Dodaj do ulubionych

Espumisan lub podobne w Anglii. Kto się zna?

05.08.19, 19:29
Dziewczyny poratujcie. Syn (14l) od wczoraj w Londynie na obozie językowym. Drugi dzień cierpiący na bóle brzucha, chyba dokładnie nie umie wytłumaczyć mi co tak naprawdę dolega, jakiego rodzaju jest to ból. Podejrzewamy, że mogą to być też jakieś wzdęcia. Zaczęło się już w podróży, potem na promie. Dzisiaj rano po przespaniu się już u rodziny angielskiej było lepiej ale w ciągu dnia znowu zgięty w pół. Pomyślałam, że może jakiś espumisan czy Verdin próbować mu dać ale oczywiście nikt nie ma. Jaki jest w Anglii odpowiednik, o który mógłby pytać się czy w aptece czy może tej rodziny? dla nastolatka
Edytor zaawansowany
  • lalota 05.08.19, 19:44
    Najlepiej zapytać farmaceuty w aptece. Jak się syn sam dogada to fajnie, a jak nie, to niech mu ktoś pomoże.
    Fakt, że bez recepty będzie musiał zapłacić za leki.
  • rosapulchra-0 05.08.19, 19:48
    Niech ta rodzina jak najszybciej z nim pojedzie na A&E.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • snakelilith 05.08.19, 19:51
    Bayer produkuje Lefax, na pewno do kupienia w De i we Francji, w UK też powinno być. Jeszcze lepszy byłby chyba Buscopan, bo działa przeciwko skurczom w przewodzie pokarmowym. Ale może najpierw lepiej dać mu herbaty z kopru włoskiego, kminku i anyżu oraz termofor? Taką herbatkę powinien dostać w drogerii. Nie wiesz przecież co mu jest, więc lepiej nie ryzykować lekarstw i w razie dłuższego bólu lepiej skonsultować lekarza.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • rosapulchra-0 05.08.19, 22:08
    Buscopan w UK jest do kupienia bez recepty.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • kandyzowana3x 05.08.19, 20:01
    Windeze do kupienia w kazdym bootsie czy superdrug bez recepty na polce samoobslugowej. Tak na szybko.
  • mamtrzykoty 05.08.19, 20:50
    Zgięty wpół z powodu wzdęć?!
    Czy ty masz dobrze w głowie?
    Niech go natychmiast do lekarza zawiozą!
    Może to wyrostek, może kamień w nerce?
  • kandyzowana3x 05.08.19, 21:01
    Akurat wzdecia potrafia byc bardzo uciazliwe I ostro bolesne. Temat wdziecznie w niejednej klasyce literackiej omawiany wink. Jesli chlopak mial wczesniej podobne problemy to moze rozpoznawac rodzaj bolu.
  • pasmoxx1 05.08.19, 22:02
    Ja sama też wiem, że wzdęcia mogą zginać w pół. Ale nie jestem pewna czy to to. Jak już teraz pojechali na wieczór do tej rodziny, pewnie się położył i już jest trochę lepiej. Sam mówił, że czuje jakby miał duży brzuch. Od swojego nauczyciela dostał dzisiaj Nifuroksazyd. Wziął teraz 3-cią tabletkę. Wczoraj było mu tez niedobrze, myśleliśmy, ze to zatrucie pokarmowe jakieś, opiekunowie pewnie też. Twierdzi, że nie robi normalnej kupy (sorry) ale leci z niego woda. Rozmawialiśmy już z opiekunem. Mówiliśmy, że jeśli jutro dalej tak będzie, to nalegamy na wizytę u lekarza. Szczerze, nie wiem jak to zrobią bo mają całodzienny wyjazd do Oxfordu. Boże, tak mu zazdrościłam tej wycieczki, dziwiłam się innym matkom, że się denerwują i mnie pokarało. Osiwieję do niedzieli
  • kandyzowana3x 05.08.19, 22:07
    To moze cos takiego www.boots.com/imodium-plus-comfort-tablets---6-tablets-10047820
    Dziala na biegunke i wzdecia. W bootsie bez recepty
  • rosapulchra-0 05.08.19, 22:10
    Zgadzam się, że to jest bardzo dobre na biegunkę. Ale i tak uważam, że powinien zobaczyć go lekarz, najlepiej w szpitalu, na emergency.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • kandyzowana3x 05.08.19, 22:25
    A&e w londynie to 4-5 h czekania. Wszyscy lekarze absolutnie odradzaja A&E z biegunka, to bardzo zarazliwe i nikt nic nie zaleci nic innego jak przeczekanie pierwszych 5-7 dni.
  • princesswhitewolf 05.08.19, 22:48
    No nie do konca to jest tak. Pielegniarka cie dosc szybko widzi i jesli jest powod to zalatwiany jestes od razu i na wozek czy lozko biegiem. Ona klasyfikuje. Jeśli mozesz czekac to dluzej w zaleznosci od dlugosci kolejki bo nie jestes smiertelnym przypadkiem.

W Uk sa Walk in Centres gdzie przyjmuja w ciagu dnia kazdego: www.nhs.uk/Service-Search/Walk-in%20centre/LocationSearch/663

Jest tez GP i tzw out od hours weekendowy GP tak ze nie lata sie dna A& E z wszystkiem. Ale jako ze nie jest on zarejestrowany to zostaja pierwsze dwie opcje.
  • kandyzowana3x 05.08.19, 23:00
    Jest jeszcze serwis 111.nhs.uk/ moze warto go sprawdzic. Najlepiej, zeby wypelnial to z opiekunem mowiacym dobrze po ang, prawdopodobnie skonczy sienna rozmowie tel z pielegniarka.
  • princesswhitewolf 05.08.19, 23:26
    No to wlasnie Out Of Hours GP o ktorym mowilam ( my tam sie umawiamy po 17tej) ale oni zawsze pytaja o to gdzie zarejestrowany u GP jestes i sprawdzaja w systemie. A jak on visitor to sie nie zarejestrowal
  • krisdevalnor 06.08.19, 02:47
    Bol brzucha od ponad kilku godzin jest traktowany powaznie, sama jestem najlepszym przykladem. Jak powiedzialam pielegniarce, ze boli mnie od 2 dni (zaczelo w sobote po poludniu a w niedziele w srodku nocy pojechalam na emergency) to wlasciwie od razu sie mna zajeli. Okazalo sie, ze to wyrostek, dosc nietypowe zapalenie bo bez temperatury, wymiotow, biegunki - po prostu bol brzucha.
  • princesswhitewolf 05.08.19, 22:42
    Nie podejrzewac i nie leczyc na odleglosc tylko isc do lekarza. Masz opcje A&E czyli pogotowie albo tzw WalkIn Centre w normalnych godzinach pracy
  • rosapulchra-0 06.08.19, 05:06
    100 racji. Jeśli chłopak ma mniej niż 16 lat, to za nic nie płaci.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka