Dodaj do ulubionych

Polećcie ładne miejsce w okolicach Warszawy

08.08.19, 19:46
Jak w tytule. Może to być ładna przyrodniczo okolica albo jakiaś urokliwa miejscowość. Marzy mi się jakiś niezbyt odległy od Warszawy samochodowy wypad w weekend smile
Edytor zaawansowany
 • michalina2019 08.08.19, 20:15
  Puszcza Kampinoska - Truskaw, Dziekanów Leśny, polana Opaleń
 • ga-ti 08.08.19, 23:06
  No to może Pomiechówek i okolice (w stronę Kosewka), wypoczynek nad Wkrą, może kajaki? Sporo jest tras kajakowych, miejsc startu i finiszu, dobrze to zorganizowane. Twierdza Modlin?
 • uomo_dos 09.08.19, 13:06
  Może na południe wyrusz: w parku w Powsinie oddali właśnie do użytku odremontowany basen odkryty, sam park też odremontowany, można pospacerować, przy okazji zaliczyć ogród botaniczny, a jak ktoś ma ochotę na jeszcze dłuższe łażenie to Las Kabacki świetnie się nadaje, można dojść do pomnika ofiar katastrofy samolotu z 1987 roku albo do hangarów, gdzie stoją wagony metra. Jeśli mało to z Powsina rzut beretem do Konstancina, tam też park zdrojowy odremontowany, tężnie, ścieżki widokowe nad rzeczką. (W sobotę do wczesnych godzin popołudniowych na placu vis-a-vis Starej Papierni jest targ) Z parku zdrojowego można się przemycić na jedzenie do Zalewajki - ulicą Od Lasu do końca. Obok Zalewajki zaczyna się ok. dwukilometrowa ścieżka zdrowia w kształcie pętli w Lesie Chojnowskim, utwardzona nawierzchnia, 6 stacji z elementami do ćwiczeń. Koło kościoła przy Mirkowskiej działa wakepark. Jeśli jeszcze nie czas na koniec wyprawy, to stamtąd można sobie pojechać w stronę Góry Kalwarii i wykąpać się w tamtejszym basenie a na koniec podjechać jeszcze na zamek w Czersku (w jeziorku obok zamku leży sobie zatopiona szkuta, która czeka aż będą fundusze, żeby ją ponownie wyłowić i wyremontować - ciekawa historia, można wygrzebać w necie). A i sam zamek (a raczej to, co z niego zostało) naprawdę warte zwiedzenia.
  A jeśli wariant z Górą Kalwarią i Czerskiem odpada, to proponuję powrót z Powsina/Konstancina via Piaseczno, żeby zaliczyć głaz narzutowy obok outletu - albo obydwie atrakcje i głaz, i outlet. Architektura outletu też perełka sama w sobie, ludzie o wyrobionym smaku estetycznym podobno mają odruch wymiotny na widok tamtejszego koszmaru architektonicznego wink
  Albo zamiast jechać do Piaseczna można z Konstancina lub Powsina podjechać do Wisły i przepłynąć na drugi brzeg na promie z miejscowości Gassy do Karczewa po prawej stronie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka