Dodaj do ulubionych

Mam propozycję, a poropos akcji z listami

06.08.19, 11:40
Ponieważ tego rozsądnego, jak się wydaje, człowieka, Dominikanina, zalewa właśnie fala hejtu,
( dzienniklodzki.pl/burza-po-slowach-abp-jedraszewskiego-o-teczowej-zarazie-lodzki-dominikanin-wzywa-arcybiskupa-do-zlozenia-dymisji/ar/c1-14328099 )
proponuję napisać do niego kilka słów z wsparciem czy wyrazami uznania. Co Wy na to?
info.dominikanie.pl/adresy/?brat=180
Edytor zaawansowany
  • 1elka26 06.08.19, 14:05
    Proszę bardzo. Warto napisać, tak jak to zrobił inny dominikanin o. Jezienicki pisząc do swojego współbrata:

"Witaj Paweł.

Najdelikatniej to ujmując, chyba trochę nam ( dominikanom ) namieszałeś.
    Piszę to zupełnie subiektywnie, obserwując świat, zakon, Kościół z mojej osobistej perspektywy. Chyba solidnie namieszałeś, przynajmniej w Prowincji w Polsce. ....
    Po wydarzeniach agresji w Białymstoku, wydarzeniach nie do przyjęciu - ja też dawałem temu publicznie świadectwo - agresji w Białymstoku na marszu LGBT, co zostało potępione przez Kościół w Polsce, przez indywidualnych kapłanów, zakonników, osoby wierzące świeckie, ... ' nagle pojawiasz się medialnie dołączając do grupy intensywnie atakującej abp. Marka Jędraszewskiego, który powiedział Nie (!) dla nauczania ideologii LGBT masowo przekazywanej obecnie na ulicach i w mediach polskich w ostatnich miesiącach. Dobrze jest pamiętać, że o wiele wcześniej dla propagowania nauki ideologii ( filozofii życia ) LGBT, wyraźne Nie (!) powiedział Papież Franciszek!

Dlaczego wtedy medialnie milczałeś? Może już wtedy trzeba było mówić stanowcze swoje nie dla tej nauki Papieża Franciszka?

Gdzie był Twój głos, kiedy przedstawiciele LGBT profanowali : mszę ( Warszawa ), procesję Bożego Ciała ( Gdańsk )

Wizerunki religijne, które na zawsze, od wieków - są wpisane w historię, kulturę naszego polskiego narodu?"

Całość można znaleźć tutaj:
    www.facebook.com/wojciech.jezienicki.712/posts/498379367604895

Ważny i potrzebny głos. Warto mieć nadzieję, że ten i podobne listy skłonią o. Gużyńskiego do bardziej pogłębionej refleksji.
  • kropka_kom 06.08.19, 14:22
    1elka26 napisał(a):

> Proszę bardzo. Warto napisać, tak jak to zrobił inny dominikanin o. Jezienicki
    > pisząc do swojego współbrata:

bardzo dobrze napisane...
  • dramatika 06.08.19, 14:28
    Pisałam już, cipkomaryjki mu wyślijcie.
  • olena.s 06.08.19, 15:49
    Dzięki. Zrobione.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka