Dodaj do ulubionych

Siedzę na plaży w Poładze i...

07.08.19, 15:28

W zasięgu wzroku mam jeden parawan smile
stoją tylko małe namioty i parasole. Dojście do plaży bez straganów i tłumów, żadnych kebabow i ryczącej muzyki. O dziwo nie dotarła tu zakaźna choroba zwana reklamozą . Czysto, estetycznie, bez badziewia wszelkiego. Tak się chciałam podzielić refleksją i wracam do czytania Kufra Kasyldy na ręczniku smile dzięki za polecenie książki.
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 07.08.19, 15:31
    A jaka pogoda? Temperatura w Bałtyku wzrosła do 10 stopni?

--
    Nie dam się wygasić!
  • saszanasza 07.08.19, 15:33
    Super! Milego odpoczynku. Ja w tym roku byłam w Chorwacji, również było całkiem przyjemnie, bez gwaru, bez ścisku.

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • chatgris01 07.08.19, 15:34
    Zazdraszczam smile
    Miłego wypoczynku!

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • heca7 07.08.19, 15:46
    Dzięki smile

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • aaa-aaa-pl 07.08.19, 15:34
    Plaża strzeżona?
  • heca7 07.08.19, 15:46
    Tak

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • aaa-aaa-pl 07.08.19, 16:06
    To zazdroszczę spokoju....
  • majenkir 07.08.19, 15:39
    E uncertain, myslalam, ze spotkalas ematke wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • triss_merigold6 07.08.19, 15:55
    Na Saaremie też bardzo przyjemnie.smile
  • wapaha 07.08.19, 16:06
    Jaka temperatura na lądzie i w wodzie ? wink
    Ja przez ostatnie 2 tyg w Kołobrzegu też nie widziałam parawanów.
    ( temperatura wody 14 stopni..)
  • cauliflowerpl 07.08.19, 16:10
    "( temperatura wody 14 stopni..)"
    Serio? Kurde, ostatnio o tym myślałam, bo byłam przekonana, że Zatoka Biskajska to jest zimna jak Bałtyk. Tak na oko, pamiętając odczucia termiczne z Bałtyku właśnie. Że no szału nie ma, ale da się wytrzymać.
    No i czytam o tym zimnym Bałtyku i mi nie pasuje. Bo skoro Biskajska jak Bałtyk, to skąd takie oblężenie ostatnio.

No ale jednak woda ma 24 stopnie, nie 14.
    To już nie będę pisać, że w północnej Hiszpanii woda chłodna.
  • wapaha 07.08.19, 16:15
    Serio. Codziennie przy plazy ratownicy uzupełniali dane.
    Ale
    Kołobrzeg to najzimniejsze miasto w Polsce ( woda i ląd)
  • wapaha 07.08.19, 16:15
    nadmorskie
  • heca7 07.08.19, 17:00
    Niby 21 ale sądzę, że więcej i cały czas jest słońce. Woda chłodna ale nadal dużo ludzi się kąpie .

--
  • wapaha 07.08.19, 17:03
    No i zagadka rozwikłana. Jak będzie 10 więcej to będa i parawany wink
  • bywszy 07.08.19, 16:13
    heca7 napisała:

> W zasięgu wzroku mam jeden parawan smile
    > stoją tylko małe namioty i parasole. Dojście do plaży bez straganów i tłumów,
    > żadnych kebabow i ryczącej muzyki. O dziwo nie dotarła tu zakaźna choroba zwan
    > a reklamozą . Czysto, estetycznie, bez badziewia wszelkiego.

Urządzając się u siebie Lietuvasy szukali (i wciąż szukają) wzorców nie na południu, a na zachodzie. 'naczy w Szwecji, zasadniczo.

Wiele razy słyszałem pełne zdziwienia "oni tam mają lepszy gust niż my w Polsce" wypowiadane przez wracających z Litwy Polaków.
  • simply_z 07.08.19, 16:18
    Hm..bo ja wiem..? widac biede jednak poza glownymi osrodkami.
  • bywszy 07.08.19, 17:13
    Owszem, widać. (Ale u nas też bywa różnie, kiedy zjedzie się z głównych dróg.)
    A to, co zostało na Litwie po Ruskich, wciąż pozostaje postsowieckie.

I ci "moi" zdziwieni spodziewali się zapewne, że wszystko tam będzie takie sobie, postsowieckie i zapyziałe. A okazuje się, że to, co robią teraz Litwini, robią jednak z głową.
  • heca7 07.08.19, 18:24
    Bardzo z głową. Brak nachalnych reklam, brak pastelozy. Domki zgrabne, gustowne.
    Zaraz po przejechaniu granicy orinentujrmy się, że tu wszyscy jadą prawym pasem, chyba że ktoś wyprzedza. Nikt nie pędzi, nie pogania, nie świeci światłami i nie wyprzedza na trzeciego. Spokój.

--
  • bywalec.hoteli 07.08.19, 18:38
    Tam jest dużo mniejszy ruch samochodowy. Litwa nie jest dużym krajem transytowym jak Polska. I chyba biedniejszym, wiec nie stać ich na reklamy wink

--
    Lato smile
  • heca7 07.08.19, 18:46
    Powiedziałabym, że domy skromniejsze ale czyste otoczenie, trawa skoszona, brak pierdolnika przy domach na wsi. Widać powściągliwość w ozdobach.

--
  • szczypawka100 07.08.19, 16:30
    Jest gdzie powędkować?
    Miłego odpoczynku.

--
    Tobie to generalnie rzecz biorąc, rzekłabym, nie gra.
    by 35wcieniu
  • heca7 07.08.19, 16:58
    Nie wędkuje więc nie wiem wink

--
  • mia_mia 07.08.19, 17:16
    Przy takiej pogodzie to za dopłatą bym tam nie leżała😉
  • heca7 07.08.19, 18:25
    Czemu? Było cicho, wiatr nie sypał w twarz piaskiem.

--
  • mia_mia 07.08.19, 18:30
    Co kto lubi, ja latem chcę lata, a nie jesieni.
  • janja11 07.08.19, 18:33
    Palanga tak?
    Świetne wakacje tam spędziłam wiele lat temu. Pewnie się bardzo zmieniło miasteczko. Ja akurat w czerwcu byłam i zapamiętałam spacery po plaży do północy, bo dopiero o takiej godzinie słońce zachodziło.
    Chlebek prażony w tytkach jeszcze sprzedają?
  • bywalec.hoteli 07.08.19, 18:39
    Heca7 nie wie co to tytka - w poznańskiej gwarze papierowa torebka.

--
    Lato smile
  • heca7 07.08.19, 19:04
    Tutka to dla mnie taka rura, w której dzieci idące do szkoły miały cukierki. W Warszawie tego nie było.
    Tutaj chlebka jeszcze nie jadłam.

--
  • bywalec.hoteli 07.08.19, 19:08
    Taka tubka? Tutka to nie tytka smile

--
    Lato smile
  • heca7 07.08.19, 19:12
    Widać, że nie jestem z Poznania wink

--
  • thea19 07.08.19, 20:51
    Ja siedzę w Tsilivi na Zante i o każdej godzinie da się na plaży normalnie polozyc i mimo miliona rodaków nie ma ani jednego parawanu. W morzu luźno, ciepła przejrzysta woda i o wakacjach w Łebie przypomina mi lecące właśnie disco polo na wieczornych animacjach. Takie rzeczy w 5* hotelu.
  • bywalec.hoteli 07.08.19, 23:05
    Super! Udanego pobytu na słonecznej greckiej wysepce smile

--
    Lato smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka