Dodaj do ulubionych

Wątek zdrowotny, jestem zniepokojina

07.08.19, 23:22
Bardzo proszę o wszelkie, Wasze sugestie oraz uwagi. Czasami widzę, że takie forumowe wątki bywają bardzo pomocne.... po dniu dzisiejszym, jestem skrajnie wyczerpana psychicznie🙁... Może zacznę od początku, moje dziecko lat 11, prawie od przeszlo 2 lat na nic nie chorował, zero kataru , przeziębienia itp.okaz i ideał zdrowia. Parę dni temu zaczęła się gorączka 38.5. Bez innych objawów. Dziś udałam się do pediatry. Stwierdziła, że gardło zaczerwienione, najprawdopodobniej angina" i asekuracyjne, klasyk antybiotyk. Został zwazony i to mnie zaszokowalo, wzrost 157 i waga ... 34kg. Zawsze był szczupły jednak w ostatnim czasie waga spadła niepokojąco nisko. Mimo tego, że bardzo dużo je! Coś mnie tknelo i prywatnie(bo pediatra na to nie wpadl) zrobiłam mu morfologie, która wyszła dość dziwnie:podwyższone monocyty, bardzo obniżone limfocyty, neutrofile w normie. Wyniki nie wskazują na zakażenie bakteryjne. Co dalej robić? Jestem bardzo zaniepikojonasad może ktoś miał coś podobnego?
Edytor zaawansowany
 • bergamotka77 07.08.19, 23:30
  Zawsze był taki szczupły? Bo waga masakrycznie niska jak na ten wzrost, zwłaszcza u chłopca.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • kryzys_wieku_sredniego 08.08.19, 09:58
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
  "Zawsze był szczupły jednak w ostatnim czasie waga spadła niepokojąco nisko."
 • rulsanka 07.08.19, 23:30
  Musiałabyś przepisać wyniki, żeby można coś powiedzieć. Jeśli urósł gwałtownie w krótkim czasie to takie proporcje wagi i wzrostu mogą być.
  Lekarz niepotrzebnie dał antybiotyk. Gorączka i zaczerwienione gardło nie są przesłanką.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mama.pracujaca 07.08.19, 23:55
  rulsanka napisała:

  > Musiałabyś przepisać wyniki, żeby można coś powiedzieć. Jeśli urósł gwałtownie
  > w krótkim czasie to takie proporcje wagi i wzrostu mogą być.
  > Lekarz niepotrzebnie dał antybiotyk. Gorączka i zaczerwienione gardło nie są pr
  > zesłanką.
  >
  Dlatego jeszcze nie podałam antybiotyki, jutro chce zrobić mu raz jeszcze badania krwi, szczegółowe, podam Wam wyniki. Kurczę, przeszło.3 tygodnie temu był na obozie , tam zachorował jego kolega z pokoju zastanawiam się czy może nie jest to z tym związane? Myślałam o monoukleozie? Bo jakoś paciorkowiec nie pasuje mi tutaj do kompozycji.... dziś jakby gorączka mniejsza( drugą doba). Gardło nie boli go szczególnie. Czy ktoś spotkał się z tą chorobą?
 • rulsanka 08.08.19, 00:00
  Nie biega się w pierwszych trzech dniach gorączki do lekarza jeśli nie ma innych niepokojących objawów. Tylko się zdenerwowałaś niepotrzebnie. Monocyty podwyższone mogą być przy infekcjach. Ile ma %? Mononukleozy nie może mieć przy obniżonych limfocytach.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mayaalex 08.08.19, 00:11
  Moje dziecko mialo mononukleoze, objawy inne (i wszystko teraz ok, to nie musi byc straszna choroba, trzeba tylko uwazac na sledzione jesli jest powiekszona).
  To schudniecie jest niepokojace, jestes pewna ze dobrze odczytano wage? 4kg to sporo, widzisz roznice? Zwaz go jeszcze raz, moze to faktycznie pomylka?
 • mama.pracujaca 08.08.19, 00:15
  mayaalex napisała:

  > Moje dziecko mialo mononukleoze, objawy inne (i wszystko teraz ok, to nie musi
  > byc straszna choroba, trzeba tylko uwazac na sledzione jesli jest powiekszona).
  >
  > To schudniecie jest niepokojace, jestes pewna ze dobrze odczytano wage? 4kg to
  > sporo, widzisz roznice? Zwaz go jeszcze raz, moze to faktycznie pomylka?
  Możesz opisać objawy? Wiem, że mylona jest z angina i antybiotyk jest największym błędem. Może zrobić przeciwciał w tym kierunku?
 • rulsanka 08.08.19, 00:18
  Przy mononukleozie są podwyższone limfocyty, to raczej wyklucza.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • evee1 08.08.19, 14:09
  Moja córka przy mononukleozie miała całkowicie białe gardło, które bardzo ja bolało cały xzas, nie tylko przy przełykaniu. Nie pomagały tez na ten ból żadne środki przeciwbólowe. I tak przez cały tydzień.
  Początkowo lekarka zdiagnozowała anginę, bo gardło było już obłożone i dostała antybiotyki. Ale ponieważ antybiotyk nie pomagał, a z gardłem było coraz gorzej, to został odstawiony i zrobione były badania na przeciwciała i inne (np próby wątrobowe). Wysypki, która pojawia się po podaniu antybiotyków przy mono córka nie miała, chociaż chorobę potwierdziły badania. W czasie choroby schudła trochę, ale dlatego, że prawie nic nie jadła przez kilka dni.

  --
  Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
 • mama.pracujaca 08.08.19, 00:01
  rulsanka napisała:

  > Musiałabyś przepisać wyniki, żeby można coś powiedzieć. Jeśli urósł gwałtownie
  > w krótkim czasie to takie proporcje wagi i wzrostu mogą być.
  > Lekarz niepotrzebnie dał antybiotyk. Gorączka i zaczerwienione gardło nie są pr
  > zesłanką.
  >
  Dzisiejsze wyniki, mam tylko rozmazem, jutro zrobię calosc:
  Neutrocyty w jądrze paleczkowatym 3% ( 0-5)
  Neutrocyty w jądrze podzielonym 65% ( 45-70)
  Monocyty 8% (2-6)
  Limfocyty 24%( 30-40)
 • rulsanka 08.08.19, 00:08
  Neutrofile w górnej normie a limfocyty tuż poniżej mogą wskazywać na infekcję bakteryjną. Monocyty są ok, w infekcjach do 20%.
  W decyzji o antybiotyku kluczowy jest stan ogólny, nie sama gorączka lub wyniki krwi. Samopoczucie. W celu wykluczenia lub potwierdzenia anginy warto zrobić szybki test na paciorkowca.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • niu13 08.08.19, 09:05
  Monocytami bym się nie przejmowała, bo już się przyzwyczaiłam, że moje dzieci zawsze mają 13-15% ( są alergikami). Zajęłabym się tymi limfocytami, ale nie są jakoś drastycznie obniżone więc nie panikuj.
  A ile on ostatnio schudł?
  Mój starszy jako 11 latek ważył podobnie, jakieś 31-32. Tylko że nigdy nie chudł. Jesteś pewna, że to schudnięcie?
 • hanusinamama 08.08.19, 10:24
  Pytanie czy on schudł (stracił na wadze) czy moze urusł i nie przybrał na wadze. MOja córka tam ma w kazde wakacje (waga ta sama, cm dochdozą i sie wydaje chudsza). Ale ja mam dwa patyczki na 10 centylu wagowym do czego sie przyzwyczaiłam. Raz w roku robie morfologie, chorują bradzo mało wiec taka ich uroda.
 • niu13 08.08.19, 16:04
  Doczytałam wątek i wyszło, że ewidentnie schudł i to 4 kg w krótkim czasie, także trzeba się tym zająć, choćby dlatego, że spadł gwałtownie na siatce.
 • rulsanka 08.08.19, 16:14
  Schudł, ale 2,5 kg a nie 4. Trochę urósł. 4 kg by matka zauważyła własnymi oczami a tak nie było, zaniepokoił ją sam wynik. Nie da się przegapić takiego spadku wagi u szczupłego dziecka. Tak więc błąd pomiarowy to główna przyczyna takiego wyniku.


  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mum2004 07.08.19, 23:40
  mama.pracujaca napisał(a):

  > Został zwazony i to mnie zaszoko
  > walo, wzrost 157 i waga ... 34kg. Zawsze był szczupły jednak w ostatnim czasie
  > waga spadła niepokojąco nisko.

  Ale ile ważył? O ile schudł? Jeśli po prostu szybko urósł to wiadomo, że centylowo poleci w dół. Ale nie powinien chudnąć.
 • mama.pracujaca 07.08.19, 23:48
  Zawsze był szczupły ale nigdy na tak niskim centylu! Nie urósł jakoś intensywnie w ostatnim czasie. Jak go wazylam z początkiem wakacji ważył około 38 kg. Urósł jakiś 1 cm. Tak więc waga spadła mimo kg. Je bardzo duzo-nawet ostatnio fasfoody, nawet mniej się rusza-wakacyjna przerwa w treningach.
 • mama.pracujaca 07.08.19, 23:49
  Miało być, waga spadła około 4 kg.
 • mrs.solis 07.08.19, 23:55
  Faktycznie bylabym zaniepokojona. Dzieci ot tak nie chudna 4 kg. Moze zbadaj mu cukier.

  --
  http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
 • rulsanka 08.08.19, 00:03
  Ważyłaś go sama? To zważ jeszcze raz. Lekarz mógł się pomylić po prostu. Zauważyłabyś, że dziecko schudło 4 kg! Tego nie da się przegapić.
  Albo tobie coś waga źle pokazała przed wakacjami, tak bywa.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mama.pracujaca 08.08.19, 00:09
  rulsanka napisała:

  > Ważyłaś go sama? To zważ jeszcze raz. Lekarz mógł się pomylić po prostu. Zauważ
  > yłabyś, że dziecko schudło 4 kg! Tego nie da się przegapić.
  > Albo tobie coś waga źle pokazała przed wakacjami, tak bywa.
  Nie sądzę, on uprawia czynnie sport jest badany co 6 miesięcy. Badają to lekarze. W sumie wydawal mi sie ciut lzejszy, ale nie wzbudzilo to mojego niepokoju. Dzis byl wazony przez lekarke, bardzo dokladnie. Tak samo tuż przed wakacjami( szkoła i dodatkowe badania miał około 37-38 kg).

 • mama.pracujaca 08.08.19, 00:13
  Pobiegłem do lekarza , bo jak na złość w niedzielę lecimy na wakacje, jestem zdolowana.... antybiotyk kupiłam, teraz nie wiem co robić? Może podać mu jednak? Choć nie do końca jestem pewna...
 • rulsanka 08.08.19, 00:17
  Ja bym na pewno nie podawała. Jeżeli dziecko nie jest bardzo osłabione, zbolałe, apatyczne to warto poczekać. Rano zrobić test na paciorkowca i jeżeli wyjdzie negatywny to czekać dalej.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • 35wcieniu 08.08.19, 05:18
  Po prostu ktoras z wag falszuje wynik i tyle.
  Ja na swojej wadze waze 3kg wiecej niz u rodzicow. Zadne cuda. Do kontroli procesu chudniecia/tycia zaleca sie robienie tego na tej samej wadze w tym samym miejscu, bo nawet przestawienie jej w inne miejsce moze wplywac na wynik a co dopiero inna waga.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • rulsanka 08.08.19, 00:15
  "W sumie wydawal mi sie ciut lzejszy"

  Moje dziecko ma 11 lat i 150 wzrostu, waga 33 kg (jak na niego to dużo). Zauważyłabym, gdyby schudł 4 kg i to nie byłoby "ciut lżejszy" tylko "ojej ale ci żebra wystają". Jeżeli nic nie wzbudziło twojego niepokoju, to najprawdopodobniej któryś pomiar był nieprawidłowy.
  Na golasa był ważony w obu przypadkach?

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • hanusinamama 08.08.19, 10:25
  Zważ go na swojej wadze ( na tej samej na ktorej wazyłas wczesniej).
 • mama.pracujaca 08.08.19, 12:10
  hanusinamama napisała:

  > Zważ go na swojej wadze ( na tej samej na ktorej wazyłas wczesniej).
  Zauważyłam waga pokazała o 0.5 kg więcej niż ta wczorajsza u lekarza. Także, urósł od lipca około 1,5 cm a waga spadła.
 • hanusinamama 08.08.19, 13:34
  NO ale w sumie jest ok. Ma infekcje wiec wyniki są troszke odstające od normy. Nie choruje (jedna infekcja na jakis czas to dobra odpornoś ć). Ja akurat jestem przyzwyczajona ze moje dzieci chudze. MOja córka urosła 3 cm od czerwca i waży pół kilo mniej smile
 • lot_w_kosmos 08.08.19, 05:33
  Mój 13 lat 6 miesięcy.
  Wzrost 175.
  Waga 44 kg.
  Jak był w wieku twojego to miał podobne proporcje.
  Może cię to pocieszy.
  Zdrowia!
 • mum2004 08.08.19, 07:18
  Problemem nie jest sama waga, tylko chudnięcie. Chyba, że to faktycznie jakiś błąd w pomiarach.
 • tojamarusia 08.08.19, 07:35
  Zbadaj mu tarczycę. Serio piszę. Mój syn w tym wieku był wagowo na 5 centylu ( wzrostem na 90). Pierwsze co było zbadane to tarczyca. Poza tym wiele innych badań. Wszystkie wyszły idealnie.
  Syn rok później zamieszkał w lodówce i błyskawicznie odzyskał wagę.

  --
  http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
 • bei 08.08.19, 07:44
  Mój mąż ma bratanka, jest wyższy od Twojego syna i kilogram lżejszy. Zawsze był b szczupły, wyniki ma b dobre, jest b usportowiony.
  Czy brałaś pod uwagę błąd pomiaru wagi?(chodzi o schudnięcie)...
  Dziecko przechodzi teraz infekcję, wyniki mogą być b zmienione. Monitoruj stan zdrowia, po prostu bądź czujna. Szybkiego dobrego 🍀🍀🍀
 • panna_lila 08.08.19, 08:01
  Może na tym obozowym jedzeniu tak schudł, regularne posiłki, aktywność...
 • dz_iedzic11 08.08.19, 08:29
  Zbadaj cukier,spadek wagi ejst niepokonujący.

  --
  Prawda została już dawno odkryta i wątpią w to wyłącznie analfabeci aerodynamiczni i newtonowscy. I choćby przyszło sto Biniendówek, i każdy zjadłby tysiąc parówek, i każdy nie wiem jak zgniatał puszki, to im nie wyjdzie, że strzelał Ruski. (autor:babunia_wygodka)
 • lwica_24 08.08.19, 09:18
  Za mało danych. Wyniki badań niemiarodajne, bo robione w momencie infekcji ( nieważne czy wirusowej czy bakteryjnej).
  Obserwuj.
  157 cm i 34 kg to rzeczywiście niespójność kanałów centylowych. Czasem tak bywa, dzieci to nie komputery.
  Proponowałabym, po infekcji, badanie kału w kierunku pasożytów, powtórzenie pełnej morfologii ( najlepiej z rozmazem ręcznym), oznaczenie poziomu Fe w surowicy i paramentrów zapalnych. Potem dalsza ( ewentualna) diagnostyka.
  No i niech dziecko zobaczy naprawdę dobry pediatra. Zdrowe dziecko. Bez gorączki.
 • mama.pracujaca 08.08.19, 09:56
  Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie i rady. Jak wyzdrowieje zrobię mu dokładne badania w tym( cukier, tarczyca)... A dzisiaj zaczęła się 3 doba infekcji, co ciekawe, nie ma już podwyższonej temperatury, a obniżoną! Sprawdzałam kilkakrotnie i dokładnie dwoma termomeyrami w tym rteciowym. Temperatura z gorączkowej spadła na 35,9. Ja chyba oszaleje z tym syfkiem☹. Syn mówi, że czuje się znacznie lepiej, niby gardło już nie boli, ale jest w tej chwili żywo czerwone. Nie ma innych objawów( katar itp.).
 • rulsanka 08.08.19, 10:00
  Spadek temperatury jest całkiem typowy jeżeli obniżałaś temperaturę ibuprofenem i to w dawce zbliżonej do maksymalnej. Lepiej używać paracetamolu, on nie daje takiego efektu i ma mniej skutków ubocznych. Po niektórych wirusówkach też jest obniżona temperatura, ale to raczej przy takich z naprawdę wysoką gorączką, powyżej 39.
  Tak ogóle temp. 38,5 to nie jest bezwzględne wskazanie do obniżania. Szybciej się zdrowieje, gdy organizm ma gorączkę (w racjonalnych granicach).

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mama.pracujaca 08.08.19, 10:14
  rulsanka napisała:

  > Spadek temperatury jest całkiem typowy jeżeli obniżałaś temperaturę ibuprofenem
  > i to w dawce zbliżonej do maksymalnej. Lepiej używać paracetamolu, on nie daje
  > takiego efektu i ma mniej skutków ubocznych. Po niektórych wirusówkach też jes
  > t obniżona temperatura, ale to raczej przy takich z naprawdę wysoką gorączką, p
  > owyżej 39.
  > Tak ogóle temp. 38,5 to nie jest bezwzględne wskazanie do obniżania. Szybciej s
  > ię zdrowieje, gdy organizm ma gorączkę (w racjonalnych granicach).
  >
  Ibuprofen 200mg podałam mu ostatni o godzinie 18 dnia wczorajszego, więc po tylu godzinach już nie działa. Pomiar robiłam dzisiaj o 9 rano. Podałam Ibuprom, bo ma działanie przeciwzapalne, a paracetamol z tego, co wiem takiego działania nie posiada. We wtorek po 21:00 miał 39. 38,5 wczoraj rano...
 • rulsanka 08.08.19, 10:46
  To właśnie tak działa. Po ibuprofenie masz spadek poniżej normalnej temperatury. I następuje to już po tym, jak lek przestaje działać. A działanie przeciwzapalne jest niepotrzebne przy zwykłych infekcjach. Przy podaniu leku zawsze bierze się pod uwagę czy potencjalny efekt terapeutyczny jest większy niż potencjalne skutki uboczne.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • sol_13 08.08.19, 11:00
  Rulsanka, widzę że się znasz☺️ a powiedz przy jakich infekcjach powinno sie podawac nurofen /ibuprom?
 • rulsanka 08.08.19, 11:07
  Przede wszystkim wtedy, gdy boli np. ucho, mięśnie, kości, stawy. Gdy gorączka wymaga stosowania naprzemiennie dwóch preparatów.
  Gdy nic nie boli, a tylko chcemy obniżyć gorączkę, możemy w ramach skutków ubocznych nabawić się wrzodów, podrażnienia układu pokarmowego. Dlatego potencjalne skutki uboczne są większe niż zalety stosowania leku. Zresztą każdy lek ma takie skutki i dlatego niewielkiej gorączki nie warto w ogóle obniżać.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • mama.pracujaca 08.08.19, 12:24
  rulsanka napisała:

  > Przede wszystkim wtedy, gdy boli np. ucho, mięśnie, kości, stawy. Gdy gorączka
  > wymaga stosowania naprzemiennie dwóch preparatów.
  > Gdy nic nie boli, a tylko chcemy obniżyć gorączkę, możemy w ramach skutków uboc
  > znych nabawić się wrzodów, podrażnienia układu pokarmowego. Dlatego potencjalne
  > skutki uboczne są większe niż zalety stosowania leku. Zresztą każdy lek ma tak
  > ie skutki i dlatego niewielkiej gorączki nie warto w ogóle obniżać.
  >
  Rusałka, masz rację zgadzam się ze wszystkim co napisałaś, też jestem przeciwna obniżaniu temperatury bo to, uposledza walkę organizmu z wirusami. Jednak skarżył się na zle samopoczucie w dodatku zrobiłam to ze względu na gardło. Dziś nic mu nie podam, jedynie pryskam gardło preparatem o nazwie Amginobom. Moze, wyjdzie z tego bez większego szwanku. Jak to dobrze, że tu napisałam i znalazłam poparcie w niepodawaniu mu antybiotyki, bo jeszcze zaszalalbym niepotrzebnie pod presją niedzielnego wyjazdu. W razie czego, antybiotyk mam jeśli dolegliwości wrócą w trakcie wyjazdu, podam. Wiem, że paciorkowiec to takie świństwo, które może się ,,uspisc" i uderzyć po tygodniu że zdwojoną siłą.
 • verdana 08.08.19, 14:52
  Moje dzieci nawet bez leków miały bardzo obnizoną temperaturę , gdy choroba się kończyła. Po wakacjach zrób mu badania cukru, ale nie panikuj. To normalne, że w czasie wakacji, nawet jeśli uprawia czynnie sport, to pewnie rusa się znacznie wiecej niż w czasie roku szkolnego. Tak czy inaczej chudnięcie + apetyt - cukier koniecznie do sprawdzenia.
 • kamin 08.08.19, 15:32
  Ja też tak miałam. Dzień po ustaniu gorączki - temperatura poniżej 36 stopni i taki ostry ból w głowie przy każdym ruchu.
 • panterarei 08.08.19, 15:23
  Ok, ale na moje dzieci paracetamol nie działa. Nie obniża temp. Jak córka miała ospę i gorączkę powyżej 39,5 to już lepiej działały okłady chłodne

  --
  "Natenczas onegdaj azaliż plwasz waść do strawy pozostawionej w holu?"
 • rulsanka 08.08.19, 16:00
  Jak nie działa to nie działa, trzeba zastosować ibuprofen. Ale u większości osób paracetamol działa na gorączkę, choć na krócej ją zbija od ibuprofenu. Jeszcze kwestia dawki, paracetamol działa przeciwgorączkowo w dawce maksymalnej przeliczonej wg kilogramów masy ciała.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • minniemouse 09.08.19, 03:38
  rulsanka napisała:

  > Przede wszystkim wtedy, gdy boli np. ucho, mięśnie, kości, stawy. Gdy gorączka
  > wymaga stosowania naprzemiennie dwóch preparatów.


  nurofen i ibuprofen czyli ibuprom to jest wlasciwie dokladnie to samo z wyjatkiem ze np Nurofen PLUS zawiera dodatkowo kodeine.
  trzeba nauczyc sie czytac SKLAD
  Ibuprom:
  substancja czynna – ibuprofen;
  Nurofen
  1 tabletka powlekana zawiera :
  substancję czynną - ibuprofen 200 mg.

  te Ibupromy, Nurofeny, Ibuprofeny różnią sie miedzy sobą jedynie SKŁADEM,
  na który należy bardzo zwracać uwagę aby dzieciakowi nie przedawkować podając w jednym dniu ten sam lek pod różna nazwa i przez to o różnych DAWKACH.

  Dlatego potencjalne skutki uboczne są większe niż zalety stosowania leku.

  noooo, to jeszcze zależy jak i ile podajesz.
  ktos kto bierze ibuprofen albo aspiryne raz czy dwa do roku i nie przekracza dobowych dawek, a jeszcze nie bierze na pusty zoladek to nie nabawi sie wrzodow
  ktos kto bierze codziennie duze dawki przez dluzszy czas raczej tak

  Zresztą każdy lek ma tak ie skutki i dlatego niewielkiej gorączki nie warto w ogóle obniżać.


  nie, nie każdy. paracetamol nie powoduje wrzodów. jest bezpieczny na żołądek.

  Minnie

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • rulsanka 09.08.19, 09:17
  Minnie, nie wymądrzaj się tylko czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie pisał że nurofen i ibuprom to dwie różne substancje. Bo to jest oczywiste, że jest to jedna substancja, ibuprofen. A stosowanie naprzemienne dwóch preparatów, to ibuprofen na zmianę z paracetamolem i to też oczywistość dla każdego kto ma blade pojęcie o zbijaniu gorączki. Ty najwyraźniej nie masz, bo o tym nie pomyślałaś.

  >>"Zresztą każdy lek ma tak ie skutki i dlatego niewielkiej gorączki nie warto w ogóle obniżać. "

  nie, nie każdy. paracetamol nie powoduje wrzodów. jest bezpieczny na żołądek.<<

  Właśnie o tym pisałam, że ibuprofen powoduje ryzyko wrzodów, a paracetamol nie. Niemniej KAŻDY lek ma skutki uboczne, łącznie z bardzo groźnymi. Dotyczy to również paracetamolu. I dlatego nie warto stosować żadnego leku, gdy nie ma bezwzględnych wskazań i potencjalne skutki uboczne są mniejsze od efektu leczniczego.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • minniemouse 09.08.19, 11:25
  ale ja się lubię wymądrzać https://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/s020.gif
  poza tym lepiej napisać raz a dobrze i jasno o co chodzi z tym ibuprofenem/ibupromem/nurofenem
  niż żeby ktoś niedoświecony sie pomylil, prawda.

  Ty najwyraźniej nie masz, bo o tym nie pomyślałaś.

  tak podejrzewałam, ale wpis wyżej było o ibuprom/nurofen wolałam wiec nie podejrzewać a być pewna smile

  I dlatego nie warto stosować żadnego leku, gdy nie ma bezwzględnych wskazań i potencjalne skutki uboczne są mniejsze od efektu leczniczego

  zgodze sie z tym ze oczywiście nie warto stosowac zadnego leku gdy nie ma ku temu potrzeby,
  ale gdy skutki uboczne sa mniejsze od efektu leczniczego to chyba tylko dobrze? smile


  Minnie
  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • czekoladazkremem 08.08.19, 10:03
  Strasznie mało waży - mój syn jest w tym samym wieku, wzrost 163cm, waga 42. Bardzo niepokojące objawy, zwłaszcza spadek odporności i chudnięcie. Biegiem do, tym razem dobrego, lekarza.
 • rulsanka 08.08.19, 10:07
  Stwierdzenie spadku odporności przy 1 infekcji, w której gorączka trwała 2 dni i samo przeszło, to daleko posunięta przesada. A co do wagi to prawdopodobnie błąd (któregoś) pomiaru, żadna matka nie przegapi spadku wagi 4kg u szczupłego dziecka.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • hanusinamama 08.08.19, 10:16
  Po pierwsze jedna infekcja po kilku latach to nie spadek odpornosci (osoba ze zdrową odpornoscią moze byc przeziebiona do 4 razy w roku), po drugie chłopak jest na 25 centylu wagowym (tez nie bardzo mało, pytanie ile wazył wczesniej). Twoje dziecko jest na 75 centylu...
 • natalia.nat 08.08.19, 10:04
  Spadek wagi jest też przy cukrzycy typu 1, ale byłyby też zapewne inne objawy: wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu, zmęczenie...
 • mama.pracujaca 08.08.19, 10:16
  natalia.nat napisała:

  > Spadek wagi jest też przy cukrzycy typu 1, ale byłyby też zapewne inne objawy:
  > wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu, zmęczenie...
  Takich objawów nie zauważyłam, co nie zmienia faktu, że jednak muszę sprawdzić poziom cukru dla własnego spokoju.
 • majenkir 08.08.19, 20:12
  I to od razu, nie jak ktos wyzej pisal "po wakacjach" wink.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • kryzys_wieku_sredniego 08.08.19, 10:06
  Ważgo na wadze na której był ważony poprzednio. Moja waga elektroniczna w domu pokazuje, że waże 62 kg a u koleżanki na wadze starszej daty pokazuje 57,8kg
 • mama.pracujaca 08.08.19, 10:19
  Wczoraj wazony był na wadze w przychodni, takiej komunistycznejsmile dziś zwazylam go na domowej, elektronicznej, która pokazała o 0,5 kg więcej, a więc 34,5. Ta sama, moja waga z początkiem lipca kiedy to wazylam podawała 37 kg.
 • rulsanka 08.08.19, 10:52
  Różnica między 37 a prawie 35 to nie jest już tak strasznie. 2,5 kg różnicy to nie 4. Mój szczupak kiedyś po wakacjach z 27 spadł na 25 przy wzroście 140.

  Wystarczy, że jeden pomiar był rano po kupie, a drugi wieczorem. Do tego trochę urósł, był na obozie, a to pożera energię. Teraz jeszcze ważyłaś go po gorączce a ona zawsze trochę odwadnia. Napój dziecko porządnie i na razie głowy sobie nie zaprzątaj.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • elenelda 08.08.19, 13:53
  Takie wahania wagi u dzieci w okresie intensywnego wzrostu są normalne, ważne jest czy w obu przypadkach ważyłaś syna na czczo, rano, czy po jedzeniu. Był na obozie, do tego infekcja i waga mogła spaść. Wyniki nie są niepokojące. Powtórz je za miesiąc, obserwuj, zbadaj ferrytynę, cukier, tsh.
 • hanusinamama 08.08.19, 10:14
  Ja bym zrobiła wymaz z gardła jak angina (duza czesc angin jest wirusowa, 38,5 to nie musi byc bakteria). Wagę cięzko okreslić bo nie piszesz ile ważył wczesniej. Sprawdz ktorym centylem wagfowym idzie. MOje obie idą 60 centylem wzrotowym i 10 wagowym...dyuza róznica ale maja tak od samego początaku wiec jest ok. Co innego jak dziecko szło np 50 centylem i spadło na 15.Twój syn jest na 25 centylu wagowym wiec nie jakos bardzo nisko...tylko pytanie na ktorym był wczesniej.
 • mama.pracujaca 08.08.19, 10:21
  Z tego, co sprawdziłam wagowo spadł poniżej 25centyla. Wzrost utrzymuje się cały czas Na tych samych centylach.
 • hanusinamama 08.08.19, 10:29
  Ja patrzyłam jego waga to 25 centyl (nawet troszke ponad). Jezeli naprawde shcudł 4 kg a ma duzy aptetyt rozwazałabym jeszcze tasiemca. Był na obozie jadł fastfoody. To by akurat pasowało. A temperatura to pewnie jakas infekcja. Moja córka tez miała raz taka, Samo przeszło po 5 dniach. MI lekarz poiwiedział, ze czasami po 2-3 dniach lekkiej temperatury moze temperatura spaść.
 • hanusinamama 08.08.19, 10:31
  Zrobiłabym IgG na tesiemca to kosztuje chyba 40 zeta.
 • rulsanka 08.08.19, 10:48
  Nie robi się wymazu przy zwykłych, nie przewlekłych i nie jakichś nietypowych infekcjach, na wynik się długo czeka. Jeżeli to paciorkowiec to wystarczy szybki test. A jeżeli nie paciorkowiec to patrzy się na stan ogólny plus ewentualnie wyniki krwi.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • saszanasza 08.08.19, 10:35
  Może to nie waga spadła a syn urósł?

  --
  „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
 • saszanasza 08.08.19, 10:38
  saszanasza napisała:

  > Może to nie waga spadła a syn urósł?
  >

  To jest jednak znaczaca roznica, czy waga rzeczywiście spadła (ważył więcej), czy urósł i w porownaniu do wagi „spadł” w centylach.
  Moja 11 latka ma 150 a waży 31,4, starszy syn ma 180 cm wzrostu a waży 52 kg


  --
  „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
 • korniz 08.08.19, 11:02
  Wszelakie leki mogą zakłocić obraz prawidłowej morfologii.Gąrączka też. Teraz ma 34 kg a ile miał pół roku temu? Weż pod uwagę lato,zajęcia sportowe itp.Mój 10 latek też ma 34 kg i jest drobny.Może 3 dniówka.Waga w domu a waga w przychodni może być inna.
 • mama.pracujaca 08.08.19, 12:06
  korniz napisała:

  > Wszelakie leki mogą zakłocić obraz prawidłowej morfologii.Gąrączka też. Teraz m
  > a 34 kg a ile miał pół roku temu? Weż pod uwagę lato,zajęcia sportowe itp.Mój 1
  > 0 latek też ma 34 kg i jest drobny.Może 3 dniówka.Waga w domu a waga w przychod
  > ni może być inna.
  Wspominałam gdzieś wyżej, że przez cały rok uprawia czynnie sport średnio 4 razy w tygodniu plus zawody.. Ćwiczy lekkoatletykę konkretnie gł. Biegi. Teraz w okresie wakacji mają przerwę w porównaniu z rokiem szkolnym mniej się rusza, choć też jest aktywny. Przez 11 lat nigdy nie miał aż takiego spadku wagi, nawet w czasie różnych dolegliwości chorobowych, waga tak radykalnie nie spadała. Urósł od lipca około 1,5 cm więc teoretycznie powinien być chyba ciut cięższy.
 • rulsanka 08.08.19, 12:25
  Jak się rośnie to właśnie waga stoi w miejscu albo może lekko spaść. Budowa kości zużywa dużo energii.

  --
  www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
 • korniz 08.08.19, 13:21
  byc moze waga miesni spadła.Skoro intensywnie ćwiczył w ciągu roku a teraz mniej się rusza. Nie panikuj.Zwłaszcza,że regularnie robią badania ,skoro ma zawody.Zastanów się czy on jest szczęśliwy na tych zawodach.Bo ja np nie chciałam ,żeby poszedł do sportowej.Ale to już inny temat.
 • mama.pracujaca 08.08.19, 14:14
  korniz napisała:


  > .Zastanów się czy on jest szczęśliwy na tych zawodach.Bo ja np nie chciałam ,że
  > by poszedł do sportowej.Ale to już inny temat.
  Dziwne pytanie i wnioski, zwlaszcza w oparciu o ten wątek. Dlaczego mój syn ma być nieszczęśliwy? Nie jest w szkole sportowej. Należy do związku atletyki polskiej. Pytanie, jeśli już padło w tym kierunku powinno brzmieć, czy my jesteśmy szczesliwi🙂. Jest to dla nas dodatkowy obowiązek dojazdy na treningi itp. Sam tak zdecydował, próbował swoich sił w innych sportach. Kiedyś klasycznie piłka nożna, jednak okazało się, że technicznie średni, przeciętny ale przewagą było bardzo szybkie bieganie. Sam zaproponował, że zmieni sport i spróbuje coś innego. Jak na razie jest zachwycony. Nawet ma jakieś drobne osiągnięcia w tym zakresie gł. albo bardzo krótkie dystanse typu 60m, albo długie około 5 km. Trudno jednoznacznie stwierdzić co bardziej mu odpowiada. Puki ma chęci, niech sobie biega.
 • korniz 08.08.19, 14:30
  Jesli się martwisz to pogadaj z lekarzem sportowym.Chyba takiego mają.Pokaż wyniki i może coś poradzi.Jest za nich odpowiedzialny w jakis sposób.
 • hanusinamama 08.08.19, 13:43
  MOja cały rok ma duzo ruchu, chdozi na basen....lasem lata po ogórdki li i jedynie cały dzien i tez chudnie. Tzn rosnie a waga stoi. To przy 10 centylu wagowym. Dla mnie normalne. MOje dziecko od pazdziernika do kwietnia chodzi w jednym rozmarze buta od maja do wrzesnia 3 razy potrafi buty zmieniać...
 • saraanna 08.08.19, 22:04
  Jezeli byl na obozie, to ja bym zbadala czy nie zlapal jakies robaki czy inne pasozyty. Niestety z higiena na takich obozach moze byc roznie a i z jedzeniem tez.

  --
  ------
  Gdy czegoś bardzo pragniesz, cały Wszechświat sprzęga się by Ci to dać * Paulo Coelho *

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka