Dodaj do ulubionych

Zhakowano mi konto na Instagramie

07.08.19, 19:45
Konto było prywatne a ostatni post z początku 2018 roku, ze 100 obserwujących, sami znajomi, żadna ze mnie influencerka. Zmieniono ustawienia logowania, nazwę użytkownika, hasło, powiązany email...Zaakceptowano wszystkie prośby o obserwowanie, musiałam to potem kasować. Sprawdziłam - zhakowali mnie Ruscy, dziś w południe. Czuję się zgwałcona wręcz. Po co ludzie to robią? Do czego im konto bez wpisów, bez tysięcy obserwatorów?

--
Cien años de soledad
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 07.08.19, 20:00
    Najpierw wzięli Twoje konto, potem przyjdą po Ciebie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • kieszonkowa 07.08.19, 20:06
    ups. Jestes pewna że nazwa konta nie zostala przepisana na firmę bo naruszała jakis trademark?

Jesli nie to słabo, IG nie pomaga w odzyskaniu konta (FB zawsze).
  • piekna_remedios4 07.08.19, 21:58
    Mam już swoje konto z powrotem, udało mi się pozmieniać login i hasło.

--
    Cien años de soledad
  • memphis90 07.08.19, 22:33
    Jak?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • piekna_remedios4 08.08.19, 08:26
    kombinowałam. Najpierw zalogowałam się z kompa przy użyciu opcji zaloguj przez FB, więc mogłam zmienić login, imię, nazwisko, email. Na poczcie poprzednio powiązanej zmieniłam hasło, dodałam na insta nową, tak samo na FB zmieniłam powiązaną poprzednią pocztę; przywróciłam prywatne ustawienia konta. Potem już dobrze nie pamiętam, ale jakoś dostałam się do aplikacji i weszłam w ustawienia -> bezpieczeństwo logowania -> aktywność dotycząca logowania. Tam pokazały się ostatnie logowania, 2 moje z kompa i z telefonu oraz to jedno ruskie. Przy tym ruskim nacisnęłam "..." i była możliwość wylogowania, jak to zrobiłam, insta zapytał czy to ja się logowałam itp. Kiedy potwierdziłam, że nie ja, dostałam możliwość resetu hasła. Szło to wszystko drogą przez nowy email, różne rodzaje uwierzytelnień i wpisywanie kodów. Potem ustawiłam sobie uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
    Ale zabawne jest to, że ruscy nadal próbowali się dostać na moje konto, bo przed 21 wczoraj dostałam info na maila, że ktoś prosi o reset hasła na FB. Tym razem się nie udało, ale nie rozumiem tej determinacji. Po co?

--
    Cien años de soledad
  • hungaria 07.08.19, 20:15
    Do nabijania lajkow innym 'influencerom'? Chociaz myslalam, ze to robia boty. A mialas jakies latwe hasło?
  • piekna_remedios4 07.08.19, 21:56
    Miałam łatwe bo to tylko insta.
    Ale ze jak do nabijania lajków? Ktoś przejmuje moje konto i nim lajkuje ludzi? Przecież to gra nie warta świeczki, ja wszystko pozmieniałam w kilka godzin po incydencie. Nie łatwiej założyć nowe konto i z niego lajkować?

--
    Cien años de soledad
  • scarlett.o-hara 07.08.19, 20:24
    Mi też ostatnia. Miałam tam tylko 4 zdjęcia. Mało znajomych. Też Z Rosji. Konto przypadło. Założyłam nowe i to samo było, mimo że kompletnie nic tam nie miałam. Ale... Tym razem jako dodatkowe zabezpieczenie miałam SMS kod na telefon. I nie udało im się. Ostatnio instalowałam program postarzający i skasowałam i mąż mówi, że to może być przez to, bo ten program Rosjanie stworzyli.

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/e55ca1e698.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/30f33ac210.png
  • schiraz 07.08.19, 20:35
    Mi też w ciągu ostatnich trzech tygodni zhakowano konto na Instagramie, też miałam niewiele obserwujących, głównie rodzina i troszkę znajomych, żaden szał. Potem sprawdziłam na stronie: haveibeenpwned.com/?fbclid=IwAR0GZFdZhjdb988OJJtZbWhqJhVodhXyq7JUTH10PhBUGrOr3zukSQrPVOk czy moje adresy mail są bezpieczne. Okazało się, że dwa nie są. Adresy dzieci na szczęście tak.
  • piekna_remedios4 07.08.19, 21:47
    Co to znaczy, ze sprawdzilas czy są bezpieczne?

--
    Cien años de soledad
  • semihora 07.08.19, 21:53
    Wpisujesz adres mailowy na podanej stronie i sprawdzasz, czy twoje dane nie wyciekły.

--
    Małpy nie sposób przekonać, by dała nam banana, obiecując jej, że po śmierci w małpim niebie otrzyma nieskończone mnóstwo bananów.
  • piekna_remedios4 07.08.19, 22:03
    No dobra, tez sprawdziłam. I na moim adresie dane nie wyciekły z insta tylko z morele.net, a tobie z insta?

--
    Cien años de soledad
  • lauren6 07.08.19, 23:18
    Nie ważne gdzie wyciekły. Ważne, że w sieci jest udostępniony Twój email i hash z hasła (z morele.net). Z hasha uzyskali hasło i pewnie tego samego maila i hasła używałaś na Insta.
  • piekna_remedios4 08.08.19, 08:31
    nosz kurde! tak chyba było, albo jakaś wariacja tego hasła do poczty. Czyli co, poczta spisana jest teraz na straty?

--
    Cien años de soledad
  • hungaria 08.08.19, 09:58
    Haslo zmien...
  • piekna_remedios4 08.08.19, 11:40
    już dawno zmienione, pierwsze co zrobiłam to pozmieniałam hasła.

--
    Cien años de soledad
  • piekna_remedios4 07.08.19, 21:48
    Teraz tez włączyłam to uwierzytelnianie za pomocą smsa.

--
    Cien años de soledad
  • lauren6 07.08.19, 21:55
    Polecam (co prawda o fb, ale sens pozostaje ten sam):

niebezpiecznik.pl/post/blik-facebook-skan-dowodu-oszustwo/

"wiele osób nie traktuje swojego konta na Facebooku na poważnie i na informacje o tym, że ich konto może zostać przejęte, reaguje stwierdzeniem:

Spoko, przeżyję, to nie jest dla mnie istotne konto

Mają rację. Dla nich nie jest to istotne konto, ale dla ich znajomych (w tym kolegów z pracy) tak. Pamiętaj, że to co najważniejsze na Facebooku, to Twoja relacja ze znajomymi. Znajomi Ci ufają. Jeśli na Facebooku złodziej o coś ich poprosi, oni nie odróżnią złodzieja od Ciebie (por. Ojciec oszukał mnie przez Facebooka).

Złodzieja nie interesują Twoje prywatne zdjęcia. Jego interesuje oszukanie Twoich znajomych. Jeśli więc uważasz, że bezpieczeństwo Twojego konta na Facebooku nie jest istotne, to tak naprawdę mówisz, że Twoi znajomi nie są dla Ciebie istotni i zachowujesz się bardzo egoistycznie. Już lepiej usuń całkiem takie konto."
  • piekna_remedios4 07.08.19, 22:02
    W tym przypadku to by się nie zadziało, bo ruscy nazwali mnie jakimś ruskim loginem i nadali męskie anglosaskie imię i nazwisko, wiec moi znajomi na pewno by starali się skontaktować ze mną w normalny sposób a nie przez insta, żeby potwierdzić że to ja.
    A na FB mam wszystko poblokowane i ukryte.

--
    Cien años de soledad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka