Dodaj do ulubionych

jak wyrwac chwasty...

11.08.19, 07:47
w ogrodzie wspomnien... smile Chodze po moim miescie - dopadaja mnie wspomnienia z exami, oferty podroznicze, miasta - chcialabym odwiedzic ale te miasta sa pelne wspomnien.
Czesto wspominam moich exow, dlaczego tak wyszlo - choc moglo inaczej itd.
Chce wyczyscic/oczyscic przynajmniej moje miasto ze wspomnien, przekierowac mysli.
Jakies techniki? Medytacje? Moze Wasze doswiadczenia pomaga mi spojrzec na to z innej strony...

--
Why be racist, sexist, homophobic, transphobic, when you could be just quiet?
Edytor zaawansowany
  • ajrisz.ka 11.08.19, 07:55
    Dlaczego chcesz się pozbyć wspomnień?
  • ajrisz.ka 11.08.19, 08:27
    Podobno "niewiele rzeczy tak bardzo oszukuje jak wspomnienia" smile
  • nenia1 11.08.19, 08:07
    A jakie masz obecne życie uczuciowe, czegoś ci w nim brakuje? Skoro często wspominasz byłych, analizujesz przeszłość, wyobrażasz sobie inne warianty skończonych już związków, może klucz tkwi w teraźniejszości? To co powiem jest banalne, ale tak właśnie jest, czyli - przeszłości już nie zmienisz. Dlatego nie ma sensu w niej się babrać i analizować "co by było gdyby". Zadbaj o to co dzieje się dzisiaj, bo tylko na dzisiaj masz jakiś wpływ, po prostu zacznij żyć teraz. Wspomnienia zawsze zostają, nie ma w nich nic złego, problem w tym by nie przesłaniały teraźniejszości.
  • bulzemba 11.08.19, 08:09
    Najskuteczniej to przykryć stare wspomnienia nowymi. Nowe silne emocje plus stare miejsca (ale tak silne emocje by sobie exami nie zaprzątać głowy).

Albo po prostu: być szczęśliwą samą ze sobą i nie wracać do niepotrzebnych rzeczy.
  • lucerka 11.08.19, 10:50
    Silne emocje? Po 40stce?

--
  • bulzemba 11.08.19, 10:58
    A co? Nie żyjesz już? Silne emocje to nie tylko motyle w brzuchu.
  • lucerka 11.08.19, 15:08
    No niezbyt zyje chyba smile
    Jestem na antydepresantach. Nie odczuwam emocji. tylko te wspomnienia ciagna sie za mnia jak flaki z olejem.

--
  • mika_p 11.08.19, 15:56
    Myślenie na pewne tematy w okreslonych miejscach jest nawykiem, odruchem warunkowym nawet.
    Przykładowo, jak pod wierzbą na deptaku całowałas się z chłopakiem i chadzajac deptakiem myślałaś o tym, to przyzwyczaiłaś się tam o tym myśleć. Musisz wyrobić sobie inny nawyk, żeby "nadpisać" wspomnienie. Na początek wystarczy wybrać się z kims na spacer i zaangażować w rozmowę. A jak chodzisz sama, to już zanim odruchowo zaczniesz wspominać, skup się na myśleniu o czymś innym.

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka