Dodaj do ulubionych

Podatki, jak to jest? Help

12.08.19, 07:25
Jezeli umowie sie z kimś na drobną pracę, np. napisanie tekstu i dostanę za to ok. 50 zł tygodniowo, ale tylko przelewem. To jak to jest z podatkiem? Obecnie nie pracuje. Czy to się rozlicza? Miesiecznie? Pit?
Edytor zaawansowany
  • babcia.stefa 12.08.19, 07:37
    Umowa o dzieło, umowa zlecenia albo nierejestrowana działalność gospodarcza.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • ewkadrzewka 12.08.19, 07:44
    Czy dobrze rozumiem? W nierejestrowanej działalności wystarczy w picie w inne źródła dochodu wpisać otrzymaną kwotę i tyle?
  • 35wcieniu 12.08.19, 09:00
    Mniej więcej, ale przy takiej kwocie w ogóle bym się w to nie bawiła, po co?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • ewkadrzewka 12.08.19, 11:52
    Ale skarbówka sie nie dopatrzy wpływów na moje konto?
  • 35wcieniu 12.08.19, 13:52
    50 zł? Jak nie będą podpisane "wynagrodzenie" czy coś takiego to się na pewno nie dopatrzy.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • ewkadrzewka 12.08.19, 16:33
    Dzięki smile
  • arwena_11 12.08.19, 16:51
    50 zł tygodniowo - 200 zł miesięcznie. No i pytanie czy druga strona tego nie ujmie jako koszt w swoich rozliczeniach. Ja bym jednak ujęła w rocznym zeznaniu. Skoro nie pracuje - to od tej kwoty podatku nie będzie, ale nikt nie zarzuci jej ukrywania dochodów.
  • 35wcieniu 12.08.19, 17:25
    Już dopisała że chodzi o udzielanie korepetycji więc raczej druga strona nie ujmie big_grin

--
    - Ale jak przez głowę?
  • pani-nick 12.08.19, 11:20
    Tak, ale warunek to brak zarejestrowanej dg w ciągu ostatnich 60 miesięcy uncertain

Generalnie to jest przepiękna sprawa do nadużyć i pozostawania w szarej strefie. Rachunek wystawiasz tylko NA PROŚBĘ odbiorcy usługi czy towaru. Teoretycznie oczywiście powinnaś wpisać kwotę do kajecika z przychodami... Ale tylko teoretycznie.

Żałuję, że zarejestrowałam.
  • sniyg 12.08.19, 11:54
    Przecież w rejestrowanej masz tak samo.
  • pani-nick 12.08.19, 12:02
    W rejestrowanej musisz wystawić rachunek.
  • mika_p 12.08.19, 10:28
    Umówisz się z firmą? Wpisz w google "podatek do 200 zł", firma powinna zapłacić ryczałt i nie dostajesz na to później PIT-11

--
    Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
  • ewkadrzewka 12.08.19, 12:15
    Może napiszę o co chodzi. Syn dostał propozycję korepetycji przez skypa od znajomych.
  • 35wcieniu 12.08.19, 13:53
    Jezu.
    Niech po prostu udziela i się nie przejmuje. A jak się bardzo schizujesz to przelewy niech podpisują "za pizzę" albo "za urodziny Marcela". big_grin

--
    - Ale jak przez głowę?
  • ewkadrzewka 12.08.19, 16:32
    Okey. Dzięki smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka