Dodaj do ulubionych

Dojazd na lotnisko

08.08.19, 09:45
Właśnie zaczynam zastanawiać się nad zbliżającym się wyjazdem. Odkąd mamy dzieci to zawsze braliśmy taksówkę z domu na lotnisko, z powrotem zresztą też (przed dzieciakami jeździłam autobusem, ale wtedy mieszkałam w Śródmieściu i na centralny miałam z buta).
Teraz jest jeszcze opcja, żeby pojechać skm-ką. Byłoby praktycznie za darmo, bo mamy karty miejskie i 2 stacje w zasięgu kilku przystanków tramwajowych. Pociąg jedzie pół h, w sumie mam tylko obawy o to, że nam ucieknie (1 na pół h) lub się zepsuje i będziemy w nerwach dzwonić po taksówkę. To konkubin podrzucił taką propozycję, ja od studiów koleje omijam, kilka razy jechaliśmy po mieście z dzieciakami bo lubią, ale zaufania czasowego nie mam za grosz, dodatkowo teraz są tam remonty (linia na lotnisko Chopina).
Dojezdzał ktoś ostatnio komunikacją publiczną i był zadowolony?
Edytor zaawansowany
  • angazetka 08.08.19, 09:59
    Zawsze na lotnisko jeżdżę 175 smile
  • leni6 08.08.19, 10:00
    Codziennie jeżdżę tą linią i skmki jeżdżą bardzo punktualnie, co nie znaczy że raz na jakiś czas coś się nie wydarzy takiego ze wszystkie pociągi są opóźnione.
  • zazou1980 08.08.19, 10:05
    Obawiam się, że w weekend (sobota rano) będą tam remonty. Na tygodniu sąsiad dojeżdża co rano na mordor i jest zadowolony...
  • sundace46 08.08.19, 10:09
    zazou1980 napisała:

> Na tygodniu

Matko, co za koszmarny słowtwór. Jak można coś takiego napisać.
  • zuleyka.z.talgaru 08.08.19, 12:02
    Oddychaj, bo umrzesz.
  • sundace46 08.08.19, 10:05
    zazou1980 napisała:

> Dojezdzał ktoś ostatnio komunikacją publiczną i był zadowolony?

Ale czego oczekujesz? Opinii o komunikacji publicznej? Logicznie myślący człowiek, który ma dokądś dojechać na określoną porę, bierze pod uwagę, że komunikacja publiczna po prostu może się popsuć i wychodzi z domu z odpowiednim zapasem czasu pozwalającym na ew. skorzystanie z innego środka transportu.
  • zazou1980 08.08.19, 10:25
    Komunikacją publiczną poruszamy się na codzień. Mam w domu 4-letnią fankę pojazdów szynowych, to pod nią konkubin polecił skm-kę. Ja staram się patrzeć praktycznie, zamówić taksówkę i w pół h dojechać na lotnisko, czy rezerwować całą godzinę na podróż tramwajem + pociągiem, z przesiadką, która nie będzie zbyt komfortowa. Chyba szukam argumentów za taksówką, chociaż taksiarzy nie lubię, bo to buce...
  • h_albicilla 08.08.19, 10:35
    Jakie remonty? SKM jeździ na lotnisko jak zwykle. Zmiejszona ilość kursów na lotnisko Chopina była od poczatku do połowy lipca. ZTM wywiesza info o zmianach w rozkladach z conajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem (te ostanie były zapowiadane chyba 2 tyg wcześniej). Remontów nie robi się znienacka.

Ja zawsze jeżdze na lotnisko SKM ale wybieram taki kurs, żeby jakby co mieć jeszcze jeden pociąg (KM) w zapasie. Komunikacją miejską nigdy nie jeździ się na lotnisko "na styk", to chyba oczywiste. Taksówki zreszta też potrafią utknąć w korkach na dłużej (wszystko zależy skąd, w jakich godzinach itp)
  • zazou1980 08.08.19, 10:50
    Ostatnio sporo wyjeżdżałam, gdzieś w lipcu mówili, że są remonty i jest dramat, może się już skończyły. W godzinach, które nam pasują są 2 skm-ki w przeciągu kilku minut, potem pół h nic, troszkę mnie to przeraża. Na jeszcze wcześniejsze nie chcę się pakować, bo to byłoby znowu pół h dłużej, a z oczekiwaniem na lotnisku i 3-godzinnym lotem robi nam się i tak półdniowa podróż...
  • h_albicilla 08.08.19, 10:59
    Nie może ale na pewno się skończyły i to już dawno. Ja już dwa razy zdążyłam wylecieć i wrócić od tego czasu...

Oprócz SKM na lotnisko jeżdża tez Koleje Mazowieckie (linia Lotnisko Chopina- Lotnisko Modlin), ważne są karty miejskie i wszystkie bilety ZTM.
  • kanna 08.08.19, 10:35
    SKM ka jest najszybciej i najwygodniej.
    Jak się coś opóźni - zawsze możesz zamówić ubera.
    Codziennie korzystam z skm, a na lotnisko tez nie jeżdżę inaczej.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka