Dodaj do ulubionych

Drukarka/skaner dla ucznia

09.08.19, 08:57
Uczeń nastolatek, końcówka podstawówki.
Drukarka, mająca skaner (i możliwość kopiowania) nie musi być super-hiper. Ot, dobra jakość druku. Nic super-profesjonalnego.
Drukowanie - hm... kilka tygodni nic, potem sporo. Uśredniając- można powiedzieć 10-15 stron na tydzień.
Tanie drukarki mają z zasady drogi tusz. Nawet zamienniki (komplet) potrafi kosztować tyle, co sama drukarka (prawie)
Są jakieś drukarki tańsze w eksploatacji?
Jakie? Polecicie coś?
Myslę o kwocie +/- 500 zł. No, w każdym razie ten rząd wielkości.
Edytor zaawansowany
  • mika_p 09.08.19, 14:48
    Czyli ryza papieru rocznie.

Nie macie gdzieś w okolicy punktu ksero / małej drukarni / agencji reklamowej, do której można pójsć z pendrivem i wydrukować z pliku? Ja mam i jeszcze 2 lata temu cena wynosiła 9gr za stronę. Niech nawet to będzie 20 gr/str, to koszt drukarki zrówna się po 5 latach.
    Tylko dziubdziuś musi się tak zorganizować z robotą, żeby referat na ktory ma 2 tygodnie skończyć w przeddzień terminu w godzinach pracy punktu.

Jesli chodzi o skaner, to naprawdę jest niezbędny? Praktycznie wszyscy już mają smartfony z aparatem foto, tylko również dziubdziuś musi dołozyć staranności i zamiast pstrykać fotke byle jak byle gdzie, zadbać o dobre oświetlenie i dobre ułożenie skanowanego dzieła.

Może wcale aż tak nie potrzebujecie tego sprzętu?

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
  • tylko.bez.hipokryzji 09.08.19, 19:10
    Zwykle potrzebny wydruk wieczorem "na wczoraj" suspicious A do całodobowego mam spory kawałek.O organizacji pracy - eh... orka na ugorze, choć pewne postępy są. Aczkolwiek, nie ukrywam, to dla mnie trudny temat suspicious
    Za to skaner w częstym użyciu, że względu na pewne hobby... Ale nic profesjonalnego, żeby nie było...

Z drukarki sama sporadycznie też korzystam.
  • olena.s 27.08.19, 19:02
    Poszukaj apki ze skanerem. Ja mam tiny scanner, założę się, że jest sto innych. Potem możesz drukować normalnie, przesyłając na kompa, pendrive, czy bezpośrednio do drukarki.
  • amast 09.08.19, 15:08
    Przede wszystkim drukarek atramentowych powinno się używać regularnie, w trakcie tego "kilka tygodni nic" tusze mogą zwyczajnie pozasychać i w najlepszym razie trzeba będzie kupić nowe, a w najgorszym dysz nie da się przeczyścić i cala drukarka będzie do wyrzucenia. Przy takim przerobie mika_p ma rację, lepiej drukować na mieście. U studentów (tanio) albo gdzieś na osiedlu (pewnie drożej niż te 20 gr), ale w ogólnym rozrachunku chyba wyjdzie na plus.
  • mikams75 09.08.19, 15:21
    nie wiem czy kazda drukarka tak ma, mam jakiegos malego brothera i jak jest wlaczona do pradu (wiem, niby wylaczona a prad ciagnie...) to sama regularnie czysci dysze, chyba srednio z raz na tydzien slychac, ze drukarka cos tam robi jak sie nie drukowalo i problemu z dyszami nie bylo nigdy.Tylko raz, jak zostawilam na miesiac albo dluzej odlaczona od pradu, ale tez sobie poradzila, kilka jakis probnych wydrukow i sie odetkalo.
  • esperantza 09.08.19, 15:42
    My mamy brothera już dobrych kilka lat i jest praktycznie bezkosztowa. Kupuje zamienniki tuszy po 1,6 !
  • berdebul 09.08.19, 19:43
    Również polecam Brothera z opcją samooczyszczania.
  • tairo 09.08.19, 19:58
    To jeszcze sprawdź, ile tuszu marnujesz przez to regularne czyszczenie.
  • mikams75 09.08.19, 21:41
    i jak to sprawdzic? I co sie dzieje z tym tuszem z czyszczena, bo nie wypywa nigdzie.
    A poza tym, to jaka jest inna opcja?
  • effka454 09.08.19, 22:49
    Teoretycznie sprawdzasz ile stron z 5% kryciem (czyli ariel 12, wersy co półtora wiersza, cała strona testu - taki kryteria przyjmują producenci podając na ile wystarcza tusz) wydrukujesz na danym tuszu robiąc przerwy i włączając w drukarce opcje samoczyszczenia, a ile tych stron wydrukujesz jednym ciągiem na tym samym tuszu - prawdopodobnie wyjdzie ci dwa razy tyle.
    Drukarki atramentowe mają tzw. pampersa - pojemnik z materiałem chłonnym, do którego resztki zużytego tuszu i tusz z samoczyszczenia jest zrzucany. Zdarza się, że jeśli drukarka jest często czyszczona pojemnik się przepełnia i zaczyna wyciekać pod spodem.
    A inna opcja to drukarka laserowa - na toner, czyli sypki suchy proszek, który nie zasycha nie starzeje się, można robić przerwy nawet kilkuletnie wink W przeliczeniu na koszt wydruku jednej strony laserówki są ekonomiczniejsze.
    Często toner kosztuje tyle co tusz, a wystarcza na dziesięciokrotność tego (albo i więcej) co tusz.
  • mikams75 11.08.19, 00:47
    przede wszystkim to te laserowe sa duze (i drozsze tez, szczegolnie te co drukuja w kolorze), a ja mam na drukarke przeznaczona mala szafke. A w obecnej atramentowej stron nie bede liczyc, tusz nieoryginalny to nie jest jakas zaporowa cena. Gdzie jest ten pampers?
  • eat.clitoristwood 09.08.19, 19:31
    W takim razie tylko laserowa. Ale tak na szybkiego, kolorowe urządzenie wielofunkcyjne, to jakiś Samsung za 900 peelenów
  • ewenny58 09.08.19, 19:55
    również poleca Brothera atramentowego
    u nas zamienniki tuszu to 12 zł

--
    jestem jak królowa angielska
    kocham corgi kiss, kiss
  • tairo 09.08.19, 20:03
    Jeżeli ma być używana okazjonalnie i to w trybie raz nic, a potem sporo na raz, to zdecydowanie laserówka, a nie atramentówka.
    Za 500 zł można spokojnie kupić, przy czym opłaca się lepszą używaną niż nówkę niższej klasy.
  • alaveda 09.08.19, 20:11
    Nawet taniej za 300 zł urządzeń wielofunkcyjnych jest do wyboru i koloru.
  • kolibeer2 09.08.19, 23:38
    za 300 zł laserówka kolorowa?

--
    Jędza_do_kwadratu
  • tairo 11.08.19, 19:58
    Używana, owszem.
  • aurinko 09.08.19, 20:19
    Mam 9-letniego brothera skaner+drukarka+ksero. Tania była, jeszcze tańsza a eksploatacji (zamiennik tuszu 1,20 szt), dysze czyści sobie sama, zero awarii, można postawić gdziekolwiek bo jest na wifi.
  • blondzidelko 09.08.19, 20:43
    A działają takie zamienniki bez problemu? Ja mam HP i nie chce mi drukować jak wkładam zamienniki zamiast oryginalnych hp.
  • aurinko 09.08.19, 21:27
    Bez najmniejszego problemu. Ale to dotyczy Brothera.
    Na innych drukarkach nie wiem jak się sprawdzają zamienniki.
  • tylko.bez.hipokryzji 09.08.19, 21:36
    z tego co kojarzę, musisz w ustawieniach drukarki wyłączyć ochronę pojemników... ale może się mylę???
  • blondzidelko 10.08.19, 15:54
    Dziękuje, spróbuje
  • marika34 27.08.19, 18:33
    Może epson Was zainteresuje? L120 kosztuje niecałe 500 złotych, bo można jeszcze w ramach promocji odzyskać 50 zł z cashback. Drukowanie wychodzi tanio, tusze są niedrogie.
  • aguar 27.08.19, 19:11
    My mamy taką od 4 lat i jesteśmy zadowoleni www.x-kom.pl/p/103160-urzadzenie-wiel-atramentowe-hp-deskjet-3525-ink-advantage-wifi-duplex.html
    Tusze kosztują ok. 150, bo kupujemy oryginalne, wymieniamy ok. 2 razy w roku.
  • aniadawid1 27.08.19, 19:57
    Od wielu lat mamy Epson Stylus SX218. Bardzo tanie zamienniki i ani razu się nie popsuła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka