Dodaj do ulubionych

Partner niekatolik

10.08.19, 18:25
Niby mi to nie przeszkadza, a jednak mi przykro, ze ja ide do Kosciola, a on na jakies swoje dziwne obrzedy. Boje sie tez ze to sie rozleci, ze katolik bylby mi wierny itd a on moze nie miec az takich zasad chociaz zdecydowanie to fajny facet i zdrada sie podobno brzydzi, jednak katolikom bardziej ufam. Bardzo mi przykro po prostu. Ktoras jest katoliczka, a ma niewierzacego partnera?
Edytor zaawansowany
  • alaveda 10.08.19, 18:27
    to w końcu niewierzący czy też chodzi na dziwne obrzędy?
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:30
    Wierzacy ale po swojemu, jakas malo znana religia, na szczescie nie sa sekta
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:30
    Wolalabym juz ateiste
  • alaveda 10.08.19, 18:36
    Czyli nawet nie wiesz jaka to religia?

Staraj się bardziej w swojej historyjce big_grin
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:38
    Wiem jaka religia nie bede tu pisala jaka bo i po co
  • malia 10.08.19, 19:01
    A nie pisałaś czasem, że jest Tatarem? To prawosławie albo islam najprędzej
  • lodynapatyku 10.08.19, 19:04
    Ale to nie jest wazne jakiego jest wyznania, islamista nie jest
  • malia 10.08.19, 19:09
    A może własnie ważne, może w jego religii się nie zdradza
  • lodynapatyku 10.08.19, 19:11
    W jego religii sie nie zdradza ale nie ufam tej religii
  • tt-tka 10.08.19, 19:33
    lodynapatyku napisała:

> W jego religii sie nie zdradza

W religii chrzescijanskiej tez zdrada nie jest akceptowana. I co to gwarantuje ?

> ale nie ufam tej religii

A jemu ufasz ?
    Mozliwosci masz nastepujace - zmienic wyznanie na jego, naklonic jego do zmiany wyznania na twoje, przejsc we dwoje na bezwyznaniowosc lub wyznanie wspolne dla obojga, zaakceptowac swoje roznice i ustalic, jak bedziecie wychowywac dzieci, jesli je planujecie i jak w waszym domu beda obchodzone swieta w religii kazdego z was.
    A, jest jeszcze jedna mozliwosc - nic nie robic i dalej odczuwac przykrosc z racji nieufnosci i jego dziwnych obrzedow. To juz jak chcesz.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • asia.sthm 10.08.19, 19:42
    > nic nie robic i dalej odczuwac przykrosc z racji nieufnosci i jego dziwnych obrzedow.

I tak bedzie, bo inne mozliwosci wymagaja konstruktywnego pomyslunku. Nie ma szans.

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • morekac 10.08.19, 22:58
    Jeśli to chrześcijanin, to macie tę samą religię, tylko inne wyznanie.
    Może to pastafarianin? Albo wyznawca jediizmu?

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • asia.sthm 10.08.19, 19:39
    Czyli wolabys ateiste, o jego religii nic nie wiesz ale nie jej ufasz. Nie mozesz wiec ufac parnerowi - jakos to tak strasznie zawiklalas ze w zyciu do ladu nie dojdziesz.
    I nie oddrozniasz islamisty od muzulmanina big_grin doucz sie troche o religiach bo jak narazie malo wiarygodna jestes.

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • ficus_carica 10.08.19, 19:29
    lodynapatyku napisała:

> jakas malo znana religia,

Islam jest drugą religią monoteistyczną świata, a więc nie jest mało znany.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • andaba 10.08.19, 18:32
    Nigdy nawet bym nie brała pod uwagę takiego faceta.
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:33
    A jestes katoliczka?
  • tt-tka 10.08.19, 18:35
    Moze jemu tez jest przykro, bo chcialby spedzic ten czas z toba, a ty idziesz na jakies dziwne obrzedy...

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:37
    Moze
  • attiya 11.08.19, 07:54
    10/10 big_grin
    też byłoby mi przykro, gdyby mój mąż był katolikiem i odprawiał dziwne, katolickie obrzędy big_grin

--
    Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
  • hanusinamama 10.08.19, 18:40
    Po pierwsze jak ma swoje obrzędy to wierzący...ino w coś innego niż ty. Po drugie "bycie katolikiem" nie gwarantuje wiernosci ( nie zwieksza nawet szansy wiernosci....) ...
  • lodynapatyku 10.08.19, 18:45
    Niby mowi mi to samo przyjaciolka ale mi i tak przykro, dzieki
  • bovirag 10.08.19, 19:08
    A może być katolik, który ma niewierzaca żonę? U nas taki układ właśnie jest.
  • lodynapatyku 10.08.19, 19:12
    Moze bycsmile jestes ateistka? Jak wychowujecie dzieci, co ze slubem?
  • bovirag 10.08.19, 19:23
    Ślub odbył się w KK w Szwecji- mój mąż jest Szwedem. Był to ślub jednostronny- przysięgę składała ale świecka. Mamy trójkę dzieci, każde z nich kończyło szkoły katolickie, bo tak chciał mój mąż. Co więcej, sama z nimi do kościoła chodziłam jak mąż nie mógł. Proboszcz mojej parafii się ze mnie nabija, że jestem najlepsza jego parafianka- nie marudzę, żądło przychodzę a jak już to i kasę na tacę rzucę. Podczas pobytu w kościele Nie klekam, nie wstaje nie modlę się. Jestem tam zazwyczaj tylko w zastępstwie męża. Nie zdradzam go, kocham bardzo. Mąż nigdy nie naciskał na mnie, nie prosił i nie wymagał.
  • lodynapatyku 10.08.19, 19:28
    Dziekuje za pocieszeniesmile pozdrawiam, fajna historia, pocieszajaca
  • mamaafg 10.08.19, 22:35
    A dlaczego pozwolilas dzieciom prac mozgi, bo tak chcial maz? Kobiety to mnie jednak nie przestana zadziwiac. Ja jestem ateistka, maz wierzacy. Dzieci same zdecydują. Szanuje wiare meza, on szanuja moje podejscie. Swieta obchodzimy raczej rodzinnie niz religijnie. Nie pozwolilabym jednak zeby wyslal dzieci do szkol religijnych, skoro sama twierdze ze to stek bzdur, przeciez to wplywa na cale ich zycie. Kiedy dorosna - ok, ich wlasne decyzje. Ale indoktrynacja dzieci zeby zadowolic meza - cos strasznego.
  • nenia1 11.08.19, 08:23
    mamaafg napisał(a):

> A dlaczego pozwolilas dzieciom prac mozgi, bo tak chcial maz?

Bo najczęstsze podejście jakie się nam wpaja to, że cudzą wiarę się szanuje, a ateistom przecież i tak jest wszystko jedno.
  • konsta-is-me 10.08.19, 19:44
    Click bait ...?
  • aankaa 10.08.19, 22:22
    MartaWiecznaDziewica jakoś do kościółka chadza a każde dziecko z innym panem (niekoniecznie wtedy mężem) sobie sprawiła
    także wiesz, ci katolicy...

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • fawiarina 10.08.19, 23:43
    Masz rację, za męża bierz tylko katolika!
    Ja wzięłam takiego czystej wody, czyli brewiarz co dzień, posty należycie praktykował, do kościoła chodził. Zdradzał też należycie, bo z katoliczką, co to ślub kościelny miała i dzieci chrzciła, a nie z jakąś lafiryndą bez wyznania.
  • potworia116 10.08.19, 23:47
    Troll
  • aurinko 10.08.19, 23:51
    Może jemu też jest przykro, że idzie sam do swojego "kościoła" a Ty na jakieś dziwne obrzędy do swojego. Tylu złych ludzi wśród katolików, że nie wiem czy powinien Ci ufać.
  • attiya 11.08.19, 07:53
    masz rację, weź sobie partnera katolika, który będzie dalej z tobą, katoliczką żył na kocią łapę - gdzie katoliczko masz w tym waszym katalogu, że wasz bóg na to pozwala - tak na marginesie. No i ten twój katolicki partner będzie cię po katolicku chędożył i bił, stosował przemoc a na koniec po katolicku się z tobą rozwiedzie.
    Pewnie, że rzuć tego niekatolika, który śmie nie chodzić z tobą do kościoła i wysłuchiwać tych mundrości o tęczowej zarazie i dzieciach z bruzdą na czole.

--
    Mrożona zygota w ciekłym azocie - bez wątpienia człowiek obdarzony "duszą nieśmiertelną". Niechciane dziecko księdza... no, to takie ni to, ni sio...
    redheadfreaq
  • jehanette 11.08.19, 08:35
    Mysle ze jemu tez jest przykro ze idzie do swiatyni, a Ty na jakies dziwne obrzędy.

--
    Error 404

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka