Dodaj do ulubionych

Dziwna sytuacja na koncie po zapłaceniu kartą.

12.08.19, 14:09
W piątek robiłam zakupy w dwóch sklepach: Żabka i inny sklep spożywczy, taki ekologiczny.
Powiedzmy, żeby zaokrąglić to kwoty były jedna 20 zł i kolejna w drugim 30 zł.
Na koncie mam te wpłaty tak zanotowane:

w piątek - 20 zł (nazwa sklepu) - 30 zł (nazwa drugiego sklepu) - te pozycje są na szaro, choć cały wyciąg w kolorze czarnym na stronie.
Przy tych pozycjach jest napis "blokada".
W niedzielę te same kwoty w tych samych sklepach odnotowane są na czarno (jak cały wyciąg) i również z minusem, ale bez adnotacji, że blokada.
A dzisiaj znowu te same pozycje (już trzeci raz w tym wyciągu, na pewno to się tyczy tych samych transkacji bo kwoty są identyczne) wróciły na konto z adnotacą "zwolnienie blokady", o co chodzi? Pobrano mi dwa razy te same kwoty?

Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 12.08.19, 14:12
    Jak "wróciły na konto" to jak niby pobrało 2 razy?
    Wątpię żeby ci coś wróciło.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • lidek0 12.08.19, 15:21
    Pytanie jaka to karta? Przy czysto kredytowych najpierw jest blokada płaconej kwoty tak na wszelki wypadek /przy rezerwacjach często ma to miejsce/ a po jakimś czasie faktyczne jej pobranie, nie bardzo rozumiem czemu zamiast pytać nas nie zadzwoniłaś do swojego banku?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • berber_rock 12.08.19, 15:46
    Mysle, ze powinna zrobic jakies badania wink
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 22:39
    Tarczycę? smile

--
    Lato smile
  • lot_w_kosmos 12.08.19, 17:56
    Przy karcie kredytowej nic ci się na koncie nie dzieje.
    Dopiero w dniu spłaty chce kasę, w kwocie ustawionej do spłacania.
    Ruchy na koncie to widzisz ze zwykłej karty debetowej, płatniczej.
  • magia 12.08.19, 18:02
    Jak to się nie dzieje?
    Dzieje się dokładnie tak samo jak na koncie z kartą debetowa: przychody, rozchody, blokady, odsetki itd
  • lot_w_kosmos 12.08.19, 19:31
    Ale n8e na głównym kącie.
    Masz oddzielnie historie karty.
    Po to się nazywa kredytowa, że ci od razu z konta nic nie pobiera..... Tylko spłacasz ją raz na jakiś czas.
  • magia 12.08.19, 19:51
    Ok, patrząc na to że jedno i drugie jest rachunkiem wirtualnym to ruchy na kontach wyglądają tak samo, nieważne czy debetowe czy kredytowe.
    W tym przypadku nieistotne jest czy płacisz od razu czy spłacasz za miesiąc.
  • bella_roza 12.08.19, 15:56
    Jak masz 2 razy na minus i raz na plus to wszystko się zgadza. per saldo pobrali ci tylko raz

--
    Fryzjer jest wazniejszy niż pasztet, to oczywiste. Przynajmniej do póki nie masz dziecka z własciwym facetem. [by Piepe]
  • asia-loi 12.08.19, 18:19
    Sama sobie policz swoją kasę na koncie.
    Od tego co miałaś na koncie, odejmij to co zapłaciłaś kartą i policz czy się zgadza.
    Lub zapytaj w swoim banku albo zadzwoń na infolinię swojego banku. Wszystko Ci wytłumaczą.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • katriel 12.08.19, 21:44
    > Pobrano mi dwa razy te same kwoty?

No przecież sama piszesz, że pobrano ci raz. W niedzielę.
    W piątek tylko nałożono blokadę - pieniądze cały czas były na twoim koncie, tylko zabezpieczone. Bank już wiedział, że Żabka będzie chciała pobrać 20 zł z konta, więc sobie odhaczył te pieniądze jako przeznaczone na zaspokojenie żądań Żabki. Gdyby tego nie zrobił, mogłabyś w sobotę przelać wszystkie pieniądze z konta cioci Zosi - i skąd by bank wziął pieniądze dla Żabki?
    W niedzielę Żabka zgłosiła się do banku po pieniądze i je dostała. I dopiero wtedy ci je pobrano z konta (a blokadę można było już zwolnić, tylko że bank zamarudził z tym do poniedziałku).
    To jest normalna procedura zapłaty kartą, nie ma tu nic specjalnie dziwnego.

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • cruella_demon 12.08.19, 21:53
    Przecież to normalne postępowanie, ze póki zakup nie będzie zaksięgowany jest blokada.
  • cruella_demon 12.08.19, 21:55
    I na dodatek sama napisałaś o zwolnieniu blokady po pobraniu kwoty, więc skąd pomysł, ze ściągnięto dwa razy?? Plus, na koncie masz dokładne saldo, jak im nie wierzysz, to sobie weź kalkulator i sama sprawdź czy się zgadza.
  • kalina_lin 12.08.19, 22:33
    U mnie też tak jest od dłuższego czasu. Najpierw pojawia się blokada srodkow, pozniej ich pobranie, następnie zwolnienie blokady.
    Zdaje się że przy płatnościach internetowych też.
  • mamtrzykoty 13.08.19, 10:38
    Po zakupie sklep wysłał informację do banku, że chce od banku 30 zł, wtedy bank zablokował te 30 zł, abyś nie mogła już ich wyjąć z konta, ani nimi zapłacić w innym sklepie, a na koncie pojawił się szary napis blokada.
    Następnie bank przelał 30 zł na konto sklepu, wtedy pojawił się napis na czarno z minusem, a później bank poinformował cię, że blokady już nie ma przez pojawienie się napisu: zwolnienie blokady. Wszystkie te operacje miały miejsce na tych samych 30 zł.
  • wiosenna117 13.08.19, 16:48
    Ja zauważyłam, że nie wszystkie płatności księgowane są na bieżąco. Te zapłacone, ale nie zaksięgowane jeszcze, zmniejszają mi "dostępne środki". Kiedyś zapłaciłam u weterynarza, to jeszcze ze 3 dni nie miałam tego w historii konta, choć te dostępne środki były mniejsze od salda konta o kwotę wydaną u weterynarza.
  • leann32 13.08.19, 18:29
    Normalne. Zabka wysyla dopiero zadanie do banku z wyciagiem z terminala z danego dnia i pieniadze sa ksiegowane dopiero kiedy jest zgodosc klienci - zabka. Robi tak kazdy sklep. Potem bedziesz miec na czarno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka