Dodaj do ulubionych

Dylemat mieszkaniowy

08.08.19, 18:13
Przeczytajcie proszę i z dystansem może coś podpowiecie. Mieszkam w byłym mieście wojewódzkim, mieszkanie 4 pokoje w bloku z wielkiej płyty. 75m. Mieszkamy to 10 lat, wykończone wszystko pod siebie, jak dla mnie estetycznie. Największym plusem mieszkania jest bliskość dziadków, którzy bardzo nam pomagają przy dzieciach i nie tylko a zakupy, opieka nad dziećmi. Na osiedlu blisko szkoła, przedzkole, nasza praca. Pod blokiem zaczęto budować apartamentowiec 😏 maja dostępne mieszkania 2poziomoowe 100 m, na 6 pietrze. W środku osiedla z wielkiej płyty. Cena 450k deweloperskie. Tak, pewnie plus remont można w naszej okolicy mieć dom, tylko jako osoba superwygodna, w domu kilka km od osiedla nie miała wygód takich jak tu. Dzieci zaopiekowane, wyjazdy, kina i inne - dzieci u siebie pod opieka dziadków.
Szczęśliwie zarabiamy w tej chwili bardzo dobrze, niektórzy podpytują kiedy dom😏 wiadomo ze 25 m to bardzo dużo. Miejsca jakby coraz mniej w obecnym mieszkaniu. Ale czy dopłacać za 25 m ok 500k (różnica moedzy sprzedażą starego i zakupem i remontem nowego) czy lepiej kupić mieszkankę pod wynajem w mieście akademickim.
Siedzę, patrzę na budowę obok i myslę🤨
Edytor zaawansowany
  • valla-maldoran 08.08.19, 18:27
    Ale sto metrów dwupoziomowe to nie to samo co 100m jednopoziomowe. Schody miejsce zajmują i okaże się, że nadal macie 75m. W ogóle mieszkania dwupoziomowe w bloku to jakieś kuriozum.
  • pani-nick 08.08.19, 18:58
    Dokładnie tak.
  • kiddy 08.08.19, 19:23
    No nie, ja mam prawie 150 m2 w bloku dwupoziomowe i to jest ok. Ale oglądałam mieszkania 90-100 m2 w takim układzie i niestety to jest za mało.
  • leann32 08.08.19, 19:39
    90 m w ukladzie dwupoziomowym w bloku to jest absurd i faktycznie wychodzi ze masz schody i dwa korytarze i zostaje 70m, dzielac to na pol masz kawalerke i pietro wyzej druga kawalerke. Absurd i tyle.
  • dyzurny_troll_forum 08.08.19, 20:03
    leann32 napisał(a):

> 90 m w ukladzie dwupoziomowym w bloku to jest absurd i faktycznie wychodzi ze m
    > asz schody i dwa korytarze i zostaje 70m, dzielac to na pol masz kawalerke i pi
    > etro wyzej druga kawalerke. Absurd i tyle.

Mieszkałem w dwupoziomowym mieszkaniu koło 120 metrów. Na dole salon z kuchnią kolo 40, spory przedpokój/hol oraz toaleta dla gości.
    Na górze dwie sypialnie - jedna 25 a druga 15-17 metrów. Wanna z kiblem oraz w oddzielny pomieszczeniu prysznic.
    Ja nie wiem po co mieć coś większego dla powiedzmy 4-5 osób.

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • malgo21 08.08.19, 21:41
    Tylko tu nie mówimy o 120 metrach, tylko 100. A w ogóle to odpowiadasz na post o 90 metrowym mieszkaniu.
  • glanaber 08.08.19, 18:28
    „czy lepiej kupić mieszkankę pod wynajem w mieście akademickim.”
    Zdecydowanie lepiej kup MIESZKANKĘ na wynajem, szczególnie w mieście akademickim z pewnością znajdą się chętni. Tylko żeby mieszkanka bez oporów pozwoliła się wynajmować... 😁
  • kryzys_wieku_sredniego 08.08.19, 22:06
    Tylko po co jej mieszkanie na wynajem skoro ona chce większe do mieszkania?
    Jeśli to co ma jest oki a chce zainwestować to kupno mieszkania pod wynajem jest oki.
  • kk345 08.08.19, 22:30
    A weź przeczytaj uważnie post, na który odpowiadasz...
  • bo_ob 08.08.19, 18:31
    75 metrów na rodzinę 2+2 to nie jest małe mieszkanie. Dlaczego miejsca macie coraz mniej?
  • default 08.08.19, 18:48
    Mieszkanie ze schodami ? W życiu.
    I to jeszcze na 6 pietrze uncertain
    Nawet domu nie chciałabym ze schodami.
  • swiezynka77 08.08.19, 18:53
    100m dwupoziomowe to bez sensu. Jakby było takie na 1 poziomie to warto.
    Ja dopłaciłam bardzo dużo za mieszkanie w super lokalizacji, mogłabym mieć wypasiony dom za to ale nie chcę - dojazdy to byłby koszmar.

--
    Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
  • jeziorowa 08.08.19, 19:16
    Po odjęciu schodów będziecie mieć realnie 15m2 więcej. To zysk. Mieszkanie dwupoziomowe z takim metrażem będzie nieustawne. To minus. Reasumując: do ewentualnego rozważenia jeżeli byłoby bez dopłat, jeśli jest dopłata (i to spora) to kompletnie bezsensowny ruch.
  • hrabina_niczyja 08.08.19, 19:21
    Pół miliona za 25m więcej, w życiu, po moim trupie. Kup coś pod wynajem.
  • cruella_demon 08.08.19, 20:32
    hrabina_niczyja napisała:

> Pół miliona za 25m więcej, w życiu, po moim trupie. Kup coś pod wynajem.

I to jest rozsądna wypowiedź wink
  • ona-26 08.08.19, 21:05
    I tego potrzebowałam 😘
  • konsta-is-me 08.08.19, 21:56
    Ale jakim cudem doplacasz pol miliona za mieszkanie w dawnym miescie wojewodzkim, zakladajac , ze masz pieniadze ze sprzedazy starego ??
    To ile kosztuje to nowe , 3 miliony ??
  • ginger.ale 08.08.19, 22:28
    Pewnie mieszkanie 75m² w starym bloku pójdzie za ok.250-300 tys. skoro w nowym 100m² kosztuje 450 tys.

Za to za wykończenie nowego w standardzie średni + trzeba liczyć z robocizną 2,5 tys za metr... Plus miejsce postojowe, piwnica, notariusz etc i z 450 tys. robi się 700-750...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • ona-26 09.08.19, 05:47
    Dokładnie tak.
  • ginger.ale 08.08.19, 22:16
    cruella_demon napisała:

> hrabina_niczyja napisała:
    >
    > > Pół miliona za 25m więcej, w życiu, po moim trupie. Kup coś pod wy
    > najem.
    >
    > I to jest rozsądna wypowiedź wink

Popieram.

Z doświadczenia dodam, że mieszkanie dwupoziomowe to zwykle porażka jeśli chodzi o układ. Czesto drugi poziom to poddasze (skosy i gorąco). Naogladalam się i naszukalam prawie 2 lata, żeby mieć te >100m² z naprawdę sensownym układem na 1 poziomie.

Dwupoziomowe to od 150 w górę... choć jedyne super, które widziałam to 140 x 2 poziomy, po rozwodzie sprzedawane na 2 mieszkania jednopoziomowe po 140m².

Takie np. 90m² na dwóch poziomach to tak naprawdę 2 x 45m², w tym miejsce na klatkę schodową...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • kurt.wallander 08.08.19, 20:13
    Tez nie chciałabym mieszkania dwupoziomowego.

Z drugiej strony, pozwolę sobie skomentować, że za 450 tys. w Warszawie aktualnie kupisz 45 metrów w stanie deweloperskim, więc zazdroszczę cen smile
  • bergamotka77 08.08.19, 20:27
    Bingo! Dokładnie tyle zapłaciła moja koleżanka gdy kupowała sobie lokum po rozwodzie. Ja wolalabym dom ale to ja bo cenię sobie przestrzeń życiową bardziej niz lokalizację. Mam auto, więc mogę się szybko przemieścić gdzie chcę.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • cruella_demon 08.08.19, 20:33
    I myślicie, że w BYŁYM mieście wojewódzkim też są takie ceny? wink
  • kk345 08.08.19, 22:32
    Dom za 450 tysięcy? To musiałabyś się długo i szybko przemieszczać...
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 21:07
    Warszawa to patologia cen.

--
    Lato smile
  • bergamotka77 08.08.19, 21:24
    Każda stolica na wyższe ceny niż reszta kraju i dlatego lepiej zarabia.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • bywalec.hoteli 08.08.19, 21:31
    Nie każda. Np Berlin jest tańszy od Monachium czy Frankfurtu.

--
    Lato smile
  • mondovi 08.08.19, 22:20
    Kto lepiej zarabia, bo ceny są wyższe? Chyba na odwrót to działa.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • jematkajakichmalo 08.08.19, 21:03
    O, chyba wiem gdzie to wink

Nie chciaabym w bloku dwupoziomowego mieszkania. Bez sensu, jak juz kilka forumek pisalo caly metraz zabiora schody i korytarze. Albo kupcie cos i wynajmijcie, albo kupcie cos wiekszego dla siebie, ale na jednym poziomie, albo ew. dom.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • 35wcieniu 08.08.19, 21:40
    Nigdy w życiu bym się na coś takiego nie zdecydowała.
    25 metrów więcej, w tym schody, za 450 tysięcy? NIGDY w życiu by tego nie rozważała.
    Jeżeli tych dzieci jest 2 to w ogóle bym nie rozważała żadnej zmiany mając czteropokojowe mieszkanie, chyba że mialabym wielkie parcie na dom z ogródkiem, ale z bloku do bloku - w życiu, po cholerę?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • 35wcieniu 08.08.19, 21:58
    bym*

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kryzys_wieku_sredniego 08.08.19, 22:03
    Przy 100 m2 na dwóch poziomach może się okazać że macie mniej miejsca niż teraz, miejsce na schody plus 3 korytarze zabiorą sporo miejsca.
    Ja wiem, że budowa za oknem kusi, nowe mieszkanie, pachnące, wszystko "pierwsze".
    Domu bym nie kupowała na waszym miejscu ale mieszkanie większe a i owszem tylko, ze w poziomie. Tylko czy są tam mieszkania 80-90 nie dwupoziomowe?
  • kryzys_wieku_sredniego 08.08.19, 22:08
    Dwa korytarze
  • ona-26 09.08.19, 05:52
    Niestety nie. Właśnie o to chodzi ze albo 70 m jeden poziom, albo te „apartamenty „🙃 dzięki za odpowiedzi. Na piśmie brzmi to jeszcze bardziej groteskowo. 500 k za realnie ok 20 m😏
  • lumeria 08.08.19, 22:27
    Schudniesz latając tam i z powrotem po tych schodach. Tyle pożytku widzę... smile
  • solejrolia 09.08.19, 07:10
    Lepsze wrogiem dobrego. Nudzi Ci się, prawda?, to sobie poszukujesz nowych wyzwań.
    Na twoim miejscu siedzialabym w tym co mam, ewentualnie zmienilabym poduszki i zaslonki na nowe, dokupila kilka dekoracji na westwing, odswiezyła kuchnię, albo korytarz, i tyle. Ale na pewno bym nie kupila mieszkania dwupoziomowego w bloku. I nie doplacalabym 500k za 25m2.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka