Dodaj do ulubionych

Czajnik elektryczny, jaki?

12.08.19, 08:28
Muszę kupić czajnik elektryczny, jestem kompletnym laikiem w temacie czajników elektrycznych. Ktoś poradzi jaka firma, jaka pojemność, taki, żeby się dobrze odkamieniał (czytałam w opiniach, że niektóre modele źle się odkamienia, dlaczego?). Rodzina 5 osobowa, dużo pijemy, więc będzie intensywnie użytkowany. I na ile wystarczy? Dłużej niż standartowa gwarancja, czy przedłużyć do 5 lat? Pięknie dziękuję za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • milka_milka 12.08.19, 08:59
    Najzwyklejszy, najtańszy, byle nie śmierdział plastikiem. W sklepie na B są bardzo dobre, białe, za 55 zł. Nie widziałam czajnika, który wytrzyma dłużej niż dwa-trzy lata. Potem trzeba wymieniać. A rozszerzenie gwarancji nic nie daje, bo to ubezpieczenie, nie gwarancja i zaraz dowiesz się, że źle użytkowałaś czajnik.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • ziazia17 12.08.19, 09:00
    Dzięki!!!
  • blokersowa 12.08.19, 12:12
    Ostatnio kupilam w Kauflandzie czajnik Zelmera (sentymentalnie tez bo pozegnanie z marka) za ok 90 zł, te za 55 wygladały za bardzo mizernie. Czajnik dziala na budowie narazie ok. 2-3 miesiac i byl odkamieniany bez problemowo (bardzo twarda woda). W domu mam Russela Hobbsa, dałam wiecej o chyba 40 zł ale ma bajerancki olschoolowy wyglad i miernik termperatury wody (do zielonej herbaty jak znalazl). Metalowy korpus, grzałka wystajaca na dole, odkamienia sie elegancko i anticalkiem, i cytryna. Jestem z niego bardzo zadowolona. Narazie dziala od pazdziernika. Gwarancje zywkłe. To nie pralka czy super lodówka.
  • princesswhitewolf 12.08.19, 09:17
    taki ktory ma wnetrznosci stalowe a nie plastikowe. Z zewnatrz moze byc plastikowy od biedy choc to tez nie rokuje bo plastik ciagle sie podgrzewajacy dlugo nie wytrwa w dobrym wygladzie.

Najwazniejsze jednak jest zdrowie czyli musi z woda miec stycznosc albo stal albo szklo ( albo emaila bo to tez szklo). Zadnego plastiku w srodku czajnika.
  • princesswhitewolf 12.08.19, 09:19
    Macie w Polsce Russel Hobbs marke? Ma duzo metalowych ktore wytrzymuja po 7-8 lat
  • myfaith 12.08.19, 09:19
    Polecę Philips basics hd4646/70 - ostatnio w auchan widziałam za chyba 89,99 ( w euroagd tez) - nie do zdarcia . Miałam pare lat temu - zmieniłam na super hiper czajniki co to mozna dobrać samemu temperaturę itp i w koncu wróciłam do starego,prostego i sprawdzonego.
  • myfaith 12.08.19, 09:22
    A i jesli używasz twarda wodę z kranu to zdecydowanie nie stalowy/metalowy ( w sensie obudowa Bo wiadomo, ze grzałka płaska jest z metalu) ) u mnie zawsze po dość krótkim czasie zaczynał przeciekać ( zwykle u podstawy)
  • myfaith 12.08.19, 11:46
    A i jesli używasz twarda wodę z kranu to zdecydowanie nie stalowy/metalowy ( w sensie obudowa Bo wiadomo, ze grzałka płaska jest z metalu) ) u mnie zawsze po dość krótkim czasie zaczynał przeciekać ( zwykle u podstawy)
  • shmu 12.08.19, 09:27
    Ja bym polecala takie, ktore maja podgrzewanie w dnie, a nie grzalke, bo sa latwiejsze do odkamieniania. Wystarczy troche octu, czy soku z cytryny na dnie i podgrzac. Grzalke musisz cala zamoczyc lub odszorowac.
    Pojemnosc - policz, ile wody potrzebujesz na jedna runde herbaty i to by bylo minimum. Natomiast w zaleznosci od tego jaka masz kuchenke, czasem wygodniej i szybciej jest zagotowac wode na makaron czy zupe w czajniku - wiec wzielabym pojemnosc minimum 1 litr (ale nie bralabym zbyt duzego - zalezy od wielkosci rodziny).
    Ja mam metalowy i dobrze sie trzyma od 8 lat. Wyglada praktycznie jak nowy. Podejrzewam, ze plastik nie wygladalby tak ladnie, bo odkamienianiu roznymi srodkami.
    Zwroc uwage na dlugosc kabla.
    Gwarancji nie przedluzam.
  • shmu 12.08.19, 09:35
    Jak ktos napisal... Ciagle podgrzewany plastik nie jest zbyt zdrowy... Tym bardziej polecam metalowy.
  • milka_milka 12.08.19, 09:44
    Ten z B..ki jest wewnątrz stalowy.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • ziazia17 12.08.19, 09:45
    Dziewczyny naprawde dziękuję za porady!
  • ziazia17 12.08.19, 09:46
    Naprawdę!
  • heca7 12.08.19, 09:49
    Najdłużej działają Brauny. Jeden 8 lat , drugi podobnie. Teraz mam KA i działa, owszem ale jest bardzo wrażliwy na kamień. I klapka czasem się zacina.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • pasquda77 12.08.19, 10:24
    Cichy !Mam szklany z Biedronki , wodę gotuje robiąc hałas niczym startujący odrzutowiec +każde podstawie na podstawce robi głośne pik , ustawianie temperatury pik!zagotuje wodę pik...nosz...cholery idzie dostać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka