Dodaj do ulubionych

Bawaria - co warte zobaczenia?

08.08.19, 14:06
Mamy zaplanowane 10 dni w Bawarii, chcemy pozwiedzać i połazić. Nocleg praktycznie tuż przy granicy, mniej więcej w środku tego obszaru, który chcemy zobaczyć. Pi razy oko obszar między Oberstdorfem a Garmisch-Partenkirchen plus Monachium.
Mam oczywiście zgrubny plan, najpopularniejsze atrakcje (plus skocznie, bo mąż z młodym koniecznie muszą - ja akurat mogłabym sobie darować wink ), ale może ktoś był i wie z doświadczenia, że czegoś np. nie warto? Albo coś lokalnego, nie tak popularnego co warto bardzo? O czymś należy szczególnie pamiętać?

--
super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
<*>
Edytor zaawansowany
  • nenia1 08.08.19, 14:25
    Byłam tylko parę dni w drodze do Austrii, pewnie więcej ci napisze ktoś kto może tam i mieszka albo zwiedzał dłużej, my zwiedzaliśmy w sumie oczywistości czyli zamki Ludwika Bawarskiego, z czego bardzo podobał mi się Linderhof, mniej ludzi niż w Neuschwanstein w wieczorem po zamknięciu pałacu można było chodzić po rozległym parku, ludzi nie było wcale, lekko mgły z sąsiednich gór spłynęły pośród fantazyjnych żywopłotów i doświadczenie tego było wtedy dość niezwykłe, szczególnie jak się jest miłośnikiem Lśnienia smile Jak będzie w Neuschwanstein to koniecznie idź na most Marienbrücke, widok rekompensuje wszystko, bo chyba że masz silny lęk wysokości. Zwiedzaliśmy również zoo w Monachium, ma ogromną wolierę, po wejściu do której właściwie nie masz poczucia że jesteś w zamkniętym obszarze, spacerowe alejki, środkiem płynie rzeka a wokół spacerują prawie depcząc ci po nogach rzadkie gatunki ptaków, co kompletnie dewaluuje wcześniejsze wielogodzinne obserwacje gdzieś w terenie żeby choć z daleka zobaczyć np. ohary. Gdyby było więcej czasu pewnie zobaczylibyśmy jeszcze Orle gniazdo no i ogólnie wędrówki po górach wśród malowniczych jezior, pewnie pojedziemy jeszcze kiedyś w te okolice na majówkę, bo w sumie nie tak daleko i ładnie.
  • aerra 08.08.19, 18:52
    Tak, zamki planujemy, na most zajrzymy, nikt przesadnie się wysokości nie boi smile
    Zoo, kurczę, nie wiem czy nam czasu nie braknie, wstępnie odpuściliśmy, ale jeszcze przemyślę.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • agiq 08.08.19, 14:52
    Zamki oczywiście i polecam też Linderhof wewnątrz - to złoto i lustra smile
    Samo Garmish jest bardzo ładne i niedaleko piękne jezioro Eibsee skąd jedzie kolejka gondolowa na Zugspitze - nieziemskie widoki.
    Niedaleko Garmish wawoz Partnachklamm i generalnie po wyjściu z niego można jeszcze przejść się szlakiem w górę do schroniska.
    Miasteczko Mittenwalden sliczne i niedaleko niego też wawoz nie pomne nazwy ale już na terenie Austrii.
    Miasteczko Obermergau z Luftmalerei ( w Garmish i Mittenwalden też są).
    Niedaleko w Austrii most wiszący w Reutte.
    I generalnie jakiś ładny szlak górski niekoniecznie wysoko ale z jeziorami po drodze...
  • agiq 08.08.19, 14:55
    A jeszcze ładna była trasa spacerowa do wodospadu Kuhflucht niedaleko Garmish (tam mieszkaliśmy i stąd te rejony wydają mi się najładniejsze smile
  • aerra 08.08.19, 18:50
    O kolejce myślałam, połazić po górach też trochę chcemy, ale no, ciężko to wszystko upchnąć, więc jakieś bardziej lajtowe szlaki - właśnie tu kolejka, tam zejść, trochę bardziej spacerowo właśnie. Te miasteczka sobie sprawdzę smile Dzięki za info smile

--
    <*>
  • szpil1 09.08.19, 17:13
    aerra napisał(a):

> O kolejce myślałam, połazić po górach też trochę chcemy, ale no, ciężko to wszy
    > stko upchnąć, więc jakieś bardziej lajtowe szlaki - właśnie tu kolejka, tam zej
    > ść, trochę bardziej spacerowo właśnie

Może Alpspix jeśli będziecie w Garmisch? Wjedziecie kolejką, a zejść możecie bardzo ładnym i łatwym szlakiem do następnej stacji Kreuzeckbahn, by zjechać na dół.

zugspitze.de/en/summer/mountain/garmisch-classic/alpspix
    Takze w okolicach Garmisch polecam Höllentalklamm, dojście z Grainau. Pięknie tam jest.
  • kura17 08.08.19, 15:11
    ja jeszcze polecam zamek herrenchiemsee, tez ludwika II, na wyspie na jeziorze chiemsee - mnie i moim dzieciom bardzo sie podobal. jest zrobiony jako kopia wersalu, choc nie jest dokonczony. na tym jeziorze jest jeszcze druga wyspa, "kobieca" (zamek jest na "meskiej") i tak jest klasztor i kosciol - tez warto zobaczyc (sa promy).

a lubicie paleontologie? bo ja z dziecmi bylam w starym kamieniolomie, w ktorym mozna szukac skamienialin - takich sprzed ok 130 milionow lat. my znalezlismy bardzo duzo pajakow, troche "krewetek", skamieniale odchody smile nie wiem, czy bardziej sie podobalo mnie, czy dzieciom, w domu mamy ok 40 kg kamieni, hehe ...

aha, przygotuj sie na to, ze monachium jest drogie. ja mieszkam w niemczech, tez w drogawym miescie, ale ceny (lody, knajpy, atrakcje) w monachium mnie, hm, zaskoczyly (nieprzyjemnie) wink

jesli masz synow, to mozna rowniez zwiedzic (2 godziny!!) stadion bayernu monachium. ja sie wynudzilam strasznie, ale moi synowie byli zachwyceni (zwlaszcza, jak mogli powachac przebieralnie i "brudne skarpetki lewandowskiego")

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • aerra 08.08.19, 18:46
    O fu, te skarpetki.
    Młody na stadion chce, mamy to w planie, ale jak mówisz, że dwie godziny, to ja nie wiem, może mąż z nim pójdzie, a ja sobie skoczę gdzieś indziej...

A kamieniołom zaraz będę googlać, z tego co piszesz, to fajne smile Dzięki

--
    <*>
  • aerra 08.08.19, 18:53
    Nie nie wygooglam jednak, chociaż nazwą rzuć proszę smile

--
    <*>
  • kura17 08.08.19, 21:19
    > Nie nie wygooglam jednak, chociaż nazwą rzuć proszę smile

musze znajoma zapytac (ktora nas tam zabrala), bo za nic sobie nie przypomnie wink jakas godzina autem z monachium, niedaleko fajne muzeum ze skamielinami jest.

ps. skarpetek lewandowskiego oczywiscie nie bylo, ale w tych przebieralniach normalnie smierdzialo - a faceci zachwyceni! jak mozesz sie wymigac, to nie idz, ja malo nie umarlam z nudow, ale obecni na zwiedzaniu panowie i chlopcy - zachwyceni! moi chca isc jeszcze raz, niedoczekanie!

--
  • kura17 09.08.19, 06:52
    tutaj masz smile

www.eichstaett.de/poi/fossiliensteinbruch_fuer_hobby-253/

--
  • aerra 09.08.19, 12:15
    Dziękuję!
    Wygląda super, szkoda, ze trochę nie w tę stronę, ale może byśmy zrobili tam gdzieś dzień przerwy jak będziemy wracać? Muszę przemyśleć smile

--
    <*>
  • janja11 08.08.19, 19:03
    W Monachium ratusz wszyscy oglądają. Obok jest kościół Alter Peter , z którego wizy można obejrzeć panoramę miasta.
    Inny fajny punkt widokowy to wieża na Olympiastadion.
    Można zajrzeć do Hofbräuhaus, ale faktycznie bawarskie klimaty są w Andechs niedaleko Monachium.
    Dla fanów piłki nożnej Allianz arena.

• qs.ibidem 09.08.19, 07:52
    Dla mnie wakacyjna i weekendowa Bawaria to łażenie po górach, rowerowe wyprawy nad jeziora i okoliczne miasta typu Augsburg czy Ratyzbona.
    Tras górskich jest od groma, na każdy poziom zaawansowania, np przejście do wodospadów Lainbachfall (z Kochel), czy pętla na Brauneck (Lenggries, wjazd kolejką), może mniej popularne, ale pozostawiające wrażenia.
    W Monachium zdecydowanie Deutsches Museum, którego jestem fanką (chodziłam chyba średnio 2 razy w miesiącu z dziećmi wink
    Jeśli jedziecie samochodem, na wjazd do centrum potrzebna jest plakietka (koszt 6€)
    Jeśli będziecie podróżować pociągiem opłaca się kupić całodzienny Bayern Ticket (do 5 osób, pociąg+komunikacja miejska w Monachium)
    Z "rozczarowań" (podkreślam cudzysłów) muszę niestety wymienić Dachau, muzeum pierwszego obozu koncentracyjnego, takiego wzorcowego dla wszystkich innych. Można obejrzeć w internecie, na miejscu jest tylko zrekonstruowana makieta.
  • aerra 09.08.19, 12:13
    Dachau nie planuję, uważam, że moje dziecko jeszcze za małe, do Oświęcimia tez jeszcze go nie braliśmy.

Jedziemy samochodem, o plakietce wiem - tzn jeśli chodzi o tę z poziomem spalin. Aaa, ale właśnie - czy możesz mi powiedzieć, gdzie to można kupić? Bo jakoś nie udało nam się tej informacji namierzyć na razie (nie mówimy po niemiecku, tylko angielski) - w jakimś ogólnie dostępnym miejscu? Nie wiem, stacje benzynowe czy coś w ten deseń?

Trasy właśnie mniej popularne nas bardziej interesują - dzięki, sprawdzę smile

--
    <*>
  • qs.ibidem 09.08.19, 14:10
    Dla samochodów z obcą rejestracją kupisz plakietkę w TÜV Süd, Eichstätterstraße 5. Wejście tak jakby do warsztatu, biuro po lewej stronie. Wydają od ręki.
    Na stacji benzynowej akurat nie chcieli sprzedać ze względu na inny kraj rejestracji, ale próbować możesz, wszystko się zmienia wink
  • aerra 09.08.19, 14:56
    Dzięki.

--
    <*>
  • zoe1978 09.08.19, 17:37
    Jeszcze wieksze wrazenie niz Zoo robi Wildpark Poing, gdzie duza czesc zwierzat mozna samemu nakarmic (karma do kupienia na miejscu za grosze). Do tego pokazy ptakow, dla dzieci niesamowite przezycie. Strona co prawda po niemiecku, ale poszukaj na yt filmikow
  • agiq 09.08.19, 18:51
    A jwszcze dodam gdybyście mieli ochotę na bardziej " plebejskie" rozrywki typu aquapark to obok Monachium są Termy Erding a jakieś 1h dalej mały park rozrywki w Reisbach- Bayern Park
  • miriam_73 10.08.19, 19:09
    W obrebie Monachium warto jeszcze podjechac do Nymphenburga. Zamki obowiazkowo. Po drodze do Linderhofu warto na chwile stanac w Ettal, piekne opactwo benedyktynskie, swietne klasztorne piwo smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka