Dodaj do ulubionych

Kto korzystał pigułka po

12.08.19, 12:39
po ilu godzinach w ktorym dniu cyklu i jakim skutkiem? Wiem,że kiedyś była bez recepty teraz na receptę.Ponoć ,że 1000 takich recept na miesiąc wychodzi z ręki lekarza.
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 12.08.19, 12:58
    "Ponoć ,że 1000 takich recept na miesiąc wychodzi z ręki lekarza."

Doprawdy? Który lekarz wypisuje 50 takich recept dziennie?
    Lekarz-cyborg, jak nic. Daj namiary, chciałabym go zobaczyć.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • korniz 12.08.19, 13:22
    w necie znalazłam taką informacje.Nikt znajomych się nie chwalil,że korzystal.Jestem tylko ciekawa jak to w praktyce wychodzi
  • milva24 12.08.19, 13:26
    To chyba nie jest rzecz, którą się chwalisz przy kawie. Ze słyszenia dwie koleżanki kiedyś mówiły, że brały raz w życiu.
  • alpepe 12.08.19, 13:28
    Moja znajoma, skutkiem była córka. Jakieś 15 lat wstecz.Nie pamiętam dokładanie, czy prezerwatywa pękła, czy co to było.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kaka-llina 12.08.19, 13:31
    Ja kilka lat temu ( W UK bez recepty) ella one 3 dni po stosunku bo mi się dni pochrzaniły, ciąży nie było okres dostałam po 7 dniach (powinien być później )
  • saskia44 12.08.19, 13:34
    Korzystalam, 48h po, tabletke nabylam w aptece, okres dostalam o czasie. Nic niezwyklego nie odczuwalam.
  • potworia116 13.08.19, 21:29
    Tak samo.
  • edelstein 12.08.19, 13:37
    Korzystalam 4razy. Wszystkie razy do 12h,nie mam zadnego nieplanowanego dziecka wiec zadzialaly

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • bei 12.08.19, 19:42
    Skorzystałam dwa razy, w ciążę nie zaszłam. Zdążyłam do czterech godzin po.
  • piekna_remedios4 12.08.19, 19:43
    używałam kilkanaście razy jako młoda dorosła, z dobrym skutkiem - nie miałam wtedy dzieci. Nic się nie działo ze mną, brałam od razu po stosunku, ale nie mam pojęcia w którym dniu cyklu, nie pamiętam

--
    Cien años de soledad
  • magdzialena78 13.08.19, 22:50
    Kilkanascie razy? Czyli taka antykoncepcja zamiast tabl...
  • edelstein 13.08.19, 23:35
    Wspolczuje,ze jako dorosla mialas seks tylko kilkanascie razy,bo tylko w takim przypadku mozna byloby uznac to za antykoncepcje zsmiast🤭

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • magdzialena78 14.08.19, 14:10
    Współczuję niewuedzy, skoro sie uprawia to tez sie i zazywa antykoncepcja .... słyszałaś?takie tabletki ....
  • edelstein 20.08.19, 14:47
    Jeszcze raz, tym razem po polsku

--
  • piekna_remedios4 14.08.19, 10:27
    nie, kilkanaście razy w ciągu 5-6 lat, a seks uprawiałam kilkanaście razy w ciągu 2 tygodni. Wtedy nie było problemu z dostaniem Postinoru a ja wolałam jednak zażyć tabletkę niż mieć dziecko w wieku 19 lat.

--
    Cien años de soledad
  • odnawialna 12.08.19, 19:58
    Korzystałam kilkukrotnie, raz nawet bez recepty farmaceutka sprzedała i jeszcze szklankę wody podała.
    W dniu cyklu ryzykującym zajście w ciążę, od ok. 10 do 40 godzin po stosunku.
    Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam, w ciążę nie zaszłam.
  • magia 12.08.19, 20:43
    Korzystałam kilka razy. Do 48h po. W ciążę nie zaszłam, ale dwukrotnie miałam silna migrenę w kilka godzin po zażyciu. Kilka dni słabe samopoczucie.
  • mhanutka 13.08.19, 21:14
    Ja. 2 tygodnie temu po raz piereszy w życiu jako 43 letnia baba. Właśnie wykonalam test ciążowy. Ujemny. Ale to może ze starosci, chociaż zachodzilam w ciążę od męskich kapci pod łóżkiem. Natomiast zastanawia mnie informacja w ulotce o braku wpływu na edndomerium w 2 fazie cyklu. Bo na zdowy rozum. Jesli ten specyfik obniża progesteron, to utrudnia implantacje zarodka. A ulotka twierdzi że nic takiego. Zaś środowiska fanatyczne że tak. To kto tu kłamie? Nie pytam dlaczego, bo to oczywiste.
  • chicarica 13.08.19, 22:44
    Środowiska fanatyczne kłamią, ponieważ chcą przekonać, że jest to środek poronny. Jest dokładnie odwrotnie, oczywiście producent tego nie potwierdzi. Tabletka zawiera hormon, który ma za zadanie powstrzymać jajeczkowanie, bo zapłodnienie najbardziej prawdopodobne jest, gdy jajeczkowanie nastąpi krótko po stosunku, gdy plemniki żyją w drogach rodnych kobiety. Jeśli jajeczkowanie już nastąpiło i dopiero wtedy dochodzi do stosunku, to raczej szansa że jajeczko jest na tyle "wysoko" w drogach rodnych żeby jeszcze zdążyło dojść do zapłodnienia i zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka jest bardzo mała, takie jajeczko idzie przeważnie w kanał z przyczyn naturalnych.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • mhanutka 14.08.19, 12:43
    Tabletka, wg ulotki zawiera środek działający antagonistycznie w stosunku do progesteronu i w ten sposób powstrzymuje jsjeczkowanie. Załóżmy jednak ze sex był w trakcie jajeczkowania i do zaplodnienia doszło a w kilka godzin później kobieta lyknela tabletkę. Progesteron przygotowuje też macice do przyjecia zarodka, ułatwia implantacje. Zaś ulotka twierdzi że tabletka nie ma na to żadnego wpływu. To ja się grzecznie pytam jak może nie mieć wpływu skoro blokuje progesteron.
  • mhanutka 14.08.19, 12:47
    I wychodzi mi na zdrowy rozum ze ulotka kłamie a srodowiska fanatyczne mają rację, choc poronieniem bym tego nie nazwala skoro nie dochodzi do implantacji. Nigdy się nie interesowalam tym tematem i jestem zaskoczona.
  • korniz 20.08.19, 14:11
    Zaraz wyjaśnię gdy np doszło do zapłodnienia.To jajeczko zapłodnione schodzi w dół do macicy ok 7 dni,gdy jest już przy macicy następuje dopiero zagnieżdżenie zarodka w macicy i to tez trwa ok 7 dni.Tabletka po ma to wszystko opóżnić czyli opóżnia schodzenie jajeczka w dół -jajeczko obumiera bo nie ma warunkow.A gdy dojdzie do macicy to tabletka po powoduje że macica nie jest na tyle sprawna,żeby się jajeczko zagnieżdziło.Wyjaśniłam ?
  • jematkajakichmalo 13.08.19, 22:56
    Ja kiedys tam, jakies 20 lat temu. Nie pamietam jak ja zdobylam, ale nic mi po niej nie bylo, okres dostalam normalnie.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • mamaafg 13.08.19, 23:02
    Dwie bliskie znajome. Jednej nic nie bylo, czula sie ok, okres w terminie. Druga wziela 12 h po stosunku i nie zadzialala, zaszla w ciaze.
  • aurinko 13.08.19, 23:43
    Raz, wiele lat temu. Do lekarza dostałam się na drugi dzień i natychmiast apteka, w mniej niż dobie się zmieściłam. Konsekwencji zdrowotnych zero, w ciążę wtedy nie zaszłam.
  • raczek-nieboraczek 14.08.19, 09:22
    ja wiem o dwóch ciążach po tabletkach, w obu przypadkach dziewczynki

a zgodnie z teorią, ze stosunku podczas owulacji rodzą się chłopcy smile))

ja brałam w 12 dniu cyklu, nie było ciąży
  • gruba.ale.z.pasja 14.08.19, 14:40
    Tak, dwa razy.
    Raz ze swoim obecnym partnerem, wtedy jeszcze nie mieliśmy ślubu. Prezerwatywa pękła, rzadko się ponoć tak zdarza, ale trafiło nas.
    Raz jeszcze jak miałam 17-lat, jednorazowo historia, po dyskotece i tanim winie trochę wszystko wyrwało się spod kontroli. Pomogła mi moja 2 lata starsza kumpela, załatwiła tabletki od swojego lekarza. Jestem jej za to wdzięczna.
  • piekna_remedios4 14.08.19, 15:08
    rzadko? Mnie za każdym razem gdy brałam tabletkę po, właśnie pękła prezerwatywa. A koleżanka ma dziecko z pękniętej prezerwatywy. Dlatego nie mam do nich za grosz zaufania.

--
    Cien años de soledad
  • gruba.ale.z.pasja 14.08.19, 15:16
    Wszyscy zapewniają, że prezerwatywy są bardzo skuteczne i że to nasza wina, że pękła.
    Pamiętam, że wtedy byłam dość sucha i to mógł być też powód, najedliśmy się wtedy strach bo oboje jeszcze na studiach i kasy mało, a ja jeszcze chciałam się nacieszyć życiem. Na szczescie pigułka zadziałała jak trzeba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka