Dodaj do ulubionych

Kościół kat szoruje po dnie i kopie w mule

12.08.19, 19:40
Jest kolejny symbol zakazany przez kościół kat. Kogut. Portugalia czy tam Francją się zapłacze 😅
krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25080725,dzieci-namalowaly-mural-z-kogutem-ksiadz-uznal-ze-to-symbol.html#s=BoxLoKrMT
Edytor zaawansowany
  • sumire 12.08.19, 19:47
    Czytałam właśnie. Trudno to skomentować w ogóle, bo im już tam w walce z tymi demoralizującymi potworami naprawdę peron odjeżdża.
    Znowu będą dowcipy o Pcimiu.
  • bywszy 12.08.19, 20:54
    Tylko gdzie te pustki na mszach? Trzody jakby nie ubywa...
  • aniani7 12.08.19, 21:10
    Tam pelno ciemnego ludu z chowu wsobnego.
  • erzulie 12.08.19, 21:16
    Hehehe ubywa, ubywa i to szybciej niż ci się wydaje. Wśród młodych najszybciej w Europie.
  • bywszy 12.08.19, 22:34
    Od 30 lat to słyszę: trzeba poczekać, starzy wymrą i wszystko się zmieni.

No i stało się, starzy sprzed 30, 20 lat wymarli. Nastali nowi starzy.
    Ci dzisiejsi starzy to ludzie urodzeni po 1945 roku, nie mieli religii w szkołach, Kościół był w kościołach. I co, Rydzyk sczezł?

Dzisiejsi młodzi różnią się od dzisiejszych starych tym, że całe ich życie upłynęło w cieniu kruchty. Kler katolicki jest wszędzie, od przedszkoli po gabinety ginekologiczne.
    Dla dzisiejszych młodych to jest norma, rzecz tak samo naturalna jak disco polo. Innego świata nie znają.

Smutna prawda jest taka, że trzoda się reprodukuje.
  • erzulie 12.08.19, 22:46
    Soon... spokojnie, doczekamy się smile

Już raport Pew Research Center z roku 2018 pokazał, że w Polsce spadek religijności wśród młodych jest największy ze wszystkich 108 (!) przebadanych państw. A że CBOS już od 1990 roku co kilka lat przeprowadza wnikliwe badania młodzieży (a konkretnie uczniów ostatnich klas szkół średnich), możemy precyzyjnie porównać kolejne generacje 18-19-latków i patrzeć na długoterminowe trendy.

Okazuje się, że mimo deklarowanego w różnych badaniach konserwatyzmu i przywiązania do tradycji ponad połowa młodych Polaków to osoby niepraktykujące lub praktykujące bardzo sporadycznie. W całej populacji Polski ten odsetek wynosi 32 proc.

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25073908,rodzice-i-dziadkowie-nie-odwrocili-sie-od-kosciola-po.html#s=BoxWyboImg1
  • bywszy 13.08.19, 02:57
    Problem jest ujęty we wstępie: jeśli nawet żyjemy w okresie świeckiej rewolucji młodych, to nie widać tego w sondażach, na manifestacjach opozycji czy przy urnach do głosowania.

Na poziomie deklarowanych postaw może się ujawnić wszystko, to nic nie kosztuje. Tyle że nie manifestuje się to tam, gdzie jest naprawdę ważne i mogłoby coś zmienić. Z prostej przyczyny: religianctwa nie zastępuje u młodych antyklerykalizm, ale indyferentyzm.
    I to wystarczy. I Kościołowi, i PiS-owi. Oni już nie potrzebują wielomilionowych rzesz wyznawców. Teraz wystarczy im konformizm i obojętność większości. I mogą na nie liczyć, tępa apatia to przyrodzony stan "dumnych" Polaków.

A jeśli nawet ci mityczni młodzi obudzą się za 10 lat, będzie już za późno. Po dwóch (a może trzech, właściwie to dlaczego nie?) kadencjach u władzy PiS i KK będą na tyle mocno osadzeni w rzeczywistości, że jakieś wybory przegrane 40:60 niczego nie zmienią i wcale nie popsują im humorów.
    Odspojenie ich od koryta, w tym sekularyzacja dóbr kościelnych będzie wymagać rewolucji na miarę francuskiej czy bolszewickiej. Mało prawdopodobne, a nawet jeśli się zdarzy, to też nie będzie to nic przyjemnego. I nie wiadomo, czym się skończy.

Właściwie to teraz jest już za późno. Czas na działanie był w 2015 i 2016 roku, Polska przesrała wtedy swoją ostatnią szansę.
    Odpowiedzią na dewastację Trybunału Konstytucyjnego był nie strajk generalny i stawianie na rynkach szubienic dla PiS-owców, ale tylko protesty uliczne. PiS nie ustąpił, a protesty wygasły. Tym samym stało się jasne, że wadza może robić, co zechce. I to właśnie robi.
    A kiedy skończy się wódka i kiełbasa za friko, suweren bardzo się zdziwi, bo będzie już zamknięty w klatce.

Amen.
  • loganberry 13.08.19, 10:09
    Słowo klucz praktykujące bardzo sporadycznie. Niech to będzie nawet 3 razy w życiu, ślub kościelny, chrzest dziecka i komunia. Wystarczy. Dopóki mamy te dziewięćdziesiąt pare procent katolików i każda kolejna władza klęczy pokornie przed klerem i zapewnia mu spokojne dostatnie życie, to ksiedzu naprawdę nie robi wielkiej różnicy czy konkretny Kowalski przyjdzie w niedziele i rzuci te 5 zł na tace, czy nie. Będzie przemawiał do sufitu w pustym kościele i nawet nie zauważy różnicy. Dopóki ten "odwrót" występuje wyłącznie w szumnych deklaracjach, a jak trwoga (czyt. trzeba ochrzcić, bo babci będzie smutno) to do księdza, to nie zmieni się nic. W moim otoczeniu nie ochrzciłam tylko ja. Cała reszta tych pomstujących na kościół, oburzonych ostatnimi skandalami, grzecznie zapisała dożywotnio do tej znienawidzonej organizacji swoje dzieci, potem również się nie ciesząc pośle je na religie, potem te otumaniane od przedszkola dzieci siła rozpędu wezmą śluby kościelne, wychowają kolejne dzieci i tak się kręci i kręcić będzie.
  • sko.wrona 12.08.19, 22:49
    Wpisz w wyszukiwarkę: ubywa wiernych. Zachęcam do lektury.
  • znowu.to.samo 13.08.19, 00:33
    To chyba tylko w dużych miastach. Po wioskach ksiądz rządzi i wszyscy co niedziela na msze kotłują..

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • katja.katja 13.08.19, 08:01
    Ale ilu znasz księży? Nie wszyscy są jak ten ksiądz z linku, nie ma co uogólniać.
    A ilu znasz imamów? Pewnie jeszcze mniej, ale tutaj bardzo chętnie ich bronisz oraz ich wyznawców.

--
    Nie dam się wygasić!
  • boogiecat 12.08.19, 19:49
    A myslisz ze jak Francuzi wygrywaja w te wszystkie mundiale? Sprzedali dusze diablu, elementarne
    https://i.eurosport.com/2016/06/02/1867971-39356413-2560-1440.jpg?w=1050

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • erzulie 12.08.19, 19:55
    Francuzi - zdrajcy i homo, i jeszcze islamistów przyjmują. Jak nic zaprzedali się diabłu. I dlatego pambuk spalił im katedrę, żeby się opamiętali.
  • boogiecat 12.08.19, 21:34
    Zdrajcy, homo, islamisci, upadla cora kosciola ktora bezczelnie zostala panstwem laickim!

--
  • qs.ibidem 12.08.19, 22:54
    A miłość francuska?! Francuski pocałunek?! A pardon my french?! A croissant?!
    Zło złem pogania, wystrzegajcie się!
  • boogiecat 12.08.19, 23:13
    No tutaj juz kolezanka troche przesadzila- wszystko moge odrzucic w ramach moralnosci, ale nie krlasata

--
  • kandyzowana3x 13.08.19, 19:35
    Z ciekawostek w ang " French letter" to nieco przestarzale okreslenie prezerwatywy.
  • boogiecat 13.08.19, 19:57
    Ouah charmant! Nie znalam

--
  • solejrolia 12.08.19, 19:55
    Szczerze ? MASAKRA !
    big_grin big_grin big_grin
    było już Hello kitty i Harry Potter, jeszcze joga, książki spalili na stosie.
    no po prostu zawsze musi być jakiś WRÓG. Tęcza, teraz kogut. Co kuźwa jeszcze wymyślą ?!
    I sami o sobie dają świadectwo.
    Ośmieszają się.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • poecia1 12.08.19, 21:06
    Jeszcze w międzyczasie sowy były na nic, bo okultyzm chyba 🤔
  • olena.s 12.08.19, 22:31
    I słonie.
  • barbibarbi 12.08.19, 22:00
    Są niestety też tacy, którzy wierzą w te brednie. W szkole mojego dziecka koleżanki z trwogą mówiły parę lat temu, że hello kitty to diabeł, że tak im mama mówiła, a mamie ksiądz. A ci rodzice to nie stare babki moherowe tylko młodzi ludzie. Niepojęte dla mnie.
  • kub-ma 12.08.19, 20:02
    A mi się ten kogut z Telerankiem kojarzy.

wpolityce.pl/media/281800-kultowy-teleranek-powraca-dobra-zmiana-rowniez-dla-najmlodszych-widzow-telewizyjnej-jedynki

--
    "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
  • livia.kalina 12.08.19, 20:10
    Z telerankiem, ze strażą pożarną,...

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • qs.ibidem 12.08.19, 22:55
    Upadną piekarnie w Kazimierzu...
  • szeptucha.z.malucha 13.08.19, 15:22
    Też o Kazimierzu Dolnym pomyślałam... Stamtąd zawsze z kogutem wracałam dziecięciem będąc.
  • iwles 13.08.19, 07:32
    Komus sie marzy, ze znowu nie bedzie teleranka, a on tym razem nie zaśpi.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • malia 12.08.19, 20:03
    A jakby tak mu ogon na tęczowo pomalować ?
  • boogiecat 12.08.19, 23:08
    https://cdn.natemat.pl/a4f41a25986d26832578d55bd084949d,780,0,0,0.jpg

Juz raz to przeszlo

--
  • boogiecat 12.08.19, 23:10
    Wiec moze trzeba zglosic wladzom ten nowy?
    https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/teleranek2016-logo655.jpg

--
  • erzulie 13.08.19, 00:07
    Hahaha taka homopropaganda w TVP? Kurski ma kreta 😅
  • woman_in_love 12.08.19, 20:11
    Trzeba to szczerze powiedziec.
    PS: teraz rozumiem czemu Panbuk spalil Notre Dame - tam wszedzie na iglicach byly koguty buhahaha.
  • elle_du_jour 12.08.19, 20:17
    nie mogę się doczekać kiedy w Polsce kościoły zacznie się przerabiać na biblioteki albo restauracje
  • bywszy 12.08.19, 20:52
    Oj, składnia się pomerdała. Miało chyba być: mogę się nie doczekać ...

I z tym wypada się zgodzić.
  • elle_du_jour 12.08.19, 21:58
    otóż to. zaraz po wysłaniu posta chciałam dopisać, że raczej nie doczekam.
  • katja.katja 13.08.19, 08:03
    Biorąc pod uwagę naszych sąsiadów raczej na meczety tylko nie wiem czy Ty jako kobieta wtedy na pewno będziesz czuć się lepiej i bezpieczniej.

--
    Nie dam się wygasić!
  • gulcia77 13.08.19, 09:32
    W Czechach są meczety w ilościach hurtowych? Nie zauważyłam.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • bywszy 13.08.19, 10:06
    I co ciekawe, nie jest to wcale zasługa kardynała Dominika Duki.

Zalewu meczetów nie ma pomimo tego, że kardynał i jego firma mają w Czechach tyle do gadania, ile powinni mieć w cywilizowanym kraju.
  • gulcia77 13.08.19, 18:25
    Mnie się najbardziej opodatkowanie zwrotów majątku podoba. W ogóle stosunek Czechów do religii jest mi niezmiernie bliski. A po ostatniej imprezce w Ostrawie nijakich lęków bladym świtem nie czułam.

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • katja.katja 13.08.19, 14:01
    Miałam na myśli naszych zachodnich i północnych sąsiadów.

--
    Nie dam się wygasić!
  • asia.sthm 12.08.19, 20:50
    Mural piękny, kogut śliczny, ksiądz IDIOTA.
    https://bi.im-g.pl/im/90/eb/17/z25081488V,Mural-w-Pcimiu.jpg

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • nikita1906 12.08.19, 20:57
    Pcim i wszystko jasne😂😂😂 żeby nie było - jestem wierząca ale jak czytam o hello kity, jodze, Harrym Potterze i teraz kogucie to śmiech mnie ogarnia. Ale tacy nawiedzeni księża to na szczęście niechlubne wyjątki. Studiowałam podyplomowo na katolickiej uczelni i wiem, że tacy księża są przedmiotem drwin normalnych księzy
  • fornita111 12.08.19, 21:05
    Normalny ksiadz to oksymoron.
  • kub-ma 12.08.19, 21:16
    Nie, nie oksymoron.

--
    "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
  • asia.sthm 12.08.19, 21:06
    W Pcimiu wybito wszystkie koguty, nie będzie jaj, nie będzie Świąt Wielkanocnych, wina Tuska...

--
  • katriel 12.08.19, 22:37
    > wybito wszystkie koguty, nie będzie jaj

?

--
    Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
  • asia.sthm 12.08.19, 23:22
    katriel napisała:

> > wybito wszystkie koguty, nie będzie jaj

> ?

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2QMHMQaopXvOJ2r3pJim4NUjXyyziVwDu1lugrTOkZnIDksPeTQ

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • madami 13.08.19, 14:12
    A dlaczego tacy księża dalej są księżmi? Czemu nie usuwa się ich za stanowiska za głoszenie debilizmów?
  • bywszy 13.08.19, 14:55
    A dlatego, że w tej firmie takie coś nie dyskwalifikuje.
    I trudno się temu dziwić, skoro cały przekaz firmy jest - delikatnie mówiąc - dość dyskusyjny.
  • agonyaunt 12.08.19, 21:53
    Trudno się dziwić. Przecież większość księży to proste chłopaki o wąskich horyzontach, co to poszli na księdza, bo to nobilitacja. Siedzą na studiach z nosem w opracowaniach Biblii, wykuwają to na pamięć, ale już powtórzyć własnymi słowami nie dadzą rady, bo to przerasta ich zdolności intelektualne. Niczego nie rozumieją, a jak czegoś nie potrafią wyjaśnić, to z nawiedzoną miną głoszą "taka wola boska", a jak się nie zgadzasz, to znaczy, że nie spłynęło na ciebie oświecenie i ojej jak im cię żal. I w ogóle nie pogadasz, bo oni wiedzą lepiej, co z tego, że nie mają ani wiedzy ani doświadczenia w wielu sprawach. Ale za to robienie mądrych min z ambony mają opanowane do perfekcji. A ludzie, zwłaszcza starsi, mają nawkładane do głów, że ksiądz to Bóg i trzeba się słuchać, więc zamiast wyśmiać oczywiste idiotyzmy siedzą na kazaniach jak te ostatnie barany. I potem masz egzorcyzmy salcesonem, wyganianie złych duchów poprzez molestowanie młodych kobiet i nagonkę na Pottera czy koguty. A jak rozum śpi, to wiadomo cosmile
  • nikita1906 12.08.19, 22:25
    może tak było kilkadziesiąt lat temu - teraz zostanie księdzem to nie taka prosta sprawa...
  • erzulie 12.08.19, 22:31
    Racja, nie taka prosta, bo chętnych nie ma.
  • agonyaunt 12.08.19, 22:48
    Nie wiem, nie próbowałamsmile Ale to właśnie ci sprzed kilkudziesięciu lat dzisiaj są biskupami, i to oni najgłośniej pouczają innych. I to oni mają największe braki w edukacji pozareligijnej, to oni są okopani na pozycjach tak, że w ogóle nie docierają do nich żadne logiczne czy naukowe argumenty. Klepią w kółko o ideologii tej czy zagrożeniu tamtym, w ogóle nie widząc, jak bardzo ich teoryjki nie przystają do współczesnego świata. I jak bardzo te teoryjki potrafią skrzywdzić tych, którzy Jezus kazał miłować.
  • bywszy 13.08.19, 00:23
    agonyaunt napisała:

> Ale to właśnie ci sprzed kilkudziesięciu lat dzisiaj są biskupami,
    > ...

I ktoś ich na tych biskupów wyświęcił.

Tak, właśnie to panopticum jest prawdziwym dziedzictwem JPII.
  • sarah_black38 13.08.19, 09:28
    agonyaunt napisała:

> Trudno się dziwić. Przecież większość księży to proste chłopaki o wąskich horyz
    > ontach, co to poszli na księdza, bo to nobilitacja. Siedzą na studiach z nosem
    > w opracowaniach Biblii, wykuwają to na pamięć, ale już powtórzyć własnymi słowa
    > mi nie dadzą rady, bo to przerasta ich zdolności intelektualne. Niczego nie roz
    > umieją, a jak czegoś nie potrafią wyjaśnić,

Pewnie i jest jakiś procent takich co ani be , ani me ... jak po każdym kierunku, nawet niewiadomo jakim. Studia teologiczne są bardzo trudne. Mam kolegę ze szkoły średniej, który kształcił się we Francji i Szwajcarii, zna jęzki, publikuje swoje ksiązki, jest wielkim intelektualistą. Mogłabyś mu wiedzy, szerokich horyzontów, wykształcenia pozazdrościć.

--
    Poddasze...
  • triss_merigold6 13.08.19, 09:33
    Nie może być intelektualista, jeśli jest księdzem.
  • asia.sthm 13.08.19, 09:41
    > publikuje swoje ksiązki, jest wielkim intelektualistą.

Musza to byc bardzo "madre" ksiazki skoro go jeszcze nie uciszyli big_grin

--
    http://1.bp.blogspot.com/-P2HXVmRDoW4/VYrC3IqVzPI/AAAAAAAAB6o/0VKo6vEbt6I/s1600/linia_ozdobna.gif
  • bywszy 13.08.19, 10:10
    sarah_black38 napisała:
    > Pewnie i jest jakiś procent takich co ani be , ani me ... jak po każdym kierunk
    > u, nawet niewiadomo jakim. Studia teologiczne są bardzo trudne. Mam kolegę ze s
    > zkoły średniej, który kształcił się we Francji i Szwajcarii, zna jęzki, publiku
    > je swoje ksiązki, jest wielkim intelektualistą. Mogłabyś mu wiedzy, szerokich h
    > oryzontów, wykształcenia pozazdrościć.

Problem w tym, że kiedy ci wyrafinowani intelektualiści w koloratkach zaczynają rozmawiać o Bogu, brzmi to tak, jakby nagle skończył im się kingsajz.
  • agonyaunt 13.08.19, 10:23
    To zupełnie jak Jędraszewskismile Ten też jest uważany za wielkiego intelektualistę, a już chyba bardziej niż on wydurnić się nie da (jak to było z tą Biustyną?smile)

• cauliflowerpl 12.08.19, 22:09
    Jak to szlo? Pozwolcie im mowic, zaorają sie sami 😂😂
  • livia.kalina 12.08.19, 22:46
    ksiądz Mularczyk:
    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/68411830_10157590108154914_4836922852278009856_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_eui2=AeGQSsNGaZltd4ZbZUOT03DhwuMu5ijOcjlGahkAzrxU-qaV_DipyrbvZKL-WDomFzy48CD5Ch4-ujClUU4KqmxpolcT44kuWC6VHSn6VrMEvw&_nc_oc=AQkIE-At1DKMlEzhWrQyoarDibn9wBYCEn1ekhs6S24ToInDo-WPKvAdD91iTyzRDtg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=a9dae4229bf3313798dad4f763d30e80&oe=5DE62314
  • biszkopty35 13.08.19, 08:11
    To nie Kościół Katolicki szoruje po dnie, tylko proboszcz z Pcimia. Nie uogolniajmy i nie wnioskujmy o całości na podstawie jednego przypadku
  • asia.sthm 13.08.19, 09:07
    > na podstawie jednego przypadku

przypadkow jest juz ocean, a powierzchni dna juz proboszczom brakuje. Ciasnota.

--
    http://1.bp.blogspot.com/-P2HXVmRDoW4/VYrC3IqVzPI/AAAAAAAAB6o/0VKo6vEbt6I/s1600/linia_ozdobna.gif
  • iwles 13.08.19, 09:09
    Jednego? Alez takich przypadkow jest multum !

--
    Paweł

• triss_merigold6 13.08.19, 09:18
    Akurat podobnych przypadków jest multum.
  • majaa 13.08.19, 09:51
    big_grin Jak ja lubię to "multum", "wszędzie", "wszyscy"... Po czym się okazuje, że to góra dwa, trzy przypadki, znane właśnie dlatego, że opisane w prasie jako ewenement.
  • fornita111 13.08.19, 09:58
    Gora dwa trzy przypadki... i czystym przypadkiem sa wsrod nich te najwyzej postawione klechy. Ja rozumiem dysonans i wypieranie prawdy- ale wierne owieczki juz tez szoruja po dnie ta swoja tepota. Nic sie nie stalo, znowu nic sie nie stalo, ofkors tongue_out
  • majaa 13.08.19, 11:23
    Ależ stało się, straszne rzeczy się stały, oj straszne, sam proboszcz z Pcimia zagrzmiał z ambony, i to o kogucie, jak mógł surprised
    Teraz lepiej?big_grin
  • sumire 13.08.19, 11:31
    No, w porównaniu z dewiantami przenoszonymi chyłkiem na kolejne parafie czy z klechą wyłudzającym potężne datki od staruszek to faktycznie nic się nie stało. Nie ma o czym mówić. Proszę się rozejść.
  • majaa 13.08.19, 11:49
    Jak dla mnie, to możesz sobie nadal wyłuskiwać jakieś pojedyncze przypadki i zasadzać na nich swoje teorie, na zdrowie.
  • sumire 13.08.19, 11:53
    Skarbie, tych pojedynczych przypadków to są ostatnimi czasy kopy. Płacą ci za obronę panów w sukienkach, czy jak?
  • majaa 13.08.19, 11:59
    A tobie płacą za rozmnażanie przypadków w kopy?
  • sumire 13.08.19, 12:04
    Ja nie muszę ich rozmnażać, wystarczy, że czytam wiadomości z kraju. Zatem? Skąd tak żarliwa potrzeba obrony panów w sukienkach?
  • majaa 13.08.19, 12:12
    No widzisz, nie musisz, a rozmnażasz, więc nie dopytuj innych.
  • sumire 13.08.19, 09:58
    Góra dwa, trzy. Powiadasz.
    Ciekawe, bo ostatnio nie ma tygodnia, by jakiś ksiądz nie błysnął.
  • majaa 13.08.19, 11:26
    Proponuję zdjąć klapki z oczu i dostrzec, jak "błyszczą" twoi opozycyjni idole, i to nie tylko ostatnio.
  • sumire 13.08.19, 11:31
    I tak nie zobaczę, blask byłego marszałka przyćmiewa.
  • majaa 13.08.19, 11:51
    No tak to jest, że każdy widzi, co chce, żadna nowina...
  • iwles 13.08.19, 11:47

jakkolwiek by nie błyszczeli, to nigdy nie uzurpowali sobie prawa do pouczania innych, jak mają żyć i grzmienia nad uszami, i straszenia, że spotka ich kara, jeśli nie będą ślepo posłuszni.

• majaa 13.08.19, 11:54
    Ich prawo pouczać, a twoje prawo nie słuchać.
  • iwles 13.08.19, 12:04

No wiesz, jeżeli to pouczanie przeradza się w nakazywanie i w konsekwencji dotyka także mnie, to już robi się mniej wesoło, prawda ?

• majaa 13.08.19, 12:22
    A co ci może nakazać kościół, jeśli nie jesteś osoba wierzącą?
  • asia.sthm 13.08.19, 12:30
    Majaa, kosciol sie panoszy w kraju nad Wisla, ingeruje w polityke, ustawy, prawo. Kosciol ma donosniejsze pianie niz wsciekly kogut.

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • agonyaunt 13.08.19, 12:54
    A no na przykład może kazać czekać z ciążą pozamaciczną do momentu aż pęknięty jajowód stworzy zagrożenie życia, bo dopiero wtedy będzie można ją usunąć. Albo wpakować do pierdla za poronienie. Albo zmusić zgwałcone dziecko do donoszenia ciąży nawet jeśli potem skończy się to śmiercią tegoż dziecka.

Gdyby kościół swoje nakazy kierował tylko do wiernych, to nikt by się słowem nie odezwał, ale kościół chce decydować o wszystkich. A nie jest nieomylny. Nie wiem jak ty, ale ja nie chciałabym, żeby ktoś spieprzył mi życie tylko dlatego, że wydaje mu się, że lepiej ode mnie wie co jest dla mnie dobre.
  • iwles 13.08.19, 13:03

Kościół poprzez obecną władzę państwową może bardzo dużo.
    Przede wszystkim Pis jest pod wielkim wpływem kościoła, jego nakazów, zazaków, nauki i doktryn. I obecna władza, pod tym kątem tworzy prawo w Polsce. A prawo ma dotyczyć wszystkich Polaków, nie tylko "wierzących".
    Powiem więcej - Kościół więcej wybaczy swoim, niż nieswoim.
    I nie, nie, nie: Kościół ≠ Bóg.
  • majaa 13.08.19, 16:55
    Odpowiem zbiorowo. Kościół, czyli kto? Bo władzę ustanawiającą prawo wybierają wszyscy obywatele. Tak działa demokracja. Widać większości obywateli zależy, żeby prawo świeckie nie stało w opozycji do zasad kościelnych.
  • erzulie 13.08.19, 17:02
    Buahahaha 😂😂😂
  • sumire 13.08.19, 17:10
    PiS-u nie wybrała większość obywateli.
  • majaa 13.08.19, 17:18
    Ale większość głosujących. No tak to jest, że nieobecni nie mają racji, nie wiedziałaś?
  • sumire 13.08.19, 17:25
    Nie, większość głosujących w ostatnich wyborach nie oddała głosu na PiS.
  • majaa 13.08.19, 17:52
    A na kogo, twoim zdaniem?
  • sumire 13.08.19, 19:24
    Potrafisz sumować do 100?
  • majaa 13.08.19, 19:43
    A ty potrafisz odpowiedzieć na pytanie, kto zdobył większość w wyborach? Co ci się nie zgadza w sumowaniu?
  • sumire 13.08.19, 20:16
    To, że 38% to nie jest większość, pani kościółkowa.
  • m.y.q.2 13.08.19, 20:22
    Tak naprawdę to PiS w ostatnich wyborach dostał 19% głosów.

--
    Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
    St. Jerzy Lec
  • asia.sthm 14.08.19, 10:31
    m.y.q.2 napisała:

> Tak naprawdę to PiS w ostatnich wyborach dostał 19% głosów.

I te 19% zamknelo dyskusje. Zrobilo piorunujace wrazenia big_grin

--
    po prostu
  • majaa 14.08.19, 12:06
    A po co ten przytyk? Masz jakiś problem z tym, że są ludzie, którzy chodzą do kościoła czy za bardzo już cię zmęczyło udawanie kultury? Tak chcesz rozmawiać?

A co do wyniku, to skoro ty i koleżanki twardo udajecie, że nie znacie zasad demokratycznych wyborów, to ja mogę udawać, że nie rozumiem, o co wam chodzitongue_out
  • asia.sthm 14.08.19, 13:10
    majaa:
    > za bardzo już cię zmęczyło udawanie kultury? Tak chcesz rozmawiać?

Tak, wreszcie mnie rozgryzlas big_grin

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • majaa 14.08.19, 13:17
    Akurat nie do ciebie to napisałam, po prostu drzewko już nie nadąża. Ale dobrze wiedzieć, że rozmowa z tobą nie ma sensu, dzięki.
  • asia.sthm 14.08.19, 13:38
    Sens ma, ale ty wolisz go nie widziec. Zauwazasz przytyk, a sens ci umyka.
    A w ocenie czyjejs kultury nie umiesz docenic sarkazmu, nie ogarniasz ironii - lubisz tylko slodkie cwierkanie.

--
  • majaa 14.08.19, 18:02
    Zwykłe chamstwo nazywasz „sarkazmem” a odrobinę kultury w dyskusji „słodkim ćwierkaniem”? Twoje standardy sięgnęły dna, koleżanko.
  • asia.sthm 14.08.19, 18:22
    majaa:
    > Twoje standardy sięgnęły dna, koleżanko.

To jest ton dokladnie jak z ambony. Latwo sie od ksiedza uczysz big_grin

--
    (…) zdziczałe amory nadal niebezpieczne.
  • majaa 14.08.19, 18:32
    I tobie by się przydało czegoś nauczyć. Nawet niekoniecznie od księdzatongue_out
  • betty_bum 14.08.19, 13:40
    Mylisz wygrane wybory ze zdobyciem poparcia większości wyborców, o ogóle społeczeństwa nie wspominając. Tak to jest jak się częściej słucha księdza niż nauczycieli.
  • majaa 14.08.19, 18:03
    Martw się lepiej o własne pomyłki, o mnie niech cię głowa nie boli.
  • betty_bum 13.08.19, 19:35
    Na matematyce spałaś?
  • majaa 13.08.19, 19:48
    A ty spałaś na wyborach?
  • betty_bum 13.08.19, 17:18
    Władza klęczy przed księdzem czy ksiądz przed władzą?
  • majaa 13.08.19, 17:25
    To zależy, jaka władza i jaki ksiądz.
  • betty_bum 13.08.19, 19:34
    Żartujesz? To nie jest śmieszne
  • majaa 13.08.19, 19:50
    I nie ma być.
  • asia.sthm 13.08.19, 12:05
    Majaa, a ty serio chcesz takich pouczen sluchac? Bez reflekcji, bez oporow przyjmujesz wszystko co twoj kosciol glosi?
    Jako katoliczka masz chyba obowiazek przyjmowac wszystko bez zastrzezen, ale nic ci sie w srodku nie burzy?
    Owieczka nie musi byc slepa ni glucha big_grin

--
    po prostu, prosto z mostu...
  • majaa 13.08.19, 12:17
    To naprawdę fascynujące, jak z tego mojego zdania wyciągnęłaś wniosek, że "bez oporów przyjmuję wszystko". Otóż chciałabym ci uświadomić, że "ostateczną instancją" dla każdego wierzącego jest jego sumienie. I, co więcej, jest to zgodne z nauką kościoła.
  • asia.sthm 13.08.19, 12:27
    Skoro wspomnialas o wyluskiwaniu pojedynczych przypadkow to latwo wywnioskowac, ze cala reszta ci pasuje.
    Sumienie jako ostateczna instancja zdaje egzamin u niewielu wierzacych. Niestety, wierzacy sumienia maja najrozniejszego kalibru. Wiara nie gwarantuje posiadania sumienia.
    Ja akurat nie czepiam sie twojego sumienia, ale ciekawi mnie jak czesto krecisz nosem sluchajac kazan w kosciele czy tez czytajac wypowiedzi jego reprezentantow. Ze o naglasnianych czynach nie wspomne big_grin Podlegaja twojej ocenie, krytyce czy tez dusisz w sobie wszelkie odruchy protestu?

--
    Antygona pochowała brata, splunęła moralnie na króla i powiesiła się.
  • majaa 13.08.19, 15:33
    Owszem, podlegają mojej ocenie, jak wszystko inne. I jeśli coś mi się nie podoba czy mam wątpliwości, to jestem w stanie dać temu wyraz, w sposób cywilizowany. Nie stawiam księży na piedestale, to tylko ludzie, którzy też mogą błądzić, jak każdy. Nie uznaję natomiast za słuszne uogólnień i odpowiedzialności zbiorowej.
  • asia.sthm 13.08.19, 15:52
    > to tylko ludzie, którzy też mogą błądzić,

A jesli taki błądzi raz po raz i nawet nie odczuwa skruchy? Uzylas wyswiechtanego sloganu. Jesli chodzi o KK to oczywiscie podlega odpowiedzialnosci zbiorowej - jeden aparat wiec i jeden uklad kol zebatych. Jedno nawali, wszystko staje. A w tym wypadku nie staje bo sie naoliwi i jakos bedzie. Na koniec gruchnie.

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • majaa 13.08.19, 16:46
    Jeśli tak, to przynajmniej bądźmy konsekwentni i sprawiedliwi, bo nie tylko w KK ręka rękę myje, nieprawdaż?
  • asia.sthm 13.08.19, 19:28
    > bo nie tylko w KK ręka rękę myje, nieprawdaż?

Coz to jest za argument? Kosciol powinien swiecic przykladem niezkazitelnosci i dopiero wtedy oczekiwac tego od wiernych.
    Czy naprawde trzeba ci to tlumaczyc? Kazdy ksiadz powinien surowe testy przechodzic, jak pilot conajmniej, licencje co roku ponawiac, wystrzegac sie grzechow jak diabel swieconej wody, conajmniej.
    A ty jako dobry katolik powinnas tego wymagac zeby nie swiecic oczami za przedstawicieli twojego kosciola.

--
    po prostu, prosto z mostu...
  • majaa 13.08.19, 19:48
    Kościół to ludzie, a ludzie nie są nieskazitelni i idealni. Nawet najsurowsze testy nie dają 100 % pewności. Idąc tym tokiem rozumowania, to też nie powinnaś krytykować i oczekiwać nieskazitelności od kościoła, bo sama nie jesteś nieskazitelna.
  • asia.sthm 13.08.19, 20:13
    Oczywiscie ze kosciol to ludzie, my tu mowimy o namaszczonych jego przedstawicielach, posrednikach miedzy Bogiem a wiernymi, grzmiacymi o tym co dobre a co zle, zalolujacych do przestrzegania przykazan i wlasnych, najglupszych nawet pomyslow na bogobojne zycie. O tych, co niby sa do tego powolani przez samego Boga.
    Teraz cos pleciesz ze to ja nie powinnam krytykowac bo nie jestem nieskazitelna. Ja nie nosze stuly do calowania, czarnej sutanny, nie grzmie z ambony i nikomu laskawie nie udzielam rozgrzeszenia w imieniu trojcy swietej.
    Ja nie twierdze nic i niczego w imieniu Boga, tylko w swoim.
    Nie widzisz roznicy czy jaja sobie robisz?

--
    Antygona pochowała brata, splunęła moralnie na króla i powiesiła się.
  • majaa 14.08.19, 12:12
    Najwyraźniej nie rozumiesz, o co mi chodzi, więc spróbuję ci wytłumaczyć.
    Księża mówią co dobre i co złe i nawołują do przestrzegania przykazań, bo od tego są i tego się od nich wręcz oczekuje. A przestrzeganie przykazań obowiązuje niezależnie od tego, czy jakiś ksiądz X czy Y sam któreś złamał. Podobnie jak przestrzeganie prawa jest obowiązujące, ma sens i nikt nie neguje napominania ludzi w tej kwestii, mimo że czasem łamią je nawet sędziowie.
    Dlatego jestem jak najbardziej za tym, żeby karać i usuwać z kościoła tych księży, którzy łamią prawo świeckie czy kościelne, ale zdecydowanie sprzeciwiam się wszelkim próbom zamykania kościołowi ust.
  • iwles 14.08.19, 12:39
    > Księża mówią co dobre i co złe i nawołują do przestrzegania przykazań, bo od tego są

a skąd ksiądz wie, co jest dobre a co złe ?
    Przy czym, sam nie musi się do tego stosować, bo jest 'tylko człowiekiem", natomiast może zrugać i niemalże zmieszać z błotem każdego, kto tych zasad nie przestrzega, mimo że to też są "tylko ludzie" ?

Dobrze cię zrozumiałam ?

--
    Paweł

• majaa 14.08.19, 13:10
    Źle. Przeczytaj jeszcze raz, i bez nadinterpretacji.
  • iwles 14.08.19, 14:08

majaa napisała:

> Źle. Przeczytaj jeszcze raz, i bez nadinterpretacji.

no to wytłumacz mi:
    ksiądz z artykułu od 35 lat chodzi co 2 tygodnie do spowiedzi. Wychodzi na to, że spowiadał się ponad 700 razy.
    I 700 razy obiecywał mocne postanowienie poprawy, którego wystarczało mu na kilka dni. Po czym znowu popełniał te same grzechy. 700 razy !
    A teraz wróć do czasu, kiedy przygotowywałaś się do I Komunii Św. (albo może twoje dziecko) i przypomnij sobie, co ksiądz mówił i czego nauczał o sakramencie pokuty.

Jemu jesteś w stanie wybaczyć, bo przecież ksiądz to "też człowiek", ale gorzej, że w odwrotnej sytuacji taki ksiądz w konfesjonale już miałby prawo nie dać rozgrzeszenia, a na pewno nieźle by takiego wiernego opierdzielił, ze straszeniem piekłem włącznie (tak, jak to czyni wielu księży własnie podczas przygotowań dzieci do I Komunii)

No i ty uważasz, że to jest ok.

--
    Paweł

• majaa 14.08.19, 18:10
    Tłumaczę, tyle że nic nie poradzę na to, że nie chcesz albo nie możesz zrozumieć. A chodzi generalnie o to, że każdy odpowiada za siebie. Jakiś tam ksiądz Iksiński też. Nie jestem jego sumieniem i nie ja odpowiadam za jego postępowanie. Jeśli natomiast uznam, że ksiądz Iksiński nie sprawuje swojej posługi tak, jak należy, to, stosownie do sytuacji, podejmuję decyzję, co z tym fantem zrobić dalej. Zupełnie bezsensowne jest natomiast podejście, że jeśli ksiądz Iksiński ma swoje za uszami, to Igrekowski czy inny musi być dokładnie taki sam, więc najlepiej obrazić się albo jeszcze lepiej zrobić nagonkę na wszystkich, a potem zachwycać się własną inteligencją i zajefajnością.
  • betty_bum 14.08.19, 13:34
    Naprawdę obcy facet musi ci mówić co jest dobre, a co złe? Nie lepiej używać swojego rozumu?
    Głos kościoła powinien docierać tylko do wiernych, bo nikogo poza nimi nie interesuje co ma ksiądz czy biskup do powiedzenia.
  • ur-nammu 14.08.19, 14:15
    betty_bum: Głos kościoła powinien docierać tylko do wiernych, bo nikogo poza nimi nie interesuje co ma ksiądz czy biskup do powiedzenia.

Po stokroć tak, ale gdyby tak było, Kościół przestałby być tym, czym jest, czyli graczem politycznym, bo nie da się uprawiać polityki, gdy się jest ograniczonym do świątyni – do tego potrzeba krzyżyka w Sejmie i innych instytucjach państwowych, indoktrynacji w szkole, powszechnie wyczuwalnej obecności Wielkiego Brata w gabinetach ginekologicznych. Macki ośmiornicy muszą sięgać wszędzie, bo inaczej głowonóg straci siły.
  • majaa 14.08.19, 18:27
    betty_bum napisał(a):

> Naprawdę obcy facet musi ci mówić co jest dobre, a co złe? Nie lepiej używać sw
    > ojego rozumu?

On nie mówi „mi”, tylko ogólnie, w eter. I, jak życie pokazuje, właśnie niestety musi. Bo problem polega na tym, że nie każdy używa rozumu po to, żeby odróżnić dobro od zła, ale po to, żeby te pojęcia relatywizować. Z czego zresztą pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę.

> Głos kościoła powinien docierać tylko do wiernych, bo nikogo poza nimi nie inte
    > resuje co ma ksiądz czy biskup do powiedzenia.

Rozumiem, że poruszanie uśpionych sumień może być drażniące, ale nie wstyd ci proponować tych skompromitowanych komuszych metod? Zdemaskowaliście się, towarzyszko.
  • m.y.q.2 14.08.19, 18:35
    Niech sobie poruszają swoje uśpione sumienia, baaardzo, baaardzo uśpione.
    A może już nieistniejące są sumienia tych, którzy sami sobie przyznali prawo do zaglądania udziom pod kołdry i wymądrzania się na tematy, o których nie mają pojęcia.

--
    Niektórzy są przekonani, że ich kaganiec to przyłbica.
    St.Jerzy Lec
  • asia.sthm 14.08.19, 18:48
    majaa:
    > On nie mówi „mi”, tylko ogólnie, w eter.

A eter jak prawdziwy katolik nie slucha, tylko zar z rozgrzanego mu brzucha bucha big_grin

Radio Maryja, telewizja niepokalana,- juz nawet nie wygoogloje ile tego ogolnego eteru sie uzbieralo dla owieczek .

--
    Z pana Otello jak z gazety firanki!.. Można, ale biedą jedzie!
  • m.y.q.2 14.08.19, 18:54
    Od razu widać, że w tej całej religijnej propagandzie chodzi tylko o strzyżenie baranków. I oczywiście o rząd dusz!

--
    St. Jerzy Lec
  • madami 14.08.19, 12:31
    majaa napisała:

> Kościół to ludzie, a ludzie nie są nieskazitelni i idealni. Nawet najsurowsze t
    > esty nie dają 100 % pewności. Idąc tym tokiem rozumowania, to też nie powinnaś
    > krytykować i oczekiwać nieskazitelności od kościoła, bo sama nie jesteś nieskaz
    > itelna.

KK to ludzie a księża moga głosić nauki niezgodne z oficjalną wytyczną? I to jest ok i spoko?
  • majaa 14.08.19, 13:11
    Ja gdzieś napisałam, że takie rzeczy mogą i że to jest spoko?
  • iwles 13.08.19, 10:29

uuuuuuuu, a do ilu media nie docierają ?!?

• agonyaunt 13.08.19, 11:20
    Kościół szoruje, bo nie reaguje na te pojedyncze przypadki. Ba, co więcej, on te przypadki popiera. Widziałaś kiedyś, żeby jakiś hierarcha głośno, publicznie i dosadnie opieprzył jakiegoś księdza-hejtera? Nie. KK za to wysyła na pokutę tych, którzy głośno się temu hejtowi sprzeciwiają. Albo zamyka usta tym, którzy krytykują brak reakcji. Więc nie, to nie jest kwestia jednego proboszcza z Pcimia, to cała organizacja jest zgniła.
  • madami 13.08.19, 14:46
    biszkopty35 napisał(a):

> To nie Kościół Katolicki szoruje po dnie, tylko proboszcz z Pcimia. Nie uogolni
    > ajmy i nie wnioskujmy o całości na podstawie jednego przypadku

ale władze KK go tolerują tak? To znaczy, że mówi głosem całego kościoła? Czy swoim? Jak rozpoznać kiedy i jakim mówi głosem? Jeżeli jest na stanowisku to chyba znaczy, że jednak głosem kościoła...?!
  • asia.sthm 13.08.19, 15:22
    > Jeżeli jest na stanowisku to chyba znaczy, że jednak głosem kościoła...?!

gdyby tylko - najczesciej ci pieniacze twierdza ze to zdanie Boga, sam Bog przez nich przemawia i klekajcie narody pierscien wycalowac big_grin

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • natalia.nat 14.08.19, 13:19
    biszkopty35 napisał(a):

> To nie Kościół Katolicki szoruje po dnie, tylko proboszcz z Pcimia. Nie uogolni
    > ajmy i nie wnioskujmy o całości na podstawie jednego przypadku

Taki argument mógłby się nawet obronić, ale tylko wtedy gdyby przełożeni proboszcza z Pcimia i jemu podobnych wyraźnie odcięli się od takich herezji, słów i komentarzy oraz wyciągnęli konsekwencje, a tak nie jest.
  • thank_you 13.08.19, 10:21
    Ech, myslalam, ze bedzie o Twardowskim, co zaprzedał dusze diabłu i koguta umiał dosiąść. Księża tez potrafią, szkoda ze nie tylko koguty...
  • bywszy 13.08.19, 11:00
    No paczpani, ksiądz Twardowski taki było ścichapęk??? shock Myślałem, że on tylko o bożych krówkach... big_grin
  • bywszy 13.08.19, 11:17
    *był

'naczy literówka powyżej, nie żebym z niego robił gendera tongue_out
  • nosorozecwlochaty 13.08.19, 11:39
    W języku rosyjskim słowo Петух czyli po polsku właśnie kogut jest używane jako określenie homoseksualisty albo więźnia wykorzystywanego seksualnie przez innych więźniów (cwela). Może ksiądz miał jakieś doświadczenia w tym zakresie i dlatego mu się koguty źle kojarzą wink
  • iwles 13.08.19, 11:50

A swoją drogą, biedne te kury w Pcimiu, nie będą miały koguta big_grin

• bywszy 13.08.19, 12:19
    Skąd wiesz - już piejo kury, piejo? Kurna, może to tylko na południe.
  • betty_bum 13.08.19, 17:02
    Robi to od ponad 2000 lat. Straszy diabłami, garnkami z siarką, postaciami z kreskówek, książkami, a teraz kogutami. Kogoś to jeszcze dziwi?
  • jan.nowak.7 14.08.19, 10:56
    Bez czytania całości tej dyskusji napiszę, choć może ktoś już to podnosił. Jest gorzej, niż to pokazały gazety. Warto przeczytać kazanie proboszcza z Pcimia:

www.pokolenie16.pl/…/aktualnosci/485-czuwajcie-i-nie…

Wcale nie jest głupie - przeciwnie jest bardzo umiejętnie skonstruowane. Ksiądz przypuszcza atak nie na koguta (ten jest tylko figura retoryczną), ale na fundację, która organizowała dla dzieci warsztaty. I robi to bardzo bardzo umiejętnie - wręcz w białych rękawiczkach. Nie potępia w czambuł tylko sieje niepewność w duszach parafian. Żaden oszołom, mistrz w swoim fachu.
  • iwles 14.08.19, 11:25

i mała perełeczka:

"bo wyobraźcie sobie, że od 35 lat co dwa tygodnie się spowiadam, bo jestem świadomy swoich nerwów, gwałtowności, świadomy tego, że mi się czasem nic nie chce, mam już dość wszystkiego…"

a gdzie mocne postanowienie poprawy ?

• asia.sthm 14.08.19, 13:06
    > Żaden oszołom, mistrz w swoim fachu.

Masz racje. Jesli jego fach to wodolejstwo. A powinna to byc sluzba big_grin
    Straszny tekst sad

--
    (…) zdziczałe amory nadal niebezpieczne.
  • m.y.q.2 14.08.19, 13:12
    I oto w ten sposób, z ambon, drabinek czy innych podestów w stronę ciemnego ludu leci przekaz: Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie!

--
    St. Jerzy Lec

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka