, odmawiasz, a on wylatuje z takim tekstem, to trochę niegrzeczne. Jeśli ma taki apel do wszystkich: "Proszę, pomóżcie Jasiowi, wpłaćcie choć kilka zł, dla was to tylko czipsy, dla nas poważna kwota" to nie, bez przesady, jakie zaglądanie do portfela?

>Ale chodzi mi o sam fakt użycia słów i postawienia innych przed wyborem. Trochę chyba zbyt nachalny.

Do ciebie osobiście nie pisze, więc o co ci właściwie chodzi?
  • aerra 05.08.19, 19:51
    Jeśli to jest skierowane w przestrzeń do wszystkich, w sensie "dla nas liczy się każda kwota, parę złotych, dla ciebie to tylko kawa czy czipsy", to mi to nie przeszkadza, ani mnie nie odrzuca.
    Natomiast jakby to było skierowane do konkretnej osoby, to tak, mogłabym to uznać za wytykanie i zaglądanie do portfela. Ale też zależy od kontekstu, czy wręcz tonu jakim to byłoby powiedziane.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • koko8 05.08.19, 20:03
    Ja nie widzę w tej prośbie nic niestosownego , jak rozumiem ojciec chciał zobrazować wyskość kwoty: 20 pln to dla ciebie kawa ze starbunia, dla nas krok do odzyskania zdrowia dziecka (zastrzegam, że nie znam treści ogłoszenia). Do mnie przemawia, zresztą choroba dziecka to dramat dla rodziców i często desperacja, też bym nie patrzyła na konwenanse.
  • memphis90 05.08.19, 20:04
    Jak wyżej, jeśli chce tylko pokazać, że nawet niewielka z punktu widzenia darczyńcy kwota dla niego jest niezwykle ważna - to ok.

A co powiesz na to "chcemy udowodnić, że da się wybudować dom bez kredytu. W tył celu ZBIERAMY 50tys na mini - dom. W nagrodę obejrzysz videobloga o budowie domku na youtube". Dziś znalazłam i żałuję, że sama na to nie wpadłam kilka lat temu...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aerra 05.08.19, 20:13
    I ktoś wpłaca?

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • memphis90 05.08.19, 20:41
    Na razie nie, więc obawiam się, że projekt upadnie...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • princy-mincy 05.08.19, 22:50
    Ale beznadzieja, takie sepienie na dom.
    Podobnie odrzucają mnie tzw backpackers, którzy zbierają na podróż zamiast zwyczajnie zarobić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka