Dodaj do ulubionych

zabiegi na zmarszczki- co polecacie?

10.08.19, 08:42
Jest tu sporo Was, które się znają na kosmetyce i medycynie estetycznej, a teraz tyle tego, że nie wiem od czego zacząć.
Mam skórę z tendencją do głębokich zmarszczek mimicznych. Najgorsze są przy ustach- dwie głębokie przy ustach i najgorsze- robi się też druga linia w okolicy brody. Czyli w sumie 4 bruzdy w okolicy ust. Do tego 3 dosyć głębokie w poprzek czoła.
Chcę to usunąć, nawet nie całkowicie, ale chociaż tyle, żeby mocno spłycić.
Co polecacie?
Edytor zaawansowany
  • delauras 10.08.19, 08:54
    Mam ten sam problem, we wrześniu idę na ostrzykanie kwasem.
  • szorstkawelna 10.08.19, 09:03
    Też myślałam o kwasów, ale to mi skutecznie wynikło ten pomysł z glowy: www.marekwasiluk.pl/martwica-czola-po-kwasie-hialuronowym/
  • szorstkawelna 10.08.19, 09:13
    Przepraszam za literówki.
    * o kwasie, wybiło
  • frey.a86 10.08.19, 09:43
    Takie zabiegi robi się u lekarza, a nie kosmetyczki z przypadku. Pani z zalinkowanego artykułu chciała przyoszczędzić.
  • szorstkawelna 10.08.19, 09:54
    Ale po kwasie jest bardzo duzo powikłań i chyba wynika to też z jakości kwasu na rynku. Lekarz, który prowadzi ten blog, pisze o tym w innych artykulach: www.marekwasiluk.pl/tag/kwas-hialuronowy-powiklania/
  • niu13 10.08.19, 10:47
    A jakie są różnice między kwasem a botoksem?
  • szorstkawelna 10.08.19, 13:31
    Botoks paraliżuje mięśnie, a kwas wypelnia.
  • rosapulchra-0 10.08.19, 20:26
    Byłam w zeszłym roku. Polecam.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • delauras 10.09.19, 08:23
    Wczoraj zrobiłam brUzdy nw i poliki.
    Nie żałuję a bałam się bardzo,efekt jest świetny.
    Wstrętne bruzdy zginęly i a poliki są lekko pełniejsze.
    Nie ma opuchlizny.
  • kk345 10.08.19, 09:47
    Polubić.
  • katja.katja 10.08.19, 09:48
    Polecam botoks na czoło i oczy, niestety z tego co wiem, okolice brody i przy ustach nie mogą być zbotoksowane, kwas może się przemieścić, więc nie wiem. Może złote nici? Nasza Shellerka jest tu specjalistką, może wpadnie na wątek i doradzi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • konsta-is-me 10.08.19, 21:36
    Mozna zmarszczki marionetki botoksem, ale tu chodzi o cos innego chyba.
  • tryggia 10.08.19, 09:54
    Ultraformer, a po miesiącu wypełniacz w tych najgłębszych bruzdach.

--
    Hope
  • niu13 10.08.19, 10:48
    och, a co to za cudo? Zaraz sobie poczytam, dzięki!
  • tryggia 10.08.19, 13:53
    Poczytaj 🙂 Ja tak robię co 2 lata. Nie proszą mnie o dowód, ale zazwyczaj oceniają mnie na 10 lat mniej. Czekam na koniec ciąży, żeby sobie znowu strzała dać. 🙂

--
    Hope
  • lot_w_kosmos 10.08.19, 14:53
    To jest HIFU.
    Powikłania po tym są nieodwracalne i tragiczne.

Byłam na to napalona, ale mój lekarz całkowicie odradzil.
    To jest na wiotką skórę piećdziecięciolatek ze sporą ilością tkanki tłuszczowej pod skórą.
    Efekty bywają świetne, ale wystarczy chwila nieuwagi lub niewiedzy lekarza i można mieć nieodwracalnie usmażone tkanki, wytopiony tluszcz i wieczny opad, poparzenia na kościach policzkowych.

Owszem, wiele zabiegów wiąże się z powikłaniami.
    Ale HIFU ma wybitnie bogatą historie w interentowych płaczach...
  • tryggia 10.08.19, 14:54
    Ach, trudno! 😉

--
    Hope
  • lot_w_kosmos 10.08.19, 14:56
    No ok, tylko autorrka się napaliła, to uprzedzam, niech porządnie poczyta.
  • lot_w_kosmos 10.08.19, 11:20
    Koło oczu to ja byłam już raz na botoksie. Zaraz idę drugi raz. To fantastyczne narzędzie i nie daj sobie wmówić różnym dziuniom, że nie.

Co do bruzd koło ust nie pomogę, ale chętnie poczytam, bo moja koleżanka ma i to dla niej ogromny problem.

Botoks powoduje, że te okolice nie marszcza się za bardzo, choć to nie jest tak, że masz nieruchome te okolice. Jakieś marszczenie pozostaje, przynajmniej u mnie. Ale te zmarchy się wygladzają, nie pogłębiają i podkład się tam nie zbiera.
    Jak masz botoks, to warto sobie stosować różne zabiegi i w domu ( jakiś roller z ampulkami) , i w gabinecie - mezoterapia, pen.
  • eliksir_czarodziejski 10.08.19, 14:50
    Shellerka kiedyś pisała że jej pomógł na bruzdy nosowo wargowe któryś z kremów z retinolem (chyba redermic r czy jakos tak) nałożony grubsza warstwa na noc.

Mnie osobiście cerę ładnie odświeżyła mezoterapia mikroiglowa z czystym kwasem hialuronowym. Byłam już 2 razy i zamierzam iść niedługo na kolejny raz.
  • niu13 10.08.19, 17:21
    A ta mezoterapia kwasem usuwa zmarchy? I jakie to są kwoty mniej więcej?
  • marusia.00 10.08.19, 21:08
    Jeśli masz takie jak opisalas to efekt nie będzie spektakularny, na te głębokie zmarchy nie pomoże. Lepiej rozstrzyknięcia, jak wyżej pisały dziewczyny. Tylko znajdź doświadczonego lekarza.
  • klaviatoorka 10.08.19, 17:46
    botoks nie jest wypełniaczem, tylko toksyną paraliżującą wybrane mięśnie twarzy. Sprawdza się na tzw "kurze łapki' wokół oczu, czoło. Działa bardzo krótko, maks 1 mies, ale daje skórze odpocząć i efekt wygładzenia może się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas. Nie dla twojego problemu.
    Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, potrafiącym odbudować zapadające się z wiekiem partie twarzy- bruzdy, policzki, usta. To jest rozwiązanie dla ciebie. Efekty utrzymują się do pół roku, jeśli dłużej, to znaczy że jednorazowo było podane za dużo i organizm nie daje rady tego wchłonąć.
    Nici, sculptra i lasery mogą uporać się z grawitacją- "chomiczkami" i opadającymi policzkami. Jeśli bruzdy są tym spowodowane, warto to rozważyć.
    Mądry i doświadczony lekarz ( nie kosmetyczka!) dawkuje wszystko w ilościach znikomych, nie zmienia rysów twarzy pacjentki, ale subtelnie przywraca to, co zostało utracone z wiekiem. Jeśli gabinet, do którego się wybierzesz, pokaże ci zdjęcia "kaczorków" i instagramowych wydatnych kości policzkowych- uciekaj czym prędzej!!

--
    Prawdomówność - to brak umiejętności szybkiego wymyślenia innego wariantu
  • katja.katja 10.08.19, 19:36
    Bzdura z tym botoksem, działa do roku czasu, a w przypadku bardzo ubogiej mimiki efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat, jestem tego przykładem.

--
    Nie dam się wygasić!
  • niu13 10.08.19, 20:20
    Dzięki dziewczyny za pomoc. Na początek zainteresuję się mezoterapią. Jeśli nie pomoże, rozważę botoks
  • marusia.00 10.08.19, 21:11
    Jedynie odświeżyć Ci twarz. Zmarszczki zostaną, te płytkie tylko zlagodnieją lub znikną.
  • bombalska 10.09.19, 10:34
    niu13 napisała:

> Dzięki dziewczyny za pomoc. Na początek zainteresuję się mezoterapią. Jeśli nie
    > pomoże, rozważę botoks

Wlasciwie, to powinnas najpierw odwiedzic specjalistow i oni zasugeruja ci odpowiedni zabieg.
    Kazdy ma troche inna sytuacje na twarzy, inna skore i inne potrzeby.

Ja tez chcialam wypelnic sobie bruzdy nosowo-wargowe, ale lekarz med.estet. powiedziala mi, ze mi tego nie wypelni, bo to od opadajacych policzkow. No i ze najpierw ona musi mi podniesc te policzki, a dopiero potem zobaczy te bruzdy.
    Koniec koncow zrobila mi czoło, lwia zmarszczke i kurze lapki botoksem. I szczerze mowiac, chociaz nie planowalam tego, to wygladam na tyle lepiej, ze mi te bruzdy przestaly przeszkadzac.
    Aha, te zabiegi sa bolesne. Jesli ktos myslal, ze to jak u kosmetyczki na masazu, to nie.
    --
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • delauras 10.09.19, 12:40
    Mi dał znieczulenie w dziąsło😁
  • bambzgrozja 11.08.19, 17:35
    U mnie też, miałam robiony 1, 5 roku temu na czoło i cały czas trzyma. O zgrozo robiłam u kosmetyczki po szkoleniach.
  • konsta-is-me 10.08.19, 21:38
    Cooo?
    Botoks 1 mies ?
    Maks ?
    Chyba zarty.
    Albo z mezoterpia ci sie pomylilo.
    Botoks dziala do roku, 6 mies minimum
  • koko8 10.08.19, 21:16
    kwas albo ellanse, oba tylko u lekarza
  • koko8 10.08.19, 21:20
    A na co dzień w domu derma roller do mezoterapii, z igiełkami 0,25mm, wystarczą wink
  • hungaria 10.08.19, 23:14
    A jak dezynfekujecie ten roller, zwyklym spirytusem?
  • lot_w_kosmos 11.08.19, 00:59
    Octanisteptem też.
  • mrs.solis 10.08.19, 21:34
    Przestac sie dziwic i usmiechac tongue_out Ja np. jestem zawsze wkur...na i mam tylko dwie zmarsczki na czole.https://pics.me.me/smiling-gives-you-wrinkles-resting-bitch-face-keeps-you-pretty-35561686.png

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • niu13 11.08.19, 09:39
    😀😀😀
  • ofelia1982 25.08.19, 18:55
    Ja polecam moje odkrycie ostatnie - serum Buffet z The Ordinary wymieszane z serum z arginilina (czyli naturalny botoks) tej samej firmy. Koszty śmieszne bo łącznie może 80zl za kosmetyki z prawdziwymi składnikami aktywnymi.
    Do tego polecam mezoterapię mikroiglowa. Ja zainwestowałam w dermapen i robię sobie nakłuwanie z ampułkami (obecnie Syis, ale Bielenda też ma fajne).
    Hifu nie polecam z powodów które ktoś opisał wyżej.
    A botoks nie ma sobie równych niestety...
  • ofelia1982 25.08.19, 18:55
    Spam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka