Dodaj do ulubionych

Jestem za eutanazja

06.08.19, 20:07
W przypadku nisko funkcjonujących autystow po obejrzeniu dzisiejszej Uwagi. Nikt nie chce się zajmować nimi, są ciężko zaburzone, uposledzone, agresywne, autoagresywne, właśni rodzice sobie z nimi nie radzą, są bici, szczypani, atakowani. Zamiast życie w pasach w szpitalu psychiatrycznym lepiej zakończyć ich trudne i bolesne dla wszystkich życie. Bardzo współczuję rodzicom i jestem wstrząśnięta.

--
bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
Edytor zaawansowany
  • kieszonkowa 06.08.19, 20:11
    A ja jestem za eutanazją ogólnie, dla wszystkich którzy cierpią i chcą swoje cierpienia zakonczyc.
  • asia-loi 06.08.19, 20:27
    kieszonkowa napisał(a):

> A ja jestem za eutanazją ogólnie, dla wszystkich którzy cierpią i chcą swoje ci
    > erpienia zakonczyc.

Ja też.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • sofia_87 06.08.19, 20:58
    Ja też
  • alpepe 06.08.19, 21:18
    I ja.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • pani_tau 06.08.19, 21:31
    Ja też.
  • mrs.solis 07.08.19, 01:26
    Ja tez.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • konsta-is-me 07.08.19, 05:47
    Tylko ze nie o tym jest ten watek
  • 35wcieniu 06.08.19, 20:12
    Eutanazja jest na życzenie osoby, której dotyczy.
    To co proponujesz się raczej nie mieści w definicji.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • milva24 06.08.19, 20:13
    Zgadzam się. To co proponuje bergamotka to eksterminacja. Kiedyś już ktoś coś takiego robił, to był wstęp do Holocaustu.
  • katja.katja 06.08.19, 20:24
    Za osobę, która ze względu na choroby nic nie kuma odpowiadają prawni opiekunowie czyli tutaj - rodzice.

--
    Nie dam się wygasić!
  • rosapulchra-0 06.08.19, 21:06
    Dokładnie.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • rosapulchra-0 06.08.19, 21:07
    Dodam jeszcze, że jest to potraktowanie tych ludzi jak zwierząt. Nie ma pieniędzy na leczenie zwierzaka/autysty? To zabijemy. Taniej wyjdzie.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • konsta-is-me 07.08.19, 05:51
    I dokladnie tak samo jak w przypadku , to ulga dla OPIEKUNA, nie dla zwierzecia, ups autysty...
    Ale bergamotka jest taka wrazliwa i wspolczujaca...
  • katja.katja 07.08.19, 06:45
    Autyzmu się nie leczy, bo nie jest uleczalny (nawet za granicą lub tonącej w złocie Arabii Saudyjskiej) krynico Mądrości.

--
    Nie dam się wygasić!
  • rosapulchra-0 07.08.19, 07:59
    Gazeciarz, nie popisuj się. Są różne rodzaje autyzmu i takie osoby dostają leki.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • katja.katja 07.08.19, 09:52
    I są wyleczone z autyzmu? Nobel!

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 07.08.19, 11:35
    Lekami nie leczy się autyzmu, ale wycisza objawy. Powinnaś/eś o tym wiedzieć jako osoba lecząca się na depresje wszak leki które bierzesz tez nie leczą depresji tylko wpływają na jej objawy
  • manon.lescaut4 07.08.19, 11:58
    Jako osoba z rzekomym ZA tym bardziej powinnaś o tym wiedzieć...
    Poza tym co za żenujący wątek, spadam z niego, bo nie chce się denerwować.
  • katja.katja 07.08.19, 13:14
    Nie biorę leków, rozważałam pewien lek, ale czułam się na tyle dobrze, a lek miał już od pierwszego działania takie skutki uboczne, że wyrzuciłam w try miga.

--
    Nie dam się wygasić!
  • majenkir 07.08.19, 15:09
    katja.katja napisała:
    > Autyzmu się nie leczy, bo nie jest uleczalny

To mamy zaczac usypiac wszystkich z nieuleczalnymi chorobami?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • katja.katja 07.08.19, 15:23
    Ze sprawnym mózgiem i świadomością - na życzenie zainteresowanego. Bez - na życzenie jego prawnych opiekunów, po orzeczeniu ze strony lekarzy, że faktycznie do życia samodzielnego nie będzie się nadawał, a codzienne jest męczące dla niego i wszystkich wokół.

--
    Nie dam się wygasić!
  • molik28 07.08.19, 15:00
    No ale tych pieniędzy nie ma. Jesteśmy krajem, który wspiera tylko do narodzin.
  • ira_08 06.08.19, 20:16
    Twój kościół zabrania eutanazji, a to co proponujesz to nie eutanazja, tylko zabójstwo. Eutanazja jest ŚWIADOMYM wyborem. Szkoda, że przyszło ci do głowy morderstwo, a nie dofinansowanie służby zdrowia, terapeutów, pensji dla opiekunów, specjalistycznych ośrodków...
  • bigzaganiacz 06.08.19, 20:20
    Jak ci sie pomiesza na starisc nie zapomnij uprzedzic zeby ktos zakonczyl twoje trudne i bolesne dla wszystkich zycie
  • katja.katja 06.08.19, 20:23
    Ulga dla chorego i całej rodziny smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • bergamotka77 06.08.19, 20:27
    To prawda - jaki jest sens utrzymywać przy życiu tak ciężko uposledzone dzieci? Dorosłych również. Co dadza ośrodku, kiedy są przypadki w których medycyna jest bezradna i często nawet farmakologia nic nie daje? Potwornie mną wstrząsnął ten reportaż o Dominiku i dramat jego rodziców.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • bigzaganiacz 06.08.19, 20:30
    To prawda - jaki jest sens utrzymywać przy życiu

To idz sie podziel z kims swoimi przenyslenismi
    Jutro moze cie potracic samochod zostaniesz warzywem , nie beda fatygowac karetki dobja na miejscu
  • amast 06.08.19, 21:59
    > To idz sie podziel z kims swoimi przenyslenismi
    > Jutro moze cie potracic samochod zostaniesz warzywem , nie beda fatygowac karetki dobja na miejscu

Można w formalny i prawnie wiążący w Polsce sposób wyrazić taką wolę? Ja mam tylko nadzieję, że jak życie zrobi ze mnie warzywo, to ktoś ze zwykłego humanitaryzmu skróci moje cierpienia, zamiast podłączać do kolejnych urządzeń.
  • cruella_demon 06.08.19, 22:04
    Nie można. Będą cię trzymać aż ciało zgnije, ale respirator napompuje powietrza do płuc.
  • katja.katja 07.08.19, 06:46
    Poważnie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • potworia116 07.08.19, 21:45
    Nieprawda
  • pani_tau 07.08.19, 11:43
    Nie licz na to w kraju, w którym cierpienie gloryfikuje się z fanatyczną zajadłością.
  • mrs.solis 07.08.19, 01:28
    Wolalabym zeby mnie dobili niz bym miala byc srajacym pod siebie warzywem.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • bergamotka77 06.08.19, 20:31
    A niech koncza. Za zle bym nie miała. Co innego demencja czyli pomieszanie na starość co innego agresja wobec bliskich i brak możliwości funkcjonowania poza pasami latami w szpitalu psychiatrycznym. Piszę tylko i wyłącznie o ciężkich przypadkach i nie rokujacych a nie wszystkich upośledzonych czy autystach.

--

• yva-na 06.08.19, 20:36
    A jaki jest sens utrzymywać zwyrodnialców z wyrokiem dozywocia?
  • cruella_demon 06.08.19, 20:47
    IMO? Żaden.
    W przypadku procesów nieposzlakowych, jak najbardziej powinna być kara śmierci.
  • kieszonkowa 06.08.19, 20:59
    cruella_demon napisała:

> W przypadku procesów nieposzlakowych, jak najbardziej powinna być kara śmierci.

Chyba żartujesz. Tam gdzie człowiek, tam zawsze istnieje możliwość pomyłki. Nie życzyłabym sobie życ w systemie który uzurpuje sobie prawo do odbierania ludziom życia tylko dlatego, że dziesięciu "nieomylnych" prokuratorow, policjantów i śledczych zgodnie powiedziało "winny". Historia zna dziesiątki takich przypadków. Niestety niewinność dowiedziona po śmierci mało na co się przydaje.
  • cruella_demon 06.08.19, 21:11
    A miliony winnych. Sorry, shit happens.
  • milva24 06.08.19, 22:03
    Wszystko ładnie dopóki ten jeden przypadek na milion nie padnie na Ciebie albo na kogoś z Twoich bliskich.
  • katja.katja 07.08.19, 06:49
    Czytałam w czasopiśmie naukowym (czyli nie Pudelek) artykuł o testach DNA. I w tym kontekście podawali przykład pewnego więzienia w USA gdzie postanowiono zrobić wszystkim więźniom skazanych za gwałt badania DNA.
    Okazało się, że co czwarty siedział za niewinność. Tak, że Kotko tego...

--
    Nie dam się wygasić!
  • potworia116 07.08.19, 21:47
    A w jaki sposób z badań DNA miałoby wynikać winny czy niewinny? Gwałt ma się w genotypie?
  • katja.katja 08.08.19, 08:16
    Być może zachowane były jeszcze np. majtki zgwałconych z materiałem genetycznym prawdziwego gwałciciela.
    Wtedy po porównaniu okazywało się (w co czwartym przypadku), że to nie ten.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 08.08.19, 08:17
    Lub np. włos z owłosienia intymnego jaki został na ofierze.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kieszonkowa 06.08.19, 20:55
    yva-na napisała:

> A jaki jest sens utrzymywać zwyrodnialców z wyrokiem dozywocia?

Bo więzienie jest karą a nie zemstą?
  • yva-na 06.08.19, 23:47
    karą może być też śmierć, istnieją jednostki psychopatyczne, nie poddające się resocjalizacji i bardzo niebezpieczne
  • sofia_87 06.08.19, 21:00
    Ja osobiście chciałabym aby to było możliwe, od razu wydalabym odpowiednie dyspozycje
  • majenkir 07.08.19, 15:11
    bigzaganiacz napisał(a):
    > Jak ci sie pomiesza na starisc nie zapomnij uprzedzic zeby ktos zakonczyl twoje
    > trudne i bolesne dla wszystkich zycie

Szczerze? wolalabym byc uspiona zanim zaczne rozmazywac na scianie wlasne g...o...

--
    Abby&Prada
  • kalina_lin 06.08.19, 20:23
    Ty jesteś za mordowaniem upośledzonych, a nie eutanazją. Nic nowego nie wymyslilas, ale jednak wstyd bez żenady takie pomysły wygłaszać.
  • katja.katja 06.08.19, 20:26
    Myślę, że nierzadko rodzice tych nieszczęśników myślą tak samo jak ona, tylko boją się tego powiedzieć.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kalina_lin 06.08.19, 20:56
    Myślą, że ich dziecko powinno być zabite? To niech to sami zrobią, czemu ktoś ma ich wyręczać.
  • cruella_demon 06.08.19, 21:12
    Bo pójdą siedzieć?
  • kalina_lin 06.08.19, 21:20
    To kto ma to zrobić? Kat? Lekarz?
    Kto ma zabić autystę, który nie chce umrzeć, nikogo nie zabił ani poważnie nie skrzywdził, a jest skrajnie uciążliwy dla rodziny?
  • cruella_demon 06.08.19, 21:37
    A kto zabija w krajach w których eutanazja jest dozwolona? Często właśnie w przypadku osób za które decyzję podejmuje rodzina czy sąd?
    Personel medyczny, do tego zatrudniony i sowicie opłacony.
  • kalina_lin 06.08.19, 22:18
    Co to znaczy, decyzję podejmuje rodzina? Człowiek jest zdrowy fizycznie, moglby jeszcze żyć i 50 lat, nie jest w stanie świadomie wyrazić woli śmierci z racji niepełnosprawności intelektualnej, a rodziba decyduje, ze jest uciazliwy i powinien umrzeć? Tak to działa w cywilizowanych krajach?
  • aerra 06.08.19, 22:25
    Nie, tak to nie działa.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • cruella_demon 06.08.19, 22:34
    Czytałam o przypadkach w których rodzina chciała eutanazji i zdecydował sąd. Na korzyść rodziny.
    to były przypadki demencji, albo odłączenia od żywienia i śmierć głodowa.
  • milka_milka 06.08.19, 22:44
    Śmierć głodowa jest jedną z najgorszych form okrucieństwa, na którą można skazać człowieka.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • kalina_lin 06.08.19, 22:50
    Berga postuluje zabijanie niskofunkcjonujacych autystow. Ktorzy owszem, moga byc piekielnie uciażliwi. Ale fizycznie są zdrowi, jedzą samodzielnie (wiec nie ma mowy o odłączeniu od żywienia), mają emocje, czują lęk, radość, bywają szczęśliwi ale na pewno nie rozumieją konceptu śmierci. Śmiem trwierdzić, że gdyby mogli się wypowiedzeć, raczej prosiliby o darowanie im życia. Myślę, że żaden lekarz nie podjąłby się takiego zadania, bo to nie eutanazja, tylko morderstwo.
  • bergamotka77 06.08.19, 22:58
    Widziałas chłopca z reportażu? Nie jadl sam. Leżał jak zwierzę przykuty pasami bo inaczej by zrobił krzywdę sobie lub innym.

--

• katja.katja 07.08.19, 06:54
    Skoro chłopiec był autoagresywny (i to wielokrotnie skoro musiano go przypinać pasami) to znaczy, że chyba dostatecznie wyraził swoją wolę (na sposób w jaki jest w stanie się posługiwać komunikacją) jak bardzo źle mu na Tym świecie i jego wolę też warto uszanować. On nieszczęśliwy, rodzice - nieszczęśliwi i niewieczni, personel obojętny bo po 8 godzinach idą do domu do własnych, zdrowych dzieci i mają pracę gdzieś, a w razie gdyby się przeciążyli mogą rzucić pracą z dnia na dzień.

--
    Nie dam się wygasić!
  • konsta-is-me 07.08.19, 05:56
    Gdzie decyzje o eutanazji podejmuje sad albo rodzina ???
    Podasz przyklad ?
    Pomylilas stwierdzenia smierci mozgowej z eutanazja.
  • molik28 07.08.19, 15:11
    A skąd wiadomo czy chce żyć czy nie chce? A co z nim jak rodzice umrą?
  • z_pokladu_idy 07.08.19, 00:11
    Miałam kiedyś dentystkę, która przyjmowała w gabinecie w swoim domu. Obok w pokoju odbijała się od ścian jej córka z zespołem Downa w ciężkiej formie. Kolejne opiekunki odchodziły, bo nie dawały rady zapanować nad dziewczyną 2-krotnje większą od nich. Ta biedna drobniutka matka też była wciąż poobijana. Miała też zdrowego syna, który zginął w górach w wypadku spowodowanym przez własną siostrę. Jako że miałam jakieś 10 lat, mama zawsze była że mną i cierpliwie słuchała opowieści pani dentystki. I tak kiedyś nam opowiedziała o śmierci syna i swoim żalu, że to nie córka zginęła. Do dziś pamiętam wyraz ulgi na jej twarzy, kiedy to w końcu mogła komuś powiedzieć.
  • bergamotka77 07.08.19, 00:38
    Straszne. Uważam, że rodzice też mają jakąś wytrzymałość i nie wszystko są w stanie udźwignąć. Czyms takim jest agresja dziecka. Jesli leki nie pomagaja wyciszyć dziecka powinny być dostępne ośrodki gdzie się dzieckiem zajmą specjaliści. U Jaworowicz też oglądałam co najmniej dwie sprawy z takimi chłopcami nastoletnimi wysokimi i silnymi z których agresją nie radzili sobie nawet potężni ojcowie a dziecko np. demolowalo regularnie pokoj i wszystkie sprzęty. To było wstrząsające jak bardzo wycienczeni byli ci ludzie. Dlatego takimi rodzicom dałabym wsparcie jako państwo w pierwszej kolejności i instytucjonalne i finansowe. To koszmar jaki trudno z czymkolwiek innym porównać.

--

• katja.katja 07.08.19, 06:58
    Tu też mamy taką matkę. Nie jestem pewna Bergamontko, ale chyba Ty też (jeśli się mylę, to popraw mnie i z góry przepraszam) dołączyłaś do obrzydliwego hejtu w jej stronę bo sobie niezbyt radziła i nawet wysyłałyście ją do pracy zawodowej sugerując, że jej nie podejmuje bo "tak jej wygodniej", tak, że tego.
    Współczujecie obcej parze z chorym dzieckiem, ale tutejsza forumka na tylko dobre słowo liczyć nie mogła. Hipokryzja?

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 07.08.19, 01:02
    "Jako że miałam jakieś 10 lat, mama zawsze była że mną i cierpliwie słuchała opowieści pani dentystki. I tak kiedyś nam opowiedziała o śmierci syna i swoim żalu, że to nie córka zginęła. Do dziś pamiętam wyraz ulgi na jej twarzy, kiedy to w końcu mogła komuś powiedzieć."

Pierwsze pytanie jakie przychodzi mi do głowy to dlaczego matka mając pełną świadomość co do zaburzenia i funkcjonowania własnego dziecka decyduje się na wyjazd z nim w góry . Ta matka ma żal do córki, ale czy nie jest tak że przerzuciła swoją odpowiedzialność za śmierć syna właśnie na córkę. Do wypadku doszło nie z winy dziewczyny z ZD tylko z winy opiekuna, który mimo świadomości słabego funkcjonowania dziewczyny z ZD z sobie znanych powodów zabrał ją na wycieczkę nie dostosowaną do jej możliwości.

"Do dziś pamiętam wyraz ulgi na jej twarzy, kiedy to w końcu mogła komuś powiedzieć."

Sądzę, że kobieta prawdziwą ulgę poczuje gdy pogodzi się z faktem, że to ona odpowiada za śmierć syna.
  • katja.katja 07.08.19, 06:59
    Nie wiadomo na czym polegał wypadek, równie dobrze dziewczynka mogła przebudzić się w nocy i coś zrobić bratu (zwłaszcza jeśli był młodszy). To mogła być chwila-moment. I nie z winy opiekunów.

--
    Nie dam się wygasić!
  • memphis90 07.08.19, 11:11
    Mnie szokuje, że ze wszystkich osób na świecie pani denstystka wybrała na adresatke swoich zwierzen akurat 10 latkę i akurat podczas borowania jej zęba...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • katja.katja 07.08.19, 13:12
    A co w tym szokującego? To była jej stała klientka, a wtedy do dzieci nie podchodziło się z takim pietyzmem jak teraz i pewnie niejedno dziecko wiele usłyszało podczas rozmowy między dorosłymi.
    Mojej siostrze - ekspedientce w zwykłym sklepie ludzie zwierzali się z tragedii życiowych, więc wierzę, że i dentystce mogło się ulać przy stałej pacjentce. Komu miała się wyżalić jak pewnie ze względu na sytuację w domu nigdzie praktycznie nie wychodziła poza gabinetem?

--
    Nie dam się wygasić!
  • majenkir 07.08.19, 15:17
    memphis90 napisała:
    > Mnie szokuje, że ze wszystkich osób na świecie pani denstystka wybrała na adres
    > atke swoich zwierzen akurat 10 latkę

Raczej jej matke wink. A dzieci kiedys traktowane byly jak powietrze, nikt sie nie przejmowal czy cos tam uslyszy...

--
    Abby&Prada
  • asia_i_p 07.08.19, 23:53
    Jako odwieczny dentofob stwierdzam, że to może być terapeutyczne. Z szoku przestajesz się bać borowania.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • katja.katja 07.08.19, 06:50
    Myślą, że dobrze by było (w tej sytuacji) by umarło.

--
    Nie dam się wygasić!
  • sumire 06.08.19, 20:24
    Wiesz, co to jest eutanazja?
  • katja.katja 06.08.19, 20:26
    Komfortowa śmierć gdy nic nie rokuje na poprawę zdrowia.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 06.08.19, 20:38
    Na którą zdecydowała się osoba która eutanazji ma być poddana, to o czym mówi bergamatka nie jest eutanazją tylko eliminacją antyspołecznych jednostek w myśl eugeniki .
    Przypomnę, że wielu Polaków popierających eugenikę i walczących pod hasłem " czystość rasowa" została zabita w imię idei którą głosili, jednym słowem domagali się mordowania jednostek niegodnych życia, a tu dla kogoś innego to oni byli nie godni życia.
  • katja.katja 06.08.19, 20:42
    Zatem jak chcesz być konsekwentna powinnaś być przeciwna aborcja z powodu ciężkich wad płodu jak ZD.
    Np. na Islandii w ciągu ostatnich 5 lat nie urodziło się żadne dziecko z ZD, nad czym ubolewają "przeciwnicy eugeniki", podobna sytuacja (większy kraj, niewiele przypadków) jest w krajach typu Niemcy.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kropkacom 06.08.19, 20:58
    W Islandii mieszka ok. 330 tys. osób.
  • katja.katja 07.08.19, 07:07
    Niechby tylko 10% stanowiły kobiety w wieku produkcyjnym będące w ciąży, daje to liczbę 33 000.
    ZD występuje z częstotliwością 1:800/1000, zatem nie ma możliwości by bez aborcji przez ten czas nie urodziło się ani jedno dziecko z ZD.
    W Niemczech ponad 90% takich ciąż jest usuwana.
    Nikt (oprócz oszołomów tzw. pro-life) nie ubolewa nad tym stanem rzeczy, jak myślisz dlaczego?

--
    Nie dam się wygasić!
  • kropkacom 07.08.19, 10:25
    Dzieci z ZD się tam rodzą. Tak, jedno czy dwójka, trójka na rok. Piszemy jednak o kraju gdzie mieszka mniej ludzi niż w mieście gdzie jestem obecnie oraz państwie gdzie badania prenatalne są/były na zasadzie przesiewowych. Z czego nadal nie są obowiązkowe. Poddaje się im jednak ok. 80 proc. ciężarnych kobiet. To nie jest eugenika.
  • katja.katja 07.08.19, 15:20
    Jeśli większość kobiet poddaje się aborcji po negatywnym wyniku to jest to eugenika, choćby skały s..ały. Zdrowa ciąża zostałaby zachowana.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 06.08.19, 20:58
    uważam, że to matka świadoma tego z czym się wiąże urodzenie tak ciężko chorego dziecka winna podjąć decyzję czy chce urodzić czy dokonać aborcji
    Kolejna rzecz w przypadku ciąży płód wyciągnięty z łona matki nie jest w stanie samoistnie żyć więc więcej w tej sytuacji analogii do odłączenia urządzeń podtrzymujących życie u osoby dorosłej, aniżeli do mordowania upośledzonych dorosłych.
  • yva-na 06.08.19, 23:29
    od którego miesiąca / roku noworodek / niemowlę / dziecko jest w stanie samodzielnie żyć?
  • konsta-is-me 07.08.19, 05:58
    Od tego w ktorym samodzielny organizm jest w stanie spelniac podstawowe funkcje zyciowe poza organizmem matki.
  • makurokurosek 06.08.19, 20:26
    Uważam, że jest to trudny temat. Trudny bo dotyczy cierpienia drugiej osoby, uwzględniając jednak, że zawsze każda idea jest wypaczana , to uważam że bardzo szybko eutanazja zamieniłaby się w mordowanie niewygodnych osób.
    Zamiast mordować należy doinwestować służbę zdrowia i ośrodki terapeutyczne.
  • katja.katja 06.08.19, 20:28
    Są jednostki chorobowe i tak ciężki stopień autyzmu czy innego niedorozwoju, że nie pomogą najlepsi lekarze i terapeuci, a maksymalnie co można "wyciągnąć" z takiego dziecka to fakt, że nauczy się wydawać (często i tak nie rozumiejąc kontekstu) 3 słów na krzyż i czasem zginać mały palec prawej ręki.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 06.08.19, 20:34
    Czy to daje nam prawo do zamordowania takiej osoby? Od takiego podejścia już tylko niewielki krok do mordowania wszystkich którzy w jakiś sposób są niewygodni.
  • katja.katja 06.08.19, 20:36
    Ludzi z nie działającym mózgiem też się odłącza od aparatury i nikt nie krzyczy, że mordowanie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 06.08.19, 20:41
    Nie z niedziałającymi mózgami, ale ze śmiercią mózgową jednym słowem nie podtrzymuje się sztucznie życia. My mówimy o przypadku gdy osoba jak najbardziej żyje.
    Katja o ile się nie mylę miałaś problemy psychiczne chyba stany depresyjne ?Zdajesz sobie sprawę, że zgodnie z ideologią którą głosisz powinnaś być wyeliminowana .
  • katja.katja 06.08.19, 20:45
    Tak, chciałabym się poddać eutanazji gdyby była ona możliwa, czy tu, czy za granicą.
    Nadal nic się nie zmieniło. Ostatnio olbrzymi rzut tej choroby (niestety nie działają leki, w tym silne, terapie) ma bliska mi osoba. Tym bardziej podtrzymuję zdanie o eutanazji.

--
    Nie dam się wygasić!
  • makurokurosek 06.08.19, 21:00
    Jeszcze raz wyjaśnię eutanazja to forma samobójstwa, czyli świadoma decyzja o zakończeniu życia, to o czym my rozmawiamy to morderstwo
  • bergamotka77 06.08.19, 21:03
    Ostatnio wystąpił o nia ojciec Kevana Madocksa czy jakoś tak, 23-latka w stanie wegetatywnym czyli rodzic może. Akurat tu chłopak sam zmarł wkrótce potem.

--

• memphis90 07.08.19, 11:14
    Kevan Madocks - brzmi jak jakiś mieszkaniec lubuskiego, nie...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aniorek 07.08.19, 16:21
    w Holandii jest mozliwa eutanazja na zyczenie w nierokujacych przypadkach. kiedy sie wybierasz?
  • z_pokladu_idy 07.08.19, 00:31
    A Vincent Lambert? On miał 'minimalną swiadomość', więc jakby nie patrzeć niedziałający mózg. Jego matka i żona walczyły że wszystkich sił w sądach. Wg mnie można zachować swoje człowieczeństwo stojąc i po jednej, i po drugiej stronie barykady o ile nie zrobimy z usmiercenia nierokujących przypadków systemowego rozwiązania.
  • makurokurosek 06.08.19, 20:29
    Dodam jeszcze, że skoro Polskę stać na ładowanie miliardów w KK, milionów w bezzasadne loty ministrów , 500+i inne bzdety to zdecydowanie stać nas na dofinansowanie służby zdrowia.
  • katja.katja 06.08.19, 20:40
    Na pewno warto dofinansować służbę zdrowia, nie ma tu nawet z czym dyskutować, ale zważ, że są tak ciężkie stopnie upośledzenia, że niewiele to zmieni dla tego nieszczęśnika i jego udręczonej rodziny bo do końca życia będzie walił pod siebie, nie będzie kontaktował się z innymi i nie będzie w stanie sam podnieść ręki ani nogi, a często po podłączany na stałe do urządzeń w łóżku. Już pies lub kot mają lepsze życie niż ci nieszczęśnicy, ale jakoś kota czy psa uśpić można na legalu.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kropkacom 06.08.19, 20:45
    Lubisz się nakręcać takimi programami, co?
  • lauren6 06.08.19, 20:46
    Masz spore braki w edukacji skoro nie rozróżniasz eugeniki i eutanazji 🙄🙄🙄
  • nowel1 06.08.19, 20:49
    Kompletnie mylisz pojęcia. Eutanazja to NIE JEST zabijanie trudnych, niewygodnych dla otoczenia osób.
  • bergamotka77 06.08.19, 21:01
    Ale prawo do eutanazji czyli legalnej smierci na zyczenie w komfortowych warunkach w niektórych krajach maja osoby lub ich bliscy, którzy nie mają szans wyleczenia czy poprawy funkcjonowania a ich życie jest bolesnym i pełnym cierpienia doświadczeniem.

--

• rosapulchra-0 07.08.19, 02:28
    Doucz się wykształciucho po niby dwóch fakultetach.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • nikita1906 06.08.19, 21:04
    Brawo - preursor eugeniki Galton byłby z ciebie dumny
  • nikita1906 06.08.19, 21:05
    *prekursor
  • snakelilith 06.08.19, 21:34
    A co tam Galton. Hitler i Goebbels wysłają graulacje z zaświatów.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku."
    - bywalec.hoteli
  • euze_bia0 06.08.19, 21:04
    Właściwie swoje dziecko tez powinnam poddać eutanazji.. Co prawda mnie nie bije ani nie szarpie, ale niszczy czasem przedmioty, mało mowi, jest ciężko. Bardzo ciężko. I nigdy latwo i lekko nie bedzie
  • euze_bia0 06.08.19, 21:09
    A Ty swoje dziecko z autyzmem/czymkolwiek utrudniającym zycie, poddałabyś eutanazji?
  • katja.katja 07.08.19, 07:15
    Pogadamy za 20 lat gdy dziecko (już dorosłe, może i potężne z sylwetki) nadal będzie żyło, a Tobie już posypie się zdrowie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • euze_bia0 07.08.19, 08:05
    Będzie źle,’wiem o tym. Jakbym wiedziała, ze będę miała takie dziecko, to tez bym się na ciaze nie zdecydowała.
    Myślisz, ze ja nie mam dość? Ze się nie wstydzę takiego dziecka? Mam dość. I wstydzę się. Ale co mam zrobic?
  • katja.katja 07.08.19, 09:56
    Współczuję.
    Jeśli przyczyna nie jest genetyczna, a masz zapas czasu to radziłabym drugą ciążę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ras.szamra 08.08.19, 08:01
    Euzebia, dobrze radze - nie gadaj z tym pajacem, gazeciarzem! To obrzydliwy troll, ktory skrzetnie nutuje co piszesz, a potem przeinaczy i rzuci ci w twarz niby niewinna uwaga.
    Zobacz co wyprawia w tym wątku.
    Nie wiem, czy moderacja jeszcze śpi na urlopie???
  • katja.katja 08.08.19, 08:31
    To troll, który regularnie mnie wyzywana w różnych wątkach, wystarczy sprawdzić Twoją historię małpiszonie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nikita1906 06.08.19, 21:14
    ja z kolei jestem za darmowymi, odpowiednio wyposażonymi ośrodkami, które mogłyby przejąć za rodziców kompleksową opiekę nad takimi LUDŹMI...
  • cruella_demon 06.08.19, 21:15
    Sęk w tym, że ten chłopak, nawet gdyby trafił do jakiegokolwiek ośrodka, który zgodziłby się go przyjąć i tak RESZTĘ życia by spędził w pasach...
  • livia.kalina 06.08.19, 21:18
    Nie, to wcale nie jest prawda.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • 18lipcowa3 06.08.19, 21:20
    To samo uwazam
    Tacy ludzie nie powinni sie urodzić

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • heca7 06.08.19, 21:45
    Raczej byłabym za ośrodkami gdzie takie osoby mogłyby bezpiecznie funkcjonować. Bo na razie to rodzice są więźniami swojego dziecka. Kiedyś takie duże dziecko może kogoś zabić. I gdzie trafi? Kto się nim zajmie? Nie pójdzie do więzienia a nie sądzę aby klasyczny szpital psychiatryczny wystarczył.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • livia.kalina 06.08.19, 21:55
    System zamykania w szpitalach psychiatrycznych, z obezwładnianiem za pomocą pasów i psychotropów, nie tylko jest nieludzki ale i bardzo drogi. O wiele droższy (policzyli to Szwedzi i Amerykanie) od Domów Dorosłych Autystów, do których autyści odchodzą ze swoich domów rodzinnych (jak wszyscy inni młodzi ludzie), w których mieszkają, mają odpowiednią terapię, zapewnioną pracę, rozrywki, udział w życiu społecznym, kulturalnym, w którym nawiązują przyjaźnie, miłości, związki i doświadczają tego wszystkiego, czego każdy człowiek w życiu powinien doświadczyć. Tyle, ze w Polsce nie ma systemowych rozwiązań, by takie miejsca tworzyć, a te które powstały ( w Gdańsku) i próbuję powstać (w Poznaniu), rodzą się w bólach, dzięki dzikiej upartości rodziców.

--
    super_hetero_dyna:
  • aerra 06.08.19, 22:21
    Jakkolwiek nie zgadzam się z bergą w tym temacie tak te osoby, o których ona pisze do Domów Dorosłych Autystów i tak by się nie kwalifikowały.
    Z tego co kojarzę, ty też masz kontakt z dziećmi ze spektrum - ja również. I niestety, ale są takie przypadki, w których potrzebny jest opiekun w zasadzie 24h/dobę.

Ale tak - ogólnie to taka inicjatywa jest super i fajnie by było jakby to u nas też funkcjonowało. Tyle, że trzeba mieć świadomość, że 100% przypadków nie obejmie, żeby nie wiem co.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • livia.kalina 06.08.19, 22:33
    W takich domach jest miejsce dla każdego autysty, niezalezienie od poziomu funkcjonowania. Sa tacy, którzy wymagają opieki 24h/dobę i tacy, którzy wymagają kontroli kilka razy w miesiącu- czy wszystko jest ok, czy sobie radzą, czy nikt ich nie wykorzystuje. Pracują (mieszkają) w nich całe rodziny (specjalnie do tego przygotowane, zawodowe), trochę to przypomina adopcję, choć oczywiście adopcją nie jest.

--
    super_hetero_dyna:
  • bergamotka77 06.08.19, 22:29
    No więc nie rozumiem dlaczego takie domy nie są tworzone? Zapewne dlatego, że są drogie w utrzymaniu bo personel pracujący w takich warunkach musiałby być sowicie opłacany. Poza tym zaraz odezwaliby sie rodzice z innymi upośledzeniami że też chcą takie placówki itd. Nie mogą być tworzone po prostu domy opieki dla dzieci z różnymi ciężkimi upośledzeniami?

--

• livia.kalina 06.08.19, 22:38
    >Nie mogą być tworzone po prostu domy opieki dla dzieci z różnymi ciężkimi upośledzeniami?

To nie miałoby sensu bo specyfika nie polega na upośledzeniu (które czasami jest a czasami go ie ma), tylko na zupełnie czymś innym. Pracownicy tych domów, powinni być przygotowani i przystosowani dokładnie do tej specyfiki.

>No więc nie rozumiem dlaczego takie domy nie są tworzone?

Bo to wymaga prawdziwego, perspektywicznego rządzenia a nie doraźnego gaszenia pożarów. Innymi słowy- trzeba rozpoznać problem, zaprojektować rozwiązania, wyłożyć pieniądze. Była osoba, która potrafiła ten problem ogarnąć- to Aram Rybicki (takie domy w Gdańsku sa jego dziełem) - kupił format szwedzki takich domów, choć kupował go od Amerykanów. Niestety zginął w katastrofie smoleńskiej.

--
    super_hetero_dyna:
  • bergamotka77 06.08.19, 23:05
    Uważam, że tak jak powstały kliniki budzące dzieci ze śpiączki powinny powstawać takie domy. Niemoc i bezradnosc tych rodziców jak tego Dominika jest przytłaczająca. Specjalnie napisałam o eutanazji by wywołać dyskusje. Ale trzeba jakoś pomóc tym rodzicom zanim oni popełnia samobójstwo sad

--

• livia.kalina 06.08.19, 23:22
    Można wesprzeć poprzez 1%, poprzez propagowanie idei i wiedzy o takich domach, poprzez naciski na polityków i innych decydentów.

domautysty.org.pl/o-nas/

--
    super_hetero_dyna:
  • bergamotka77 06.08.19, 23:32
    Dzięki. Dobrze wiedzieć, chętnie wespre te inicjatywę.

--

• 1matka-polka 07.08.19, 06:38
    "Nawiazuja ...miłości, zwiazki"
    Maja dzieci miedzy sobą?

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • katja.katja 07.08.19, 07:17
    Co Ty gadasz Kochana wink Masz skrzynkę pocztową? Mam do Ciebie drobną prośbę (chodzi o jeden wątek).

--
    Nie dam się wygasić!
  • 1matka-polka 07.08.19, 07:52
    Ooo, to dopiero wieczorem przeczytam, bo teraz uprawiam zycie zawodowe a potem osobiste.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • katja.katja 07.08.19, 09:51
    To tak samo jak ja, to do wieczora big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • livia.kalina 07.08.19, 09:11
    Oczywiście, że niektórzy mają.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1matka-polka 07.08.19, 11:24
    Czyli ludzie niezdolni do samodzielnej egzystencji plodza kolejnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Extra!

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • livia.kalina 07.08.19, 11:56
    Jak pisałam pod opieką Domów Autysty są różnie funkcjonujący ludzie. Ci, którzy wymagają opieki 24h na dobę. I oni dzieci nie mają. Ale często są w związkach, uprawiają seks, chodzą na randki- normalnie jak dorośli ludzie. Ale są i tacy, którzy pojawiają się w tych domach, co jakiś czas, po poradę psychologiczną, prawną, na zwyczajną rozmowę i oni dzieci często mają.

--
    super_hetero_dyna:
  • double-facepalm 07.08.19, 15:42
    Ale chyba nie między sobą tylko po prostu żyją w spoleczenstwie bez wiekszej pomocy i są hmmmm w innym miejscu tego spektrum niż osoba z głębokim autyzmem.
  • livia.kalina 07.08.19, 16:03
    >są hmmmm w innym miejscu tego spektrum niż osoba z głębokim autyzmem.

Są w innym miejscu w spektrum. A wiążą się różnie- z osobami spoza spektrum i z osobami w spektrum.

>tylko po prostu żyją w spoleczenstwie bez większej pomocy

Wszyscy żyją w społeczeństwie, na miarę swoich możliwości- pracują (wszyscy!), chodzą do restauracji, do kina, na basen, na kręgle, na lody, jeżdżą na wycieczki, biorą udział w warsztatach. cześć osób w ogóle nie mieszka w takim domu chronionym, tylko co jakiś czas spotyka się z jego pracownikami, żeby zasięgnąć porady- np psychologicznej, prawnej, żeby pracownik zorientował się, czy taka osoba nie ma jakichś problemów (np depresji), czy radzi sobie w pracy, z sąsiadami, czy bierze leki jeśli jest taka potrzeba, pilnuje wizyt lekarskich, czy nikt na niej nie żeruje, jej nie wykorzystuje, etc.

--
    super_hetero_dyna:
  • double-facepalm 07.08.19, 16:18
    Piszesz chyba o ideale wzorca amerykańskiego. W Polsce ogromna ilość dorosłych na spektrum jest bez diagnozy, zwykle wychodzi to przy rozpoznaniu podobnych dolegliwości u dziecka i radzą sobie bez tej opieki systemowej(np mąż forumki la_mujer75)
  • livia.kalina 07.08.19, 16:22
    Przepraszam- uwierz mi, ze bardzo się cieszę, ze interesujesz się tym problemem (choć jak rozumiem Ciebie nie dotyczy), że zadajesz pytania, że robisz to na spokojnie, bez uprzedzeń- ale przecież ja to wszystko już w tym wątku (dokładnie w tej odnodze zapoczątkowanej przez Hecę) wyjaśniałam:
    tu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168507098,168507098,Jestem_za_eutanazja.html?p=168507666
    tu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168507098,168507098,Jestem_za_eutanazja.html?p=168508058
    tu:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168507098,168507098,Jestem_za_eutanazja.html?p=168507885

--
    super_hetero_dyna:
  • katja.katja 07.08.19, 19:27
    Niestety to prawda, a o diagnozę osoby dorosłej ciężko i wszystkie są pełnopłatne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • katja.katja 07.08.19, 13:55
    A najgorsi są ci którzy na to wszystko zarabiają uczciwie bo nie uważają, że nie jest to dobry pomysł i to ich powinno się zutylizować big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • majenkir 07.08.19, 15:32
    livia.kalina napisała:
    > System zamykania w szpitalach psychiatrycznych, z obezwładnianiem za pomocą pas
    > ów i psychotropów, nie tylko jest nieludzki ale i bardzo drogi. O wiele droższy
    > (policzyli to Szwedzi i Amerykanie) od Domów Dorosłych Autystów,

Ale w tych domach nie mieszkaja agresywni. Mysle, ze ci w pasach na psychotropach tez gdzies sa...

--
    Abby&Prada
  • livia.kalina 07.08.19, 15:51
    >Ale w tych domach nie mieszkaja agresywni.

agresja i autoagresja bierze się z frustracji. Z braku możliwości zakomunikowania, że coś boli, że coś bardzo przeszkadza, ze czegoś bardzo brakuje. Jak można nie być agresywnym/autoagresywnym, będąc latami ( z małymi przerwami) przypiętym pasami, bez możliwości podrapania się po nosie, nie mówiąc o normalnej aktywności fizycznej, która jest potrzebna każdemu człowiekowi, i nawet bez możliwości zakomunikowania, że jest nam źle (coś boli, dolega, czegoś potrzebujemy, jest nam brak, coś przeszkadza)??

W tych domach mieszkają szczęśliwi ludzie, z zaspokojonymi potrzebami, którzy nie muszą uciekać się do agresji/autoagresji.

--
    super_hetero_dyna:
  • e-ness 06.08.19, 21:55
    Jestem za eutanazja, panicznie boje się śmierci w mękach.
    W przypadku decyzji dotyczącej własnego życia, nie mam wątpliwości, jednak decydować o życiu innej osoby to zupełnie co innego.
    W przeciągu ostatniego roku musiałam podjąć decyzje o eutanazji moich dwóch kotów, i wiem jakie to trudne. Jak biłam się z myślami i jak często wracałam do moich wewnętrznych przekonan dotyczących mojego żywota w bólu i cierpieniu.
    Jak wewnętrznie pragnęłam, aby to lekarz podjął za mnie decyzje. A to „tylko” koty.
    Nie wyobrażam sobie decydować o losie ukochanej mi osoby. To jest poza moje rozumowanie. To takie zezwierzęcenie, choć patrząc na ludzi to i tak już jesteśmy najgorszym gatunkiem.
  • aerra 06.08.19, 22:14
    Eutanazja to jest wspomagane samobójstwo. A nie zabójstwo.

Jak najbardziej jestem za eutanazją - ale to akurat nie ten przypadek.

--
    <*>
  • gulcia77 06.08.19, 22:17
    Aktion T4 już było. Nie skończyło się to dobrze.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • gofer73 06.08.19, 22:30
    Jestem za eutanazją* w przypadku nisko funkcjonujących głupoli i ludzi o zerowej inteligencji emocjonalnej. Nikt nie chce z nimi miec nic do czynienia. Są ciężko zabirzone, upośledzone, agresywne. Wlasna rodzina sobie z nimi nie radzi. Są atakowani, pomijani a czasem poniżani. Zamiast pisać głupoty w internecir lepiej zakończyć ich trudne i szkodliwe dla innych życie. Bardzo współczuję rodzicom, dzieciom i ewentualnym partnerom.

*BTW eutanazja to śmierć na własne życzenie.

--
    Gofer Mama Maksia (ur 01.05.00) i Precla Szymka (30.10.05)
    Blog o Preclu
  • katja.katja 07.08.19, 07:18
    Czyli chłopca z reportażu. Ok.

--
    Nie dam się wygasić!
  • gofer73 07.08.19, 12:02
    raczej autorki wątku wink takie podejście do tematu kwalifikuje ją do usunięcia ze społeczeństwa w pierwszej kolejności.

--
    Blog o Preclu
  • katja.katja 07.08.19, 13:16
    Gdyby usuwano wszystkie pracujące i dające zdrowych obywateli jednostki jak Bergamontka, bo nie podobają nam się ich poglądy nie byłoby w budżecie już żadnej kasy na opiekę i terapię tych upośledzonych, więc .....
    No cóż, właściwie jakiś plus tej sytuacji też by był bo problem by się szybko i naturalnie sam rozwiązał.

--
    Nie dam się wygasić!
  • gofer73 07.08.19, 14:57
    Nie wszystkie. Te bez inteligencji emocjonalnej. Jeśli ludzie głoszą poglądy, że należałoby usuwać chore osobniki jako nie przynoszące nic społeczeństwu (i nie jest to eutanazja!!!), to ja jestem zwolennikiem teorii aby usuwać również tych pozbawionych inteligencji emocjonalnej, bo przez swoje poglądy mogą tworzyć niebezpieczne precedensy również szkodzące społeczeństwu. Kasy w budżecie i tak nie ma, więc brak paru Bergamotek i tak nie zaszkodzi. A świat będzie piękniejszy wink

--
    Blog o Preclu
  • katja.katja 07.08.19, 15:26
    Bardzo wiele w społeczeństwie Bergamontek i Bergamontów, zwłaszcza, że sukces zawodowy (a co za tym idzie sute pensje, więc i sute podatki na kaleki) może iść w parze z osobnikami bezwzględnymi.
    Ubytek ich pieniędzy w kasie państwa mocno by się odbił na i tak nienajlepsze opiece medycznej ludzi, którzy nigdy na siebie nie zarobią ani złotówki.
    Więc niestety morda w kubeł dopóki mamy z nich (osobników pracujących) kasę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • gofer73 07.08.19, 20:47
    Hm ja też będąc matką kaleki płacę jedne z najwyzszych podatkow w tym kraju, które idą również na kaleki. I co mam teraz zrobić (confused). Morda w kubeł mi się nie uśmiecha.

--
    Blog o Preclu
  • bergamotka77 07.08.19, 16:24
    Rozumiem ze masz chorego Precla czy jak mu tam, ale twoja frustracja nie musi sie na mnie odbijac. Podejrzewam ze poruszylam w tobie czula nute skoro mi kolejny raz zyczysz smierci.

--

• gofer73 07.08.19, 20:45
    Kolejny? Pani kochana ja tu na forum raz na ruski rok piszę, jak mi coś podniesie ciśnienie. A Pani podniosła a owszem, wyrażając opinię mając mizerne pojęcie o temacie poważna choroba w rodzinie. Akcja rodzi rekację: skoro Pani zakłada że trzeba uśmiercić głęboko niepełnosprawnyvh w tym i Precla lub jak mu tam, to ja mogę zakładać że osobniki Pani pokroju należy izolować lub usypiać póki jest jeszcze szansa na to że nie zaszkodzą społeczeństwu i jego normalnemu podejściu do ludzkości. PS. Mowiąc o frustracji powiela Pani stereotypy o opiekunach ON. Powiem Pani w tajemnicy że częśc z nich naprawdę nie bywa sfrustrowana.

--
    Blog o Preclu
  • bergamotka77 07.08.19, 21:39
    Widzę że nawet napisałaś na FB o mnie smile Gdybys umiala czytac ze zrozumieniem to bys wiedziała co miałam na myśli pani B. Ty tym bardziej anonimowa nie jesteś: www.facebook.com/205635979479732/posts/2483304165046224/

--

• bergamotka77 07.08.19, 21:43
    Nie jesteś sfrustrowana? Sama zamieściłas infografike z czym się rodzicom takich dzieci hjak twoje kojarzy ta choroba: www.facebook.com/205635979479732/posts/2480942001949107/ I czy twoj syn wyrazil zgumode abys pisała o nim bloga i o jego chorobie?

--

• rosapulchra-0 07.08.19, 21:54
    A ty odpisałaś big_grin

--
  • gofer73 07.08.19, 22:25
    Anonimowa nie jestem. Ba nawet nie dam rady to raz. Dwa - kazdy wpis i zdjęcie konsultuję z synem. Trzy: jakby Pani umiała czytać ze zrozumieniem to infografika opiera się na ankiecie rozpropagowanej wśrod rodziców i głównym hasłem jest WALKA a nie frustracja, więc chyba to nie ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem. Zadziwiają mnie takie zjawiska przyrodnicze jak Pani chętnie bym wypiła kawę z Panią bo lubię obserwacje. wink ps. Dziękuję za darmową reklamę.

--
    Blog o Preclu
  • bergamotka77 07.08.19, 22:36
    Nie ściemniaj. Nie lubie obłudy a sama pisałaś o załamaniu, lekach od psychiatry i placzu przez całą drogę z pracy. Nie udawaj że ta sytuacja napawa Cię szczęściem. Współczuję bo masz ciężko w życiu. Nie musze ci dowalac, rozumiem że temat Cię rusza osobiście. Ale źle zrozumiałaś mnie.

--

• gofer73 07.08.19, 23:43
    Zrozumiałam Cię dokładnie, PS. Ależ przecież depresja i frustracja to dwa odnienne stany nie? Syty głodnego nogdy nie zrozumie, Dobranoc.

--
    Blog o Preclu
  • cruella_demon 06.08.19, 22:37
    Eutanazja to nie tylko świadoma decyzja.
    Co w przypadku osób odłączonych od żywienia, albo respiratora ale bez ewidentnie stwierdzonej śmierci mózgu? W Polsce się nie da, ale na świecie całkiem popularne.
  • konsta-is-me 07.08.19, 06:03
    Skoro nie ewidentnie ( a i tu sie zdarzaja pomylki) to jest doprowadzanie do smierci przez tortury.
    Gdzie to niby jest popularne?
  • katja.katja 07.08.19, 07:20
    Zatem wracamy do punktu wyjścia, że lepsza jest eutanazja (podanie środków uspokajających, a następnie usypiających), ale na to się właśnie burzysz, stąd pozostają tortury jak sama napisałaś.

--
    Nie dam się wygasić!
  • cruella_demon 07.08.19, 10:43
    Ostatnio? Francuzi zagłodzili na śmieć Vincenta Lamberta.
    Umierał 9 dni.
  • lauren6 07.08.19, 11:14
    Tak. Teraz w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, bo są wątpliwości czy odłaczenie go aparatury podtrzymujacej życie było zgodne z prawem:
    wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/602333,smierc-vincent-lambert-francja-rodzina-podala-informacje.html

Zdecydowanie to jest wyjątkowa historia, a nie "popularne " rozwiązanie.
  • cruella_demon 07.08.19, 11:38
    Serio?
    pl.wikipedia.org/wiki/Eluana_Englaro

• cruella_demon 07.08.19, 11:39
    I w tych przypadkach nie mówimy o odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie, bo ci ludzie oddychali samodzielnie, tylko o ZAGŁODZENIU na śmierć.
  • solejrolia 06.08.19, 22:41
    Programu nie oglądałam, i nie odniosę się do tego.

Natomiast ogólnie mówiąc, tak, jestem za eutanazją, zwłaszcza w kontekście tego, że aktualnie ktoś bardzo bliski nam umiera. Całe życie miała trudne, a na koniec cieżka, bolesna choroba... Osoba ta nie podjęła się leczenia, wtedy gdy można było leczyć, to był jej wybór i jej decyzja, a dziś żadne leki niczego nie zmienią w jej sytuacji. Gdyby eutanazja była dostępna, jestem przekonana, że skorzystałaby z tej możliwości.
    Ale niestety, na pstryk nie umiera się.
    Obserwujemy jej niemoc, jej brak woli walki, i woli życia. I nic nie możemy zrobić, nijak nie możemy pomóc,. Możemy tylko być z tą osobą.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • tryggia 06.08.19, 23:42
    Ty mówisz o zabójstwie eugenicznym, ale użyłas słowa eutanazja, więc ja i tym.
    Bardzo boję się powszechnej legalizacji eutanazji. Boję się, bo to zwolni ludzi z empatii, troski i opieki. Zamiast znaleźć w sobie te cechy wobec bliskich - łatwiej wprost lub przez opuszczenie wywrzeć presję, by mamusia, dziadek czy ktoś sam opuścił ten łez padół.
    I nie, nie piszę o skrajnym poświęceniu, ale zwykłych niedogodnosciach, typu wakacje lub "a, dziś mi się nie chce". Teraz ludzi stać moralnie na usypianie swoich zwierząt z byle powodu, kwestią czasu jest pójście krok dalej.

--
    Hope
  • konsta-is-me 07.08.19, 06:08
    O to to!
    Istnieja leki przeciwbolowe dla zwierzat, ale przeciez wygodniej jest zaslaniac sie "eutanazja" gdy pies moglby spkokojnie dozyc konca zywota.
    Trzeba by sprzatac, bo robi pod siebie, wyawac pieniazki na weta, ee...
    A po co skoro mozna wygodnie pozbyc sie problemu i jeszcze roztkliwiac nad wlasna "empatia" i "brakiem egoizmu"(ja cierpie najbardziej, ach)
    To samo byloby z ludzmi, a jakze.
  • lauren6 07.08.19, 11:19
    Zgadza się. Legalizacja eutanazji często oznaczałaby "zaszczuwanie" starszych ludzi i zachęcanie ich do poddania się eutanazji. Bo rodzinie tak wygodniej, bo czekają na spadek po babci i doczekać się nie mogą. Obawiam się, że takich przypadków byłoby w Polsce więcej, niż eutanazji uzasadnionych medycznie.
  • kropkacom 07.08.19, 11:28
    Niedawno na tym forum odczarowywano to oddawanie do placówek czy szpitali patriarszych osób. Jak krew piach widać... Poza tym bardzo źle oceniasz Polaków. Nie wiem czy więcej krzywdy robi twój post czy post rozhisteryzowanej bergamotki.
  • kropkacom 07.08.19, 11:28
    Starszych osób miało być.
  • snakelilith 07.08.19, 12:00
    A dlaczego Polaków? Nadużycia można by było spotkać przypuszczalnie w każdym kraju, dlatego nawet w tych z możliwością eutanazji procedury obwarowane są ostrymi warunkami i na pewno nie dostaje się zgody na ewentualność kaprysu, czy przekonania, że ktoś jest już za bardzo zmęczony życiem, czy stał za upierdliwy dla bliskich. Nosz kurka wodna, niekórzy potrafią do dziś płakać po krzywdzie faszystowskich oprawców, a sami snują w najlepsze w główkach pomysły praktykowane przez Hitlera. Żenada. W okresie nacjonalizmu zamordowo w Niemczech w ramach uzdrowiania społeczeństwa około 200tys chorych i starych, z tego około 70tys to były osoby z niepełnosprawościami fizycznymi i psychicznymi. Tęskno ci do takich rozwiązań?

--
    "Jestem przekonany o własnej atrakcyjności i widzę, iż kobiety nie posiadają bardzo wysokich wymagań wobec partnerów" - bywalec.hoteli
  • lauren6 07.08.19, 12:02
    W innych krajach opieka nad starszymi ludźmi nie jest aż tak scedowana na rodziny jak w Polsce.
  • katja.katja 07.08.19, 13:53
    Abstrahując nie wszystko co związane z Hitlerem było złe, chyba, że uznamy, że wegetarianizm też jest złem bo Hitler też nie jadał mięsa.

--
    Nie dam się wygasić!
  • snakelilith 07.08.19, 14:04
    Wegetarianie nie wysałają ludzi do gazu, ludzie marzący o zdrowej rasie panów już tak. A takie zaburzone incele jak ty też dostałyby wtedy zastrzyk z trucizną, za nieprzystosowanie społeczne. Jak ulga dla twoich bliskich.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku."
    - bywalec.hoteli
  • lauren6 07.08.19, 12:07
    > Poza tym bardzo źle oceniasz Polaków

Kropka, w tym momencie chrzanisz. Do Polaków nic nie mam, a jedynie do polskiej służby zdrowia i systemu opieki społecznej, które są na skandalicznie niskim poziomie. To jest dramat, że rozważa się zabijanie niepełnosprawnych ludzi zamiast pomóc tym ludziom.
  • kropkacom 07.08.19, 12:22
    Nie tylko w Polsce jest na takim poziomie. I tak, powinno to się zmienić. Docelowo, bo problem będzie już najwyżej rosnąć a nie maleć. A autorka wątku myli eutanazję z eugeniką. To raz. Dwa, eutanazja tam gdzie jest dostępna jest obwarowana wieloma przepisami.
  • katja.katja 07.08.19, 13:09
    Rozsądna i humanitarna eugenika zła nie jest.
    W jej ramach mieści się również np. antykoncepcja dla młodej kobiety z ZD lub innym poważnym upośledzeniem.
    Albo jak już pisałam - wybranie przez zdrową kobietę zdrowego, przystojnego mężczyzny.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kropkacom 07.08.19, 13:24
    Według definicji eugenika to może być też propagowanie zachowań prozdrowotnych. Tylko jak to się ma do tego co proponuje autorka wątku?
  • katja.katja 07.08.19, 14:03
    To wprowadzono by wystarczającą wysokie kary za coś takiego plus odpowiednia ścieżka, która wychwytywałaby czy starszy człowiek ma faktycznie dość życia czy niekoniecznie np. konsultacja z co najmniej 2 psychologami plus na przykład wykrywacz kłamstw. Znalazłby się sposób.

--
    Nie dam się wygasić!
  • larix_decidua77 07.08.19, 00:50
    Nie oglądałam programu za to znam wielu autystyków. Agresywnych i upośledzonych. Jeszcze żaden się nie trafił taki, który by nie zareagował na leki. Czasem trzeba dać kilka leków, czasem kilka razy zmienić, zanim się trafi. Czasem jedne leki nasilają agresję a dopiero kolejne działają. Czasem trzeba sprawić, że delkwent będzie głównie spał. Co z tego, skoro rodzice najczęściej bronią się przed lekami rękami i nogami. Wolą być bici, wysyłają bijących do szkoły ale leki nie, bo będzie ospały. Jak już podadzą to kombinują. Dają po pół albo tylko na noc albo tylko jeden. Albo robią przerwę żeby zobaczyć co będzie i cyrk zaczyna się od nowa. Nie jestem za eutanazją ale czasem jestem za tym, żeby nie o wszystkim decydowali rodzice.
  • bergamotka77 07.08.19, 01:20
    O, to też podejrzewałam że nie wszyscy rodzice stosuja farmakoterapie zalecona przez lekarzy...No ale pewnie są jednostki, których nie da się opanować lekami. Podobno taki przypadek jest tego chłopca z reportażu Uwagi.

--

• larix_decidua77 07.08.19, 01:30
    Dać więcej albo włączyć kolejny lek aż do otumanienia gościa. Lepiej niech śpi całą dobę niż terroryzuje ludzi.
  • katja.katja 07.08.19, 07:22
    Czyli eutanazja - źle, bardzo źle, eugenika, morderstwo.
    Codzienne podawanie leków po których chory cały dzień śpi i nie jest aktywny, a potem jest zbyt otumaniony by czymkolwiek się zajął - dobrze, bardzo dobrze, ludzkie podejście!

--
    Nie dam się wygasić!
  • larix_decidua77 07.08.19, 10:19
    Nie "bardzo dobrze" tylko nie ma wyjścia. Podejmujesz się zabijać chore dzieci? Najczęściej te leki wcale nie usypiają ale czasem tak. Raz to widziałam, że leki usypiały. Najczęściej po lekach się ładnie uśmiechają i robią co trzeba.
  • samawsnach 07.08.19, 13:36
    "Nie oglądałam programu za to znam wielu autystyków. Agresywnych i upośledzonych. Jeszcze żaden się nie trafił taki, który by nie zareagował na leki. Czasem trzeba dać kilka leków, czasem kilka razy zmienić, zanim się trafi." Też mi trudno uwierzyć w aż taką lekooporność, która wymaga trzyletniego pobytu w szpitalu "niemal ciągle w pasach". To wydaje się być tak nieludzkie, że brak mi słów. Niestety nie ma słowa w reportażu, czy były podejmowane próby poszukania ośrodka adekwatnego do zaburzeń chłopca.
  • aerra 07.08.19, 15:53
    Nie wiem jak to czytałaś, ale oczywiście, że jest nawet cały akapit o tym, czy były (i z jakim skutkiem) podejmowane próby poszukania ośrodka. Na 88 ośrodków zajmujących się autystykami odmówiło im 80 - od pozostałych 8 jeszcze nie dostali odpowiedzi...

--
    <*>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka